Блог

14

вересня

2014

Дайджест подій у сфері правосуддя 15-21 вересня (ЗМІ)

Дата
Посилання
Заголовок, короткий опис
Примітка
15.09.2014
Є рішення – є майно! Як в ЄСПЛ розуміють, що таке власність, її захист і неправомірне втручання з боку держави
З огляду на євроінтеграційну орієнтацію України особливого значення набувають приведення вітчизняного законодавства у відповідність до норм і принципів міжнародного права, вивчення досвіду та правової доктрини, які найбільш змістовно втілено в рішеннях Європейського суду з прав людини. Подано роз’яснення,  яким чином Суд розвиває у своїй практиці таке поняття, як «захист права власності».
15.09.2014
Службовець ВССУ пропонував давати суддям хабарі, - ГПУ
Генеральною прокуратурою України спільно із Службою безпеки України викрито начальника управління господарського забезпечення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у підбурюванні до надання хабара суддям вказаного суду.
Неформальні практики
15.09.2014
Підказка для нардепів та оберіг від неправди. РСУ пояснила, чим можна замінити переатестацію володарів мантій, та порадила, як боротися з неперевіреною інформацією
Потрібно не тільки констатувати наявність проблеми, а й пропонувати шляхи її розв’язання. Під таким девізом вирішила працювати Рада суддів. Вона не обмежилася тим, що заявила: переатестація всіх законників суперечить вітчизняному законодавству та міжнародним стандартам, а підказала, як посилити відповідальність суддів. До того ж РСУ закликала служителів Феміди не мовчати, якщо журналісти перекручують інформацію про них.
15.09.2014
Не переступати межі!
В Україні почастішали випадки тиражування інформації про суддів та членів їхніх сімей, неперевіреної інформації та такої, що не відповідає українському законодавству. Про це мова йде в тексті поданого рішення РСУ від 05.09.2014 №26.
15.09.2014
Уповноважений у справах ЄСПЛ отримає нові повноваження
Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини вживатиме на будь-якій стадії розгляду справи Судом заходів для відновлення прав заявника, включаючи звернення до державних органів, установ, організацій та органів місцевого самоврядування, якщо у справі вбачається порушення Конвенції. Такі зміни до Положення про Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини передбачені постановою Кабміну від 10.09.2014 №431.
15.09.2014
Рада суддів схвалила проект Регламенту з’їзду суддів
Рада суддів України визначила, що президія не належить до робочих органів з’їзду. Отже, робочими органами з’їзду є секретаріат, мандатна комісія, лічильна та редакційна комісія.
15.09.2014
Усупереч міжнародним стандартам
Організація атестації всіх суддів як засіб люстрації не відповідає загальним принципам незалежності та відповідальності суддів. До такого висновку прийшла Рада суддів України, ухваливши рішення від 05.09.2014 №22.
15.09.2014
Без додаткових повідомлень
Зобов’язання, самостійно визначене в поданих деклараціях і не сплачене до бюджету, є податковим боргом, який можна примусово стягнути за рішенням суду. До такого висновку дійшов ВСУ в поданому тексті  постанови від 10.06.2014 №21-135а14.
15.09.2014
Секрети люстрації
Проект USAІD та фундація «Відкритий діалог» вивчають міжнародний досвід очищення державної влади та можливість його застосування в українських реаліях. Найбільш дискусійним стало обговорення проекту закону «Про очищення державної влади». Метою круглого столу, за словами керівника проекту Девіда Вона, є приведення люстраційної процедури в законне русло. Він переконаний, що саме позитивні приклади інших держав допоможуть розробити чіткі процедури й визначити уповноважених на проведення перевірок органів, щоб здійснити цей процес із проявом поваги до прав людини відповідно до очікувань громадянського суспільства.
Неформальні практики
16.09.2014
Правила «готівкового» руху. Законника відсторонили від посади за те, що повернув хабар. Щоправда — не всю суму
Вища кваліфікаційна комісія суддів уже втретє після набрання чинності законом «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» проводить своє засідання в старому складі. Цього разу уваги «кваліфікаційників» удостоїлися хабарники, а також ті законники, які, нехтуючи законом, на свій розсуд учиняли неправомірні процесуальні дії.
Неформальні практики
16.09.2014
Люстраційна комісія займеться київськими суддями
24 вересня 2014 року в 11.00 у приміщенні Вищої ради юстиції відбудеться засідання Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції.
