Блог

20

грудня

2014

Дайджест подій у сфері правосуддя 15-21 грудня (офіційні джерела)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

15.12.2014

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1660/

Відбувся круглий стіл на тему «Застосування лізингового законодавства»

11 грудня 2014 року відбулось засідання круглого столу (у форматі відеоконференцзв'язку) на тему "Застосування лізингового законодавства". З огляду на формат заходу його було проведено між Вищим господарським судом України та господарськими судами Рівненського апеляційного округу: Рівненським апеляційним господарським судом, Господарським судом Рівненської області, Господарським судом Волинської області, Господарським судом Вінницької області, Господарським судом Житомирської області та Господарським судом Хмельницької області.

Неформальні практики

15.12.2014

http://www.vru.gov.ua/news/785

Оприлюднено черговий звіт Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції

На виконання пункту 11 статті 4 Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції оприлюднює щомісячний звіт про результати своєї діяльності. Відповідно до документа з 10 листопада до 10 грудня 2014 року Комісія розглянула 350 звернень щодо проведення перевірок. 87 заяв повернуто через невідповідність вимогам Закону. Комісія прийняла до розгляду 84 перевірки.

15.12.2014

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/9C0ED80C4DBADFFBC2257DAF002E50BE?OpenDocument&year=2014&month=12&

Якість надання безоплатної правової допомоги варто моніторити, - вважає суддя Верховного Суду України Тетяна Гошовська.

З огляду на законодавчу нестабільність, кількість змін, які вносилися і до Кримінального кодексу України, і до нового Кримінального процесуального кодексу, велике значення мають моніторинг якості надання безоплатної правової допомоги й організація навчання адвокатів, які здійснюють її, переконана суддя Верховного Суду. Адже від цього залежить ефективність функціонування цієї інституції, її авторитет і в професійних колах, і серед громадян. Тетяна Гошовська звернула увагу учасників Міжнародної конференції «Якість безоплатної правової допомоги», яка відбувалася в Києві 12–13 грудня 2014 року, на те, що врізані повноваження, які залишила судова реформа 2010 року найвищій судовій інстанції України, позбавила Верховний Суд України повноважної участі у кримінальному процесі, а громадян України – повноцінного захисту в ньому. Із 2010 року громадян, стосовно яких порушено норми кримінально-процесуального права, позбавлено доступу до Верховного Суду України .

Неформальні практики

15.12.2014

http://www.vasu.gov.ua/123304/

Судді разом з експертами розробляють навчальні програми із застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод і практики ЄСПЛ

9 – 11 грудня у с. Мигове (Чернівецька обл.) відбулося друге засідання робочої групи щодо розробки навчальних одноденних програм із застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод і практики Європейського суду з прав людини для суддів адміністративних судів першого року призначення. Захід організовано в рамках проекту “Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя”, який впроваджується  Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з Верховним Судом України, Вищим адміністративним судом України та Національною школою суддів України. Метою проведення засідання було обговорення і коригування навчальних програм та матеріалів, напрацювання нотаток для викладачів, обговорення змісту та структури роздаткових матеріалів для майбутніх слухачів курсу та підготовки для цього курсу викладачів Національної школи суддів України.

Неформальні практики

15.12.2014

http://www.vasu.gov.ua/123305/

Судді та працівники апарату обговорили шляхи покращення взаємодії адміністративних судів з громадськістю

2 грудня у м. Кам’янець-Подільський відбувся семінар на тему: «Покращення взаємодії  адміністративних судів з громадськістю». У заході взяли участь судді, керівники апаратів, прес-секретарі, а також особи, відповідальні за зв’язки із засобами масової інформації та громадськістю адміністративних судів Вінницького апеляційного адміністративного округу. Семінар проведений у рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України», який впроваджується Координатором проектів ОБСЄ в Україні у співпраці з Вищим адміністративним судом України за фінансової підтримки урядів Норвегії та Німеччини.

Неформальні практики

16.12.2014

http://court.gov.ua/143623/

Очільники вищих органів судової влади звернулися до Президента України та голови Верховної Ради України

У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю втрачається цільове призначення таких коштів, Голова Конституційного Суду України, в. о. Голови Верховного Суду України, Голова Ради суддів України, Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, в. о. Голови вищого адміністративного суду України, Голова Вищого господарського суду України, в. о. Голови Державної судової адміністрації України звернулися до Президента України та Голови Верховної Ради України із проханням сприяти збереженню механізмів фінансового забезпечення органів судової влади за рахунок як загального так і спеціального фондів державного бюджету, поступово збільшуючи долю спеціального фонду із збереженням його цільового призначення виключно на потреби судочинства.

