Блог

21

лютого

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 16-22 лютого (офіційні джерела)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітка

16.02.2015

http://court.gov.ua/154766/

Відбулася зустріч керівництва  органів судової влади з представниками суддівського корпусу Одеської області

13 лютого 2015 року у приміщенні апеляційного суду Одеської області відбулася зустріч Голови Ради суддів України Валентини Сімоненко, Голови Державної судової адміністрації України Зеновія Холоднюка, заступника голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Станіслава Кравченка з представниками суддівського корпусу Одеської області. У ході зустрічі було, зокрема, обговорено результати спеціальної панелі "Ефективність формування судової системи" у рамках східного партнерства з Європейським Союзом та Радою Європи "Зміцнення судової реформи в країнах східного партнерства" при підтримці експертів Європейської комісії з ефективності правосуддя (CEPEJ) з питань, що стосуються оцінки діяльності судів.

16.02.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/vidnovleno_robotu_apeljacijnogo_sudu_luganskoji_oblasti.html

Відновлено роботу апеляційного суду Луганської області

На виконання Закону України «Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв’язку з проведенням антитерористичної операції», Указу Президента України від 12 листопада 2014 року № 867/2014 «Про внесення зміни до Мережі апеляційних судів», листа Апеляційного суду Луганської області від 10 лютого 2015 року про створення і забезпечення належних умов для розгляду цивільних справ, справ про адміністративні правопорушення та кримінальних проваджень та на підставі подання Державної судової адміністрації України  Головою ВССУ  Б. Гульком видано розпорядження про відновлення роботи Апеляційного суду Луганської області.

16.02.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/informacija_pro_vikonannja_vssu_zakonu_ukrajini_pro_dostup_do_publichnoji_informaciji_u_sichni_2015_.html

Інформація про виконання ВССУ Закону України «Про доступ до публічної інформації» у січні 2015 року

У січні 2015 року до ВССУ надійшло 8 445 запитів на публічну інформацію (8 200 усних та 245 письмових), що на 6,8 % більше ніж у аналогічному періоді минулого року (7 907 запитів).  Із 245 письмових запитів 213 отримано від громадян та 32 – від юридичних осіб. Зокрема, поштою – 13, електронною поштою – 226, через приймальню громадян – 6.

16.02.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1704/

Голова Вищого господарського суду Богдан Львов відкрив навчальний курс програми підготовки місцевих господарських судів, призначених на посаду судді вперше

16 лютого 2015 року у Вищому господарському суді України за програмою Національної школи суддів України розпочалася підготовка суддів місцевих господарських судів, призначених на посаду судді вперше. 

17.02.2015

http://court.gov.ua/155050/

Оприлюднено звіти про стан здійснення судочинства в Україні за 2014рік

Відповідно до наказу Державної судової адміністрації України від 17 січня 2014 року № 9 на веб-порталі судової влади України оприлюднено звітність про стан здійснення правосуддя в Україні за 2014 рік. Звіти містять відомості про результати розгляду місцевими та апеляційними судами України адміністративних, кримінальних, господарських, цивільних справ та справ про адміністративні правопорушення, крім судів Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, а також окремих судів Донецької й Луганської областей.

17.02.2015

http://court.gov.ua/155087/

Президентом видано укази про переведення суддів

1.Указ Президента України  від 14 лютого 2015 року № 81/2015 "Про переведення суддів"

2. Указ Президента України  від 14 лютого 2015 року № 82/2015 "Про переведення суддів"

3. Указ Президента України  від 14 лютого 2015 року № 83/2015 "Про переведення суддів"

17.02.2015

http://www.vru.gov.ua/news/801

Про розгляд Вищою радою юстиції запитів на публічну інформацію у січні 2015 року

Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» Вища рада юстиції оприлюднює звіт про розгляд запитів на публічну інформацію, надісланих до ВРЮ протягом січня 2015 року. За даними відділу з питань прийому громадян та розгляду запитів на інформацію управління по роботі зі зверненнями та запитами на інформацію секретаріату Вищої ради юстиції, у січні 2015 року до Вищої ради юстиції надійшло 11 запитів на інформацію.

