Блог

28

лютого

2016

Дайджест подій у сфері правосуддя 15-29 лютого 2016 року (ЗМІ)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

15.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121618-vas_skasovue_rishennya_vryu_pro_zvilnennya_suddiv.html

Не витримали перевірку часом. Кілька рішень ВРЮ про звільнення «суддів майдану» вже скасовано. Ще низка — на черзі

Визначення законодавцем строків притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності може зіграти злий жарт із Вищою радою юстиції. Десятки її рішень про звільнення за порушення присяги суддів, яких звинувачували в недотриманні прав учасників акцій протесту, можуть бути скасовані.

15.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121638-verhovniy_sud_ukraini_pogodivsya_z_visnovkami_espl_schodo_zi.html

Доведіть, що не катували

Національні суди прийняли зізнавальні показання, отримані шляхом жорстокого поводження, як докази, що звело нанівець саму суть права заявника не свідчити проти себе. Таке положення містить постанова Верховного Суду України від 9 листопада 2015 року №5-265кс(15)15, текст якої друкує видання "Закон і Бізнес".

15.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121619-vas_zapevnyae_scho_yurisdikciya_gotova_do_zrostannya_navanta.html

Адмінсуди хочуть більше. ВАС запевняє, що юрисдикція готова до зростання навантаження й перерозподілу справ

Тенденцію до зменшення надходження матеріалів відзначають в адміністративних судах. За таких умов у Вищому адміністративному суді припускають навіть можливість перерозподілу справ. Водночас керівництво установи змушене визнати: навіть за теперішніх умов значна частина справ розглядається з порушенням строків, а розв’язати цю проблему може тільки Верховна Рада.

15.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121617-chomu_navantazhennya_na_suddiv_vs_zrostae_a_novi_povnovazhen.html

Допустимість до ВС. Чому звернення до «верховників» почастішали, хоча нові повноваження установи розуміють не всі

Законодавчі зміни привели до розширення компетенції Верховного Суду. Як наслідок, на розгляд до найвищого судового органу надійшло в 10 разів більше заяв, ніж у 2014-му. При цьому не всі нові підстави для звернення до ВС щодо перегляду рішення розуміються правильно. І якщо повноважень в установи побільшало, то її склад значно зменшився.

15.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121685-ostanni_2_roki_v_zagalnih_sudah_zmenshuetsya_kilkist_sprav_-.html

Останні 2 роки в загальних судах зменшується кількість справ

У 2015 році, як і в 2014-му, спостерігалась незначна тенденція до зменшення кількості справ, які перебували на розгляді у загальних судах. Виняток становить лише показник кількості справ, які розглядались апеляційними судами. Про це повідомив голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Борис Гулько на засіданні пленуму Суду 12 лютого, повідомляє “ЗіБ” з посиланням на ВССУ.

15.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121625-rsu_bez_storonnoi_dopomogi_zahistila_suddiv_iz_zoni_proveden.html

Нерозділена відповідальність. РСУ захистила законників із зони проведення АТО. Однак декому з них «заблокувала» виплату окладу

Нарешті володарів мантій з установ Донецької та Луганської областей, що припинили діяльність у зв’язку з проведенням антитерористичної операції, почули. Відгукнулася Рада суддів, яка взяла на себе відповідальність та прийняла рішення щодо прикріплення цих служителів Феміди до інших судів. Отже, після 4-місячного «фінансового затишшя» в законників з’явилася надія на те, що їм «розморозять» виплату посадових окладів. Утім, усім суддям із зони проведення АТО зарано радіти. Адже з подачі РСУ деякі з них спіймають «грошового облизня».

15.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121684-u_vischomu_specsudi_z_rozglyadu_civilnih_i_kriminalnih_sprav.html

У ВССУ визначились з суддями-спікерами

Збори суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ обрали суддів-спікерів – суддю судової палати у цивільних справах, секретаря пленуму ВССУ Дмитра Луспеника та суддю судової палати у кримінальних справах Володимира Британчука.

15.02.2016

http://sud.ua/news/2016/02/15/86897-sydebnij-protsess-ne-dlya-pressi---predsedatel-vssy-v-britanchyk

Судебный процесс не для прессы, — судья Высшего спецсуда В. Британчук

12 февраля 2015 года Верховная Рада приняла Закон «Об обеспечении права на справедливый суд». Указанным законом были внесены изменения в ст. 11 Закона «О судоустройстве и статусе судей». Правки были в части обеспечения гласности и открытости судебного процесса. Предполагалось, что последнее будет достигнуто путем закрепления права участников судебного процесса, а также других лиц, присутствующих в зале судебного заседания, в т.ч. и представителей средств массовой информации, проводить в процессе судебного заседания фотосъемку, видео- и аудиозапись с использованием портативных видео и аудио технических средств и, что примечательно, без получения отдельного разрешения суда. В эксклюзивном комментарии «Судебно-юридической газете» судья Высшего специализированного суда Украины по рассмотрению гражданских и уголовных дел Владимир Британчук рассказал о практике применения таких норм.

15.02.2016

http://sud.ua/news/2016/02/15/86895-sydi-pyatiletki-s-rekomendatsiyami-na-bessrochnoe-izbranie-dolzhni-projti-otsenivanie---predsedatel-ssy-v-simonenko

Судьи-пятилетки с рекомендациями на бессрочное избрание должны пройти оценивание, — Председатель ССУ В. Симоненко

Как рассказала «Судебно-юридической газете» Председатель Совета судей УкраиныВалентина Симоненко, судьи, у которых окончился 5-летний срок работы, но которые уже имеют рекомендации на бессрочное избрание в Парламент, все равно должны проходить оценивание.

15.02.2016

http://judges.org.ua/dig9051.htm

http://www.segodnya.ua/regions/kharkov/evropeyskiy-sud-obyazal-vyplatit-harkovchanke-20-tysyach-evro-za-pytki-v-milicii-691826.html

Европейский суд обязал выплатить харьковчанке 20 тысяч евро за пытки в милиции

Светлана Помиляйко добивалась правды больше семи лет. Европейский суд по правам человека обязал Украину выплатить харьковчанке Светлане Помиляйко 20 000евро компенсации за нарушение ст. 3 Европейской конвенции о защите прав человека. В решении ЕСПЧ, которое опубликовала Харьковская правозащитная группа, сказано, что Помиляйко подверглась пыткам, и эффективного расследования ее жалоб на жестокое обращение сотрудников милиции на родине не проводилось. Потерпевшая требовала выплатить ей 70 000 евро морального вреда за пытки в Орджоникидзевском райотделе Харькова, но правительство Украины оспорило эти требования как необоснованные.

15.02.2016

http://judges.org.ua/dig9050.htm

http://www.5.ua/polityka/Pecherskyi-sud-dozvolyv-prokuraturi-zaochno-sudyty-Arbuzova-nardep-106297.html

Печерський суд дозволив прокуратурі заочно судити Арбузова – нардеп

 Фактично це відкриває шлях до заочного засудження і вироку. Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання Генеральної прокуратури України про початок процедури заочного засудження екс-чільника Національного банку України, екс-віце-прем'єр-міністра України Сергія Арбузова. Про це повідомив народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенка" Мустафа Найєм на своїй Facebook-сторінці.

15.02.2016

http://judges.org.ua/dig9049.htm

http://www.epravda.com.ua/news/2016/02/15/581560/

Верховний суд підтвердив провину НБУ у банкрутстві банку Курченка

 Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного суду України не прийняла у провадження прохання Нацбанку переглянути рішення касаційної інстанції, яким НБУ був визнаний винним у банкрутстві Брокбізнесбанку. Таке рішення ВСУ ухвалив 3 лютого, повідомляє видання "FinClub".

15.02.2016

http://judges.org.ua/dig9042.htm

http://blogs.lb.ua/volodymyr_pylypenko/327945_17_lyutogo_ukraini_startuie.html

17 лютого в Україні стартує атестація: Чого чекати суддям?

Поки Верховна Рада робить політичні «кульбіти» навколо судової реформи із 17 лютого в Україні стартує атестація суддів або кваліфікаційне оцінювання, як це передбачене Законом України "Про забезпечення права на справедливий суд". Одразу слід зазначити, що даний закон був прийнятий ще у лютому 2015 року, а перша хвиля атестації суддів мала б бути завершеною ще у вересні 2015 року. Загалом процедуру кваліфікаційного оцінювання мають пройти понад 8000 українських суддів.

15.02.2016

http://judges.org.ua/dig9043.htm

http://detector.media/infospace/article/112811/iak_vidsutnist_komunikaciyi_z_suddiami_vplivae_na_imidzh_sudovoyi_sistemi/

Як відсутність комунікації з суддями впливає на імідж судової системи

Хто з колег хоча б кілька разів побував на засіданнях у судах, точно знає, що єдина людина, від якої отримати коментар неможливо, — це суддя. Навіть якщо це резонансна справа. Навіть якщо під час оголошення рішення в переповненому залі різними «активістами» суддя більше бурмотить під ніс, аніж говорить, а тому нічого не чути і, власне, зрозуміти, яке ж рішення він виніс, неможливо. «Задовольнити частково, чи як?», «Що він сказав?», «Ви щось почули?», «Так на скільки днів взяли під варту?» — звичайний перелік питань, які після оголошення рішення лунають у залі в момент, коли мантія зникає за дверима.

16.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121725-golovu_raysudu_ta_advokata_pidozryuyut_u_korupciyniy_shemi.html

Голову райсуду та адвоката підозрюють у корупційній схемі

Працівники Департаменту захисту економіки та Національного антикорупційного бюро України підозрюють групу осіб, до складу якої входили голова райсуду Тернопільської області та адвокат у вимаганні грошей за відмову у задоволенні клопотання в судовому засіданні.

16.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121723-suddyu_z_hmelnichchini_zasudili_do_6_rokiv_pozbavlennya_voli.html

Суддю засудили до позбавлення волі за хабар

Вироком Барського районного суду Вінницької області засуджено суддю одного з місцевих судів Хмельницької області до 6 років позбавлення волі з конфіскацією усього належного йому майна за отримання хабара у розмірі 11 тисячі доларів США.

16.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121719-v_kriminalnomu_procesualnomu_kodeksi_proponuyut_viznachiti_t.html

В КПК пропонують визначити термін вручення підозри

Повідомлення про підозру здійснюється не пізніше 6 місяців з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Якщо у цей термін повідомлення не буде вручено, прокурор, слідчий суддя зобов'язанні закрити провадження у справі. Відповідний законопроект розробив Комітет законотворчих ініціатив з питань адвокатської діяльності, що діє при Національній асоціації адвокатів України.

16.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121620-diskusiya_dovkola_onovlennya_kas_peretvorilasya_na_spir_pro_.html

Фахова ідентифікація. Дискусія довкола оновлення КАС перетворилася на спір про доцільність професійної монополії

Юридична спільнота продовжує обговорення проекту Кодексу адміністративного судочинства. Разом із суддями до дискусії долучилися адвокати. Серед нагальних питань — окремі категорії спорів, принцип офіційного з’ясування всіх обставин у справі та його втілення в адміністративному судочинстві і, як не дивно, адвокатська монополія.

16.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121709-suddi_mayut_zvituvati_pered_radoyu_suddiv_pro_konflikt_inter.html

Судді мають звітувати перед РСУ про конфлікт інтересів

Судді зобов’язані повідомляти Раду суддів України про наявність конфлікту інтересів у їх діяльності (мова йде про усіх учасників процесу). Про це під час брифінгу зазначила голова РСУ  Валентина Сімоненко, коментуючи схвалення Радою коментаря до Кодексу суддівської етики та порядку здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо конфлікту інтересів у діяльності суддів та інших представників судової системи.

16.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121639-verhovniy_sud_zrobiv_visnovok_schodo_porushen_pdr.html

ДТП: від причини до наслідків

Кримінальна відповідальність особи, яка порушила ПДР вимушено, через створення аварійної ситуації іншою особою, котра керувала транспортним засобом, виключається. До такого висновку дійшов Верховний Суд України в постанові від 5 листопада 2015 р. №5-218кс15, текст якої публікує "Законі і Бізнес".

16.02.2016

http://news.liga.net/ua/news/politics/9055378-suddyu_shcho_dav_sv_dchennya_po_maydanu_roblyat_bozhev_lnim_advokat.htm

Суддю, що дав свідчення по Майдану, роблять божевільним - адвокат

Запропонована адвокатами Майдану схема - звільнити суддів про відповідальність в обмін на чіткі свідчення - схоже, руйнується.

16.02.2016

http://judges.org.ua/dig9059.htm

http://www.ukrinform.ua/rubric-regions/1966714-u-kiivskij-oblasti-sudda-pogoriv-na-habari-v-15-tisac.html

У Київській області суддя погорів на хабарі в $15 тисяч

Генпрокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно судді Господарського суду Київської області, який одержав 15 тис. доларів хабара. Про це повідомляє Управління зв'язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

16.02.2016

http://judges.org.ua/dig9058.htm

http://dnipro.depo.ua/ukr/dnipro/detektor-brehni-doviv-shcho-dnipropetrovskiy-suddya-namagavsya-16022016111000

Детектор брехні довів, що дніпропетровський суддя намагався зґвалтувати адвоката

Суддя – чоловік похилого віку, досі працює у апеляційному суді. Про це передає Depo.Дніпро з посиланням на ТСН. Правдивість свідчень жінки-адвоката підтверджують експертизи, слідчі дії і перевірка на детекторі брехні.

16.02.2016

http://tyzhden.ua/News/158730

Парасюк виграв суд у генерала СБУ Пісного

Суд дійшов висновку, що нардеп не ображав честь і гідність генерала, коли вдарив його ногою.