16.12.2014

http://court.gov.ua/143687/

На грудень 2014 року збільшено фонд заробітної плати судів загальної юрисдикції

За рахунок понадпланових надходжень коштів судового збору до спеціального фонду державного бюджету Міністерством фінансів України за поданням Державної судової адміністрації України судам загальної юрисдикції збільшено на грудень поточного року фонд оплати праці разом з нарахуванням на 37,8 млн грн.

16.12.2014

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1661/

У Вищому господарському суді України завершилася підготовка суддів місцевих господарських судів, обраних на посаду судді безстроково

 У Вищому господарському суді України завершилася підготовка суддів місцевих господарських судів, обраних на посаду судді безстроково, за програмою Національної школи суддів України. У проведенні підготовки взяли участь судді Вищого господарського суду України, провідні юристи та науковці.

16.12.2014

http://www.vru.gov.ua/news/789

ОГЛЯД ЗМІ. "Алексей Филатов рассказал, чего ожидать от грядущей судебной реформы"

Заместитель Главы Администрации Президента Украины Алексей Филатов в своем интервью порталу ЮРЛИГА пролил свет на некоторые детали запланированной судебной реформы, а также объяснил, какой пакет законопроектов будет подан на рассмотрение в парламент уже в ближайшее время.

16.12.2014

http://www.vru.gov.ua/news/787

ОГЛЯД ЗМІ. «Прекращен прием заявлений о проверке судей, выносивших решения по «майдановцам»

12 декабря 2014 года Временная специальная комиссия по проверке судей судов общей юрисдикции объявила о завершении приема обращений от граждан по проверке судей, принимавших решения в отношении участников массовых акций протестов в Киеве, политических заключенных, народных депутатов Украины VII созыва, которые были лишены мандатов, и другие, предусмотренные Законом «О восстановлении доверия к судебной власти в Украине», решения. Анонсированное на 12 декабря заседание Комиссии не состоялось, потому что из ее состава выбыло 2 члена и Комиссия пока не является правомочной. Члены Комиссии провели пресс-конференцию.

16.12.2014

http://www.vru.gov.ua/news/786

ОГЛЯД ЗМІ. "Скасовано рішення з'їзду адвокатів про призначення членів ВРЮ, - ВАСУ"

Вищий адміністративний суд України ухвалою від 9 грудня залишив без змін рішення судів попередніх інстанцій, якими було скасовано рішення позачергового з'їзду адвокатів щодо обрання членів ВРЮ. Так, у справі за позовом Інни Богословської про визнання протиправним та скасування рішення позачергового з’їзду адвокатів України від 27 квітня 2014 року щодо призначення членами Вищої ради юстиції адвокатів О.Резнікова, П.Гречківського та судді Господарського суду Києва С.Балаца, ВАСУ залишив в силі рішення попередніх інстанцій - постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 травня 2014 р. та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 6 вересня 2014 р. Таким чином, касаційні скарги ВАСУ вирішив відхилити.

16.12.2014

http://www.vasu.gov.ua/123307/

Донецький окружний адміністративний суд відновлює роботу з 22 грудня 2014 року

Відповідне розпорядження прийнято Вищим адміністративним судом України 15 грудня 2014 року. Як зазначено у документі, Донецький окружний адміністративний суд відновить роботу по здійсненню правосуддя з 22 грудня 2014 року за адресою: місто Слов’янськ, вул. Добровольського, 2.

16.12.2014

http://www.vkksu.gov.ua/ua/practice/obrannya-na-posadu-suddi-bezstrokovo/povidomlennya-pro-pidgotovku-materialiv/ogoloshennya-vid-16-grudnya-2014-roku/

Оголошення Вищої кваліфікаійної комісії суддів України від 16 грудня 2014 року

Вища кваліфікаційна комісія суддів України відповідно до статей 74, 76, частин 2 та 3 статті 80 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» повідомляє про підготовку матеріалів щодо обрання кандидатів на посаду судді безстроково та переведення суддів, обраних безстроково, до іншого суду.