В проекті порядку денного засідання наступні питання:
1. Розгляд заяв Костюченко Н.О. та Погосяна В.Е. про проведення перевірки судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Бібіка Миколи Миколайовича.
2. Розгляд заяви Паньківської Г.Г. про проведення перевірки судді Шевченківського районного суду міста Києва Сіромашенко Наталії Володимирівни.
3. Розгляд заяв заступника Генерального прокурора України Бачуна О.В. та народного депутата України Продан О.П. про проведення перевірки судді Шевченківського районного суду міста Києва Кравця Дмитра Івановича.
4. Розгляд заяви Середи М.Л. про проведення перевірки судді окружного адміністративного суду міста Києва Саніна Богдана Володимировича.
5. Розгляд заяви Бєлова О.О. про проведення перевірки суддів Київського апеляційного адміністративного суду Лічевецького Ігоря Олександровича, Мацедонської Вікторії Едуардівни, Мельничука Володимира Петровича.
16.09.2014
Вийшли з піке. Середнє навантаження на суддів місцевих господарських судів зросло вперше за останні роки
Упродовж останніх років навантаження на суддів господарських судів невпинно зменшувалося. Це пояснювалось економічними проблемами та заощадженням коштів на судовому зборі. Натомість у І півріччі цього року зареєстровано хоча й несуттєве, але зростання. Щоправда, передусім завдяки кільком областям і, як не парадоксально, Криму.
16.09.2014
Видатки на Феміду: чим далі – тим менше
РСУ, ВС та ДСАУ звернули увагу Кабміну на заплановане на 2015 рік поглиблення проблеми неналежного фінансового забезпечення судочинства. Про це мова йде в спільному листі цих установ до А.Яценюка.
16.09.2014
Суддю з Миколаєва підозрюють у вбивстві мачухи
Судді Центрального районного суду міста Миколаєва оголошено про підозру в організації вбивства своєї мачухи – заступника начальника управління державної служби Миколаївської області. Як повідомили в Генпрокуратурі, суддя підозрюється у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3, ч. 5 ст. 27, п. 6, п. 12, п. 11 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України (організація та пособництво в умисному вбивстві з корисливих мотивів та за попередньою змовою групою осіб, вчинене на замовлення).
Неформальні практики
16.09.2014
Судді вивчатимуть практику ЄСПЛ
Найближчим часом планується організувати комплексне навчання щодо застосування Європейської конвенції з прав людини та практик Європейського суду з прав людини для місцевих загальних судів, адміністративних, господарських судів та інших фахівців у галузі права. Таке навчання заплановане в рамках проекту «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя», який впроваджується Координатором проектів ОБСЄ в Україні за фінансової підтримки уряду Канади.
16.09.2014
В Україні проведуть люстрацію влади
Очищення влади передбачає перевірку державних службовців та прирівняних до них осіб, посадових осіб органів місцевого самоврядування з метою відновлення довіри до влади та створення умов для побудови нової системи органів влади у відповідності до європейських стандартів. Відповідний Закон „Про очищення влади” (№4359а) був прийнятий ВР. Закон був прийнятий з деякими правками, зокрема, щодо кола суб'єктів, які підлягають перевірці. Однак, оскільки остаточного тексту поки немає на сайті ВР, нижче зазначені відомості стосуються першої редакції проекту.
16.09.2014
Украина готовит иски в международные суды относительно Крыма и Донбасса
Украиной будет подготовлено два иска в международные суды относительно Крыма и Донбасса. Об этом в эфире программы Свобода слова на канале ICTV заявил министр иностранных дел Украины Павел Климкин. «Будьте уверены, что будет не один и не два иска в международные суды, которые касаются и Крыма, и Донбасса, и ряда других вопросов», - отметил П.Климкин.
16.09.2014
Необходимо соблюдать принципы объективного и непредвзятого распределения дел между судьями
На сайте Ассоциации юристов Украины опубликовано открытое обращение судьи Кировоградского окружного административного суда Романа Брегея по уменьшению коэффициентов нагрузки на судей, занимающих административные должности. Согласно тексту обращения, 23 апреля 2014 года собрание судей Кировоградского окружного административного суда приняло решение, которым установлены (уменьшено) коэффициенты нагрузки на судей, занимающих административные должности. Данное решение обжаловалось господином Брегеем в судебном порядке и после отказа в принятии иска - в Совет судей Украины, однако не получило должного рассмотрения.
