Блог

21

березня

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 16-22 березня (ЗМІ)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітка

16.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115084-bilshe_40_suddiv_vidmovilis_vid_lyustraciynih_perevirok_-_pe.html

Більше 40 суддів відмовились від люстраційних перевірок

Станом на сьогодні близько 44 суддів відмовилися проходити люстраційну перевірку. У зв’язку з цим Павло Петренко звернувся Вищої ради юстиції і Вищої кваліфікаційної комісії суддів із поданням про звільнення цих суддів.

16.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115055-sud_na_chernigivschini_proanalizuvav_spravi_za_rik.html

Правничі підрахунки

У Щорському райсуді проаналізували обліково-статистичну роботу за минулий рік. Торік серед загальної кількості судових справ, розглянутих Щорським районним судом Чернігівської області, переважали адміністративні справи про порушення Правил дорожнього руху та цивільні, що виникають із сімейних правовідносин.

16.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115037-posadi_v_vryu_otrimuvatimut_cherez_prisyagu_vuzkomu_kolu_vib.html

Крізь терни до ВРЮ. Бажані посади в конституційному органі отримуватимуть через присягу вузькому колу виборців

Майже рік минув з того моменту, коли Вища рада юстиції припинила свою роботу через набрання чинності законом «Про відновлення довіри до судової влади в Україні». Втім, передбачений законодавцем порядок переобрання її членів став швидше каменем спотикання для охочих зайняти крісла у ВРЮ. Достеменно не відомо, як вплине на формування її складу й новий закон та чи не потягне за собою новий виток виборів низку судових спорів.

16.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115074-suddi_vas_virishili_skilki_sprav_rozglyadatime_golova_sudu_t.html

Судді ВАС вирішили, скільки справ розглядатиме Голова суду

Голові Вищого адміністративного суду розподілятиметься 40% справ, що підлягають розподілу суддям ВАСУ, заступнику Голови суду – 50%, секретарю судової палати – 50%, секретарю Пленуму – 40%, Члену Ради суддів України – 50%.Така редакція таблиці відсотків справ, що підлягають розподілу суддям Вищого адміністративного суду України у разі виконання ними інших повноважень, не пов’язаних із здійсненням правосуддя, була затверджена рішенням зборів суддів ВАСУ 13 березня.

16.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115036-suddi_bachat_neobhidnist_u_provedenni_xiii_zizdu_hochut_poch.html

Наступ замість оборони. Суддівська спільнота вбачає необхідність у проведенні ХІІІ з’їзду: хоче почути Голову ВС та вирішити, як боротися з тиском

Володарі мантій остерігаються, що органи прокуратури продовжуватимуть відкривати кримінальні провадження, підозрюючи окремих законників у винесенні неправосудних рішень. Суддям необхідно дати їм відсіч. Для цього потрібно скликати з’їзд, на якому запропонувати методи боротьби з тиском.

16.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115018-golova_golosiivskogo_raysudu_kieva_o_pervushina_v_okopah_ne_.html

Голова Голосіївського суду Олена Первушина: «В окопах не відсидиться ніхто, дістанеться кожному. Відтак суддям слід згуртуватися»

Сьогодні судову систему хочуть знесилити. Мало не щодня представники органів влади перевіряють, чи вистоять володарі мантій перед новими випробуваннями. На думку голови Голосіївського районного суду м.Києва Олени Первушиної, служителі Феміди не мають права мовчати. Вони повинні об’єднатися, аби відстояти судову систему й вилікувати суспільство від небезпечної заразливої хвороби — правового нігілізму. А ще — очистити судову владу від осіб, які не достойні носити мантію.