16.12.2014

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/novim-skladom-vishoi-kvalifikatsiynoi-komisii-suddiv-ukraini-provedeno-brifing-dlya-presi/

Новим складом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України проведено брифінг для преси

 16 грудня 2014 року відбувся брифінг членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Новопризначені члени Комісії поспілкувалися з представниками провідних вітчизняних юридичних видань. Одне з ключових питань заходу стосувалось долі суддів, які перебувають на територіях Донецької та Луганської областей. Наразі до Комісії надійшло понад 400 заяв від суддів, що чекають на переведення до судів, розташованих поза зоною АТО. Комісія вивчає скарги стосовно можливих порушень при розгляді суддями справ щодо подій на Майдані, сепаратизму й тероризму, а також порушень прав людини на території Кримського півострова. Загалом на розгляді Комісії перебуває близько 8000 скарг на дії суддів. Було озвучено і питання формування повного складу Комісії. Очікується, що найближчим часом Уповноважений Верховної Ради України з прав людини призначить члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

16.12.2014

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/prezentovano-monitoringoviy-zvit-shodo-stanu-nezalejnosti-suddiv-v-ukraini/

Презентовано моніторинговий звіт щодо стану незалежності суддів в Україні

16 грудня 2014 року Голова Комісії Сергій Козьяков взяв участь у роботі круглого столу «Презентація та обговорення результатів моніторингу стану незалежності суддів в Україні». Центром суддівських студій за сприяння Ради суддів України запроваджено моніторинг стану незалежності суддів в Україні, який був проведений у вересні-жовтні 2014 року в рамках проекту Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні» за підтримки Уряду Швеції. На круглому столі відбулось оприлюднення моніторингового звіту, підготовленого за результатами опитування суддів, адвокатів, громадськості щодо дотримання конституційного принципу незалежності суддів в Україні. Учасники заходу обмінялись думками щодо висновків та рекомендацій, запропонованих експертами у звіті. Зокрема, обговорювались питання інституційної, процесуальної, особистісної незалежності суддів, а також професійної кар’єри та дисциплінарної відповідальності суддів.

Неформальні практики

16.12.2014

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=52964

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питання одержання копії судового рішення

Кожемякін А.А.

Законопроектом пропонується передбачити, що копії повного рішення суду надсилаються не лише особам, відсутнім під час проголошення рішення, а й тим, які були присутні під час проголошення лише вступної і резолютивної частини рішення. А також у ЦПК України та ГПК України пропонується встановити, що у разі проголошення в судовому засіданні лише вступної і резолютивної частини рішення, строк на апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання копії повного рішення суду.

Етап проходження: надано для ознайомлення (18.12.2014)

17.12.2014

http://court.gov.ua/144423/

Презентовано результати моніторингу незалежності суддів в Україні

16 грудня 2014 року Центром суддівських студій проведено круглий стіл "Презентація та обговорення результатів Моніторингу незалежності суддів в Україні", який проводився спільно з Радою суддів України за фінансової підтримки уряду Швеції. Учасники круглого столу обмінялися думками щодо впливу на суддів, фактів перешкоджання їх діяльності, стандартів суддівської незалежності. За результатами опитувань 69,3% з 1311 опитаних суддів різних судів і різних юрисдикцій відзначають, що їм відомі факти намагання вплинути на позицію суду на час розгляду ним судової справи.

17.12.2014

http://www.vru.gov.ua/news/791

ОГЛЯД ЗМІ. Більшість «суддів Майдану» уникнуть догани»

Більшість суддів, які виносили неправомірні рішення під час Революції гідності, уникнуть притягнення до дисциплінарної відповідальності. Про це заявив під час "круглого столу" заступник голови Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції Маркіян Галабала. "Строк притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності обмежений річним терміном, тобто ТСК та Вища кваліфікаційна комісія суддів не зможуть до судді застосувати дисциплінарне стягнення у вигляді догани, якщо після винесення ним рішення минув рік", - сказав він.

17.12.2014

http://www.vru.gov.ua/news/790

ОГЛЯД ЗМІ. «В Україні заблоковано оновлення судової влади»

Відео

17.12.2014

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/ED78FF34D8F4E2EEC2257DB1004BD949?OpenDocument&year=2014&month=12&

За умови повернення Верховному Суду України відповідних повноважень кількість скарг із України до Європейського суду з прав людини значно зменшиться