16.09.2014
Документы на снятие судейской неприкосновенности с Р.Киреева были переданы в парламент два месяца назад
Верховный суд Украины еще 2 месяца назад передал в Верховный Совет документы на снятие судейской неприкосновенности с судьи Родиона Киреева. Об этом заявил председатель ВСУ Ярослав Романюк. «Мы передали документы, где-то, месяца полтора-два назад. Они давно уже в парламенте. Представление Генеральной прокуратуры на снятие судейской неприкосновенности с Р.Киреева я, как председатель ВСУ, поддержал и передал документы в парламент для решения дела по существу», - сказал председатель ВСУ.
16.09.2014
Україна заборгувала 1 млрд. компенсацій за рішеннями ЄСПЛ
Борг України за рішеннями Європейського суду з прав людини і національних судів, рішення яких підтверджені в Страсбурзі, досяг 1 млрд грн. Про це  заявила журналістам урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ Наталія Севостьянова.
16.09.2014
Судья Малиновского суда г. Одессы Сергей Журик объяснил происхождение своего имущества
В порядке доступа к публичной информации общественная организация "Верховенство права" запросила декларации о доходах  у всех судей города Одессы за 2011-2013гг. У судей, к которым возникли вопросы  касательно источников приобретения задекларированного ими имущества, общественники потребовали объяснений. Судья Малиновского районного суда Сергей Владимирович Журик предоставил информацию об источниках приобретения им и его семьей имущества, указанного в декларациях.
17.09.2014
Правомочності мають межі
Підстави, порядок та особливості набуття права власності за договором, набувальною давністю, результатами прилюдних торгів чи внаслідок приватизації передбачені в узагальненні ВСУ щодо деяких питань застосування судами законодавства про право власності при розгляді цивільних справ, поданому нижче.
17.09.2014
Родіон Кірєєв не явився на засідання ВККС
Суддя Печерського районного суду м. Києва Родіон Кірєєв не з’явився на засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів, на якому розглядалось питання рекомендування для обрання судді безстроково.
17.09.2014
З’явився текст проекту регламенту З’їзду суддів України
ХІІ позачерговий з’їзд суддів України, який має відбутися 25-26 вересня 2014 року, затвердить Регламент з’їзду суддів України. Проект цього документу 15 вересня затвердила Рада суддів України своїм рішенням №35.
17.09.2014
Під дію Закону про люстрацію підпадає 1 млн. чиновників
Під дію Закону «Про очищення влади» підпадає близько мільйона різного роду чиновників, держслужбовців і працівників правоохоронних органів. Про це заявив Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк під час засідання Кабміну.
17.09.2014
ВККС проведе конкурс на заміщення вакансій у 14 судах
До Вищої кваліфікаційної комісії суддів надійшла велика кількість заяв суддів щодо переведення, а тому Комісія, зважаючи на велику кількість претендентів, має провести конкурс на ці посади.
17.09.2014
Адмінсуди в Луганську і Донецьку призупинили роботу
Донецький окружний та Луганський окружний адміністративні суди не можуть здійснювати правосуддя у зв’язку з проведенням антитерористичної операції на території цих двох областей та існуванням загрози життю та безпеці суддів і працівників апаратів судів.
17.09.2014
Примусове «прикріплення». РСАС зобов’язала  голів узяти на роботу трьох суддів із Криму, які пів року не отримують зарплати
Голови Київського окружного адмінсуду та Окружного адмінсуду м.Києва не поспішають тимчасово прикріплювати до штату двох володарів мантій, які працювали в Окружному адмінсуді АРК, та одного — з ОАС м.Севастополя. Уже півроку ці володарі мантій не отримують суддівської винагороди. Рада суддів адмінсудів, дбаючи про правовий та соціальний захист володарів мантій, вирішила напоумити керівників столичних храмів Феміди.
Неформальні практики
17.09.2014
Обійтися малим. РСГС налаштована на перевірку суддів у режимі «економ»
Орган самоврядування господарських судів вирішив узятися за реалізацію річного плану перевірки роботи судів цієї юрисдикції по регіонах. «Господарники» впевнені, що використання нового підходу сприятиме тому, що заплановані заходи обійдуться держбюджету «малою кров’ю» та мінімальною кількістю відряджень. Розраховує РСГС і на підтримку Державної судової адміністрації, фахівці якої проводитимуть аудит судових установ.