16.02.2016

http://judges.org.ua/dig9089.htm

http://vikka.ua/novini/57913-suddivskij-konflikt-na-cherkaschini-znovu-nabirae-obertiv-video.htm

Суддівський скандал на Черкащині знову набирає обертів (ВІДЕО)

Конфлікт між головою апеляційного суду Черкащини Володимиром Бабенком та суддею цього суду Сергієм Бондаренком – знову в розпалі. На черкаського суддю знову посипалися скарги до вищого керівництва, голова Ради суддів хоче "відпустити" конфлікт, а громадськість називає це черговим тиском та ухиленням від відповідальності. У ситуації розбирався кореспондент vikka.ua.

16.02.2016

http://judges.org.ua/dig9064.htm

https://nabu.gov.ua/index.php

Корупція в судах заважає економічній конкуренції – А.Ситник

В Україні постійно говорять про гучні затримання, проте про гучні вироки не говорять, бо їх немає. Саме тому завдання НАБУ – не лише виявити і розслідувати факти корупції, але й домогтися обвинувального вироку, який набере чинності. Про це в інтерв'ю «Цензор.Нет» розповів директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник. Він переконаний, саме вирок, що набрав чинності, стане сигналом тим, хто займається корупційними схемами, припинити це робити.

17.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121749-za_2_roki_bulo_zvilneno_9_suddiv_za_obvinuvalnimi_virokami_p.html

За 2 роки було звільнено 9 суддів за обвинувальними вироками

Вища рада юстиції за два роки, з 2014 по 2015, внесла подання про звільнення 9 суддів з посад у зв'язку з набранням законної сили обвинувальними вироками судів щодо них. Президент та Верховна Рада України погодили звільнення відповідних суддів. Таку інформацію надали у Вищій раді юстиції на запит Голови Ради суддів України Валентини Сімоненко, інформували "ЗіБ" у РСУ.

17.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121747-v_ivano-frankivskomu_okruzhnomu_adminsudi_zapracyuvala_inter.html

В суді на Івано-Франківщині запрацювала інтернет-приймальня

В Івано-Франківському окружному адміністративному суді запрацювала інтернет-приймальня голови суду. Відтепер звернутися з пропозиціями чи зауваженнями щодо організації роботи установи та отримати на них відповіді можна в електронному вигляді.

17.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121746-kolomoyskiy_vigrav_sud_u_saakashvili.html

Коломойський виграв суд у Саакашвілі

17 січня 2016 року, Апеляційний суд м.Києва відхилив апеляційну скаргу Одеської Обласної адміністрації та залишив без змін рішення Подільського районного суду м.Києва від 14.12.2015 р. у справі за позовом Коломойського Ігоря Валерійовича до Саакашвілі Міхеіла Ніколозовича та Одеської обласної державної адміністрації про захист честі, гідності та ділової репутації.

17.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121636-verhovniy_sud_ukraini_zrobiv_visnovok_schodo_zemelnogo_podat.html

Офіс в оренді

Надання в найм нежитлового приміщення не означає, що механічно разом з майном передається й обов’язок зі сплати податку за земельну ділянку. До такого висновку дійшов Верховний Суд України в постанові від 24 листопада 2015 року №826/14703/13-а, текст якої друкує видання "Закон і Бізнес".

17.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121631-vas_ne_dali_mozhlivosti_skasuvati_podannya_pro_pozbavlennya_.html

Звільнення до оскарження. ВАС не дали можливості скасувати подання про позбавлення законника посади

Як доводить мій приклад, рішення про звільнення судді за порушення присяги може ухвалюватися без дотримання деяких вимог законодавства. Зокрема, після того, як було підготовлене подання про позбавлення мене посади, воно було направлене до Адміністрації Президента ще до того, як своє слово сказав Вищий адміністративний суд. - Олена Васильєва, суддя Червонозаводського районного суду м.Харкова (2012—2016 рр.).

17.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121740-pomichnikam_suddiv_hochut_zalishiti_status_derzhsluzhbovciv.html

Помічникам суддів хочуть залишити статус держслужбовців

З травня цього року помічники суддів відповідно до нового Закону про державну службу втратять статус держслужбовців. Натомість ці посади надалі належатимуть до посад патронатної служби. Парламенту пропонують відмовитись від таких норм.

17.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121649-poryadok_provedennya_zyomki_v_sudovih_zasidannyah_zalishae_b.html

В об’єктиві обмежень. Порядок проведення зйомки в судових засіданнях залишає більше питань, ніж дає відповідей

Зміни до законодавства, які мали спростити роботу журналістів під час судових засідань, на практиці можуть погіршити відносини третьої гілки влади та ЗМІ. Причина цього — в розбіжностях процесуального законодавства, яке не тільки дозволяє різні трактування, а й може призвести до порушення прав сторін. - Андрій Жураковський, суддя-спікер Червоноградського міського суду Львівської області.

17.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121736-v_okruzhnomu_adminsudi_kieva_viznachili_suddiv-spikeriv.html

В Окружному адмінсуді Києва визначили суддів-спікерів

На зборах суддів, які відбулись 16 лютого 2016 року, в Окружному адміністративному суді міста Києва було обрано суддів спікерів. Ними стали судді Марина Бояринцева та Богдан Санін.

17.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121734-zvilneniy_suddya_priyshov_na_kvalifocinyuvannya.html

Звільнений суддя прийшов на кваліфоцінювання

О10.15 перша група суддів приступила до тестування в рамках кваліфікаційного оцінювання. Наразі є інформація, що з 20 осіб на оцінювання з'явилось 19, в тому числі суддя з Дніпропетровська, якого було звільнено Указом Президента від 16 лютого 2016 р. Як повідомляє кореспондент "ЗіБ", мова йде про суддю Бабушкінського райсуду Дніпропетровська Дмитра Чулініна, інформація про звільнення за порушення присяги судді якого з'явилась на сайті Президента України.

17.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121628-absolyutizaciya_principu_zmagalnosti_unemozhlivit_postanovle.html

Докази: довіряй, але перевіряй. Абсолютизація принципу змагальності унеможливить постановлення законного й обґрунтованого вироку

Доволі часто від учасників процесу можна почути про нібито порушення суддями основоположного принципу Кримінального процесуального кодексу — принципу змагальності. Відповідні заяви зазвичай мотивовані тим, що судді не є суб’єктами доказування, отже, їхня участь у цьому процесі виключно пасивна. Мовляв, їхні функції зводяться до створення необхідних умов для реалізації сторонами своїх прав і виконання процесуальних обов’язків. Чи так це насправді й де пролягає межа між абсолютизацією принципу змагальності та обов’язком судді винести справедливе рішення?-  Володимир Павлов, суддя Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області.

17.02.2016

http://ua.racurs.ua/news/66691-u-ies-rozkrytykuvaly-zakon-pro-elektronne-deklaruvannya-uhvalenyj-vr

У ЄС розкритикували закон про електронне декларування, ухвалений ВР

Ухвалений Верховною Радою закон № 3755 про роботу електронної системи подання та оприлюднення декларацій не відповідає антикорупційним зобов’язанням України.

17.02.2016

http://glavcom.ua/news/362598.html

Суд признал незаконными нормы потребления газа, установленные Кабмином

Высший административный суд признал незаконным и отменил постановление Кабинета министров №237 от 29 апреля 2015 года об уменьшении в два раза норм потребления газа без счетчиков. Решение суда №К/800/49436/15 вступило в силу 28 января 2016 года - сразу же после открытого судебного заседания - и обжалованию не подлежит.

17.02.2016

http://sud.ua/news/2016/02/17/87030-kadrovij-vopros-verkhovnogo-syda-ne-reshitsya-iz-za-otsenivaniya-sydej

Кадровый вопрос Верховного Суда не решится из-за оценивания судей

Председатель Высшей квалификационной комиссии судей Сергей Козьяков рассказал «Судебно-юридической газете» о кадровом вопросе в Верховном Суде.

17.02.2016

http://ua.racurs.ua/news/66605-u-konstytuciynomu-sudi-sprobuvaly-reabilituvaty-suddiv

У Конституційному суді вирішили реабілітувати суддів, звільнених за порушення присяги

«Ракурсу» стало відомо, що до Конституційного суду України направлено депутатське звернення позафракційного нардепа Андрія Іллєнка щодо ряду суддів, звільнених за порушення присяги.

17.02.2016

http://www.pravda.com.ua/news/2016/02/17/7099284/

Порошенко звільнив суддю, яка засуджувала Євромайданівців

Президент Петро Порошенко звільнив із посади чотирьох суддів, двох з них - у зв’язку з порушенням присяги. Про це повідомляє прес-служба президента.

17.02.2016

http://www.epravda.com.ua/news/2016/02/17/581987/

Конституційний суд почав вивчати гарантії вкладів

Конституційний суд України відкрив провадження у справі щодо відповідності Конституції закону "Про систему гарантування вкладів фізосіб". Про це йдеться в конституційних поданнях від 12 лютого, передаєFinClub.

17.02.2016

http://k-z.com.ua/pravovoi-aktsent/36934-nasmeshki-nad-pravosudiem?tmpl=component&print=1&layout=default&page=

Насмешки над правосудием

Почему в Украине почти не выполняются решения национальных судов и Европейского суда по правам человека? Или гарант Конституции Президент П. Порошенко просто не может справиться с этим антидемократическим и антизаконным явлением? Правовая анархия и без того захлестывает наше общество. Сколько же длиться еще этому беспределу?..

17.02.2016

http://judges.org.ua/dig9091.htm

http://nbnews.com.ua/ua/news/173500/

Бої на Майдані 18-19 лютого: 27 особам повідомлено про підозру, 8 справ в судах

 За подіями 18-19 лютого 2014 року на Майдані Незалежності повідомлено про підозру 27 особам, щодо восьми обвинувальні акти направлені до суду. Про це на брифінгу в середу, 17 лютого, повідомив начальник управління спецрозслідування Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк, передає кореспондент НБН. «Відносно двох осіб наслідок в даний час завершується, в розшуку перебуває 17 людей», – сказав пан Горбатюк.

17.02.2016

http://judges.org.ua/dig9086.htm

http://odesa.depo.ua/ukr/odesa/prezident-zvilniv-suddyu-malinovskogo-raysudu-odesi-17022016172400

Президент звільнив суддю Малиновського райсуду Одеси

Звільнений суддя майже 5 років перебуває в розшуку

Президент України Петро Порошенко звільнив суддю Малиновського районного суду міста Одеси Миколи Болотіна, пише Depo.Одеса з посиланням на "Трасу Е-95".

17.02.2016

http://judges.org.ua/dig9078.htm

http://zik.ua/news/2016/02/17/suddi_zrozumily_shcho_viyskova_prokuratura_ih_oshukuie__volynskyy_volonter_673279

Судді зрозуміли, що військова прокуратура їх ошукує, – волинський волонтер

 Суддя Івано-Франківського суду відмовилася розглядати обрання запобіжного заходу відносно двох волинських бійців, оскільки не розуміє, що відбувається. Про це у власному «Фейсбук» написав адвокат і волонтер Василь Нагорний, – повідомив власкор IA ZIK.

17.02.2016

http://judges.org.ua/dig9075.htm

http://www.unn.com.ua/uk/news/1548002-ne-vsi-suddi-apelyatsiynogo-sudu-zakarpattya-proyshli-protseduru-lyustratsiyi

Не всі судді Апеляційного суду Закарпаття пройшли процедуру люстрації

 Голова Апеляційного суду Закарпатської області Віталій Дроботя на підсумковій прес-конференції розповів про попередні підсумки реформування судової гілки влади в області та перебіг люстрації суддів, передає кореспондент УНН.

17.02.2016

http://judges.org.ua/dig9068.htm

http://lb.ua/news/2016/02/17/328124_nabu_poymalo_vzyatke_ocherednogo.html

НАБУ поймало на взятке очередного судью. Председатель Козовского суда вымогал 54 тыс. грн.

Во вторник, 16 февраля, председателя Козовского районного суда Тернопольской области поймали на взятке более 54 тыс. грн. Операцию провели детективы Национального антикоррупционного бюро Украинысовместно с сотрудниками Национальной полиции Украины.

17.02.2016

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2016/2/17/141540.htm

А судьи кто? ВККС начала квалифоценивание

17 февраля Высшая квалификационная комиссия судей Украины начала первичное квалификационное оценивание судей. В первую группу было включено 20 судей местных общих судов, подавших заявления об избрании бессрочно.

18.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121772-informaciyu_zi_spravi_suddi_chausa_rozglyanut_pravoohoronni_.html

Інформацію зі справи судді Чауса розглянуть правоохоронці

Вища рада юстиції звернеться до правоохоронних органів щодо перевірки обставин, встановлених під час розгляду дисциплінарної справи стосовно судді Дніпровського районного суду міста Києва Чауса Миколи Олексійовича.

18.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121634-verhovniy_sud_ukraini_zrobiv_visnovok_schodo_pripinennya_por.html

Встигнути із позовом

Припинення основного зобов’язання внаслідок ліквідації юрособи не припиняє поруки, якщо кредитор реалізував своє право на стягнення заборгованості до цього моменту. До такого висновку дійшов Верховний Суд України в постанові від 25 листопада 2015 року №6-172цс15, текст якої публікує "Закон і Бізнес".

