Блог

21

травня

2016

Дайджест подій у сфері правосуддя 15-22 травня 2016 року (офіційні джерела)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

16.05.2016

http://iportal.rada.gov.ua/news/Novyny/130028.html

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув законопроекти про медіацію

 Члени Комітету на засіданні 12 травня розглянули два законопроекти за №3665 і№3665-1. Під час обговорення зазначалося, що законопроектами пропонується запровадити на законодавчому рівні інститут медіації в Україні та визначити правові основи надання послуг медіації на професійних засадах.  Члени Комітету загалом підтримали в цілому ідею впровадження й розвитку позасудових форм вирішення спорів.

16.05.2016

http://www.vasu.gov.ua/123612/

Статистичні дані про основні показники здійснення судочинства адміністративними судами за січень-квітень 2016 року 

Статистичні дані про основні показники здійснення судочинства окружними, апеляційними адміністративними судами та Вищим адміністративним судом України за січень–квітень 2016 року. Окружні адміністративні суди. У січні–квітні 2016 року до окружних адміністративних судів надійшло 36 528 справ і матеріалів. З урахуванням справ і матеріалів, не розглянутих на початок 2016 року, на розгляді окружних адміністративних судів перебувало 59 032справи та матеріали.

16.05.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1515

У Вищій раді юстиції проведено прийом громадян

16 травня 2016 року член Вищої ради юстиції Ірина Мамонтова здійснила особистий прийом громадян. Під час прийому громадяни зазначили про порушення, як на їхню думку, норм чинного законодавства України суддями всіх інстанцій під час розгляду судових справ за їхньою участю та ухвалення у них судових рішень. Зокрема, про невмотивовану відмову Верховного Суду України у задоволенні клопотання про перегляд судових рішень, що призвело до відмови у доступі до правосуддя. Крім того, вказали на неетичну поведінку судді Верховного Суду України.

16.05.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1516

У Вищій раді юстиції започатковано екскурсійні програми для студентів-правників

12 травня 2016 року працівники секретаріату Вищої ради юстиції провели оглядово-навчальну екскурсію для майбутніх юристів – членів Ліги студентів Асоціації правників України. Керівник секретаріату Вищої ради юстиції Сергій Пушкар привітав майбутніх юристів і ознайомив їх зі статусом, повноваженнями, способом формування Вищої ради юстиції, особливостями діяльності цього колегіального органу та наголосив, що Раді у правовій системі України відведено надважливу роль – нести відповідальність за формування високопрофесійного суддівського корпусу.

17.05.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/DB9677DF243D49FBC2257FB60023F107?OpenDocument&year=2016&month=05&

Звертаємо увагу користувачів веб-сайту на звіт дослідного відділу Європейського суду з прав людини «Інтернет: прецедентна практика Європейського суду з прав людини»

З метою поглиблення знань у сфері захисту прав людини Верховний Суд України розмістив на своєму веб-сайті, у розділі «Міжнародні стандарти у сфері судочинства», у рубриці "Звіти Європейського суду з прав людини", звіт дослідного відділу Європейського суду з прав людини «Інтернет: прецедентна практика Європейського суду з прав людини».

17.05.2016

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/chasopis_civilnogo_i_kriminalnogo_sudochinstva_stav_fahovim_vidannjam.html

«Часопис цивільного і кримінального судочинства» став фаховим виданням!

На засіданні Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України 12 травня 2016 року прийнято рішення про включення офіційного друкованого органу Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ науково-практичного юридичного журналу «Часопис цивільного і кримінального судочинства» до Переліку наукових фахових видань України. Так, згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 16 травня 2016 року № 515 Часопис входить до Переліку наукових фахових видань, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук за напрямом «Юридичні науки».