17.02.2015

http://www.vasu.gov.ua/123351/

Представники Вищого адміністративного суду України взяли участь у форумі з нагоди 15-ї річниці діяльності Координатора проектів ОБСЄ в Україні

13 лютого 2015 року у Киві відбувся Консультаційний форум «15 років Координатора проектів ОБСЄ в Україні: погляд  у минуле для визначення подальшої стратегії допомоги країні» з нагоди 15-річчя ратифікації Верховною Радою України Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України і Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) щодо створення нової форми співробітництва.  Під час заходу були обговорені всі напрямки діяльності Координатора проектів ОБСЄ в Україні, плани проектної діяльності на 2015 рік та подальшу перспективу, прозвучали доповіді щодо співпраці України та ОБСЄ з питань демократизації і належного урядування, зокрема з питань виборів, розвитку ЗМІ та громадянського суспільства. Обговорювалися питання верховенства права та прав людини, зокрема щодо правової реформи, освіти у сфері права та прав людини, проблематики вимушених переселенців, реформи правоохоронних органів, протидії торгівлі людьми, кіберзлочинності та гендерних питань.  Також учасники заходу обговорили економічно-екологічні та військово-політичні питання, зокрема щодо електронного урядування, протидії відмиванню грошей, екологічної безпеки, гуманітарного розмінування та контролю за озброєннями, безпеки кордонів і військового співробітництва.

18.02.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1703/

За результатами надання Вищим господарським судом України методичної допомоги Господарському суду Івано – Франківської області

На виконання плану роботи Вищого господарського суду України на 2015 рік робоча група ВГСУ у складі керівника робочої групи, секретаря першої судової палати, судді Лариси Іванової, судді Лариси Гольцової, головного спеціаліста відділу забезпечення роботи секретаря першої судової палати Олесі Лукомської та помічника судді Олександра Якусика з 09 по 13 лютого 2015 року перебувала у Господарському суді Івано-Франківської області. Учасники круглого столу обговорили результати надання методичної допомоги та актуальні питання, що виникають у суддів Господарського суду Івано-Франківської області під час вирішення спорів, пов'язаних із застосуванням банківського та корпоративного законодавства. За підсумками вивчення стану здійснення правосуддя в Господарському суді Івано-Франківської області робоча група ВГСУ загалом позитивно оцінила роботу керівництва суду і відзначила, що вона сприяє підвищенню рівня судочинства у розгляді господарських справ та забезпеченню судового захисту прав і основних свобод громадян, суб'єктів господарювання та інтересів держави. Крім того, зазначено, що судді вказаного суду проводять належну роботу з метою здійснення правосуддя відповідно до вимог законодавства України. Таким чином, аналіз роботи Господарського суду Івано-Франківської області показав, що його судді чітко дотримуються вимог матеріального та процесуального права під час розгляду спорів, пов'язаних із застосуванням банківського та корпоративного законодавства.

18.02.2015

http://www.vru.gov.ua/news/804

Огляд ЗМІ. Суддів, на яких поскаржилися до ТСК, залишили без рекомендацій  ВККС

Для проведення додаткової перевірки Вища кваліфікаційна комісія суддів відклала розгляд питань про безстрокове призначення суддів, щодо яких подано скарги до Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції.

18.02.2015

http://www.vru.gov.ua/news/803

Фоторепортаж. Рада Європи надасть Україні допомогу з підтримки реформи системи дисциплінарної відповідальності суддів

Представники Вищої ради юстиції, Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, що діє при ВРЮ, Ради суддів України, Верховного Суду України, Верховної Ради України, Міністерства юстиції України,  міжнародних проектів, які працюють в Україні, та Ради Європи взяли участь  у відкритті нового Проекту Ради Європи для України «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні».

18.02.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/42-suddyam-nadano-rekomendatsii-komisii-dlya-obrannya-na-posadu-bezstrokovo/

42 суддям надано рекомендації Комісії для обрання на посаду судді безстроково

17 лютого 2015 року на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України розглянуто питання про надання рекомендацій для обрання на посаду судді безстроково. За результатами перевірки Комісія прийняла рішення рекомендувати кандидатів для обрання на посаду судді безстроково.

18.02.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/dobir-suddiv-ta-distsiplinarna-praktika-zdobutki-dosvid-vishoi-kvalifikatsiynoi-komisii-suddiv-ukraini-ta-ii-diyalnist-v-novih-umovah/

Добір судді в та дисциплінарна практика: здобутки, досвід Вищої кваліфікаційної суддів України та її діяльність в нових умовах

Розпочався практичний семінар на тему «Добір суддів та дисциплінарна практика: здобутки, досвід Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та її діяльність в нових умовах», який упродовж двох днів (19-20 лютого) проводитиме Комісія у партнерстві з проектом USAID «Справедливе правосуддя». Мета семінару – ознайомлення новопризначених членів Комісії з іноземним досвідом та практикою з питань добору суддів та дисциплінарної відповідальності, обговорення проблемних аспектів діяльності Комісії, а також питання впровадження у діяльності ВККСУ сучасних інформаційних технологій та автоматизації.