17.09.2014
А.Яценюк поручил создать люстрационную комиссию для проверки членов правительства и руководителей центральной исполнительной власти
Премьер-министр Украины Арсений Яценюк на заседании правительства  17 сентября, поручил создать комиссию для проверки членов правительства, заместителей министров и руководителей центральной исполнительной власти о соответствии закона об очищении власти, сформировать единый реестр лиц, в отношении которых применена люстрация, и создать гражданский совет по вопросам люстрации при Министерстве юстиции. Об этом сообщает департамент информации и коммуникации с общественностью КМУ. Арсений Яценюк подчеркнул, что 16 сентября «с седьмого раза по жесткому настоянию Председателя Верховного Совета Украины Александра Турчинова, и в первую очередь с помощью гражданского общества» парламент принял закон об очищении власти.
17.09.2014
Судья-кандидат на перевод будет выполнять практическое задание и проходить квалификационное собеседование. ВИДЕО
В Высшую квалификационную комиссию судей поступило большое количество заявлений служителей фемиды по переводу. А поэтому Комиссия, несмотря на большое количество претендентов, должна провести конкурс на эти должности. На  заседании ВККС приняла решение о назначении и проведении 23 сентября конкурса на замещение вакантных должностей судей в судах Киева и других городов Украины. Кроме того, ВККС внесла изменения в положение о порядке перевода судьи в другой суд в пределах пятилетнего срока. Теперь кандидат на перевод будет выполнять практическое задание, а также проходить квалификационное собеседование.
17.09.2014
Люстратор 7,62. Суддя - сепаратист
Суддівський сепаратизм. Люстратор називає прізвища та показує людей, які не мають права обіймати державні посади. А особливо, кримський суддя, Валерій Чорнобук. Ще в березні, в Криму, він був готовий служити російським окупантам. Сьогодні він спокійно працює в апеляційному суді Дніпропетровщини. Тож, хто кришує зрадників у мантії. І кого треба люструвати в першу чергу.
Неформальні практики
17.09.2014
Суддю, який п`яним влаштував ДТП поблизу Луцька, притягнуть до дисциплінарної відповідальності замість криміналу
Кримінальне провадження проти заступника голови Рожищенського районного суду Руслана Хитрика, який п`яним скоїв ДТП неподалік від Луцька, закрили. Максимальне, що може отримати суддя - дисциплінарну відповідальність.  Повідомляє прес-служба прокуратури області.
Неформальні практики
17.09.2014
Чи потрібні господарські суди?
Протягом усіх років існування незалежної України вітчизняна судова система зазнала багато змін. Однак чи мають від того користь як самі суди, так і пересічні громадяни, питання ще те. Не маючи ж однозначної мети, процес реформування став перманентним і в деякій мірі хаотичним. Так, окрім ліквідації вищих спеціалізованих судів та відродження триланкової системи (цю позицію активно підтримує Верховний Суд України), деякі реформатори пропонують, наприклад, ліквідувати лише одну юрисдикцію – господарську, і передати розгляд цих справ до загальних судів, а замість Вищого господарського суду України утворити відповідну палату при Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ. Та чи потрібно ліквідувати господарські суди? Про це «Юридичній газеті» розповів суддя Вищого господарського суду України, член Ради суддів господарських судів Володимир Погребняк.
17.09.2014
Через вибори вінницькі судді місяць працюватимуть до ночі
У Вінницькому окружному адміністративному суді встановлено особливий режим роботи для суддів та працівників апарату суду у позаробочий час, святкові і неробочі дні, а також напередодні дня виборів та у день позачергових виборів депутатів Верховної Ради, які заплановані на 26 жовтня. Про це повідомила прес-секретар відділу аналітично-статистичного та кадрово-інформаційного забезпечення Вінницького окружного адміністративного суду Валентина Панасенко.
17.09.2014
Прокурор Закарпаття дуже хоче наступити на хвіст суддям, але поки не може
Про результати діяльності боротьби з корупції розповів під час брифінгу прокурор області Олег Сидорчук: «Основні проблемні питання корупції в області – те, що не вдалося виявити корупціонерів серед суддів. Ми діємо в цьому напрямку, проте механізми наразі не відпрацьовані. Пріоритетними в роботі є виявлення порушення серед державних службовців. Статистика виявлення корупційних порушень в області наразі не відповідає реальній картині».Прокурор вважає, що міра покарання порушникам-корупціонерам ще не відповідає вчиненому. За словами Олега Сидорчука з 496 чоловік в Україні, спійманих на цих видах злочинів – лише 21 особу притягнуто до реальної міри покарання.
17.09.2014
У Києві вимагали люстрації керівництва Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
Біля будівлі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України пройшов мітинг, на якому громадські активісти вимагали негайно провести люстрацію керівництва ВККС і усунути від займаної посади голову цього суддівського органу Ігоря Самсіна.  