18.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121767-suddiv_hochut_karati_za_nevnesennya_v_reestr_kopiy_svoih_ris.html

Суддів хочуть карати за невнесення в реєстр копій рішень

Електронна копія судового рішення надсилається до Єдиного державного реєстру судових рішень суддею, який ухвалив (постановив) судове рішення, або головуючим суддею, якщо розгляд справи був колегіальним, не пізніше дня, наступного за днем ухвалення (постановлення) судового рішення. За невиконання цих вимог суддів притягуватимуть до дисциплінарної відповідальності. Відповідну пропозицію містить проект Закону від 17.02.2016 №4089 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення доступу до судових рішень)".

18.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121643-yak_obchisliti_y_zastosuvati_strok_zvernennya_do_sudu_ta_ne_.html

Час на захист пішов!. Як обчислити й застосувати строк звернення до суду та не помилитися

Зазвичай перебіг строку позовної давності є процесом безперервним. Однак протягом цього часу можуть виникнути обставини, що перешкоджають поданню позову. Ці обставини є підставами для зупинення, переривання або відновлення позовної давності й можуть ускладнити процес обчислення строку позовної давності та призвести до помилок у відправленні правосуддя. - Лілія Касьяненко, суддя Апеляційного суду Київської області.

18.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121641-chi_zminiv_vs_poziciyu_schodo_rozirvannya_dogovoriv_orendi_z.html

Дві палати — дві думки. Чи змінив ВС позицію щодо розірвання договорів оренди землі з підстав її невикористання?

23 грудня 2015 року Судова палата у цивільних справах Верховного Суду винесла постанову, в якій зробила висновок про те, що тривалим невикористанням земельних ділянок орендарем порушені істотні умови договору, що призвело до порушення режиму використання земельних ділянок. З огляду на це було задоволено позовні вимоги про розірвання договору оренди із посиланням на приписи ст.651 Цивільного кодексу, ст.31 та ч.1 ст.32 закону «Про оренду землі».

18.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121627-ni_ks_ni_vr_ne_zvernuli_uvagi_na_nebezpeku_skasuvannya_isnuy.html

Достукатися до верхівки. Ні КС, ні ВР не звернули уваги на небезпеку скасування існуючих прав суддів, призначених на посаду вперше

Нині в Україні триває чергова судова реформа. Так, Верховна Рада попередньо схвалила доопрацьований законопроект №3524 «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)». Однак народні депутати під час обговорення цього документа в сесійній залі обійшли увагою таке важливе питання, як подальша доля суддів, призначених на посади вперше. - Андрій Потапенко, суддя-спікер Ржищевського міського суду Київської області.

18.02.2016

http://news.liga.net/news/politics/9079064-pereattestatsiya_sudey_prokhodit_s_bolshimi_problemami_glava_vkks.htm

Переаттестация судей проходит с большими проблемами - глава ВККС

Сейчас 700 судей ожидают переаттестации и не могут вести судебные процессы. Из-за этого тормозится рассмотрение множества дел.

18.02.2016

http://judges.org.ua/dig9113.htm

https://nabu.gov.ua/index.php

Ситник: Конкурс в 5 етапів не дозволить хабарникам потрапити до НАБУ

 Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник прокоментував Громадському інцидент із затриманням прокурора Генпрокуратури, який за 10 тисяч доларів намагався влаштуватися в НАБУ.

18.02.2016

http://judges.org.ua/dig9112.htm

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1967879-sudda-vovk-dosi-pracue-v-pecerskomu-sudi.html

Суддя Вовк досі працює у Печерському суді

 Запит Укрінформу до Печерського суду стосувався також суддів Царевич, Кицюка та Волкової, які разом із Сергієм Вовком були позначені на сайті Печерського суду у списку діючих суддів. Суддя Сергій Вовк, про намір відсторонити якого від обов'язків заявляла Генпрокуратура, продовжує виконувати свої обов'язки в Печерському районному суді міста Київ. 

18.02.2016

http://judges.org.ua/dig9111.htm

http://rsu.court.gov.ua/rsu/245633/

"Конституційна реформа: сприяння незалежній, відповідальній, прозорій та ефективній судовій владі" – професійна дискусія щодо основних змін до Конституції

У Києві, за ініціативи Ради суддів України та за сприяння донорів - Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) "Справедливе правосуддя", Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" та Проекту Ради Європи "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні" (фінансується урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії) - відбулася конференція "Конституційна реформа: сприяння незалежній, відповідальній, прозорій та ефективній судовій владі".

18.02.2016

http://judges.org.ua/dig9110.htm

http://van-ua.com/15199-v-dnepropetrovske-zaderzhan-sudya-rayonnogo-suda-za-vozhdenie-v-netrezvom-sostoyanii.html

В Днепропетровске задержан судья районного суда за вождение в нетрезвом состоянии

 В Днепропетровске на Набережной Заводской полицейские остановили автомобиль судьи Ленинского района. Патрульные сообщили, что водитель был пьян и нарушил ПДД.
Правоохранители рассказали, что водитель пересек две сплошные, также не имел при себе никаких документов.

18.02.2016

http://judges.org.ua/dig9106.htm

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1967958-sudova-reforma-filatov-rozkazav-pro-postupki-nardepam.html

Судова реформа: Філатов розказав про поступки нардепам

 Заступник глави Адміністрації Президента Олексій Філатов пояснив передачу функції контролю діяльності генпрокурора від глави держави до Верховної Ради, що передбачено в проекті змін до Конституції в частині правосуддя. Про це Філатов заявив журналістам в четвер у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

18.02.2016

http://judges.org.ua/dig9105.htm

http://www.unn.com.ua/uk/news/1548393-u-bilshe-700-ukrayinskikh-suddiv-zakinchilis-povnovazhennya

У понад 700 українських суддів збіг термін повноважень

 У більше 700 українських суддів закінчились повноваження, поте вони знаходяться у статусі суддів. Про це під час брифінгу повідомив заступник голови Адміністрації Президента Олексій Філатов, передає кореспондентУНН.

18.02.2016

http://judges.org.ua/dig9104.htm

http://nv.ua/ukr/ukraine/events/peresliduvannja-aktivistiv-avtomajdanu-pid-pidozroju-45-pravoohorontsiv-i-p-jat-suddiv-98275.html

Переслідування активістів Автомайдану: під підозрою 45 правоохоронців і п'ять суддів

 У переслідуваннях учасників Автомайдану в період Революції гідності підозрюють 45 правоохоронців і п'ять суддів.. Про це розповів начальник управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління ГПУ Сергій Горбатюк.

18.02.2016

http://judges.org.ua/dig9100.htm

http://newsradio.com.ua/2016_02_18/Berezjuk-Pereatestac-ja-sudd-v-golij-popul-zm-okozamiljuvannja-8980/

Березюк: Переатестація суддів – голий популізм і окозамилювання

Юрист Олег Березюк в інтерв'ю радіостанції Голос Столиці висловив упевненість, що процес переатестації суддів буде непродуктивним. У свою чергу, екс-заступник голови спеціальної комісії з перевірки суддів при Вищій раді юстиції Маркіян Галабала вважає, що атестація могла б бути ефективною, якби вона проходила за участю громадськості.

18.02.2016

http://judges.org.ua/dig9114.htm

http://imi.org.ua/news/52326-sud-prisudiv-napadnitsi-na-jurnalista-prestupnostinet-850-grn-shtrafu.html

Суд присудив нападниці на журналіста "Преступности.НЕТ" 850 грн штрафу

Центральний районний суд Миколаєва визнав винною адміністратора інтернет-клубу Юлію Вітколовську в перешкоджанні журналістській діяльності кореспондента інтернет-видання “Преступности.НЕТ” Андрія Лохматова і засудив її до штрафу в 850 гривень. Таке рішення 18 лютого ухвалила суддя Центрального райсуду Світлана Скрипченко, повідомляє “Преступности.НЕТ”.

18.02.2016

http://judges.org.ua/dig9115.htm

http://www.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=169502&s=print

Сергій Горбатюк: Навколо слідства у справах Майдану багато маніпуляцій та критики у бездіяльності, однак результати розслідування свідчать про протилежне

Під час брифінгу у четвер, 18 лютого, начальник управління спеціальних розслідувань Сергій Горбатюк підвів підсумки у розслідуванні злочинів під час Революції Гідності, які за складністю та чисельністю особливо тяжких злочинів ще не мали аналогів у державі. «Процес розслідування, до якого було широко залучено громадськість, зроблено максимально прозорим», - наголосив С. Горбатюк. «Створено Реєстр проваджень та проведено десятки брифінгів, зустрічей з родинами загиблої «Небесної сотні» і їх адвокатами», - сказав він.

18.02.2016

http://korupciya.com/zastupnik-golovi-apelyacijnogo-sudu-lvivsko%D1%97-oblasti-vidmovivsya-projti-poligraf/

Заступник голови апеляційного суду Львівської області зі скандалом відмовився пройти поліграф 

Заступник голови апеляційного суду Львівської області відмовився пройти поліграф. 17 лютого громадськість Львова навідалася до заступника голови Апеляційного суду Львівської області Богдана Гриновця під час прийому громадян. Активісти прийшли не з порожніми руками: в подарунок принесли копію картини нідерландського художника Герарда Давида «Суд Камбіса».

19.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121791-chomu_navchalisya_sluzhiteli_femidi_pid_chas_pidgotovki_u_ns.html

Освіта — скарб, праця — ключ до нього

Саме таким гаслом послуговуються судді Вінницького апеляційного адміністративного суду, адже постійно працюють над самовдосконаленням і підвищенням професійної кваліфікації. Щоб тримати себе в тонусі правових знань і вміти їх правильно застосовувати, суддя-спікер ВААС Андрій Загороднюк та судді Юрій Полотнянко, Тетяна Драчук та Людмила Біла взяли участь у навчанні, що проводилося Національною школою суддів.

19.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121793-yak_pracyuvali_administrativni_sudi_v_2015_roci-_plenum_vas.html

Неоднозначна практика

ВАС скасував або змінив кожне четверте рішення місцевих адмінсудів, які були залишені в силі в апеляційній інстанції. Така інформація міститься у потсанові Пленуму ВАС від 5 лютого 2016 року №1 "Про стан здійснення правосуддя адміністративними судами у 2015 році", текст якої друкує видання "Закон і Бізнес".

19.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121801-15_suddiv_ne_zdiysnyuyut_pravosuddya.html

1/5 суддів не здійснюють правосуддя

Близько двох років Верховна Рада не вирішує по суті питання обрання суддів на посади безстроково. Наразі близько 900 суддів у місцевих судах не здійснюють правосуддя, оскільки закінчився 5-тирічний строк їх першого призначення на посаду судді. Про це заявив голова Верховного Суду України Ярослав Романюк на спільному засіданніпредставників судової влади з питань підсумків роботи судової системи у 2015 р.

19.02.2016

http://news.liga.net/news/politics/9112326-delo_maydana_pecherskiy_sud_arestoval_dvukh_berkutovtsev.htm

Дело Майдана: Печерский суд арестовал двух беркутовцев

Беркутовцев, которые проходят по двум эпизодам, на срок домашнего ареста отстранили от занимаемых должностей.

19.02.2016

http://roadcontrol.org.ua/node/2950

Печерский райсуд разрешил прокуратуре не регистрировать преступления патрульной полиции (Решение)

Печерский районный суд г.Киева принял решение, согласно которому, прокуратура г.Киева имеет полное право не выполнять норму ст.214 УПК при рассмотрении заявлений о совершении преступления сотрудниками новой патрульной полиции. Прокуратура имеет право не вносить заявление в Единый реестр досудебных расследований. Такое решение "Дорожный контроль" получил по почте.

19.02.2016

http://judges.org.ua/dig9132.htm

http://www.ukrinform.ua/rubric-society/1968421-v-evropejskomu-sudi-vze-2-tisaci-zaav-z-krimu-ta-donbasu.html

В Європейському суді вже 2 тисячі заяв з Криму та Донбасу

На розгляді в Європейському суді з прав людини (Страсбург) знаходиться більш як  2 тис. індивідуальних заяв, пов'язаних з подіями в Криму або військовими діями на сході України. Крім того, з початку 2016 року суд прийняв майже 450 заяв  від жителів східної України - як проти України, так і проти України і Росії. Жодного рішення щодо їх прийнятності суд ще не ухвалював.

19.02.2016

http://judges.org.ua/dig9131.htm

http://hromadskeradio.org/programs/prava-lyudyny/batko-doviv-u-sudi-zlochynnu-bezdiyalnist-prokuratury-shchodo-smerti-dochky

Батько довів у суді злочинну бездіяльність прокуратури щодо смерті дочки

Українець виграв позов у Європейському суді проти України через 10 років після трагедії. Але правоохоронці, які свідомо не розслідували смерть дитини, досі не покарані.

19.02.2016

http://judges.org.ua/dig9130.htm

http://businessua.com/banki/24210nbu-shtuchno-obankrotiv-bank-kurchenka-verhovnii-sud.html

НБУ штучно обанкротив банк Курченка - Верховний Суд

У Верховному суді України не переглянули свого рішення щодо вини Нацбанку в банкрутстві "Брокбізнесбанку".

19.02.2016

http://judges.org.ua/dig9128.htm

http://asn.in.ua/ru/news/publishing/34199-torg-za-pravosudie.html

Торг за правосудие

В Киеве состоялась очередная, уже вторая по счету, конференция «Конституционная реформа: содействие становлению независимой, ответственной и эффективной судебной власти», которая осуществляется в рамках поддержки проекта ЕС «Поддержка реформ в сфере юстиции в Украине» и проекта Совета Европы «Поддержка введения судебной реформы в Украине». Следует отметить тот факт, что в прошлом году подобное мероприятие уже было. Однако если в 2015 году основными вопросами были имплементация новых условий изменений судебной власти в Украине, то в 2016-м основная задача конференции заключалась в выработке технических правок и механизмов реализации. Особое внимание хочется обратить на то, как относятся украинские власти и западные партнеры к реформе правосудия во внешнем и внутреннем вакууме, какую выгоду получат управленцы и граждане и что думают об этом эксперты.