16.03.2015

http://judges.org.ua/dig6595.htm

http://uapress.info/uk/news/show/67111

Суддя з Житомирщини «погорів» на хабарі в 1000 доларів США

Працівниками Генеральної прокуратури викрито чергового хабарника. Ласим до легких грошей виявився служитель Феміди із Житомирської області. Суддю спокусила сума в 1000 доларів США. Про успішність операції з виявлення недобросовісних працівників судової системи інформує управління зв’язків з громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Неформальні практики

16.03.2015

http://ukranews.com/news/162299.Visshiy-adminsud-rassmatrivaet-11-del-o-vosstanovlenii-v-dolzhnosti-uvolennih-Prezidentom-chinovnikov.uk

Вищий адмінсуд розглядає 11 справ про відновлення на посадах звільнених Президентом чиновників

Вищий адміністративний суд розглядає 11 справ про відновлення на посадах чиновників, звільнених Президентом у порядку виконання закону "Про очищення влади" (люстрацію). Про це на пленумі Верховного Суду сказав заступник голови Вищого адмінсуду Михайло Смокович.

16.03.2015

http://judges.org.ua/dig6593.htm

http://www.rbc.ua/rus/news/adminsudy-otkryli-proizvodstvo-iskam-ramkah-1426494878.html

Админсуды открыли 391 производство по искам в рамках люстрации

Административные суды Украины по состоянию на 28 февраля 2015 г. открыли 391 производство по искам бывших должностных лиц, которые были уволены в рамках закона "Об очищении власти" и требуют восстановить их на должностях. Об этом в ходе пленума Верховного суда Украины заявил председатель Верховного суда Украины Ярослав Романюк, передает корреспондент РБК-Украина.

16.03.2015

http://judges.org.ua/dig6590.htm

http://censor.net.ua/news/328626/verhovnyyi_sud_prosit_ks_priznat_nekonstitutsionnoyi_avtomaticheskuyu_lyustratsiyu_chinovnikov

Верховный Суд просит КС признать неконституционной автоматическую люстрацию чиновников

Судьи Верховного Суда просят Конституционный Суд признать неконституционным увольнение чиновников в порядке закона "Об очищении власти (люстрации)" без установления индивидуального характера их ответственности. За соответствующее решение проголосовали 34 из 42 судей на пленуме Верховного Суда.

17.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115096-yakist_pravosuddya_zalezhit_vid_operativnosti_-_sud.html

Гарантії якості

Якість правосуддя, вважають на Кіровоградщині, залежить від оперативності та ефективності розгляду справ. Оперативність забезпечується завдяки комп’ютерним технологіям, а другий показник — шляхом обговорення проб на нарадах. У Новоукраїнському районному суді Кіровоградської області проаналізували обліково-статистичну роботу та стан здійснення правосуддя за минулий рік.

17.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115038-universalniy_umisel_dozvolyae_prokuraturi_visunuti_obvinuvac.html

Злочинна лояльність. Універсальний умисел дозволяє прокуратурі оголосити підозру будь-яку суді, починаючи з Голови ВС

Жодне обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях. Це аксіома кримінального права. Але, здавалося б, як інакше довести умисел у деяких обвинуваченнях? Наприклад, у такій свіжоспеченій формулі, як «намагання завоювати лояльність існуючої на той час влади, аби забезпечити собі подальше просування по службі». Не так уже й просто, якщо спиратися на факти, а не апелювати до умоглядних висновків. Проте якщо вдасться, то під цей гребінець можна стригти всю судову систему.

17.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115102-verhovniy_sud_povinen_vrahovuvati_visnovki_espl.html

Верховний Суд повинен враховувати висновки ЄСПЛ. ВАСУ роз’яснює судам рішення по справі «Бочан проти України (№2)»

Європейський суд з прав людини прийняв рішення за скаргою заявниці на несправедливий спосіб, у який Верховний Суд України розглянув її скаргу у зв’язку з винятковими обставинами, оскільки останній не взяв до уваги висновки ЄСПЛ, наведені у рішенні «Бочан проти України» від 3 травня 2007 року.