17.05.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1517

У Вищій раді юстиції відбулася зустріч Голови Ради з представником Міжнародного валютного фонду

У Вищій раді юстиції 16 травня 2016 року відбулася зустріч Голови ВРЮ Ігоря Бенедисюка із радником Правового департаменту Міжнародного валютного фонду Себастьяном Помпе. Від секретаріату Вищої ради юстиції у ній взяли участь керівник секретаріату Сергій Пушкар, начальник відділу міжнародного співробітництва Владислав Гуртенко та радник Голови Вищої ради юстиції Дар’я Богатчук.

17.05.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1514

Відбувся круглий стіл «Судова практика: вплив на суддівську кар’єру»

16 травня 2016 року у місті Вінниці у приміщенні Будинку адміністративних судів відбувся круглий стіл на тему «Судова практика: вплив на суддівську кар’єру». Мета заходу – обговорення судового та суддівського іміджу крізь призму судової практики, її ролі у забезпеченні принципу правової визначеності та впливу на формування професійної кар’єри судді.

17.05.2016

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-riekomiendue-wriu-zwilniti-2-suddiw-za-porushiennia-prisiagi/

Комісія рекомендує ВРЮ звільнити 2 суддів за порушення присяги

17 травня 2016 року на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України розглянуто питання про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності. Розглянувши звернення заступника прокурора Одеської області Занфірова М.В., Комісія вирішила рекомендувати Вищій раді юстиції звільнити суддю Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Матяш Таїсію Леонідівну, вбачаючи у її діях факти, які свідчать про порушення присяги судді.

17.05.2016

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/robotcha-zustritch-golowi-komisii-z-koordinatorom-proiektiw-obse-w-ukraini-poslom-p-wajdotasom-wierba/

Робоча зустріч Голови Комісії з Координатором проектів ОБСЄ в Україні, Послом п. Вайдотасом Верба

17 травня 2016 року відбулася робоча зустріч Голови Комісії Сергія Козьякова з Координатором проектів ОБСЄ в Україні, Послом паном Вайдотасом Верба. Пан Вайдотас Верба розповів про основні цілі та завдання діяльності проектів ОБСЄ. Пан Посол зазначив, що головною вимогою країн-учасників ОБСЄ, які виступають донорами проектів, є міжнародний незалежний аудит стану реалізації програм співпраці. Таким чином, діяльність проектів є відкритою, прозорою, ефективною та спрямованою на досягнення конкретних результатів.

17.05.2016

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/shtchie-8-suddiw-pidtwierdili-mozliwist-zdijsniuwati-prawosuddia/

Ще 8 суддів підтвердили можливість здійснювати правосуддя

17 травня 2016 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України визначила результати первинного кваліфікаційного оцінювання 11 суддів. За результатами оцінювання колегія Комісії у складі Миколи Патрюка – голови колегії, Володимира Бутенка та Андрія Василенка вирішила, що 7 суддів Апеляційного суду міста Києва здатні здійснювати правосуддя у відповідному суді.

18.05.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1519

Алла Лесько: Судове засідання має проводитися таким чином, аби навіть особи без юридичної освіти зрозуміли, на чиєму боці Закон

16 травня 2016 року відбувся Тернопільський регіональний судовий форум.  Організатори заходу – секція суддів Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», Асоціація розвитку суддівського самоврядування, за підтримки Ради суддів України та Проекту USAID «Справедливе правосуддя». Тернопільський регіональний судовий форум став третім із циклу масштабних заходів, присвячених обговоренню судової реформи, забезпечення гарантій незалежності та подолання корупції в судовій системі. Протягом березня-квітня цього року судові форуми вже відбулися у Дніпропетровську та Харкові. 