19.02.2016

http://judges.org.ua/dig9127.htm

http://ua.112.ua/interview/my-otrymaiemo-taku-zh-psevdoreformu-sudiv-iak-i-prokuratury-293171.html

Ми отримаємо таку ж псевдореформу судів, як і прокуратури

  Інтервю з Дмитром Добродомовим, народним депутатом України.

19.02.2016

http://judges.org.ua/dig9126.htm

http://ua.112.ua/polityka/holova-verkhovnoho-sudu-zaproponuvav-rozvantazhyty-sudy-peredavshy-chastynu-sprav-notariusam-293113.html

Голова Верховного суду запропонував розвантажити суди, передавши частину справ нотаріусам

 Також він пропонує ввести інститут кримінального проступку. Голова Верховного суду України Ярослав Романюк пропонує розвантажити суди, передавши безспірні справи нотаріусам. Про це він заявив, виступаючи у Верховному суді зі звітом за 2015 рік, повідомляє "Уніан".

19.02.2016

http://judges.org.ua/dig9125.htm

http://zik.ua/news/2016/02/19/suddya_pecherskogo_sudu_vidmovyvsya_znimaty_yanukovycha_z_rozshuku_674072

Суддя Печерського суду відмовився знімати Януковича з розшуку

 Адвокат утікача Віктора Януковича спробував через Печерський суд Києва зняти свого клієнта з державного розшуку, але суддя Сергій Вовк відмовив.

Про це стало відомо з ухвали суду від 9 лютого 2016 року, розміщеного в Єдиному реєстрі судових рішень, повідомляє «Перша інстанція».

19.02.2016

http://censor.net.ua/news/375249/reforma_sudebnoyi_sistemy_mojet_byt_zavershena_v_techenie_18_mesyatsev_petrenko

Реформа судебной системы может быть завершена в течение 18 месяцев, - Петренко

Нереформированная судебная и правоохранительная системы являются основным препятствием развитию бизнеса в Украине. Об этом министр юстиции Павел Петренко сказал в ходе встречи с представителями Европейской бизнес ассоциации, информирует Цензор.НЕТ со ссылкой на Украинские новости.

19.02.2016

http://judges.org.ua/dig9142.htm

http://socportal.info/2016/02/19/yak-sudi-na-praktitsi-pozbavlyayut-subsidij-ta-styaguyut-shtraf.html

Як суди на практиці позбавляють субсидій та стягують штраф

 Стосовно стягнення надміру виплачених сум субсидій є чимало спекуляцій. Слід знати, як вирішуються подібні спори на практиці. Забігаючи наперед варто зазначити, що суди доволі часто стають на бік органів, що стягують кошти.

19.02.2016

http://judges.org.ua/dig9141.htm

http://portal.lviv.ua/news/2016/02/19/u-lvovi-zabarikaduvali-suddyu-iz-pidsudnimi-v-zali-zasidan

У Львові «забарикадували» суддю із підсудними в залі засідань

У Львові в Галицькому суді за адресою Чоловського, 2 відбувається блокування судового процесу над чотирма бійцями батальйону «ОУН», яким продовжити термін тримання під вартою. Про це Львівському порталурозповів активіст та боєць «ОУН» Антон Петрівський.

19.02.2016

http://sud.ua/news/2016/02/19/87156-administrativnie-sydi-ne-spravlyayutsya-s-rabotoj

Административные суды не справляются с нагрузкой. В Верховном Суде подводят итоги работы судебной системы за 2015 год.

Как заявил заместитель председателя ВАСУМихаил Цуркан, остро стоит вопрос кадрового обеспечения судов административной юрисдикции. «В Ровенском окружном административном суде из 16 судей могут совершать правосудие только шесть, в Кировоградском окружном административном суде из 15 судей — семь, в Харьковском окружном административном суде из 40 судей — всего 15.

19.02.2016

http://sud.ua/news/2016/02/19/87199-sydi-ostalis-bez-dejstvyyushchikh-sydej

Суды остались без действующих судей

Наибольшая кадровая проблема в районных судах. Об этом журналистам «Судебно-юридической газеты» рассказала председатель Совета судей Украины Валентина Симоненко.

22.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121848-suddi_podavatimut_deklaracii_pro_privatni_interesi_dokument.html

Судді подаватимуть декларації про приватні інтереси

Судді судів загальної юрисдикції та інші представники судової системи мають право подати добровільну декларацію про приватні інтереси, наявність яких може вплинути на об’єктивність та неупередженість під час прийняття рішень. Таке положення містить Порядок здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо конфлікту інтересів в діяльності суддів, який затверджено рішення Ради суддів України від 4 лютого 2016 р. №2. 

22.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121844-opublikovano_komentar_do_kodeksu_suddivskoi_etiki_dokument.html

Опубліковано коментар до кодексу суддівської етики

Рада суддів України на своєму черговому засіданні затвердила Коментар до Кодексу суддівської етики, який містить роз'яснення основних прав, гарантій та принципів поведінки судді при здійсненні правосуддя. Це передбачено рішенням РСУ від 4.02.2016 №1"Про затвердження Коментаря до Кодексу суддівської етики".

22.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121790-rsu_slidkuvatime_za_vregulyuvannyam_konfliktu_interesiv_v_ro.html

Етика поза процесом. У Дніпропетровську готуються врегульовувати конфлікти інтересів

Як повідомляв «ЗіБ», 4 лютого Рада суддів затвердила Порядок здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо конфлікту інтересів в діяльності суддів та інших представників судової системи та його врегулювання. Цей документ уперше визначає поняття «конфлікт інтересів», закріплює механізм управління та стандарти його врегулювання.

22.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121785-golova_rsu_suddya_vs_valentina_simonenko_pitannya_ocinyuvann.html

Голова РСУ, суддя ВС Валентина Сімоненко: «Питання оцінювання суддів, щодо яких порушені кримінальні провадження, потрібно відкладати»

За кілька днів до початку первинного кваліфікаційного оцінювання голова Ради суддів, суддя Верховного Суду Валентина Сімоненко розповіла журналістам, чому всі без винятку володарі мантій повинні пройти цю перевірку. Також вона повідомила, коли оцінюватимуться представники Верховного та вищих спеціалізованих судів. Окрім цього, В.Сімоненко висловила думку, що, можливо, для певної категорії служителів Феміди оцінювання має бути відкладене.

22.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121787-skozyakov_schodo_kvalifocinyuvannya_suddiv_ya_radzhu_zmi_ta_.html

Кваліфоцінювальний стрес. С.Козьяков: «Я раджу ЗМІ та громадськості не чекати скандалів чи шоу. Це буде спокійна робота»

Перший день кваліфікаційного оцінювання представників місцевих судів, у яких закінчився 5-річний термін повноважень, пройшов без особливих відхилень від графіка. Однак без сюрпризів усе ж таки не обійшлося. Так, суддя, яку Вища рада юстиції пропонує Президентові звільнити з посади за порушення присяги, на іспит не з’явилася. А от законник, якого указом від 16.02.2016 позбавлено мантії, прибув до Києва. Крім цього, «п’ятирічок» занадто оберігали від сторонніх очей, а від журналістів не відступали представники комісії.

22.02.2016

http://blog.liga.net/user/ikozachok/article/21077.aspx

ЗАКОН - НІЩО. АПЕЛЯЦІЯ - УСЕ!

Протягом останніх років   однією з найбільш актуальних  тем у політикумі та юридичній блогосфері  є   судова реформа  та  очищення судової системи від різних негативних явищ. Хіба що лінивий  не вважає своїм обов’язком долучитись до атак на суддів, називаючи усіх підряд негідниками  та корупціонерами. Що сказати…вимога часу…

22.02.2016

http://glavcom.ua/news/363674.html

Судью Вовка, который упек Луценко в тюрьму, все-таки ждет суд

Апелляционный суд Киева отменил решение Вышгородского райсуда, которым обвинительный акт против судьи Печерского суда Киева Сергея Вовка был возвращен прокуратуре для устранения недостатков. Об этом Украинской правде сообщил заместитель генпрокурора Владислав Куценко. Таким образом, началось судебное рассмотрение дела по существу обвинения. Дело будет рассматривать Вышгородский райсуд.

22.02.2016

http://dt.ua/POLITICS/gpu-vchergove-prosit-vkks-usunuti-skandalnogo-suddyu-vovka-z-posadi-200482_.html

ГПУ вчергове просить ВККС усунути скандального суддю Вовка з посади
Генеральна прокуратура повторно звернеться у Вищу кваліфікаційну комісію суддів України (ВККСУ) з клопотанням про відсторонення судді Печерського райсуду Києва Сергія Вовка від займаної посади, повідомляє управління по зв'язках з громадськістю та ЗМІ ГПУ. "Генеральною прокуратурою України повторно внесено клопотання у Вищу кваліфікаційну комісію суддів України про відсторонення судді С. Вовка з посади", - повідомляють у прес-службі.

22.02.2016

http://sud.ua/news/2016/02/22/87253-syde-osvobodivshego-v-lozinskogo-prodlili-srok-otstraneniya-ot-dolzhnosti

Судье, освободившего В. Лозинского, продлили срок отстранения от должности

22 февраля 2016 года, на заседании Высшей квалификационной комиссии судей Украины был рассмотрен вопрос продления еще на один месяц отстранения от должности в связи с привлечением к уголовной ответственности судьи Бориспольского горрайонного суда Киевской области Сергея Вознюка. Так, Генеральная прокуратура внесла представление на отстранение судьи от должности в связи с пребыванием его под подозрением в совершении уголовного преступления, предусмотренного ч. 2 ст. 375 УК Украины.

22.02.2016

http://sud.ua/news/2016/02/22/87258-obzhalovanie-yvolneniya-stalo-osnovoj-k-otkazy-v-otstranenii-sydi

Обжалование увольнения стало основой к отказу в отстранении судьи

 22 февраля 2016 года, на заседании Высшей квалификационной комиссии судей Украины был рассмотрен вопрос отстранения от должности в связи с привлечением к уголовной ответственности судьи Киево-Святошинского районного суда Киевской области Владислава Лысенко.

22.02.2016

http://sud.ua/news/2016/02/22/87250-rekomendovannij-k-yvolneniyu-sydya-vernetsya-k-rassmotreniyu-del-

Рекомендованный к увольнению судья вернется к рассмотрению дел

22 февраля 2016 года, на заседании Высшей квалификационной комиссии судей Украины был рассмотрен вопрос отстранения от должности в связи с привлечением к уголовной ответственности судьи Бориспольского горрайонного суда Киевской области Анатолия Левченка. Так, Генеральная прокуратура 10 февраля 2016 года внесла представление на отстранение судьи от должности на двухмесячный срок в связи с пребыванием его под подозрением в совершении уголовного преступления, предусмотренного ст. 375 УК Украины.

22.02.2016

http://judges.org.ua/dig9158.htm

http://zaxid.net/news/showNews.do?lvivska_suddya_ne_pobachila_porushen_u_diyah_svogo_netverezogo_kolegi&objectId=1383549

Львівська суддя не побачила порушень у діях свого нетверезого колеги

 Поліція не змогла довести, що голова Пустомитівського райсуду був п`яним за кермом

22.02.2016

http://judges.org.ua/dig9161.htm

http://ua.112.ua/polityka/sudova-vlada-v-2016-r-uviishla-z-nyzkymy-pokaznykamy-suspilnoi-doviry-zastupnyk-hlavy-ap-293752.html

Судова влада в 2016 р. увійшла з низькими показниками суспільної довіри, - заступник глави АП

 Він зазначив, що відновлення довіри - одна з головних завдань судової влади. Судова влада в 2016 р. увійшла з низькими показниками суспільної довіри. Про це заявив заступник глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов під час спільного засідання представників органів судової влади України за підсумками роботи у 2015 році, повідомляє прес-служба президента. "Ми повинні констатувати, що в 2016 судова влада увійшла майже з тими самими низькими показниками суспільної довіри, які були в минулому році", - зазначив він.

22.02.2016

http://sud.ua/newspaper/2016/02/22/87257-otsenochnie-syzhdeniya

Оценочные суждения

17 февраля, утро. В небольшом помещении за столами, больше напоминающими парты, сидят взволнованные люди. На них направлены объективы фото- и телекамер, журналисты задают им вопросы, а за всеми их действиями целый день будут наблюдать несколько десятков внимательных глаз. Впереди – тесты, а потом им придется отвечать на непростые вопросы перед экзаменационной комиссией… Еще несколько лет назад для многих действующих судей такая картина могла бы показаться бредом. Но факт есть факт: согласно новому законодательству, это – реальность.

23.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121870-poryadok_zahistu_interesiv_ukraini_v_zakordonnih_sudah_zmine.html

Порядок захисту інтересів України в закордонних судах змінено

Петро Порошенко вніс зміни до порядку здійснення захисту прав та інтересів України під час урегулювання спорів, розгляду у закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб'єкта та України, зазначивши випадки, коли даний порядок не застосовується.

23.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121866-za_post_v_socmerezhi_-_kriminalna_vidpovidalnist_rishennya_s.html

За пост в соцмережі - кримінальна відповідальність

Зарічний районний суд м. Суми визнав особу винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 109 Кримінального кодесу (публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу та до захоплення державної влади в Україні) за розміщення нею відповідних постів у соцмережі «Вконтакте». До такого рішення у справі №591/442/16-к суд дійшов 2 лютого 2016 р.