Зокрема, це стосується скарг щодо умов тримання під вартою та судового захисту для оскарження цих умов. Справи такої категорії, що надходять до Європейського суду з прав людини, перебувають під наглядом Комітету міністрів Ради Європи з 2005 року, повідомив на зустрічі з заступником Голови Верховного Суду України – секретарем Судової палати у кримінальних справах Анатолієм Редькою Голова Ради пенологічного співробітництва Ради Європи, радник Міністра юстиції Італії Мауро Пальма. Комітет міністрів очікує від експертів, які перебували в Україні 15 – 16 грудня 2014 року, надання комплексного плану дій щодо виконання цих рішень Європейського суду з прав людини. Безперечно, Україна має опікуватися виконанням судових рішень ЄСПЛ, але ще більше – створенням умов для зменшення скарг до Суду від громадян України, переконаний Анатолій Редька. Адже в результаті сумнозвісної судової реформи 2010 року українських громадян, стосовно яких порушено норми кримінально-процесуального права, позбавили доступу до Верховного Суду України. Тому за захистом своїх прав вони й вимушені звертатися до ЄСПЛ. Вихід – у щонайшвидшому поверненні найвищому судовому органу країни відповідних повноважень, наголосив заступник Голови Верховного Суду України.

17.12.2014

http://www.vasu.gov.ua/123308/

Рада суддів адмінсудів затвердила рекомендації щодо комунікаційної діяльності

Рада суддів адміністративних судів України під час свого чергового засідання 11 грудня 2014 року затвердила текст рекомендацій щодо комунікаційної діяльності адміністративних судів. Ці рекомендації визначають основні правила надання інформації про діяльність адміністративних судів особам, які займаються підготовкою та поширенням інформації в адмінсудах. Рекомендації розроблено з метою забезпечення гласності, прозорості та відкритості діяльності адміністративних судів для громадськості, а також задля створення сприятливих умови для отримання інформації про діяльність адміністративних судів особам, які займаються підготовкою та поширенням інформації. Документ розроблено з метою збільшення рівня довіри до адміністративних судів України, формування правильного розуміння громадськістю ролі суддів через розбудову більш активної комунікації судів із засобами масової інформації, представниками громадських та неурядових організацій.

17.12.2014

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=52976

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо удосконалення засад організації та функціонування судової влади відповідно до європейських стандартів

Сироїд О.І.

Сотник О.С.

Журжій А.В.

Ємець Л.О.

Крулько І.І.

Законопроект спрямований на реформування судоустрою і статусу суддів в Україні з метою покращення доступності правосуддя, зміцнення незалежності суддів, приведення системи правосуддя у відповідність до потреб суспільства та європейських стандартів. Завданням прийняття Закону є:

1) спрощення судової системи та посилення її інституційної спроможності;

2) запровадження нових механізмів добору суддів за об’єктивними критеріями та справедливими процедурами;

3) реформування системи дисциплінарної відповідальності суддів відповідно до європейських стандартів;

4) спрощення та посилення суддівського самоврядування;

5) покращення доступу до справедливого суду.

Законопроект розроблено у такий спосіб, щоб у разі внесення змін до Конституції України в частині регулювання правосуддя він потребував мінімальної кількості змін.

Етап проходження: направлено на розгляд комітету (18.12.2014)

18.12.2014

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/suddi_vssu_ta_eksperti_radi_jevropi_obgovorili_zasobi_juridichnogo_zahistu_prav_peredbachenih_st_3_k.html

Судді ВССУ та експерти Ради Європи обговорили засоби юридичного захисту прав, передбачених ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року стосовно осіб, що утримуються під вартою

15-16 грудня 2014 року з робочим візитом Україну відвідала делегація Ради Європи з метою сприяння органам влади України у виконанні рішень Європейського суду з прав людини щодо неналежних умов тримання під вартою, а також у запровадженні ефективних засобів відшкодування за такі порушення. За результатами проведених консультацій експерти РЄ напрацюють відповідні рекомендації, які органи державної влади України зможуть використати для ефективного виконання відповідних рішень ЄСПЛ.

Неформальні практики

18.12.2014

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/pid_chas_iv_cshorichnogo_zimovogo_forumu_z_kriminalnogo_prava_ta_procesu_zastupnik_golovi_vssu_stani.html

Під час IV щорічного зимового форуму з кримінального права та процесу заступник Голови ВССУ Станіслав Кравченко звернув увагу на проблемні питання забезпечення права на захист у кримінальному провадженні

17 грудня 2014 року заступник Голови ВССУ Станіслав Кравченко взяв участь у IV щорічному зимовому форумі з кримінального права та процесу, організованому Асоціацією адвокатів України. Представники судової та правоохоронної систем, органів державної влади,  адвокати й науковці обговорили шляхи реформування судової системи, практику розслідування кримінальних справ військовою прокуратурою, розслідування масових вбивств та інших злочинів, вчинених на Майдані, а також особливості цивільного і  кримінального процесу.   

