Блог

20

червня

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 15-21 червня (офіційні джерела)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

15.06.2015

http://www.vasu.gov.ua/123443/

Рубрику «Судова практика» доповнено новими статистичними даними

Рубрику «Судова практика» на офіційному веб-сайті Вищого адміністративного суду України доповнено новими статистичними даними про основні показники здійснення адміністративного судочинства окружними, апеляційними адміністративними судами та Вищим адміністративним судом України за січень–травень 2015 року.

15.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/936

Секція ВРЮ збереться на засідання з питань звільнення 145 суддів за загальними обставинами

16 червня 2015 року відбудеться перше після формування нового складу Вищої ради юстиції засідання секції ВРЮ з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад. У проекті порядку денного засідання секції розгляд матеріалів щодо внесення подань про звільнення суддів з посад за загальними обставинами.

15.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/935

До Вищої ради юстиції надійшло рішення ІІІ з’їзду адвокатів України про призначення адвоката Вадима Беляневича членом ВРЮ

Відповідно до документа ІІІ з’їзд адвокатів України, що відбувся 12 червня 2015 року в м. Києві, за результатами таємного голосування призначив членом Вищої ради юстиції адвоката Вадима Беляневича (138 голосів «за»). Слід зазначити, що у роботі з’їзду адвокатів взяли участь 188 обраних делегатів від 225 загальної кількості обраних делегатів, які представляють 24 конференції адвокатів регіонів (із урахуванням постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 09 червня 2015 року у справі № 826/19572/14).

15.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/933

Оновлено проект порядку денного секції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад

Зміни внесено у зв’язку із виключенням із проекту порядку денного секції матеріалів суддів, стосовно яких нерозглянуті заяви (скарги), пропозиції про звільнення з посади за порушення присяги судді та висновки Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції.

15.06.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/C68B81B53966EFA0C2257E6500443F82?OpenDocument&year=2015&month=06&

Правовий висновок Верховного Суду України у справі про визнання протиправними і скасування розпоряджень, визнання недійсними державних актів на право власності на земельні ділянки та скасування їх державної реєстрації, визнання недійсними договорів купівлі-продажу та зобов’язання вчинити дії

Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 10 червня 2015 року ухвалив постанову у справі № 6-162цс15, предметом якої був спір про визнання протиправними і скасування розпоряджень, визнання недійсними державних актів на право власності на земельні ділянки та скасування їх державної реєстрації, визнання недійсними договорів купівлі-продажу та зобов’язання вчинити дії.

15.06.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/16C11B1C8B1EDD6BC2257E6500448CD0?OpenDocument&year=2015&month=06&

«Стратегія розвитку судової системи є відповіддю на вимоги суспільства», - Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк

У Верховному Суді України відбулась Конференція «Судова реформа: стратегічне планування та подальші кроки», організована Радою з питань судової реформи та Верховним Судом України за підтримки Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».

15.06.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/03153BFADE3760C1C2257E6500498782?OpenDocument&year=2015&month=06&

Яка модель судоустрою є оптимальною для України?

З’ясовували учасники конференції «Судова реформа: стратегічне планування та подальші кроки», що відбулася у Верховному Суді України.

Неформальні практики

16.06.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1777/

Голова ВГСУ Богдан Львов узяв участь у конференції "Судова реформа: стратегічне планування та подальші кроки"

15 червня 2015 року у Верховному Суді України відбулася конференція "Судова реформа: стратегічне планування та подальші кроки", організована Радою з питань судової реформи за сприяння Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні". Вищий господарський суд України на заході представляли Голова ВГСУ Богдан Львов, заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук та суддя, секретар пленуму ВГСУ Лариса Рогач.

Неформальні практики

16.06.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/vidbulas_konferencija_sudova_reforma_strategichne_planuvannja_ta_podalshi_kroki.html

Відбулась конференція «Судова реформа: стратегічне планування та подальші кроки»

15 червня 2015 року заступник Голови ВССУ Марина Червинська та начальник відділу забезпечення діяльності заступника Голови та секретаря судової палати апарату ВССУ Стелла Морозова взяли участь у конференції «Судова реформа: стратегічне планування та подальші кроки», організованій Радою з питань судової реформи та Верховним Судом України за сприяння Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».