17.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115039-prokuratura_ne_zmogla_dovesti_neobhidnist_zatrimannya_suddiv.html

Прокурорське фіаско. Обвинувачення ризикує не довести теорію неправосудності, бо обґрунтовує свою позицію припущеннями

Суд не задовольнив клопотання Генерального прокурора щодо застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно володарів мантій з Печерського районного суду м.Києва, яких підозрюють у винесенні неправосудних рішень. Для служителів Феміди це перший аргумент на їх користь, а для прокуратури — ризик не довести теорію неправосудності.

17.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115019-prokuratura_domoglasya_vidstoronennya_pecherskih_suddiv_yaki.html

Професійні обмеження. Прокуратура домоглася відсторонення печерських законників, які вже не мають права розглядати справи

Упродовж дня відразу 4 представники Печерського районного суду м.Києва були відсторонені від посад. Не допомогло їм ані те, що одного разу вони відстояли право на професійну діяльність, ані добровільна відмова від виконання обов’язків. Прокуратура знайшла аргументи й щодо таких випадків.

17.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115097-suddyu_na_zhitomirschini_spiymali_na_habari.html

Суддю на Житомирщині спіймали на хабарі

Суддя одного з районних судів Житомирської області вимагав та отримав від заявника неправомірну вигоду у розмірі 1000 доларів США за задоволення цивільного позову про стягнення заборгованості. Як пояснили в Генпрокуратурі, у ході обшуку службового кабінету судді вилучено вказані кошти.

17.03.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0046873

В оккупированном Крыму нет независимой судебной системы, - представитель Миссии ООН по правам человека на Украине

ООН ведет постоянный мониторинг нарушения прав человека и исчезновение граждан на территории оккупированного Россией Крыма. Об этом сообщил представитель Миссии ООН по правам человека на Украине Марк Бажаник, «Наша миссия располагает информацией о 14 случаях исчезновения. В половине случаев свидетели утверждают, что граждане были похищены людьми в военной форме. Полиция начала производства только в 5 случаях. Однако ни один из тех, кто исчез, не был найден. Это ставит вопрос об эффективности расследований», - отметил представитель ООН.

17.03.2015

http://delo.ua/ukraine/chto-tormozit-sudebnuju-reformu-v-ukraine-292840/

Что тормозит судебную реформу в Украине
С 28 марта вступает в силу закон "Об обеспечении права на справедливый суд", с помощью которого планируется начать очищение судебной системы. О том, какие проблемы возможно решить с помощью этого закона, а какие предстоит решать новыми документами, рассказал управляющий партнер киевского офиса МЮФ Baker & McKenzie Сергей Чорный.

17.03.2015

http://judges.org.ua/dig6605.htm

http://tsn.ua/ukrayina/apelyaciyniy-sud-zalishiv-na-voli-skandalnogo-suddyu-vovka-415967.html

Апеляційний суд залишив на волі скандального суддю Вовка

Апеляційний суд Києва відмовився брати під варту суддю Вовка. Цього вимагала Генпрокуратура.

17.03.2015

http://judges.org.ua/dig6606.htm

Минюст о суде по Крыму: у России множество лоббистов в международных структурах

Минюст Украины продолжает добавиться признания аннексии Крыма незаконной в международных судах, однако Россия является сложным соперником, поскольку эта страна имеет большое количество лоббистов и адвокатов в международных структурах, заявил министр юстиции Украины Павел Петренко.

18.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115053-na_sumschini_sud_spravlyaetsya_z_zapitami_na_informaciyu.html

Інформаційна оперативність

У Сумському окружному адміністративному суді дослідили стан роботи із запитами на публічну інформацію за минулий рік. Із дослідження випливає, що організація відповідної роботи здійснювалася згідно із вимогами закону «Про доступ до публічної інформації» та Положення про забезпечення доступу до публічної інформації у Сумському окружному адміністративному суді, затвердженого наказом голови суду від 16.05.2011 №22-ОД.