23.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121783-u_vryu_ne_hochut_zvilnyati_suddyu_za_porushennya_vimog_nesum.html

Люстраційне застереження. У ВРЮ не хочуть звільняти суддю за порушення вимог несумісності, хоча цього вимагає Мін’юст

Члени Вищої ради юстиції вказали на те, що не зобов’язані безапеляційно підтримувати пропозиції Мін’юсту про звільнення суддів. Як наслідок, десятки законників можуть залишитися на посадах або хоча б уникнути застосування обмежень.

23.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121781-popri_faktichne_zmenshennya_kilkosti_provadzhen_v_zagalnih_s.html

На межі витривалості. Попри фактичне зменшення кількості проваджень, «загальники» не виключають масових подань про звільнення через навантаження

Торік кількість справ, які перебували на розгляді в судах загальної юрисдикції, дещо зменшилась. Щоправда, громадяни активніше почали користуватися своїм правом на апеляційне оскарження. У Вищому спеціалізованому суді з розгляду цивільних і кримінальних справ зазначають, що навантаження залишається суттєвим. Про те, чим це зумовлено і як у ВСС планують вийти із цієї ситуації, говорили на черговому засіданні пленуму, що відбулося 12 лютого.

23.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121788-chi_dozvolyat_suddyam_zi_shidnih_regioniv_otrimuvati_zarplat.html

Утримання до відновлення. Чи дозволять законникам зі східних регіонів отримувати зарплату в «чужих» установах до повернення у «свої»

Два тижні тому Рада суддів прийняла рішення щодо тимчасового прикріплення служителів Феміди із судів Донецької та Луганської областей, які припинили діяльність у зв’язку з проведенням антитерористичної операції, до інших установ. При цьому в Державній судовій адміністрації переконані: все ж таки це питання потрібно врегулювати на законодавчому рівні. Відповідний проект вже 4 місяці перебуває в стінах парламенту. Однак нардепи його до цього часу не розглянули, а у представників суддівського співтовариства до документа є зауваження.

23.02.2016

http://ua.racurs.ua/news/66986-golova-vyschogo-specsudu-nazvav-naybilsh-poshyrenu-kategoriu-sprav-u-cyvilnomu-sudochynstvi

Голова Вищого спецсуду назвав найпоширенішу категорію судових спорів

Найбільш поширеною категорією справ, які розглядалися у порядку цивільного судочинства, були спори, що виникають із договорів. Про це повідомив голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Борис Гулько.

23.02.2016

http://ua.racurs.ua/1099-gromadskiy-tymchasoviy-speckomisiyi-tak-samo-vajko-vypustyty-vladu-z-ruk-yak-i-kolyshnim

Громадська Тимчасова спецкомісія ніяк не може розлучитися з «кільцем влади»

Дуже хочеться стати третім дисциплінарним органом для суддів — зі статусом, зарплатою та повноваженнями для її членів на рівні судді Верховного суду України.

23.02.2016

http://ua.racurs.ua/1100-borys-gulko

Скасовано кожен третій вирок місцевих судів — голова Вищого спецсуду

Представники органів судової влади підбили підсумки роботи за минулий рік. Борис Гулько, голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних спра.

23.02.2016

http://sud.ua/news/2016/02/23/87360-yvolennij-verkhovnoj-radoj-sydya-mozhet-vernytsya-na-dolzhnost-

Уволенный Верховной Радой судья может вернуться на должность

Высший административный суд Украины (ВАСУ) начал рассмотрение иска бывшего судьи Дарницкого райсуда Киева Евгения Куренкова (судья с 1990 года).

23.02.2016

http://blog.liga.net/user/vpylypenko/article/20923.aspx

Чи потрібні суддям КСУ додаткові пільги та соціальні гарантії?

Схоже, що шлях до змін Конституції лежить через конституційних суддів, а точніше - через їхнє матеріальне благополуччя. Це твердження гарно пояснює окремі вчинки народних депутатів, що, на перший погляд, цілком позбавлені логіки. Наприклад, нещодавно до порядку денного пленарних засідань Верховної Ради України включили вельми цікавий законопроект №2318аПро внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо необхідності дотримання принципу рівноправності суддів Конституційного Суду України.. Блог Володимир Пилипенко. Представник України у Венеціанській комісії.

23.02.2016

http://judges.org.ua/dig9170.htm

http://www.unn.com.ua/uk/news/1549625-pecherskiy-sud-rozglyanuv-pitannya-zaochnogo-slidstva-schodo-s-arbuzova-bez-yogo-zakhisnikiv-gpu

Печерський суд розглянув питання заочного слідства щодо С.Арбузова без його захисників - ГПУ

 У Генеральній прокуратурі України підтвердили інформацію захисників колишнього першого віце-прем’єра Сергія Арбузова про те, що рішення щодо заочного слідства Печерським районним судом Києва прийнято за відсутності сторони захисту політика. Про це УНН повідомили у ГПУ.

23.02.2016

http://judges.org.ua/dig9177.htm

http://nsj.gov.ua/ua/news/spriyannya-vdoskonalennu-suddivskoi-osviti-bude-prodovjuvatisya/

Сприяння вдосконаленню суддівської освіти буде продовжуватися

23 лютого 2016 року ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук взяв участь у відкритій презентації діяльності Координатора проектів ОБСЄ в Україні. У ході заходу відбулася оглядова презентація діяльності Координатора проектів ОБСЄ в Україні за останній час, а також  представлені плани на 2016 рік.  

23.02.2016

http://judges.org.ua/dig9167.htm

http://ukrainepravo.com/news/ukraine/konstituts-yniy-sud-vir-shu-dolyu-pozhitt-vogo-utrimannya-sudd-v/

Конституційний Суд вирішує долю пожиттєвого утримання суддів

 Конституційний Суд України перейшов до розгляду в закритому режимі для прийняття рішення подання Верховного Суду України щодо визнання неконституційними змін до Закону "Про судоустрій і статус суддів", що обмежують щомісячне довічне утримання суддів у відставці.

23.02.2016

http://judges.org.ua/dig9166.htm

http://www.sbu.gov.ua/sbu/control/uk/publish/article?art_id=175657&cat_id=39574

СБУ затримала суддю Волноваського суду на хабарі

 Служба безпеки України спільно з прокуратурою затримала на хабарі суддю Волноваського районного суду. Служниця Феміди вимагала 15 тисяч гривень за винесення позитивного рішення за адміністративним протоколом стосовно порушення порядку переміщення товарів у район проведення антитерористичної операції. Судове рішення суддя-хабарниця оцінила в 10 відсотків від вартості товару.

23.02.2016

http://judges.org.ua/dig9165.htm

http://judges.org.ua/pressvaas@gmail.com

Заява прес-служби Вінницького апеляційного адміністративного суду стосовно висловлювань судді Хмельницького окружного адміністративного суду Ірини Козачок: «Закон – ніщо. Апеляція – усе!»

23.02.2016

http://judges.org.ua/dig9162.htm

http://cripo.com.ua/?sect_id=10&aid=208541

Судом апеляційної інстанції скасовано незаконний виправдувальний вирок

 Апеляційний суд Київської області підтримав позицію прокуратури Київської області щодо скасування явно незаконного виправдувального вироку суду першої інстанції стосовно директора одного з приватних підприємств, який зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом службового підроблення, незаконно заволодів коштами державного підприємства у сумі більш ніж 3 млн 500 тисяч гривень та посадовця однієї із державних районних адміністрацій Житомирщини, який допомагаючи протиправній діяльності директора вчинив службове підроблення.

23.02.2016

http://pravo.ua/news.php?id=0052660

Суды должны противостоять давлению, даже если оно сопровождается патриотическими аргументами — уверен Ю.Демьяновский, судья Николаевского районного суда Львовской области

Справедливая повсеместная критика нереформированной системы правосудия, иногда используется недобросовестными руководителями государственных органов для прикрытия собственных нарушений законности судебных решений и переноса ответственности за собственное бездействие исключительно на суды. Об этом заявляют сами судьи. Так, по мнению судьи Николаевского районного суда Львовской области Юлиана Демяновского под благовидными предлогами осуществляется жесткое давление на суды всех уровней, со стороны местных чиновников, так и со стороны центральной власти:

«Возникают случаи вмешательства в процессы судопроизводства по конкретным делам не всегда осведомленных в законодательстве лиц, которые «в поисках справедливости» пытаются повлиять на законность решения. Законным и обоснованным является решение, принятое компетентным судом согласно нормам материального права с соблюдением всех процессуальных требований, на основании объективно установленных обстоятельств, подтверждающихся доказательствами, исследованными в ходе судебного разбирательства и оцененными судом надлежащим образом. Попытки «продавить» на первый взгляд «справедливое» решение не способствуют главной задаче суда — постановлению законного, читай — правосудного, решения. При этом забывается, что субъективная правда не является правдой объективной и, что процесс вынесения судебного решения значительно глубже, чем кажется на первый взгляд.

23.02.2016

http://pravo.ua/news.php?id=0052658

В Администрации Президента определили главную задачу судебной власти

Восстановление доверия - одна из главных задач судебной власти. Об этом заявил заместитель Главы Администрации Президента Украины Алексей Филатов во время совместного заседания представителей органов судебной власти Украины по итогам работы судов в 2015 году. «Мы должны констатировать, что в 2016 судебная власть вошла почти с теми же низкими показателями общественного доверия, которые были в прошлом году», - отметил он.

23.02.2016

http://sud.ua/news/2016/02/23/87346-verkhovnij-syd-isklyuchil-polychenie-zemel-bez-torgov

Верховный Суд исключил получение земель без торгов

Верховный Суд Украины пришел к выводу, что, рассматривая заявление гражданина о предоставлении земельного участка для ведения фермерского хозяйства по сути, орган исполнительной власти или местного самоуправления (а в случае переданного на рассмотрение суда спора — суд) должен дать оценку обстоятельствам и условиям, указанным в заявлении; проверить доводы заявителя, приведенные в обоснование размера земельного участка с учетом перспектив деятельности фермерского хозяйства, в т.ч. и о наличии трудовых и материальных ресурсов. Поскольку отсутствие надлежащей проверки, формальный подход к решению заявления гражданина создает предпосылки для неоправданного, искусственного использования процедуры создания фермерского хозяйства, как упрощенного, льготного порядка получения другими частными субъектами в пользование земель государственной или коммунальной собственности вне предусмотренной законом обязательной процедурой — без проведения земельных торгов.

24.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121894-raysud_na_dnipropetrovschini_perevirili_gromadski_monitori.html

Райсуд на Дніпропетровщині перевірили громадські монітори

Під час моніторингового візиту до Царичанського районного суду Дніпропетровської області було виявлено ряд значних порушень: відсутній туалет та вентиляція для підсудних, площа камер для засуджених не відповідає нормі та не замінені металеві огорожі в судових залах.

24.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121893-etichnist_suddiv_advokativ_ta_prokuroriv_ocinyuvatime_specia.html

Етичність суддів та адвокатів оцінюватиме спеціальний комітет

В Україні розпочинає свою роботу комітет етики правосуддя, який розглядатиме звернення на предмет дотримання суддями, адвокатами і прокурорами вимог етики. Звернутись до комітету зможе кожен.

24.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121887-vischiy_adminsud_ukraini__ne_pogodivsya_z_pozicieyu_verhovno.html

ВАСУ не погодився з позицією ВСУ щодо бюджетної заборгованості

Платник податку має право на одержання бюджетної заборгованості, а ефективним способом захисту порушених прав є стягнення з бюджету відповідних коштів. Такий висновок зробила колегія суддів ВАСУ під час розгляду касаційної скарги Житомирської ОДПІ на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 13.07.2015 р. таухвалу Житомирського апеляційного адмінсуду від 29.09.2015 р. у справі № 806/2256/15 за позовом ТОВ «Атем-Франк» до Житомирської ОДПІ та Головного Управління Державної казначейської служби в Житомирській області про визнання протиправною бездіяльності та стягнення бюджетного відшкодування.

24.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121797-spirni_pitannya_vidpovidalnosti_za_porushennya_groshovih_zob.html

Неустойка: вам із давністю чи без? Спірні питання відповідальності за порушення грошових зобов’язань

Судова практика виявила складні питання застосування строків давності стосовно неустойки, пов’язані з недосконалістю законодавства, а також із застосуванням приписів Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ. У Первомайському міськрайонному суді Харківської області пропонують удосконалити нормативну базу.

24.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121885-andriy_portnov_ninishnyu_ukrainsku_vladu_chekae_yuridichna_v.html

Андрій Портнов: «Нинішню українську владу чекає юридична відплата в Європі»

 Андрій Портнов виграв позов проти Євросоюзу в суді самого Євросоюзу - це перший і поки єдиний випадок в історії цих організацій. Він виграв сім позовів в судах України проти Генеральної прокуратори України ж. І це, мабуть, ще більш сенсаційно, з огляду на нинішній стан нашої судової системи, - а головне, той факт, що сам Андрій Портнов знаходиться в еміграції, курсує між Італією, Швейцарією та Туреччиною, не має постійного місця проживання, зате має всі підстави побоюватися за свою безпеку.

24.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121782-vischiy_administrativniy_sud_zupiniv_rozglyad_skarg_suddiv_m.html

Скарга на паузі. ВАС зупинив розгляд справ «суддів майдану», щоб дізнатися думку ВС

Вищий адміністративний суд вирішив зробити місячну перерву в розгляді скарг на рішення Вищої ради юстиції. Цей час потрібен законникам для того, щоб зрозуміти, куди спрямує практику Верховний Суд. Водночас скаржники переконані у відсутності підстав для таких кроків та побоюються тиску на суддів.