17.09.2014
Одесский судья Павел Черевко об источниках приобретения своего имущества
После получения деклараций всех судей города Одессы и их анализа, общественная организация "Верховенство права" направила запросы судьям, стоимость имущества которых явно выше задекларированных доходов. В список таких судей попал и судья Апелляционного суда Одесской области Павел Николаевич Черевко.
17.09.2014
ЗМІ: На посади в суддівські органи рвуться одіозні фігури
Процеси формування нових складів Вищої ради юстиції, ВСКК і робота «люстраційної комісії» спрямовані виключно на повернення до влади одіозних фігур, у тому числі через призначення їх ставлеників. Про це йдеться у статті «Нинішня судова влада: вовк і заєць, судді в клітці», опублікованій виданням Golos.UA. Зокрема, як відзначає видання, саме цій меті присвячена поточна діяльність тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції та її голови Володимира Мойсика.
17.09.2014
Близько половини опитаних вважають апеляційний суд Тернопільщини справедливим
Із 1 по 5 вересня 2014 року в апеляційному суді Тернопільської області в рамках Всеукраїнської акції «Зміцнимо довіру громадян до суду» з метою розвитку діалогу між судовою владою і суспільством та підвищення довіри громадян до суду проводилось анонімне опитування (шляхом анкетування) відвідувачів. Участь в акції взяло 65 осіб. Питання анкети охоплювали всі сфери діяльності суду — від умов перебування громадян у приміщенні, доступу до інформації до незалежності й неупередженості суддів загалом та ефективність роботи апеляційного суду зокрема. Забігаючи наперед, варто наголосити, що більшість громадян зазначили, що довіряють судовій гілці влади, щодо проявів корупції та хабарництва серед служителів Феміди, про це знає 20% опитаних. Повідомляє прес-служба апеляційного суду Тернопільської області.  45% відвідувачів вважають апеляційний суд Тернопільської області незалежним та неупередженим і лише 2,5% вказали, що їм «важко сказати».
18.09.2014
Для розгляду виборчих справ судді прибуватимуть за 2 години
Суддів адміністративних судів для розгляду справ, пов’язаних з виборчим процесом, зобов'яжуть оперативно, з урахуванням автоматичного розподілу справ, прибувати до суду за півтори – дві години після автоматичного розподілу справ на суддю (колегію суддів). Такий обов’язок суддів передбачений Рекомендаціями щодо заходів із забезпечення розгляду адміністративними судами справ, пов’язаних із виборчим процесом з позачергових виборів до Верховної Ради України 26 жовтня 2014 року, затвердженими рішенням Ради суддів адміністративних судів від 09.09.2014 р. №48.
18.09.2014
Суддю підозрюють у винесенні неправосудного рішення. Суддя допоміг здобути 5 квартир в Києві
Прокуратура Київської області повідомила про підозру у винесенні завідомо неправосудного рішення судді одного з районних судів області. Своїм рішенням суддя визнав право власності відразу на 5 квартир, що знаходяться у столиці, за особою, яка не мала будь-якого права на це майно.
18.09.2014
Гроші варті зобов’язань. Чому суди відхиляють доводи відповідачів про зменшення розміру їх відповідальності перед кредиторами? – аналіз Юрія Сеніна, судді Верховного Суду України,  Зої Мельник, кандидата юридичних наук, наукового консультанта відділу вивчення судової практики управління вивчення та аналізу судової практики Верховного Суду України та  Надії Коновалової, кандидата юридичних наук.
Оскільки стягнення боргу з урахуванням установленого індексу інфляції за весь період прострочення та 3% річних від простроченої суми не є неустойкою, а ст.625 Цивільного кодексу не передбачає можливості зменшення судом її розміру, то видається правильною позиція судів, які відхиляють доводи відповідачів про зменшення розміру цієї відповідальності. У той же час необхідно враховувати, що стягнення неустойки є самостійною мірою цивільно-правової відповідальності, тому на суму неустойки не нараховуються проценти. Про це й не тільки йдеться в запропонованій частині аналізу практики застосування ст.625 ЦК в цивільному судочинстві, який здійснено Верховним Судом.
18.09.2014
Експерти обговорять майбутнє господарських судів
18 вересня 2014 відбудеться круглий стіл, організований Асоціацією правників України на тему: "Ліквідувати не можна зберегти. Де поставити кому в майбутньому господарських судів". Захід присвячений проблемі реформування господарських судів України.