18.05.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1520

Результати засідання секції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад

16 травня 2016 року відбулося засідання секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад. У ньому взяли участь члени Вищої ради юстиції, які входять до складу секції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад: О.Маловацький, І.Бенедисюк, Н.Волковицька, А.Олійник, Т.Малашенкова, М.Гусак, В.Беляневич. Відповідно до розпорядження Голови Вищої ради юстиції до роботи секції залучено члена дисциплінарної секції Вищої ради юстиції А.Мірошниченка. За результатами розгляду питань порядку денного секція дійшла таких висновків…

18.05.2016

http://iportal.rada.gov.ua/news/Novyny/130295.html

Комітет з питань правової політики та правосуддя рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (щодо заборони виплати суддівської винагороди у випадку оголошення судді у міждержавний та/або міжнародний розшук)»

 Законопроектом №3541 пропонується заборонити виплату суддівської винагороди у випадку оголошення судді у міждержавний та/або міжнародний  розшук. Внесення відповідних змін до частини п’ятої статті 49, частини першої статті 101, статті 133 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», передбачається встановити, що виплата суддівської винагороди зупиняється у випадку оголошення судді у міждержавний та/або міжнародний розшук. Рішення про зупинення виплати суддівської винагороди приймається Вищою кваліфікаційною комісією суддів України на підставі вмотивованого клопотання Генерального прокурора України.

18.05.2016

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/6-suddiw-z-7-pidtwierdili-mozliwist-zdijsniuwati-prawosuddia-/

6 суддів з 7 підтвердили можливість здійснювати правосуддя

18 травня 2016 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України визначила результати первинного кваліфікаційного оцінювання 7 суддів Апеляційного суду міста Києва. За результатами оцінювання колегія Комісії у складі Валентини Устименко – голови колегії, Тетяни Шилової та Павла Луцюка вирішила, що 6 суддів здатні здійснювати правосуддя у відповідному суді.

19.05.2016

http://www.rada.gov.ua/news/Novyny/130467.html

У Комітеті з питань правової політики та правосуддя відбулася зустріч з делегацією Підкомітету ООН з попередження катувань

 У зустрічі, яка відбулася 19 травня за участі народних депутатів – членів Комітету Алексєєва І.С., Денисенка В.І., Новак Н.В., Першого заступника Голови Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Пацкана В.В., а також представників секретаріатів комітетів питань правової політики та правосуддя, з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин та з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

19.05.2016

http://court.gov.ua/269482/

На базі апеляційного суду Луганської області розпочалось проведення науково-практичної конференції

 19 травня 2016 року на базі Апеляційного суду Луганської області та за сприяння Державної судової адміністрації України розпочалось проведення щорічної всеукраїнської науково-практичної конференції  аспірантів, студентів, молодих науковців "Молодь і наука: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку права в Україні", що щорічно проводиться на юридичному факультеті Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля. Метою конференції було визначено сприяння розвитку  світогляду молоді у правовій науці, її ціннісні орієнтації, дослідження і обґрунтування теоретико-методичних та науково-практичних надбань в галузі права, сприяння обміну науковими поглядами, ідеями та думками всередині професійного співтовариства, стимулювання науково-дослідної діяльності молодих учених, теоретиків і практиків.  На конференцію були представлені роботи більш ніж півсотні учасників. Із привітальним словом на офіційному відкритті до учасників Конференції звернувся голова Апеляційного суду Луганської області Гаврилюк Володимир Кузьмич., співголова організаційного комітету конференції., відкрила конференцію доцент кафедри правознавства СНУ ім. В. Даля Капліна Галина Анатоліївна.

19.05.2016

http://www.vasu.gov.ua/123613/

Вищий адміністративний суд України працює в особливому режимі

19 травня 2016 року розпочався виборчий процес проміжних виборів народних депутатів України в одномандатних виборчих округах № 27 (Дніпропетровська область), № 85 (Івано-Франківська область), № 151 (Полтавська область) та № 206 (Чернігівська область), а також проміжних виборів народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 23 (Волинська область). Під час виборчого процесу Вищий адміністративний суд України працюватиме за особливим графіком, встановленим на цей період.