18.12.2014

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/obmin_dosvidom_mizh_sudovimi_ustanovami_riznih_krajin_sprijaje_virishennju_aktualnih_pitan_zdijsnenn.html

Обмін досвідом між судовими установами різних країн сприяє вирішенню актуальних питань здійснення судочинства

Асоціація суддів України з метою підвищення ефективності своєї діяльності, яка насамперед спрямована на розвиток демократичного законодавства та правосуддя, підвищення авторитету судової влади та зміцнення незалежності суддів, бере активну участь у міжнародних заходах. Так, під час візиту до В’єтнаму наприкінці липня члени Асоціації суддів України взяли участь у робочій зустрічі в рамках Товариства «Україна-В’єтнам». Питання щодо визначення навантаження на суддів розглядалися у рамках міжнародно-правової конференції, яка проводилася Асоціацією суддів Литовської Республіки. Наприкінці жовтня делегація АСУ відвідала з робочим візитом Італію для участі у міжнародній науково-практичній конференції на тему: «Міжнародний досвід застосування Гаазької Конвенції «Міжнародне викрадення дітей» 1980 року». Надзвичайно важливою була конференція, що стосувалася проблем незалежності судової влади, організована Асоціацією суддів Грузії. Як відзначили судді ВССУ, проведення таких заходів має практичне значення для вирішення проблем, що виникають у роботі судових установ, а також сприяє посиленню незалежності судової влади, поглибленню міжнародних зв’язків між суддями різних країн.

18.12.2014

http://www.vru.gov.ua/news/792

ОГЛЯД ЗМІ. "До кінця року буде реформовано ВРЮ та Вищу кваліфікаційну комісію суддів України"

До кінця поточного року буде проведено реформу Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Про це під час виступу на економічному форумі “Польща-Україна” повідомив Президент України Петро Порошенко, передає кореспондент УНН. «Ми зробимо надзвичайно швидко реформу судової системи. Я думаю, що цього року будуть реформовані Вища рада юстиції, Вища кваліфікаційна комісія суддів і кожен суддя, який приймає неправове рішення буде знати: відповідальність невідворотна», — сказав П.Порошенко.

18.12.2014

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/1E7F21ED7AEBC1F9C2257DB2003E9A11?OpenDocument&year=2014&month=12&

Попередній висновок Венеціанської комісії щодо Закону України "Про очищення влади"  у розділі "Міжнародні стандарти у сфері судочинства"

Попередній висновок Венеціанської комісії опубліковано на сайті Вищого спеціалізованого суду.

18.12.2014

http://www.vasu.gov.ua/123309/

У Вищому адміністративному суді відбулася зустріч з експертами Ради Європи

16 грудня 2014 року відбулася зустріч в.о. Голови Вищого адміністративного суду України Михайла Смоковича з експертами Ради Європи. Від ВАСУ участь у зустрічі також взяли суддя Наталія Блажівська, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець та заступник начальника цього відділу Володимир Бондарчук. Метою зустрічі стало обговорення питань, що стосуються виконання рішень Європейського суду з прав людини щодо умов тримання під вартою та засобів юридичного захисту для оскарження цих умов, які могли б бути запроваджені в Україні.

Неформальні практики

18.12.2014

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/golova-komisii-obgovoriv-z-predstavnikami-radi-evropi-zmini-do-zakonu-ukraini-pro-sudoustriy-i-status-suddiv/

Голова Комісії обговорив з представниками Ради Європи зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів»

17 грудня 2014 року у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України відбулась зустріч Голови Комісії Сергія Козьякова з Директором Генерального департаменту з прав людини Ради Європи Крістосом Джакомопулосом та Головою Офісу Ради Європи в Україні Владіміром Рістовскі. Під час зустрічі С. Козьякова з представниками Ради Європи обговорювалось питання змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та Конституції України. Голова Комісії наголосив на необхідності якнайшвидшого і, основне, ефективного та поетапного здійснення реформ у судовій системі України. Також учасники робочої зустрічі порушили питання дисциплінарної відповідальності суддів та виконання рішень Європейського суду з прав людини у контексті справи «Волков проти України».   Сторони домовились про подальшу співпрацю між Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та Радою Європи. Комісія і надалі братиме активну участь у наступних проектах Ради Європи.    