18.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115145-prokuratura_rozslidue_dii_suddi_yakiy_pozbaviv_vodiya_prav.html

Прокуратура розслідує дії судді, який позбавив водія прав

Прокуратурою Київської області розпочато досудове розслідування за фактом постановлення суддею Бориспільського міськрайонного суду завідомо неправосудної постанови з метою незаконного притягнення до адміністративної відповідальності учасника мирної акції протесту, що відбувалась у період Революції Гідності.

18.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115157-deputati_hochut_priznachiti_bezstrokovo_213_suddiv.html

Депутати хочуть призначити безстроково 213 суддів

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики і правосуддя сьогодні розглядав питання про призначення 359 суддів безстроково.

18.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115021-u_vgs_rozpovili_pro_vlasni_metodi_zabezpechennya_ednosti_sud.html

Стандартний підхід. У ВГС розповіли про власні методи забезпечення єдності

Для того щоб виявляти факти розбіжностей у вирішенні справ, палати Вищого господарського суду визначають спеціальних уповноважених, які стежать за ухваленими рішеннями. Водночас, констатують законники, без унесення змін до законодавства привести роботу до єдиного стандарту не вдасться.

18.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115016-na_legitimnist_roboti_lyustraciynoi_komisii_suddiv_kidae_tin.html

Сумнівні повноваження. На легітимність роботи ТСК кидає тінь сам законодавець

1500 скарг на дії законників надійшло до Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції протягом 10 місяців. П’ята частина, за твердженням членів комісії, підлягає негайному вивченню. Втім, на швидкий розгляд, очевидно, чекати не доводиться, адже дуже довго комісія існувала без кворуму. А призначення парламентом членів ТСК за своєю квотою несподівано стало ведмежою послугою для люстраційного органу.

18.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115133-komu_potribna_nelegitimna_vischa_rada_yusticii.html

Кому потрібна нелегітимна Вища Рада юстиції?

Рада адвокатів міста Києва заявляє про можливі порушення процедури призначення членів ВРЮ і ВККС від адвокатів у зв'язку з рішеннями, прийнятими 5 березня 2015 організаційним комітетом Третього з'їзду адвокатів Украіни.

18.03.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0046906

Материалы в отношении 146 судей Комитет рекомендовал спикеру парламента вернуть ВККС для рассмотрения повторно

Комитет по вопросам правовой политики и правосудия определяет судей, по которым нет претензий. В итоге таких 189 человек. В отношении некоторых кандидатов было объявлено о замечании устно. За такое решение проголосовали 21 из 23 депутатов, двое воздержались.

18.03.2015

http://judges.org.ua/dig6608.htm

http://galinfo.com.ua/news/188253.html

Політичний вплив на суддів залишається

Незважаючи на нещодавно прийнятий закон "Про відновлення довіри до судової влади в Україні", вітчизняні судді залишаються політично заангажованими. Про це в кулуарах Верховної Ради заявив народний депутат (депутатська група УДАР), заступник голови Комітету з питань правової політики і правосуддя Сергій Алєксєєв. Повідомили в УДАРі.

18.03.2015

http://judges.org.ua/dig6607.htm

http://www.voas.gov.ua/news/oglyad_zm/oglyad_zm_suddya_v_nnitskogo_okruzhnog

Суддя Вінницького адміністративного суду оголосив про відставку

Суддя Вінницького окружного адмінсуду Михайло Жернаков заявив про свою відставку на знак протесту проти діючої системи. Заяву він зробив 10 березня у Чернівцях, де був у складі експертів громадської ініціативи "Реанімаційного пакета реформ".

18.03.2015

http://judges.org.ua/dig6611.htm

http://112.ua/obshchestvo/v-kievskoy-obl-otkryli-proizvodstvo-protiv-sudi-nezakonno-lishivshego-voditelskih-prav-maydanovca-206264.html

В Киевской обл. открыли производство против судьи, незаконно лишившего водительских прав майдановца

Преступные действия судьи квалифицированы по ст. 375 ч. 1 УК Украины, то есть вынесение судьей заведомо неправосудного постановления. Прокуратура Киевской области начала досудебное расследование по факту вынесения судьей Бориспольского горрайонного суда заведомо неправосудного постановления с целью незаконного привлечения к административной ответственности участника мирной акции протеста, которая проходила в период революции Достоинства. Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры Киевской области. Своим решением судья лишил водителя права управлять транспортным средством сроком на 3 месяца по ст. 122-2 КУоАП. "Указанное постановление вынесено судьей без предоставления надлежащей оценки доказательствам по делу и показаний свидетелей, без определения мотивов отклонения доказательств, на которые ссылался водитель", - сообщили в прокуратуре. В дальнейшем это постановление отменено судом апелляционной инстанции.