19.05.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1524

Вища рада юстиції внесе подання про звільнення 8 суддів у відставку

Під час засідання 19 травня 2016 року Вища рада юстиції розглянула матеріали щодо внесення подань про звільнення суддів з посад за загальними обставинами. Як повідомив заступник Голови Вищої ради юстиції Олексій Муравйов, доповідаючи питання про звільнення суддів, усі вказані судді мають необхідний для відставки стаж роботи, встановлений чинним законодавством України.

19.05.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1523

ВРЮ відкрила дисциплінарну справу стосовно судді Святошинського районного суду м. Києва П’ятничук І.В. на підставі матеріалів ТСК

19 травня 2016 року Вища рада юстиції розглянула матеріали перевірки, проведеної членом ВРЮ Мамонтовою І.Ю. за заявою заступника Генерального прокурора України Бачуна О.В., переданою на розгляд Ради Тимчасовою спеціальною комісією з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, та прийняла рішення відкрити дисциплінарну справу стосовно судді Святошинського районного суду міста Києва П’ятничук Інни Віталіївни.

19.05.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1522

ВРЮ відкрила дисциплінарне провадження стосовно суддів ВГСУ Ємельянова А.С. та Воліка І.М.

На засіданні 19 травня 2016 року Вища рада юстиції, розглянувши матеріали перевірки, проведеної членом Вищої ради юстиції Гусаком Миколою Борисовичем за скаргою директора Харківської обласної дирекції АБ «Укргазбанк» Пивовар А.С. та повторною скаргою в.о. голови правління АБ «Укргазбанк» Дубровіна О.В., прийняла рішення відкрити дисциплінарну справустосовно суддів Вищого господарського суду України Ємельянова Артура Станіславовича та Воліка Івана Миколайовича.

19.05.2016

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/widkrito-disciplinarni-sprawi-stosowno-5-suddiw1/

Відкрито дисциплінарні справи стосовно 5 суддів

18 травня 2016 року на засіданні дисциплінарної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України розглянуто дисциплінарні питання. За результатами перевірки Комісія прийняла рішення відкрити дисциплінарні справи стосовно 5 суддів.

19.05.2016

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/wishtchoiu-kwalifikacijnoiu-komisieiu-suddiw-ukraini-zupinieno-pierwinnie-kwalifikacijnie-ociniuwannia-shtchie-7-suddiw-apieliacijnich-sudiw-kiiwskogo-riegionu/

Вищою кваліфікаційною комісією суддів України зупинено первинне кваліфікаційне оцінювання ще 7 суддів апеляційних судів Київського регіону

За результатами засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 18 травня 2016 року зупинено первинне кваліфікаційне оцінювання ще 7 суддів апеляційних судів Київського регіону, які подали до Вищої ради юстиції заяви про відставку та про звільнення з посади судді у зв’язку із неможливістю виконувати свої повноваження за станом здоров’я.

19.05.2016

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/dierzawna-sudowa-administraciia-ukraini-nadala-informaciiu-shtchodo-zdijsnienich-wiplat-suddiam-u-iakich-zakintchiwsia-piatiritchnij-strok-pownowazien-ta-stosowno-iakich-wniesieno-podannia-do-wierchownoi-radi-ukraini-dlia-obrannia-ich-na-posadu-suddi-biez/

Державна судова адміністрація України надала інформацію щодо здійснених виплат суддям, у яких закінчився п’ятирічний строк повноважень, та стосовно яких внесено подання до Верховної Ради України для обрання їх на посаду судді безстроково

Вища кваліфікаційна комісія суддів України 14 квітня 2016 року звернулася до Державної судової адміністрації України з запитом щодо виплати коштів 698 суддям місцевих судів загальної юрисдикції, у яких закінчився п’ятирічний строк повноважень, та стосовно яких внесено подання до Верховної Ради України для обрання їх на посаду судді безстроково.