24.02.2016

http://www.pravda.com.ua/news/2016/02/24/7100164/

"Діамантових прокурорів" судитимуть три судді

Голосіївський райсуд Києва призначив колегію із трьох суддів для розгляду обвинувального акту відносно "двох діаманатових прокурорів": Володимира Шапакіна й Олександра Корнійця. Про це повідомив Корнієць, передають Українські новини.

24.02.2016

http://ua.racurs.ua/news/67035-naybilshe-vyrokiv-skasovuut-na-zakarpatti

Закарпаття — чемпіон України за скасованими вироками

Кожен третій вирок місцевого загального суду в Україні скасовувався за результатами його апеляційного перегляду в порядку кримінального судочинства. Про це повідомив голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Борис Гулько.

24.02.2016

http://ua.racurs.ua/news/67026-golova-vyschogo-specsudu

Від 30 до понад сотні справ на місяць розглядають українські судді

Середньомісячне навантаження на одного суддю місцевого загального суду зазнало змін. Про це повідомив голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Борис Гулько.

24.02.2016

http://blog.liga.net/user/ikozachok/article/21121.aspx

Прес-службі від судді без прес-служби:)

Оскільки вчора прес-службою Вінницького апеляційного адміністративного суду була розповсюджена заява  з приводу  моєї публікації  у блозі під назвою   "Закон - ніщо. Апеляція – усе!" ,  де мені публічно (з посиланням на моє прізвище,  ім’я, посаду) зроблене персональне  попередження щодо  неетичних дій та  рекомендовано звернутись до правил суддівської етики стосовно того, як себе повинен поводити професійний суддя,  вважаю необхідн им заявити також публічно про наступне. -  Ірина Козачок, Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду.

24.02.2016

http://www.unian.ua/society/1274646-suddi-habarniki-povinni-otrimuvati-dovichne-uvyaznennya-ekspert.html

Судді-хабарники повинні отримувати довічне ув'язнення - експерт

Статус судді, правоохоронця чи держслужбовця має розцінюватися як обтяжуюча вину обставина при скоєнні корупційного діяння, а хабарники повинні сидіти у в'язниці довічно і без права на амністію. Про це на прес-конференції в УНІАН заявив голова Комітету етики правосуддя суддя, Надзвичайний і Повноважний посол України, суддя Міжнародного кримінального трибуналу з колишньої Югославії, доктор юридичних наук, професор Володимир Василенко.

24.02.2016

http://yur-gazeta.com/interview/konstituciyna-skarga-zabezpechue-mozhlivist-zvorotnogo-vplivu-individiv-na-publichnu-vladu-u-razi-de.html

«Конституційна скарга забезпечує можливість зворотного впливу індивідів на публічну владу у разі державного свавілля», – М. Гультай

Про те, які відносини регулюватиме інститут конституційної скарги, на що буде спрямований зазначений механізм, та чи зможе він стати фактором, який забезпечуватиме відповідальність державної влади перед суспільством, розповів суддя Конституційного Суду України Михайло Гультай.

24.02.2016

http://judges.org.ua/dig9199.htm

http://ukr.lb.ua/news/2016/02/24/328727_apelyatsiyniy_sud_priynyav_apelyatsiyu.html

Апеляційний суд не прийняв апеляцію ГПУ на закриття справи Юри Єнакіївського

Генпрокуратура подала скаргу до Вищого спецсуду. Апеляційний суд Києва не прийняв до розгляду апеляцію Генеральної прокуратури на рішення Солом'янського районного суду Києва про закриття кримінального провадження проти колишнього депутата Верховної Ради від Партії регіонів Юрія Іванющенка (також відомого як Юра Єнакіївський).

Про це повідомив начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

24.02.2016

http://judges.org.ua/dig9198.htm

http://www.5.ua/suspilstvo/Poroshenko-zvilnyv-suddiu-za-nepravomirni-rishennia-proty-aktyvistiv-Revoliutsii-Hidnosti-107187.html

Порошенко звільнив суддю за неправомірні рішення проти активістів Революції Гідності

 Також вказаним Указом Президент звільнив ще двох суддів. Президент Петро Порошенко підписав Указ, яким звільнив з посади суддю Голосіївського районного суду міста Києва Ларису Калініченко за порушення присяги. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Президента.

24.02.2016

http://judges.org.ua/dig9195.htm

http://rsu.court.gov.ua/rsu/247431/

Судова система України першою у державі почала врегульовувати конфлікт інтересів

Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, керівник Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" Віргіліус Воланчус, голова Комітету етики, врегулювання конфлікту інтересів та професійного розвитку суддів Тетяна Чумаченко та експерти Проекту Юлія Землицька і Петро Павличенко дали брифінг для представників ЗМІ щодо запровадження порядку здійснення контролю за дотриманням законодавства по врегулюванню конфлікту інтересів у діяльності суддів та інших представників судової системи.

24.02.2016

http://judges.org.ua/dig9206.htm

http://glavnoe.ua/news/n261611

В США "Стрелку"-Гиркину вкатили колоссальный судебный иск (видео)

 50 миллионов долларов за каждого погибшего требуют представители родственников пассажиров Boeing-777 "Малазийских авалиний", который был сбит в небе над Украиной в июле 2014 года, от экс-главаря боевиков Игоря Гиркина (Стрелкова). Об этом сообщает Голос Америки.

24.02.2016

http://judges.org.ua/dig9233.htm

http://pravo.org.ua/ua/news/20871347-79proc-vinnichan-shvalno-postavilis-do-zaprovadgeennya-pereatestatsiyi-usih-suddiv-na-predmet-kompetentnosti,-dobrochesnosti-ta-etichnosti-povedinki

79% вінничан схвально поставились до запровадження переатестації усіх суддів на предмет компетентності, доброчесності та етичності поведінки
Менше одного відсотка опитаних жителів Вінницької області, як і решти областей центрального регіону, повністю довіряють українським судам. Саме поширеність корупції серед суддів, на думку 66% опитаних, найбільш негативно впливає на довіру до судової влади. Тому 53% вінничан вважають проведення судової реформи одним із нагальних завдань. Такими виявились результати дослідження, оприлюдненого Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва» і Центром політико-правових реформ минулого місяця.

24.02.2016

http://judges.org.ua/dig9210.htm

http://priazov.tv/video/aktyvisty-vymahayut-pokaraty-suddiu-turchenka/

Активісти вимагають покарати суддю, який відпустив сепаратиста

 Маріупольські активісти вимагають покарання для судді Жовтневого суду Олексія Турченка, який відпустив підозрюваного в сепаратизмі Володимира Нестеренка.

25.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121909-termin_dii_rezultativ_kvalifispitu_suddi_hochut_prodovzhiti.html

Термін дії результатів кваліфіспиту судді хочуть продовжити

Термін дії результатів кваліфікаційних іспитів кандидатів на посаду судді та термін перебування в резерві осіб, які станом на 11 квітня 2014 року перебували в резерві на заміщення вакантних посад пропонується продовжити на вісім місяців.

25.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121908-pecherskiy_raysud_sprostuvav_zvinuvachennya_u_spriyanni_rozr.html

Печерський райсуд спростував звинувачення у сприянні розрахункам з «Донбасенерго»

Печерським районним судом м.Києва не ухвалювалось жодного рішення з приводу зупинення дії постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, якою заборонялися розрахунки за електроенергію, вироблену на потужностях в так званих ЛНР-ДНР. Таку заяву поширила прес-служба Печерського районного суду Києва у зв’язку із публікацією на сайті Інтеренет видання «Українська правда» статтінародного депутата Сергія Лещенка «Півмільярда гривень Януковичу і Ахметову за повітря. Докази».

25.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121798-oskarzhuyte_vchasno_abo_dovedit_povazhnist_prichini_propusku.html

Оскаржуйте вчасно або доведіть поважність причини пропуску строку звернення із позовом

Поряд із кредитними спорами другою за чисельністю категорією справ, пов’язаних з договірними правовідносинами, в яких судами застосовувалася позовна давність, є спори про визнання правочинів недійсними. З місцевих судів для проведення узагальнення до Апеляційного суду Київської області надійшло 10 таких справ. - Лілія Касьяненко, суддя Апеляційного суду Київської області.

25.02.2016

http://www.pravda.com.ua/news/2016/02/25/7100275/

Суд не дозволив ГПУ почати розслідування проти Клименка

Печерський райсуд Києва повернув до Генпрокуратури клопотання про дозвіл на початок заочного розслідування проти колишнього міністра доходів і зборів Олександра Клименка. Про це йдеться в ухвалі суду від 15 лютого, повідомляють "Українські новини".

25.02.2016

http://sud.ua/news/2016/02/25/87511-gosydarstvennaya-sydebnaya-administratsiya-mozhet-lishitsya-predsedatelya

Очищение власти коснется и председателя Государственной судебной администрации

Министерство юстиции потребовало уволить председателя Государственной судебной администрации Зеновия Холоднюка. Директор департамента люстрации Министерства юстиции Татьяна Козаченко заявила на заседании Совета судей Украины, что председатель Государственной судебной администрации должен быть уволен согласно Закону «Об очищении власти».

25.02.2016

http://sud.ua/news/2016/02/25/87505-kvalifotsenivanie-ne-proshel-kazhdij-tretij-sydya

Квалифоценивание не прошел каждый третий судья

25 февраля 2016 года, первая группа судей окончила прохождение квалифоценивания. На протяжении последних двух дней, 24 и 25 февраля 2016 года, начиная с 09:00 в Высшей квалификационной комиссии судей служители Фемиды из первой группы, подавшие в Комиссию заявления об избрании судьей бессрочно и уже прошедшие этап тестирования 17 февраля 2016 года, проходили собеседование.тЗа эти два дня успели пройти собеседование 18 человек.

25.02.2016

http://sud.ua/news/2016/02/25/87503-na-sydejskom-sobesedovanii-ystanavlivali-komy-prinadlezhit-avtomobil

На судейском собеседовании устанавливали, кому принадлежит автомобиль

25 февраля 2016 года второй этап квалифоценивания судей начался для второй десятки. С 09:00 в Высшей квалификационной комиссии судей служители Фемиды за порядковыми номерами 11-20 в списке группы, подавшие в Комиссию заявления об избрании судьей бессрочно и уже прошедшие этап тестирования 17 февраля 2016 года, приступили к собеседованию. Кроме этого, судьям объявят их результаты тестирования. Последней к собеседованию приступила судья Хортицкого районного суда города Запорожья Светлана Ширина. Комиссия отметила, что по результатам тестовых заданий судья признана квалифицированной и способной принимать решения.

25.02.2016

http://sud.ua/news/2016/02/25/87496-sydya-rasskazal-pochemy-ne-ykazal-imyshchestvo-syprygi-i-otkyda-dengi-na-depozite

Судья рассказал, почему не указал имущество супруги и откуда деньги на депозите

25 февраля 2016 года второй этап квалифоценивания судей начался для второй десятки. С 09:00 в Высшей квалификационной комиссии судей служители Фемиды за порядковыми номерами 11-20 в списке группы, подавшие в Комиссию заявления об избрании судьей бессрочно и уже прошедшие этап тестирования 17 февраля 2016 года, приступили к собеседованию. Кроме этого, судьям объявят их результаты тестирования. Седьмым к собеседованию приступил судья Черкасского районного суда Черкасской области Александр Суходольский. Комиссия отметила, что по результатам тестовых заданий судья признан таким, что требует повышения квалификации и способен принимать решения.

25.02.2016

http://judges.org.ua/dig9224.htm

http://15minut.org/article/ukrainskaya-helsinskaya-gruppa-podgotovila-zhalobu-v-evropejskij-sud-po-delu-26-fevralya-2016-02-25-20-33-12

Украинская Хельсинская группа подготовила жалобу в Европейский суд по «делу 26 февраля»

 Группа юристов-международников подготовила обращение в Европейский суд по правам человека (ЕСПЧ) по «делу 26 февраля». Об этом сайту «15 минут» рассказала юрист Украинского Хельсинского союза по правам человека Дарья Свиридова.

25.02.2016

http://judges.org.ua/dig9222.htm

http://www.radiosvoboda.org/content/news/27574267.html

Засідання суду над екс-працівником СБУ завершилося скандалом

Засідання суду над колишнім начальником управління Служби безпеки України в Києві та Київській області Олександром Щеголєвим закінчилося інцидентом: після засідання суду потерпілий на прізвище Ярош, який фігурує у матеріалах справи, облив Олександра Щеголєва та його адвокатів зеленкою. Сам юнак стверджував у суді, що приїхав заради засідання із зони АТО, а на одязі мав нашивку із символікою формування «Азов».

25.02.2016

http://judges.org.ua/dig9214.htm

http://apostrophe.com.ua/news/society/2016-02-25/sudyu-hozsuda-kieva-pasko-proveryat-na-zakonnost-deystviy/50795

Судью хозсуда Киева Пасько проверят на законность действий

 В ближайшие дни Высшая квалификационная комиссия судей рассмотрит жалобу кредиторов ПАО "Мостобуд" на поведение судей Хозяйственного суда Киева Николая Пасько, а также Павла Чеберяка, Анны Яковенко, которые отказывали в возбуждении дела о банкротстве должника. Об этом говорится в сообщении кредиторов.