19.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115192-suddyu_z_odesi_spiymali_na_habari_v_6_tis_dolariv.html

Суддю з Одеси спіймали на хабарі в 6 тис. доларів

Головна військова прокуратура Генеральної прокуратури України із залученням працівників прокуратури Одеської області та спільно з співробітниками УБОЗ ГУ МВС України в Одеській області викрила заступника голови Суворівського районного суду м. Одеси під час одержання ним неправомірної вигоди на загальну суму 6000 дол США, поєднаної з вимаганням.

19.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115186-sche_odnomu_suddi_avtomaydanivciv_povidomili_pro_pidozru.html

Ще одному судді автомайданвів повідомили про підозру

Слідчим слідчого відділу прокуратури Полтавської області повідомлено про підозру судді Комсомольського міського суду у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 375 КК України (постановлення суддею завідомо неправосудного рішення, вчинене в особистих інтересах).

19.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115184-nenadannya_vidpovidi_na_informzapiti_e_protipravnim_-_sud.html

Неанадання відповіді на інформзапити є протиправним – суд

Територіальний центр соціального обслуговування є розпорядником інформації, запит на яку надано громадянкою, тому суд визнав протиправною бездіяльність відповідача щодо її ненадання та стягнув на користь громадянки моральну шкоду. Вінницький апеляційний адміністративний суд залишив без змін постанову Вінницького міського суду у справі №127/13908/13-а за позовом громадянки до Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) про визнання протиправною бездіяльності щодо ненадання відповіді на інформаційні запити та стягнення моральної шкоди.

19.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115183-suddyu_na_vinnichini_zvinuvachuyut_u_nepravomirnomu_zakritti.html

Суддю на Вінниччині  звинувачують у неправомірному закритті справи

Неправосудним рішенням суд позбавив органи прокуратури можливості стягнути з підприємства в порядку господарського судочинства понад 130 тис грн збитків, завданих державі водозабором води з артезіанської свердловини за відсутності дозволу на спецводокористування.

19.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115168-romanyuk_agitue_za_trilankovu_sistemu_pravosuddya.html

Романюк агітує за триланкову систему правосуддя

Україна повинна рухатися у бік усталення триланкової системи правосуддя, адже чотириланковість, за твердженням голови Верховного Суду України, притаманна лише федеративним країнам, в той час як Україна була і залишається унітарною. Про це сьогодні під час своєї доповіді на ІІІ Щорічному юридичному форумі, присвяченого цього разу судовій реформі, заявив голова ВСУ Ярослав Романюк.

19.03.2015

http://www.pravda.com.ua/columns/2015/03/19/7062011/?attempt=1

А чи потрібна облава на суддів?

События вокруг троих членов Печерского районного суда города Киева, шокировали меня, пожалуй, больше, чем все остальные резонансные события последних месяцев. События вокруг троих членов Печерского районного суда города Киева, шокировали меня, пожалуй, больше, чем все остальные резонансные события последних месяцев. Не подумайте, что я хочу уверять кого-то в кристальной честности коллег, или в том, что они только тем и занимались, что, как гранитная стена, стояли на страже чистоты закона. Нет, чтобы становиться на их защиту в принципе, надо знать, что происходило на самом деле. Я этого попросту не знаю. Истинное знание должно исходить из решения суда. Насколько я убедился, так делается во всех цивилизованных странах. Никого обелять или очернять не собираюсь. Мне за державу обидно. И за судебно-правовую систему, без чего, говорят, ни суверенности, ни демократии не бывает. Кстати, о демократии. Она дает равные шансы всем сторонам, всем мнениям. А у нас? - Виктор Кононенко, судья Верховного суда Украины и Верховного суда СССР в отставке.