18.02.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/858ABC2C26B6C862C2257DF0004892A3?OpenDocument&year=2015&month=02&

Правовий висновок Верховного суду України у справі про визнання права власності на нежитлові приміщення

Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 18 лютого 2015 року ухвалив постанову у справі № 6-244цс14, предметом якої був спір про визнання права власності на нежитлові приміщення.

18.02.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=54092

Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо врегулювання окремих питань при наданні тимчасового доступу до речей і документів)

Голубов Д.І.

Законопроектом пропонується внести зміни до статей 163, 164, 165 Кримінального процесуального кодексу України, встановивши строки на розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, та строки на виконання ухвали суду про тимчасовий доступ до речей та документів.

Етап проходження: надано для ознайомлення (19.02.2015)

19.02.2015

http://court.gov.ua/155453/

Відбувся семінар щодо здійснення програми опитування відвідувачів суду за методикою карток громадянського звітування

18 лютого 2015 року за підтримки Проекту USAID "Справедливе правосуддя" відбувся семінар для представників відібраних громадських організацій, судів, територіальних управлінь Державної судової адміністрації України щодо здійснення програми опитування відвідувачів суду за методикою карток громадянського звітування. Метою опитування є оцінка якості послуг, що надаються судами України, та розробка практичних рекомендацій стосовно поліпшення якості судових послуг та підвищення рівня громадської довіри до судів. Учасники семінару, серед яких були представники громадських організацій та судів, обмінювалися практичним досвідом реалізації опитувань у судах. Результати оцінювання більшості судів показали, що якість діяльності судів за окремими аспектами перебуває на належному рівні; водночас були виявлені проблемні зони кожного окремого суду, які в подальшому можливо усунути, що значно покращить доступність до суду та налагодить більший контакт із громадськістю. Зокрема, встановлені автоматизовані системи пошуку необхідної інформації про судовий процес, облаштовані кімнати для заповнення заяв та інших документів, навчання працівників суду для покращення комунікативних навичок з громадянами тощо.

19.02.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/novij_proekt_radi_jevropi_sprijatime_reformuvannju_sistemi_disciplinarnoji_vidpovidalnosti_suddiv_v_.html

Новий проект Ради Європи сприятиме реформуванню системи дисциплінарної відповідальності суддів в Україні

18 лютого 2015 року суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Президент Асоціації суддів України Олена Євтушенко та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Михайло Вайнагій взяли участь в офіційному відкритті проекту Ради Європи «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні». У рамках зазначеного проекту Рада Європи надаватиме Україні підтримку у реформуванні системи дисциплінарної відповідальності суддів відповідно до європейських стандартів, закладених у висновках Венеціанської комісії, Консультативної ради європейських суддів, документах Європейської комісії та рішеннях ЄСПЛ,  зокрема щодо виконання Україною рішення Європейського суду з прав людини у справах «Олександр Волков проти України» і «Салов проти України».

19.02.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1702/

До уваги засобів масової інформації

Для уникнення дезінформування суспільства про процеси, які відбуваються у судовій системі України, Вищий господарський суд України закликає ЗМІ дотримуватись стандартів журналістики та професійної етики, не піддаватися на провокації, не тиражувати недостовірну інформацію, що порушує законні права та інтереси, посягає на честь і гідність особи. Переконані, що створення ефективної системи взаємодії судів і ЗМІ є одним із пріоритетних напрямків демократизації нашої держави. У свою чергу, Вищий господарський суд України завжди відкритий для діалогу з представниками ЗМІ та громадськістю і готовий надати об'єктивну та всебічну інформацію, коментарі, інтерв'ю, а також оперативно відповісти на будь-які запитання, що стосуються діяльності суду.

19.02.2015

http://www.vru.gov.ua/news/805

Представники ВРЮ взяли участь в обговоренні проблемних аспектів добору суддів та дисциплінарної відповідальності

Представники Вищої ради юстиції та члени Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції взяли участь у практичному семінарі «Добір суддів та дисциплінарна практика: здобутки, досвід Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та її діяльність в нових умовах», організованому Вищою кваліфікаційною комісією суддів України  та Проектом USAID «Справедливе правосуддя». У роботі семінару взяли участь члени та працівники секретаріату ВККСУ, працівники секретаріату Вищої ради юстиції, члени Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів загальних судів, члени Ради суддів України, представники Національної школи суддів, Державної судової адміністрації, міжнародні та вітчизняні експерти.

19.02.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/visha-kvalifikatsiyna-komisiya-suddiv-ukraini-nadala-rekomendatsii-dlya-obrannya-na-posadu-bezstrokovo/

Вища кваліфікаційна комісія суддів України надала рекомендації для обрання на посаду судді безстроково

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 18 лютого 2015 року, надано рекомендації для обрання на посаду судді безстроково.