25.02.2016

http://judges.org.ua/dig9212.htm

http://nashigroshi.org/2016/02/25/suddya-ne-dav-nabu-dostupu-do-dokumentiv-schodo-kvartyry-spivmeshkanky-prokurora-ato/

Суддя не дав НАБУ доступу до документів щодо квартири співмешканки прокурора АТО

Ірина Німець, яка є близькою особою Військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика, на початку лютого цього року зареєструвала на себе квартиру площею 77,6 кв м у центрі Києва. Про це свідчать дані Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

25.02.2016

http://judges.org.ua/dig9209.htm

http://vestidp.com/2016/02/25/pereatestac-ya-sudd-v-v-ukra-n-odnu-suddyu-v-dpravili.html

Переатестація суддів в Україні: одну суддю відправили вивчати «матчастину»

В Україні відсторонили від здійснення правосуддя першого суддю за результатами кваліфікаційного оцінювання.

25.02.2016

http://judges.org.ua/dig9204.htm

http://newsradio.com.ua/2016_02_25/Kujb-da-pro-testuvannja-sudd-v-znannja-perev-rjajut-a-dobrochesn-st-n-7723/

Куйбіда про тестування суддів: перевіряють на знання, а не на чесність

В рамках першого етапу переатестації служителів Феміди з дев'яти осіб свою кваліфікацію підтвердили лише сім. За якими критеріями проводиться дана перевірка, в ефірі радіостанції Голос Столиці повідомив заступник голови правління Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда.

25.02.2016

http://judges.org.ua/dig9203.htm

http://qha.com.ua/ru/politika/polozov-otlichie-dela-chiigoza-ot-drugih-v-lichnom-interese-sudei/155761/

Полозов: Отличие дела Чийгоза от других – в личном интересе судей

Состоялась пресс-конференция, посвященная так называемому «делу 26 февраля». Ее целью было призвать мир обратить внимание на преследование крымских татар, которые, несмотря ни на что, продолжают бороться за территориальную целостность Украины. Народный депутат Украины Георгий Логвинский считает, дело Ахтема Чийгоза и пяти других активистов является ярким примером умышленного нарушения прав человека в Крыму.

25.02.2016

http://judges.org.ua/dig9234.htm

http://pravo.org.ua/ua/news/20871349-sogodni-viyshov-z-druku-komentar-antikoruptsiynogo-zakonodavstva-nastilna-kniga-detektiva,-prokurora,-suddi

Вийшов з друку коментар антикорупційного законодавства "Настільна книга детектива, прокурора, судді"

Настільна книга є науково-практичним коментарем Закону "Про запобігання корупції" антикорупційних положень Кримінального і Кримінального процесуального кодексів України, а також Кодексу України про адміністративні правопорушення.

25.02.2016

http://judges.org.ua/dig9243.htm

http://censor.net.ua/news/376248/obvinyaemaya_v_prestupleniyah_protiv_aktivistov_evromayidana_sudya_tataurova_prodoljaet_zatyagivat_delo

Обвиняемая в преступлениях против активистов Евромайдана судья Татаурова продолжает затягивать дело - заявлен отвод судье

 Заседание Печерского районного суда Киева по делу судьи Деснянского района Киева Ирины Татауровой, которая обвиняется в преступлениях против активистов Евромайдана, не состоялось .Об этом сообщает корреспондент Цензор.НЕТ с места события.

25.02.2016

http://judges.org.ua/dig9296.htm

https://www.youtube.com/watch?v=iiDQA6AZkZE

Реальный Суд: начало переаттестации судей

 На прошлой неделе Высшая квалификационная комиссия судей начала процедуру первичного квалификационного оценивания судей. Первую группу, оценивание которых будет проходить до конца марта, составили сто судей-пятилеток, претендующих на избрание бессрочно. Одновременно с началом оценивания многие из них столкнулась с проблемами, связанными с недостаточным объемом знаний. По словам руководства ВККС невозможно также спрогнозировать, сколько времени продлится вся процедура. Вероятно, она может занять не один год. Судьи Верховного Суда Украины и высших специализированных судов пока проходить оценивание не будут, поскольку для этого нужны изменения в закон. Не совсем понятно для ВККС, что делать с судьями, которые уже есть в списках, однако на них открыты уголовные производства или же есть представления на увольнение. О том, с какими проблемами столкнулись первичное квалификационное оценивание судей, смотрите в программе «Реальный Суд».

26.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121932-11_sudiv_ne_nadali_informaciyu_schodo_pidstav_skasuvannya_sv.html

11 судів не надали інформацію щодо скасування своїх рішень

З метою уточнення підстав зміни та скасування судових рішень, прийнятих суддями, які подали заяву про обрання суддею безстроково та які проходитимуть протягом лютого-березня 2016 року співбесіди у межах первинного кваліфікаційного оцінювання, ВККСУ направила на адреси місцевих судів 87 запитів. 11 судів досі не дали відповіді на такі запити.

26.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121926-obrano_sekretarya_sudovoi_palati_v_adminspravah_verhovnogo_s.html

Обрано секретаря Судової палати в адмінсправах ВСУ

26 лютого 2016 року, на Пленумі Верховного Суду України було обрано секретаря Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України.

26.02.2016

http://pravo.ua/news.php?id=0052733

В.Маринченко избран секретарем Судебной палаты по административным делам ВСУ

Состоялось заседание Пленума Верховного Суда Украины по вопросу избрания секретаря Судебной палаты по административным делам. По результатам тайного голосования кандидатуру г-на Маринченко подержали 26 судей (участие в голосовании принимало 36 судей, действительными было признано 34 бюллетеня), против — проголосовало 8 судей. Таким образом, Виктор Маринченко был избран секретарем Судебной палаты по административным делам сроком на пять лет.

26.02.2016

http://interfax.com.ua/news/sport/327491.html

В Украине образован Комитет этики правосудия

Факты нарушения этики и профессионализма судьями, прокурорами и адвокатами будет изучать Комитет этики правосудия, в состав которого вошли известные эксперты в области права.

26.02.2016

http://judges.org.ua/dig9240.htm

http://tenews.te.ua/news_all.php?id=15158

Детективи НАБУ повертаються з Тернополя в столицю без жодних доказів

 Широкого резонансу набула інформація про розкриття можливої корупційної схеми, яка, за словами представників Національного антикорупційного бюро України, реалізовувалась за участю правоохоронці Тернопільщини. 

26.02.2016

http://judges.org.ua/dig9230.htm

http://www.expres.ua/news/2016/02/26/175032-zhoden-suddya-pecherskogo-raysudu-ne-zahotiv-bratysya-spravu-yefremova

Жоден суддя Печерського райсуду не захотів братися за справу Єфремова

 Печерський районний суд Києва просить Апеляційний суд Києва змінити територіальну підсудність справи проти колишніх депутатів Верховної Ради Олександра Єфремова, Олександра Стояна та Сергія Гордієнка. Про це "Українським новинам" повідомив адвокат Гордієнко Олександр Готін.

26.02.2016

http://judges.org.ua/dig9229.htm

http://judges.org.ua/pres_sekretar@zta.court.gov.ua

В Апеляційному суді Житомирської області відбувся День відкритих дверей для молоді з особливими потребами

25 лютого 2016 року в Апеляційному суді Житомирської області відбувся День відкритих дверей для молоді з обмеженими фізичними можливостями. Суд відвідали студенти Житомирського вищого професійного училища-інтернату в супроводі соціального педагога.

26.02.2016

http://pravo.ua/news.php?id=0052753

Предоставление преимуществ в доступе к правосудию, мотивируя экономией госбюджета, нивелирует шаги в реформировании, - С.Карагодина, партнер АФ «Династия»

Освободить от уплаты судебного сбора органы прокуратуры при осуществлении ими своих полномочий предлагает группа народных депутатов. В парламенте зарегистрирован законопроект №4118 «О внесении дополнений в Закон Украины «О судебном сборе» относительно освобождения от уплаты судебного сбора органов прокуратуры». Снежана Крагодина, партнер АФ «Династия», и адвокат АФ «Династия» Татьяна Трикоза прокомментировали «Юридической практике» инициативу по освобождению прокуратуры от уплаты судебного сбора:

26.02.2016

http://pravo.ua/news.php?id=0052740

ВАСУ отменил решение ВККС об отстранении судьи райсуда Днепропетровска Н.Решетника

11 февраля с.г. Высший административный суд Украины отменил решение Высшей квалификационной комиссии судей Украины от 16 ноября 2015 года об отстранении Николая Решетника от должности судьи Бабушкинского районного суда г. Днепропетровска на два месяца в связи с привлечением его к уголовной ответственности.

26.02.2016

http://sud.ua/news/2016/02/26/87574-samootvod--edinstvennij-sposob-izbezhat-syde-konflikta-interesov--

Самоотвод — единственный способ избежать судье конфликта интересов

В процессе совершения судопроизводства бывают ситуации, когда в деятельности судьи возникает конфликт интересов. Например, судья и адвокат одной из сторон работают в одном ВУЗе или судья, выполняя административные полномочия, принимает решение относительно близких лиц. Имеет ли место в данных случаях конфликт интересов? О конфликте интересов  в деятельности судьи рассказал «Судебно-юридической газете»судья Окружного административного суда Киева Богдан Санин.

26.02.2016

http://judges.org.ua/dig9254.htm

http://www.mukachevo.net/(A(ev1tRXz0zAEkAAAAM2RiMjk4ZjQtOTk3Zi00MTlmLWI0MjEtYTNk+ZmRmZDI0%D0%A0%D0%A0%D0%86%D0%A0%D0%BF%D1%97%D0%85%D0%A1%D0%BF%D1%97%D0%85%D0%A0%20%D0%A0%D0%BF%D1%97%D0%85%D0%A0%D0%86%D0%A0%D0%BF%D1%97%D0%85%D0%A1%D0%BF%D1%97%D0%85%D0%A0%D0%A0%D0%86%D0%A0%D0%BF%D1%97%D0%85%D0%B2%D0%BF%D1%97%D0%85%D1%9E%D0%A0%20%D0%A0%D0%BF%D1%97%D0%85%D0%A0%D0%86%D0%A0%D0%BF%D1%97%D0%85%D0%B2%D0%BF%D1%97%D0%85%D1%9E%D0%A0%D0%A0%D0%86%D0%A0%D0%BF%D1%97%D0%85%D0%A1%D0%BF%D1%97%D0%85%D0%A0%20%D0%A0%D0%BF%D1%97%D0%85%D0%A0%20%D0%B2%D0%BF%D1%97%D0%85%D0%BF%D1%97%D0%85%D0%A0%D0%8E%D0%B2%D0%BF%D1%97%D0%85%D1%9E%D0%A0%D0%A0%D0%86%D0%A0%D0%BF%D1%97%D0%85%D0%B2%D0%BF%D1%97%D0%85%D1%9E%D0%92%C2%B1Mjk0S9KEnUhZ2OIqKYB7JcFmfQf39b41))/ua/News/view/26029

В Ужгороді говорили про висвітлення роботи судів у ЗМІ

В Ужгородському прес-клубі відбувся черговий тренінг у рамках проекту «Проведення навчальних тренінгів із судової журналістики для представників мас-медіа Закарпаття». Тема — «Діяльність прес-служб та прес-секретарів у судах: практики європейських країн, українські реалії».

26.02.2016

http://judges.org.ua/dig9251.htm

http://antikor.com.ua/articles/89543-sudjja_iz_chernomorska_obvinjaet_mera_hmeljnjuka_v_davlenii?search=%F1%F3%E4%FC%FF

Судья из Черноморска обвиняет мэра Хмельнюка в давлении

 21 января 2016 года депутат Ильичевского горсовета Андрей Левченко («Партия «Вiдродження») обратился в прокуратуру Одесской области с заявлением о совершении ильичевским городским головой Валерием Хмельнюком уголовного правонарушения, предусмотренного статьей 376 УК Украины — вмешательство в деятельность судебных органов.

27.02.2016

http://ukranews.com/ru/interview/2016/02/27/715

Антикоррупционный прокурор Назар Холодницкий: если будет нужно для дела, то я буду ходить и в Администрацию, и в Кабмин, и Верховную Раду

После назначения Назара Холодницкого руководителем САП, фактически завершилось формирование главных антикоррупционных органов в стране, которых все, включая международных партнеров, ждали с нетерпением. Антикоррупционная прокуратура . Работает уже почти три месяца, однако ее штат сформирован только на половину и поэтому ожидать от САП молниеносной антикоррупционной деятельности, на сегодня не приходится. Но все же, на днях Антикоррупционная прокуратура совместно с НАБУ и СБУ провела широкомасштабную операцию по разоблачению коррупционных схем внутри правоохранительных органов Тернопольской области. В этих схемах фигурирует как руководство полиции, так и руководство прокуратуры в регионе.

28.02.2016

http://judges.org.ua/dig9253.htm

http://24tv.ua/o_poruchitelstve_kak_markere_ili_dolzhen_li_sud_byit_chelovechnyim_n662089

О поручительстве как маркере. Или должен ли суд быть человечным?

Протестующий против Кернеса, доброволец батальона "Донбас", и вот теперь — боец харьковской 92 бригады. Что не так в этом списке?

А то, что на всех этих людей я оформляю личное поручительство...

28.02.2016

http://judges.org.ua/dig9257.htm

http://pl.com.ua/yarema-ne-znaet-o-sudbe-sudi-otpustivshej-berkutovtsa-ubijtsu/

Ярема не знает о судьбе судьи, отпустившей беркутовца-убийцу

 Бывший генпрокурор Виталий Ярема не знает о судьбе уголовного производства против судьи Печерского суда Светланы Волковой. Об этом он сказал в эфире ток-шоу Наташи Влащенко на 112 канале.