18.12.2014

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/visha-kvalifikatsiyna-komisiya-suddiv-ukraini-prodovjuvatime-spivpratsu-z-natsionalnim-suddivskim-institutom-kanadi/

Вища кваліфікаційна комісія суддів України продовжуватиме співпрацю з Національним суддівським інститутом Канади

Про це 18 грудня під час зустрічі домовились Голова Комісії Сергій Козьяков та Директор із юридичних та освітніх питань у Групі міжнародного співробітництва Національного суддівського інституту Канади Дональд Чіассон. Голова Комісії ознайомився з діяльністю інституту та проектом «Освіта суддів – для економічного розвитку». Менеджер цього проекту Ігор Осика особисто взяв участь в обговоренні. Вища кваліфікаційна комісія суддів України та Національна школа суддів України є діючими партнерами Національного суддівського інституту Канади. Учасники зустрічі планують і надалі тісно співпрацювати.

19.12.2014

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/vidbulas-robocha-narada-za-uchasti-kerivnitstva-radi-suddiv-ukraini-golovi-dsa-ta-chleniv-komisii/

Відбулась робоча нарада за участі керівництва Ради суддів України, Голови ДСА та членів Комісії

17 грудня у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України відбулась робоча нарада з питань забезпечення переведення суддів, що знаходяться в зоні АТО. Рада суддів України запропонувала провести співбесіди з претендентами на переведення для оптимального врегулювання питання. Комісія прийняла рішення провести засідання та визначилась з порядком переведення суддів, що знаходяться у зоні АТО. На даний момент існують вакансії у судах, однак на одне місце в середньому претендують 3-4 судді. Тому Комісія вирішила провести конкурс серед суддів, які бажають перевестись в інші суди, розташовані поза зоною АТО.

19.12.2014

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1662/

Секретар четвертої судової палати Вищого господарського суду України Ігор Бенедисюк взяв участь у заходах, організованих Київським університетом права Національної академії наук України

16 грудня 2014 року на базі Київського університету права Національної академії наук України відбулися круглі столи на теми: "Сучасні тенденції, загрози та перспективи в сфері розвитку інтелектуальної власності у правовій та комерційній площинах: вітчизняна та міжнародна практика" та "Ефективність господарського судочинства". У роботі вказаних круглих столів взяв участь секретар четвертої судової палати Вищого господарського суду України Ігор Бенедисюк. Учасниками круглого столу на тему: "Сучасні тенденції, загрози та перспективи в сфері розвитку інтелектуальної власності у правовій та комерційній площинах: вітчизняна та міжнародна практика" обговорено актуальні питання, пов'язані із захистом права інтелектуальної власності в Україні та Європі, проаналізовано існуючі теоретичні та практичні проблеми у законодавчо-правовій, економічній та міжнародній сферах інтелектуальної власності. Основними ж темами круглого столу "Ефективність господарського судочинства" стало обговорення актуальних питань, пов'язаних із сучасним станом господарського судочинства в Україні. Найбільш цікавою для учасників була дискусія щодо проведення в Україні судової реформи в контексті плану реформ Президента України "Стратегія-2020".

Неформальні практики

19.12.2014

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/vidbulosja_zasidannja_robochoji_grupi_z_pitan_reformuvannja_kriminalnoji_justiciji_cshodo_nepovnolit.html

Відбулося засідання робочої групи з питань реформування кримінальної юстиції щодо неповнолітніх

За сприяння українсько-канадського проекту «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» в Івано-Франківському міському суді відбулося засідання робочої групи з питань судового процесу. До складу зазначеної групи входять, зокрема, представники ВССУ – секретар судової палати у кримінальних справа Валентина Щепоткіна, судді Наталія Квасневська, Станіслав Міщенко та начальник відділу забезпечення діяльності заступника Голови Тетяна Слуцька. У рамках заходу учасники робочої групи відвідали нещодавно облаштований в приміщенні Івано-Франківського міського суду зал судових засідань, спроектований на основі канадського досвіду. В ньому забезпечено максимально комфортні умови для неповнолітніх під час розгляду кримінальних проваджень за їх участю. Насамперед передбачено можливість проведення дистанційного допиту неповнолітнього з використанням відеозв’язку. Тобто неповнолітній може брати участь у засіданні як безпосередньо, так і дистанційно. Для цього в приміщенні суду виділена спеціальна кімната, де підліток зі своїми законними представниками може спостерігати за перебігом судового засідання через встановлені монітори. Крім того, для зменшення психологічного тиску на неповнолітнього у залі немає ґрат. Як зазначають експерти, такі заходи забезпечують дотримання прав неповнолітньої особи, а також  якнайменше її травмують.

Цікаве