Питання для обговорення:
- Реформа системи господарських судів України: міфи і реалії;
- Відновлення довіри до судової системи: шляхи та перспективи;
- Виключне значення господарського судочинства для економіки України.
18.09.2014
Люстрація – чудеса трапляються!
Аналіз закону «Про люстрацію» Леоніда Ємця, народного депутата України, фракція ВО «Батьківщина».
18.09.2014
На сайте ВАСУ будут размещены уведомления о вызове в суд лиц, проживающих в зоне АТО
Высший административный суд Украины на своем сайте разместит список лиц, проживающих в зоне проведения АТО, которые участвуют в делах, рассматриваемых судом. Об этом сообщает пресс-служба ВАСУ.
18.09.2014
Громадські експерти долучаться до люстрації суддів
Для формування чесної влади, побудови справедливого суспільства має відбутися очищення судової системи від суддів, котрі ухвалювали неправомірні рішення. Про це заявив голова громадського Експертного комітету України Віктор Шульц на прес-конференції в УНІАН. Він зазначив, що комітет, котрий він очолює, створено «для проведення громадських експертиз у всіх сферах життєдіяльності громадянського суспільства». За його словами, при комітеті створено комісію з питань судової системи та люстрації суддів.
19.09.2014
Адвокати працюють над стратегією реформи правосуддя
17 вересня 2014 року відбулося перше засідання підготовчого комітету (exploratory drafting committee) Робочої групи по підготовці розділу «Доступ та прозорість правосуддя» до Стратегії реформування сектору правосуддя на 2015-2019 роки, розробка якої здійснюється в рамках Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».
19.09.2014
З’їзд суддів обговорить питання очищення влади. Початок з’їзду можуть перенести на 26 вересня
Рада суддів України прийняла за основу проекти документів з питань, які обговорюватимуться на з’їзді суддів 25-26 вересня, - щодо стану незалежності суддів та відновлення довіри до судової влади та пропозиції з’їзду щодо змін до Конституції. Для доопрацювання цих документів створені відповідні робочі групи РСУ.
19.09.2014
З’їзд судді при потребі продовжать ще на день. 27 вересня стане резервним днем для проведення з’їзду
В.Сімоненко наголосила на тому, що з’їзд суддів, запланований на 25-26 вересня, не закінчиться доти, поки не будуть прийняті рішення по всіх питання порядку денного. Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко на  засіданні Ради відзначила, що зараз надходить дуже багато пропозицій до проектів регламентів з’їзду та призначення та звільнення суддів Конституційного Суду України, та до звернень з’їзду з питань незалежності суддів та конституційної реформи. На її думку, може не вистачити часу для обговорення всіх цих пропозицій, адже деякі делегати вже зараз зауважили, що свої пропозиції вони висловлюватимуть безпосередньо на з’їзді.
19.09.2014
Судья столичного суда освободил из-под стражи командира "Беркута", подозреваемого в расстреле 39 человек
Следственный судья Печерского районного суда освободил из-под стражи командира роты специального назначения полка милиции особого назначения «Беркут» при ГУ МВД Украины в г. Киеве, который подозревается в расстреле 39 участников акций протеста на ул. Институтской в Киеве. Об этом сообщает пресс-служба Генеральной прокуратуры Украины. Как следует из сообщения, основанием для освобождения стало наличие у подозреваемого в совершении особо тяжких преступлений жены, троих детей и квартиры в городе Киеве, а также его положительной репутации. По мнению суда, эти обстоятельства являются гарантией того, что подозреваемый не будет уклоняться от уголовной ответственности.
19.09.2014
Советом судей создана группа для наработки обращения съезда судей о независимости судебной власти
Совет судей Украины создал рабочую группу для наработки обращения съезда судей Украины о независимости судей и восстановления доверия к судебной власти. Рабочая группа должна учесть все предложения и замечания к тексту обращения, в том числе, и от делегатов съезда. Также была создана рабочая группа по вопросам конституционной реформы. Съезду будет предложено внести свои предложения, ранее обсужденные в судейских коллективах, во Временную специальную комиссию Верховного Совета Украины по вопросам подготовки законопроекта о внесении изменений в Конституцию Украины.
20.09.2014
Обвинявшийся в коррупции милиционер невиновен: одесский судья вынес образцово-показательный оправдательный приговор
Суворовский районный суд города Одессы (судья Александр Деркачев) оправдал сотрудника милиции Александра Я., который обвинялся в получении взятки в размере 500 долларов за прекращение уголовного расследования.
Неформальні практики

Цікаве