19.03.2015

http://www.pravda.com.ua/columns/2015/03/18/7061766/

Формування Вищої ради юстиції за новими правилами

В Україні протягом року не відбулося очікуваного очищення судової системи від негідних мантії людей. Усі ті судді, які кидали за ґрати євромайданівців, забороняли мирні зібрання та відбирали водійські права у автомайданців, попри існування люстраційних законів, продовжують  спокійно працювати. І все – через зупинку судовими рішеннями діяльності ключового органу в системі суддівських звільнень та призначень – Вищої ради юстиції. Наприкінці квітня відбудеться нова спроба розблокувати її роботу. Із цим можуть виникнути проблеми – і ось, чому. Леся Шутко, журналіст Центру інформації про права людини.

19.03.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0046937

Судебно-правовой форум: В состав ВСЮ не должны входить действующие политики и чиновники, - судья ВСУ А.Волков

Судья Верховного Суда Украины Александр Волков считает, что Высший совет юстиции должен быть сформирован судьями (большинство, избранные демократично) и обществом, исключив действующих политиков и чиновников.

19.03.2015

http://judges.org.ua/dig6622.htm

http://crime.in.ua/node/8904

В Одессе задержали судью, «выколядовавшего» у местной жительницы $6 тысяч

В Одессе милиция задержала двоих работников Суворовского районного суда за получение взятки в шесть тысяч долларов США, которую требовали служители Фемиды от местной жительницы. Часть денег женщина передала правонарушителям в их рабочем кабинете. Именно в тот момент злоумышленников и задержали правоохранители, сообщила пресс-служба МВД Украины.

Неформальні практики

19.03.2015

http://judges.org.ua/dig6629.htm

http://www.rbc.ua/rus/interview/pervyy-zamministra-yustitsii-natalya-sevostyanova-1426753123.html

Первый замминистра юстиции Наталья Севостьянова: "Международный уголовный суд удивлен, что мы до сих пор не ратифицировали Римский статут"

Первый заместитель министра юстиции Украины Наталья Севостьянова в интервью РБК-Украина рассказала о текущих реформах в Минюсте, внедрении электронной подписи, доработке реестров, а также о люстрации и торможении со стороны Администрации Президента принятия Римского статута. "Нами был подготовлен пакет документов (относительно обращения в Конституционный суд по ратификации Римского статута) и направлен в Администрацию Президента, когда и. о. Президента был Александр Турчинов. Но ответа нет по сей день", - подчеркнула первый замминистра юстиции.

19.03.2015

http://judges.org.ua/dig6623.htm

http://censor.net.ua/news/329245/na_vzyatke_6000_dollarov_razoblachen_zampredsedatelya_odesskogo_rayisuda_gpu

На взятке 6000 долларов разоблачен зампредседателя Одесского райсуда, - ГПУ

Главной военной прокуратурой Генеральной прокуратуры Украины с привлечением работников прокуратуры Одесской области и совместно с сотрудниками УБОП ГУ МВД Украины в Одесской области разоблачен заместитель председателя Суворовского районного суда г. Одесса во время получения им неправомерной выгоды на общую сумму 6000 долл США, сопровождавшейся вымогательством.