28.02.2016

http://judges.org.ua/dig9259.htm

http://www.volyn.com.ua/?rub=33&article=0

Суд ухвалив: долари – не корупційні

Валюту на суму понад 1,5 мільйона гривень днями повернули батькам начальника Рівненської митниці Олега Вавровського та інспектору митниці Руслані Полюхович... Кошти вилучили з їхніх квартир слідчі Державної фіскальної служби наприкінці січня, звинувативши пані Полюхович та пана Вавровського у корупції і в тому, що останній переховував валюту, отриману нібито від підприємців, у батьків. Проте у суді слідчі не змогли довести, що долари та євро насправді були хабарами

28.02.2016

http://judges.org.ua/dig9260.htm

http://investigator.org.ua/news/174743/

Дарія Каленюк: «У березні, можливо, знову доведеться виходити на вулиці»

 Минулого тижня ВР  України ухвалила три із останніх чотирьох антикорупційних законів, необхідних для отримання безвізового режиму України з Європейським Союзом. Прийняття цих законопроектів стало цілою епопеєю: вони відкладались, до них намагались тишком внести поправки, які робили б їх «нешкідливими» для депутатів та чиновників. Але, завдяки контролю з боку антикорупційних громадських організацій і ЗМІ і тиску з боку ЄС, депутати все ж змушені були ухвалити закони про про арешт і спецконфіскацію майна, ймовірно набутого злочинним шляхом (№4054), про агенство з розшуку та управління заарештованим і конфіскованим майном (№4056) та про збільшення прозорості і незалежності антикорупційної прокуратури (№4055). Вже цього тижня президент їх підписав. Як працюватимуть ці закони і система нових антикорупційних органів загалом — у розмові із директором Центру протидії корупції Дарією Каленюк у програмі «Питання національної безпеки (телепроект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська).

29.02.2016

http://zib.com.ua/ua/122004-sud_rozyasniv_prava_pozivacha_na_zminu_pozovnih_vimog_v_admi.html

Суд роз'яснив право на зміну позовних вимог в адмінпроцесі

Не рідко реалізація права на зміну предмету позову може мати наслідком заміну відповідача або залучення співвідповідача, а також третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору. На це звертає увагу Окружний адміністративний суд міста Києва у своєму роз'ясненні щодо права позивача на зміну позовних вимог в рамках проекту«Обізнаний – значить озброєний».

29.02.2016

http://zib.com.ua/ua/122001-nardepi_hochut_viluchiti_okremi_normi_schodo_vimog_nemaynovo.html

ВР може вилучити окремі норми Закону про судовий збір

Парламенту пропонують виключити положення Закону про судовий збір відповідно до якого у разі коли в позовній заяві об’єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру. Відповідний законопроект №4141 “Про внесення змін до статті 6 Закону України "Про судовий збір" (щодо усунення обмежень у доступі до правосуддя)” було зареєстровано у ВР 24 лютого.

29.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121999-okruzhniy_adminsud__kieva_bude_rozyasnyuvati_pitannya_admini.html

ОАСК буде роз'яснювати питання адмінсудочинства

Окружний адміністративний суд міста Києва розпочинає проект «Обізнаний – значить озброєний», в рамках якого судді роз’яснюватимуть положення процесуального законодавства в сфері здійснення адміністративного судочинства. Такі роз'яснення будуть публікуватись раз на два тижні на сайті суду.

29.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121961-vsu_zrobiv_visnovok_schodo_zmini_sposobu_vikonannya_rishenny.html

Автомобіль зникає з провадження

Задовольняючи заяву про зміну способу виконання рішення щодо повернення майна на стягнення його вартості, суди фактично змінили його суть. До такого висновку дійшов Верховний Суд України в постанові від 25 листопада 2015 року №6-1829цс15, текст якої публікує "Закон і Бізнес".

29.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121974-suddiv-korupcioneriv_hochut_pozhittevo_pozbavlyati_voli.html

Хабар — це зрада!

Парламенту пропонують значно посилити кримінальну відповідальність для суддів та правоохоронців за отримання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі — аж до пожиттєвого позбавлення волі. Бо така корупція, на їхню думку, — це державна зрада.

29.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121993-suddiv_pereviryatime_gromadska_rada_-_analiz_proektu_zmin_do.html

Суддів перевірятиме громадська рада?

В рамках підготовки до судової реформи розроблено проект закону щодо удосконалення окремих положень законодавства з питань судоустрою і статусу суддів. Проект, зокрема, передбачає створення Громадської ради доброчесності, яка покликана сприяти ВККС у встановленні відповідності судді критеріям професійної етики та доброчесності. Відповідний законопроект, розроблений в рамках Ради з питань судової реформи, проаналізувалаекспертна рада “Судової правди”.

29.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121944-prognoz_na_2016-iy_masovi_zvilnennya_suddiv_obednannya_sudiv.html

Зміни зі зворотним ефектом. Прогноз на 2016-й: масові звільнення законників, об’єднання храмів Феміди та протистояння всередині системи

Представники всієї судової системи зібралися під одним дахом — у Кловському палаці, аби обговорити результати діяльності Феміди в минулому році. Очевидно, захід мав на меті продемонструвати єдність судової влади. Проте деякі деталі зустрічі наштовхували на геть інші думки. Крім підсумків роботи, учасники зібрання говорили про плани на майбутнє, реалізація яких повинна покращити якість розгляду справ та забезпечити гарантії суддівської незалежності. Однак, як виявилося, запропоновані реформаторами зміни можуть мати неочікувані наслідки.

29.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121942-v_ukraini_viznachat_serednyu_vartist_sudovoi_spravi.html

Справа в ціні

За ініціативи Ради суддів буде визначена середня вартість однієї справи. На думку «самоврядників», це потрібно для того, щоб запровадити єдині нормативи витрат на утримання судів. А ще — аби уникнути непропорційного фінансування храмів Феміди. У свою чергу Державна судова адміністрація пропонувала відкласти розгляд питання щодо запровадження нового механізму обчислення кошторисних потреб Феміди. РСУ не погодилася.

29.02.2016

http://zib.com.ua/ua/121946-suddi_deklaruvatimut_privatni_interesi_a_rsu_zmozhe_gasiti_k.html

Зізнатися в небезпечних зв’язках. Володарі мантій декларуватимуть приватні інтереси, а РСУ зможе гасити конфлікти навіть рекомендацією про звільнення

Служителі Феміди першими в країні визначили алгоритм того, як виявляти, запобігати та вирішувати конфлікт інтересів. Суддям запропонують подати декларацію про приватні інтереси, в якій міститиметься інформація щодо членів сім’ї, близьких та інших осіб, зв’язки з котрими можуть спричинити конфлікт інтересів. А от Рада суддів, яка зобов’язана врегульовувати складні ситуації, може навіть рекомендувати позбавити законника мантії або відкликати з посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

29.02.2016

http://pravo.ua/news.php?id=0052772

Судьи Окружного админсуда г.Киева разъяснят положения процессуального законодательства в сфере административного судопроизводства

Окружной административный суд города Киева начинает проект «Осведомлен - значит вооружен», в рамках которого судьи будут разъяснять положения процессуального законодательства в сфере осуществления административного судопроизводства. Как отмечают в пресс-службе суда, цель проекта - повышение уровня правовой грамотности общественности путем проведения широкой разъяснительной кампании. Задача проекта - изложение доступным языком и с использованием понятных примеров правил применения отдельных положений Кодекса административного судопроизводства Украины.

29.02.2016

http://pravo.ua/news.php?id=0052768

Усиление ответственности за совершение коррупционных преступлений, без сомнения, является необходимым уголовно-правовым средством, - директор НАБУ А.Сытник

Народные депутаты Украины предлагают усилить ответственность за взяточничество, а именно – ввести пожизненное лишение свободы для судей, членов Высшего совета юстиции, Высшей квалификационной комиссии судей, директора Национального антикоррупционного бюро, Генпрокурора, Председателя Службы безопасности Украины и других высокопоставленных чиновников за получение неправомерной выгоды. Об этом и других моментах усиления борьбы с коррупцией идет речь в законопроекте №4109 «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно борьбы со взяточничеством».

29.02.2016

http://www.unian.ua/politics/1278670-u-verhovnomu-sudi-rozpovili-pro-lazivki-u-zakoni-savchenko.html

У Верховному суді розповіли про "лазівки" у "законі Савченко"
У Верховному Суді України не коментують "закон Савченко", за яким один день перебування в СІЗО зараховується за два, але вважають, що законодавець має внести до нього певні зміни і доповнення.

29.02.2016

http://pravo.ua/news.php?id=0052781

В марте Верховный Суд Украины приступит к пересмотру постановлений ВАСУ по искам судей к ВСЮ об отмене представлений об увольнении

В Верховном Суде Украины состоялся брифинг руководства суда, судей-спикеров по поводу резонансных уголовных, гражданских, хозяйственных и административных дел. Судья ВСУ Олег Кривенда проинформировал, что львиная доля дел, рассматриваемых Судебной палатой по административным делам касается социальных споров. «Наша палата в пределах своих полномочий, решает вопрос устранения разногласий в применении судами норм материального и процессуального права, призвана направлять судебную практику в единое русло, чтобы решения судов сужались законом и не шли параллельными курсами»,— подчеркнул г-н Кривенда.

29.02.2016

http://ua.racurs.ua/1106-33-spravy-na-misyac-serednie-navantajennya-na-suddu-gospodarskogo-sudu

33 справи на місяць — середнє навантаження на суддю господарського суду

Минулого року вдвічі (до 382 млрд грн) збільшилася сума коштів, заявлених до стягнення в судовому порядку порівняно з 2014 роком.

29.02.2016

http://pravo.ua/news.php?id=0052764

Суд обязал органы прокуратуры внести сведения о совершении уголовного преступления и начать досудебное расследование в налоговом споре с «Савик Шустер Студия»

Печерский суд рассматривая жалобу адвокатов Ярослава Романчука и Евгения Петренко на бездеятельность Генеральной прокуратуры Украины касательно невнесения ведомостей в Единый реестр досудебных расследований, удовлетворил ее и обязал органы прокуратуры внести сведения о совершении уголовного преступления и начать досудебное расследование. Об этом сообщает пресс-служба компании.

29.02.2016

http://judges.org.ua/dig9267.htm

http://www.unn.com.ua/uk/news/1551291-sud-virishiv-zvilniti-v-lozinskogo-za-zakonom-savchenko

Суд вирішив звільнити колишнього нардепа В.Лозінського за "законом Савченко"

 Відповідно до закону, який зобов'язує суди враховувати засудженим кожен день, проведений в СІЗО, за два дня відбуття покарання, який відомий як "закон Н.Савченко" суд вирішив звільнити екс-нардепа Віктора Лозінського. Про це повідомив на своїй сторінці у соцмережі Facebook екс-голова Державної пенітенціарної служби Сергій Старенький, передає УНН. “Так працює тіньова сторона закону "Савченко“. Ті хто не потрапив напряму під його дію, звільняються по УДО”, — повідомив С.Старенький.

29.02.2016

http://judges.org.ua/dig9279.htm

http://nbnews.com.ua/ru/news/174493/

Членов семей «Небесной сотни» не признали потерпевшими в деле судьи Волковой

 В понедельник, 29 февраля, Шевченковский районный суд Киева отказал в статусе потерпевших активистам Майдана, во время заседания по делу судьи Светланы Волковой, подозреваемой в не правосудном решении, согласно которому она отпустила экс-командира роты спецподразделения «Беркут» Дмитрия Садовника, передает корреспондент НБН. «Продолжается судебное разбирательство в судебном производстве по Светланы Волковой», – сообщил следственный судья Линник.

29.02.2016

http://judges.org.ua/dig9297.htm

http://1tv.com.ua/news/77054

Командир "Беркуту" Дмитро Садовник утік не через рішення судді Волкової

 А через те, що його не встерегли охоронці. Про це на судовому засіданні у справі судді Печерського райсуду заявив адвокат Микола Павленко. Шевченківський суд Києва продовжив розгляд справи Світлани Волкової, яку підозрюють у тому, що вона незаконно дозволила звільнити Садовника з-під варти. Наступне засідання у справі Волкової відбудеться 31 березня. Її звинувачують у тому, що вона неправомірно дозволила звільнити з-під варти Дмитра Садовника – одного з тих беркутівців, яких підозрюють у розстрілі 39 майданівців 20 лютого 2014 року на Інститутській.

29.02.2016

http://judges.org.ua/dig9310.htm

http://society.lb.ua/life/2016/02/29/329114_sudebnoy_reforme.html

О судебной реформе

 Действительно важная проблема. Животрепещущая. Требующая скорого решения. И – очень удобная для создания версий. Раньше было принято говорить, что есть две темы, где все обычные граждане являются экспертами: политика и футбол. Сегодня есть третья – реформа судебной системы. Единицы говорят и пишут о необходимости создания реальной процедуры импичмента Президента, десятки – о тщете и тупости надвигающейся конституционной реформы, сотни – специалисты вреформе судебной.

29.02.2016

https://humanrights.org.ua/material/chi_spravdi_zakon_savchenko_zvilnjaje_vbivc_i_valtivnikiv

Чи справді "закон Савченко" звільняє вбивць і ґвалтівників?

В останні тижні з’явилось чимало тривожних публікацій з приводу реалізації так званого "закону Савченко". Чи не в кожній наводяться приголомшливі дані про число осіб, які начебто можуть бути звільнені та звільняються саме за цим законом. 

29.02.2016

http://judges.org.ua/dig9292.htm

http://dnipro.depo.ua/ukr/dnipro/edinomu-antimaydanivskomu-suddi-udoskonalyat-obvinuvachennya-29022016142300

Суд "забракував" єдине готове обвинувачення "антимайданівському" судді

 Обвинувальний акт щодо судді Миколи Решетніка суд повернув на допрацювання прокуратурі. Про це Depo.Дніпро повідомив адвокат майданівців Віталій Погосян.

Цікаве