19.05.2016

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/do-wierchownoi-radi-ukraini-komisieiu-wniesieno-podannia-pro-obrannia-kandidatiw-na-posadu-suddi-biezstrokowo11/

До Верховної Ради України Комісією внесено подання про обрання кандидатів на посаду судді безстроково

За результатами розгляду питань щодо рекомендування для обрання на посаду судді безстроково Вищою кваліфікаційною комісією суддів України 18 травня 2016 року до Верховної Ради України внесено подання про обрання на посаду судді безстроково таких кандидатів…

20.05.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1525

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради юстиції

У засіданні Вищої ради юстиції взяли участь 15 членів ВРЮ: О.Муравйов, А.Лесько, Я.Романюк, О.Маловацький, Н.Волковицька, А.Олійник, І.Мамонтова, В.Беляневич, А.Бойко, В.Нежура, П.Гречківський, М.Гусак, А.Мірошниченко.

20.05.2016

http://www.vasu.gov.ua/123614/

Звинувачення адмінсудів у блокуванні проведення конкурсів щодо відбору керівників держпідприємств не відповідають дійсності 

Під час засідання Уряду 18 травня 2016 року Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман вчергове звинуватив суддів у прийнятті рішень, що начебто блокують призначення керівників державних підприємств, обраних у результаті відкритих, публічних конкурсів. Пізніше Міністр юстиції Павло Петренко оприлюднив прізвища суддів, які, на його думку, ухвалюють рішення, що не відповідають інтересам держави. У зв’язку з цим Вищий адміністративний суд України повідомляє таке…

20.05.2016

http://www.vasu.gov.ua/123615/

ВАСУ просить врахувати свої застереження при розгляді законопроекту щодо пенсійного забезпечення

Вищий адміністративний суд України застерігає парламент від прийняття проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій». Про це йдеться у листі Голові Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмилі Денісовій. Проектом Закону, зокрема, пропонується пенсійне забезпечення суддів здійснювати на загальних засадах відповідно до Закону України «Про систему пенсійного забезпечення та загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а також скасувати для державних службовців «привілеї» у пенсійному забезпеченні, які передбачено розділом ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державну службу» (від 10.12.2015 № 889-VIII).

20.05.2016

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/vidbulos_zasidannja_robochoji_grupi_cshodo_doopracjuvannja_proektu_postanovi_plenumu_vssu_pro_sudovu.html

Відбулось засідання робочої групи щодо доопрацювання проекту постанови пленуму ВССУ про судову практику постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови

20 травня 2016 року у ВССУ відбулось засідання робочої групи з питань підготовки до другого читання проекту постанови пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про судову практику у справах про постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови», прийнятого у першому читанні 25 вересня 2015 року. Судді ВССУ, ВГСУ, члени Науково-консультативної ради при ВССУ, представники Верховного Суду України, Генеральної прокуратури України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національної школи суддів України, адвокатської спільноти висловили свої пропозиції стосовно найбільш істотних проблемних питань застосування норм матеріального та процесуального права у кримінальних провадженнях щодо постановлення суддею завідомо неправосудного судового рішення.

20.05.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/BA3A10387387E3BBC2257FB9002612A3?OpenDocument&year=2016&month=05&

Увага! У Верховному Суді України змінився графік особистого прийому громадян

Верховний Суд України інформує, що змінився графік особистого прийому громадян Головою Верховного Суду України. Так, особистий прийом громадян Голова ВСУ Ярослав Романюк здійснюватиме щомісяця у третій вівторок місяця з 10.00 до 12.00 години.

20.05.2016

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-powiernula-klopotannia-pro-widstoroniennia-/

Комісія повернула клопотання про відсторонення

20 травня 2016 року на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України розглядалось клопотання в.о. Генерального прокурора України про продовження строку відсторонення судді від посади у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності. Комісія вирішила повернути клопотання щодо продовження строку відсторонення Вознюка Сергія Михайловича від посади судді та голови Бориспільського міськрайонного суду Київської області у зв’язку з недотриманням вимог статті 155 Кримінального процесуального кодексу України.

Цікаве