19.02.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/do-uvagi-suddiv-mistsevih-zagalnih-sudiv-/

До уваги суддів місцевих загальних судів

Вища кваліфікаційна комісія суддів України повідомляє, що 03 березня 2015 року, для вирішення питання щодо переведення суддів окремих місцевих загальних судів Донецької та Луганської областей, в яких неможливо здійснювати правосуддя у зв’язку із проведенням антитерористичної операції, відбудеться розгляд заяв суддів про переведення на роботу на посаді судді до іншого місцевого загального суду. Відбір суддів для переведення до іншого місцевого загального суду в межах п’ятирічного строку, а також у разі коли для переведення на одну й ту ж вакантну посаду судді претендує суддя в межах п’ятирічного строку та суддя, який обраний безстроково, здійснюватиметься Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за результатами конкурсу на заміщення вакантної посади судді. Такий конкурс проводитиметься за правилами, встановленими Положенням про особливий порядок переведення судді до іншого суду у зв’язку із неможливістю здійснення правосуддя на окремих територіях Донецької та Луганської областей.

19.02.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/50A445E67B4FD19DC2257DF100421249?OpenDocument&year=2015&month=02&

Дисциплінарна відповідальність суддів – е, з одного боку, захист суддів, а з іншого – захист суспільства і громадян, - суддя Верховного суду України Олександр Волков

– У межах діяльності цього Проекту буде і покращено законодавство, і вжиті заходи для виконання рішень ЄСПЛ та рекомендацій Венеціанської комісії, – зауважив Олександр Волков. Проектом передбачено створення «дорожньої карти» законодавчих та конституційних змін до системи дисциплінарної відповідальності суддів та впровадження їх у законодавство. Проект «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні» фінансується Фондом з прав людини та виконується Радою Європи.  

20.02.2015

http://www.vasu.gov.ua/123353/

Вищий адміністративний суд України просить Раду суддів України дати об’єктивну оцінку подіям, що мали місце в Окружному адмінсуді Києва 16-17 лютого

Текст звернення до Голови Ради суддів України Сімоненко В.М.

20.02.2015

http://www.vasu.gov.ua/123354/

Стартував проект Ради Європи «Підтримка реформи суддівської відповідальності в Україні»

У заході взяли участь Голова Департаменту з питань правосуддя та правового співробітництва Генерального директорату прав людини та верховенства права Ради Європи Ханне Юнкер, заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд, перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Леонід Ємець,   перший заступник Міністра юстиції України Наталія Севостьянова, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, а також інші представники органів державної влади, міжнародних організацій та громадських організацій. Від Вищого адміністративного суду України участь у заході взяли заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович, секретар другої судової палати, член Вищої ради юстиції Олексій Муравйов, судді Володимир Кочан, Тетяна Чумаченко та Михайло Цуркан, а також начальник Відділу міжнародно-правого співробітництва Світлана Пилипець. Метою Проекту є підтримка України у реформуванні системи дисциплінарної відповідальності судді у світлі стандартів та рекомендацій Ради Європи. Також, одним із основних завдань Проекту є імплементація Україною загальних заходів щодо рішень Європейського суду з прав людини у справах «Олександр Волков проти України» та «Салов проти України». Партнери проекту: Міністерство юстиції України, Верховна Рада України, Вища рада юстиції, Вища кваліфікаційна комісія суддів України, Адміністрація Президента України, Верховний Суд України, Вищий адміністративний суд України, Рада суддів України, організації громадянського суспільства.

20.02.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/chleni-komisii-oznayomilis-z-mijnarodnim-dosvidom-doboru-suddiv-ta-distsiplinarnoi-praktiki/

Члени Комісії ознайомилися з міжнародним досвідом добору суддів та дисциплінарної практики

Завершився дводенний практичний семінар «Добір суддів та дисциплінарна практика: здобутки, досвід Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та її діяльність в нових умовах».

20.02.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/0F8D7E8528487E54C2257DF200346435?OpenDocument&year=2015&month=02&

Становлення касаційної практики є ключем до ефективної роботи Антикорупійного бюро, - суддя Верховного суду Богдан Пошва

Насамперед необхідно подолати проблему поділу касаційної функції між Верховним Судом та Вищими судами, тільки в такому разі, на переконання судді Верховного Суду України Богдана Пошви, можна досягти мети створення Національного антикорупційного бюро.

20.02.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=54128

Проект Закону про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України (щодо виконання судових рішень, пов'язаних із соціальними виплатами громадянам)

Яценюк А.П.

Етап проходження: передано на розгляд керівництву (20.02.2015)

Цікаве