19.03.2015

http://sud.ua/news/2015/03/19/74546-advokatov-blokiryyushchikh-nepravilno-sostavlennimi-zhalobami-vkks-bydyt-privlekat-k-distsiplinarnoj-otvetstvennosti--sergej-kozyakov

Адвокатов, блокирующих неправильно составленными жалобами ВККС, будут привлекать к дисциплинарной ответственности – Сергей Козьяков

Высшая квалификационная комиссия судей (ВККС) будет добиваться привлечения к дисциплинарной комиссии адвокатов, некорректно составляющих жалобы на решения судей. Об этом сегодня заявил на «Судебном форуме» в Верховном суде председатель ВККС Сергей Козьяков. По его словам, сейчас на рассмотрении в ВККС находятся более 10 тыс. жалоб, поступивших на судей, рассмотрение которых займет много времени. Из них около 8 тыс. жалоб написано адвокатами. «Несмотря на то, что в законе четко написано, что такое жалоба в ВККС, адвокаты вместо них пишут нам свои апелляционные и кассационные жалобы. Хочу предупредить, что если ВККС увидит, что к нам поступают не жалобы, предусмотренные законом, а апелляционные или кассационные жалобы, то я, как председатель, с удовольствием буду обращаться к дисциплинарным органам адвокатуры и просить их, чтобы они проверили профессиональные навыки адвокатов, мешающих работать ВККС», - заявил С. Козьяков.

20.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115215-kiivskih_suddiv_pidozryuyut_u_nezakonnomu_trimanni_pid_varto.html

Київських суддів підозрюють у незаконному триманні під вартою

Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України розпочато кримінальне провадження за фактом постановлення суддями Апеляційного суду м. Києва завідомо неправосудних рішень про залишення під вартою двох підозрюваних за, начебто, вчинення ними в січні 2014 року в місті Києві масових заворушень.

20.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115207-suddyu_pidozryuyut_u_nezakonnomu_areshti_aktivista.html

Суддю підозрюють у незаконному арешті активіста

Прокуратурою Миколаївської області розпочато досудове розслідування за фактом постановлення суддею Центрального районного суду м. Миколаєва завідомо неправосудної постанови з метою незаконного притягнення до адміністративної відповідальності учасника мирної акції протесту, що відбулась у січні 2014 року біля Миколаївської облдержадміністрації.

20.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115204-suddi_virishili_komu_poskarzhitis_na_porushennya_ih_garantiy.html

Захист від посягань

Рада суддів України звернеться до міжнародних правозахисних організацій по допомогу в забезпеченні права на справедливий суд в Україні. Таке рішення було прийнято РСУ щодо звернення ВАС, ОАСК та Печерського райсуду Києва, текст якого друкує "Закон і Бізнес".

20.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115024-na_kirovogradschini_doslidili_obstavini_priznachennya_eksper.html

Останнє слово – за фахівцем. На Кіровоградщині дослідили обставини призначення експертиз

Визначаючи долю підсудного, підкреслюють на Кіровоградщині, суддя послуговується не тільки законом, а й експертними висновками, завдяки яким видається можливим установити механізм завдання тілесних ушкоджень, виявити наявність слухового контролю, визначити схильність особи до брехні, отримати інформацію про мікросліди.

20.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115205-sud_zaboroniv_zabirati_neruhomist_za_pripisom_notariusa.html

Суд заборонив забирати нерухомість за приписом нотаріуса

Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною та нечинною постанову Кабміну №662 в частині, що стосується стягнення заборгованості по іпотечному договору в безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів.

20.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115197-vss_ne_vistachae_suddiv_dlya_rozglyadu_sprav.html

ВСС не вистачає суддів для розгляду справ

Наразі у Вищому спеціалізованому суді з розгляду цивільних та кримінальних справ працює 92 судді: 51 у цивільній палаті і 42 у кримінальній. З огляду на велике навантаження постало питання про поповнення судових палат суддівськими кадрами. Ці питання були озвучені сьогодні на засіданні Пленуму ВССУ, на якому підводяться підсумки здійснення правосуддя судами цивільної та кримінальної юрисдикції.

20.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115194-filatov_pidtrimue_perehid_do_trilankovoi_sistemi_pravosuddya.html

Філатов підтримує перехід до триланкової системи правосуддя. Романюк вважає, що проблема у фільтрах допуску

Правильним стратегічним завданням є перехід до триланкової судової системи. Але питання про його здійснення може бути поставлено тоді, коли кількість справ, які будуть надходити до суду касаційної інстанції, дозволятиме Верховному Суду виконувати ті завдання, які виконують верховні суди у країнах-членах ЄС.

20.03.2015

http://judges.org.ua/dig6625.htm

http://vindaily.info/vinnytskyy-apelyatsiynyy-sud-zalyshyv-kyyivsku-suddyu-tsarevych-z-brasletom.html

Вінницький апеляційний суд залишив київську суддю Царевич з браслетом

Вінницький Апеляційний суд не задовольнив апеляцію судді Печерського райсуду м.Києва Оксани Царевич щодо скасування запобіжного заходу під особисте зобов'язання, яке передбачає носіння електронного браслету. Відповідне рішення сьогодні оголосив суддя, який розглянув дану апеляцію.

20.03.2015

http://judges.org.ua/dig6627.htm

http://www.newsru.ua/ukraine/20mar2015/vklustr.html

"Венеціанська комісія" надасть висновки про люстрацію в Україні до червня

"Венеціанська комісія" має намір до червня надати свої висновки щодо проекту змін до закону України "Про очищення влади" до його доопрацювання. Про це у своєму Facebook повідомила директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяна Козаченко.

20.03.2015

http://www.unian.ua/politics/1057946-predstavnik-ukrajini-u-venetsianskiy-komisiji-poyasniv-scho-galmue-povnotsinnu-sudovu-reformu.html

Представник України у Венеціанській комісії пояснив, що гальмує повноцінну судову реформу
Закон України «Про  забезпечення права на справедливий суд» є тимчасовою мірою, для повноцінної судової реформи в Україні необхідне внесення змін до Конституції. Такого попереднього висновку дійшли експерти Венеціанської комісії.

20.03.2015

http://interfax.com.ua/news/political/256244.html

Венецианская комиссия отмечает, что Украине еще необходимо решить ряд проблем в законе о судоустройстве

Европейская комиссия за демократию через право (Венецианская комиссия) на заседании в Венеции одобрила выводы относительно закона о судоустройстве и статуса судей в Украине, а также относительно изменений в законе о Высшем совете юстиции Украины.

20.03.2015

http://judges.org.ua/dig6628.htm

http://www.rbc.ua/rus/news/venetsianskaya-komissiya-rekomenduet-peresmotret-1426862049.html

Венецианская комиссия рекомендует пересмотреть использование украинского языка в суде

Венецианская комиссия рекомендует пересмотреть пункт об использовании исключительно украинского языка в суде. Об этом говорится в выводах европейских юристов по закону Украины о судоустройстве и статусе судей, передает Deutsche Welle.

20.03.2015

http://www.pravda.com.ua/news/2015/03/20/7062185/

ГПУ розпочала справу проти суддів, які не відпустили затриманих майданівців Генпрокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом прийняття суддями Апеляційного суду Києва завідомо неправосудних рішень про залишення під вартою двох активістів Євромайдану.

20.03.2015

http://sud.ua/news/2015/03/20/74565-s-kivalov-na-102-oj-sessii-venetsianskoj-komissii-polno-ykrainskikh-voprosov-

С. Кивалов: "На 102-ой сессии Венецианской комиссии полно "украинских" вопросов"

20 марта, марта состоятся заседания 102-ой пленарной сессии Венецианской комиссии. Эта сессия, посвященная, в основном, реформе судов и прокуратуры, обещает быть плодотворной. Об этом сообщает пресс-служба народного депутата Сергея Кивалова. "Повестка дня полна украинских вопросов. 20 марта Комиссия планирует утвердить окончательные тексты Заключений по Закону Украины "О судоустройстве и статусе судей" и изменениям в Закон "О Высшем совете юстиции", - являющимися, соответственно, 6-ым и 9-ым разделами Закона Украины "Об обеспечении права на справедливый суд", который в полном объеме вступает в силу в следующую субботу, 28 марта", - говорится в сообщении.

Цікаве