16.06.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/uchasniki_praktichnogo_seminaru_obgovorili_aspekti_zastosuvannja_kriminalnogo_procesualnogo_kodeksu_.html

Учасники практичного семінару обговорили аспекти застосування Кримінального процесуального кодексу України

Норми Кримінального процесуального кодексу України знову опинилися в центрі уваги. Саме практичні аспекти застосування Кодексу обговорили учасники семінару, який відбувся 9 – 10 червня 2015 року у Львові. Захід організовано за сприяння Програми реформування кримінального судочинства Департаменту юстиції США, Проекту Ради Європи «Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні» та Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя». У його роботі взяли участь судді, представники прокуратури, адвокатського корпусу, міжнародні експерти. ВССУ представляли заступник Голови Станіслав Кравченко та суддя Наталія Марчук.

Неформальні практики

16.06.2015

http://court.gov.ua/180837/

16 червня 2015 року відбулася зустріч викладачів навчальної програми із судового адміністрування

У рамках реалізації другого етапу навчальної програми із судового адміністрування 16 червня 2015 року відбулася спільна зустріч викладачів. Участь у зустрічі взяли українські викладачі, які є випускниками першого етапу програми, та викладачі Університету штату Мічіган. Метою зустрічі стало обговорення результатів підсумкових проектів учасників, розробка рекомендацій щодо подальшого розвитку викладацького складу і забезпечення сталості програм підготовки судових адміністраторів, методичне наповнення навчальних курсів.

16.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/941

Розпочато співпрацю із Проектом Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні»

16 червня 2015 року у Вищій раді юстиції відбулася перша робоча зустріч Голови Вищої ради юстиції Ігоря Бенедисюка та керівника Проекту  Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Віргіліуса Валанчуса. Учасники зустрічі обговорили актуальні питання проведення в Україні судової реформи, щойно отримані результати роботи Вищої ради юстиції та приорітети у її діяльності, завдання та цілі Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» і напрями подальшого співробітництва в рамках Проекту.           Проект «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», який впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу, сприяє розробці загальної стратегії реформ сектору юстиції.

16.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/940

Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк взяв участь у конференції «Судова реформа: стратегічне планування та подальші кроки»

Конференція, організована Проектом Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» за участі Ради з питань судової реформи при Президентові України, на тему: «Судова реформа: стратегічне планування та подальші кроки» відбулася 15 червня 2015 року в м. Києві в приміщенні Верховного Суду України. Учасники конференції обговорили основні питання впровадження Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015–2020 роки, затвердженої Указом Президента України № 276 від 20 травня 2015 року.    

Неформальні практики

16.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/939

Секція рекомендувала Вищій раді юстиції прийняти рішення про внесення подання про звільнення 87 суддів з посад за загальними обставинами

16 червня відбулося перше засідання секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад у новосформованому складі. Ухвалено позитивні висновки за результатами розгляду 86 матеріалів про звільнення суддів з посад за загальними обставинами (у відставку, у зв’язку із досягненням 65 років, за станом здоров’я). Таким чином, ухвалено висновки рекомендувати Вищій раді юстиції прийняти рішення про внесення подання до Верховної Ради України про звільнення семи суддів з посад у зв’язку із досягненням ними  65 років.

16.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/938

Результати засідання секції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад

16 червня 2015 року відбулося засідання секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів  на посади та звільнення їх з посад. За результатами розгляду питань порядку денного під час засідання секції оголошено наступні висновки.

16.06.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/sudowa-rieforma-stratiegitchnie-planuwannia-ta-podalshi-kroki/

Судова реформа: стратегічне планування та подальші кроки

15 червня 2015 року у Верховному Суді України відбулась конференція «Судова реформа: стратегічне планування та подальші кроки». Від ВККСУ в заході брали участь заступник Голови Комісії Микола Патрюк, секретар кваліфікаційної палати Комісії Станіслав Щотка, член Комісії Юрій Тітов, радник Голови Комісії Андрій Василенко та начальник відділу міжнародного співробітництва Комісії Поліна Казакевич. В рамках конференції обговорено Стратегію судової реформи та її імплементації. Під час панельних дискусій порушувались питання внесення змін до процесуального законодавства, реформування прокуратури, адвокатури, системи виконання судових рішень.

Неформальні практики

16.06.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/golowa-komisii-z-robotchim-wizitom-widwidae-strasburg/

Голова Комісії з робочим візитом відвідає Страсбург

Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков 16-18 червня з робочим візитом відвідає Страсбург. Візит відбудеться в рамках проекту Ради Європи «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні» з метою обговорення процесу імплементації судової реформи в Україні, включаючи реформу системи суддівської відповідальності в контексті рішень ЄСПЛ у справах «Олександр Волков проти України» та «Салов проти України».

Неформальні практики

16.06.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/9C3201792D94C3A9C2257E66003A6F86?OpenDocument&year=2015&month=06&

«Обмін документів між судами буде здійснюватися виключно в електронній формі», - Олександр Слоніцький, начальник управління інформатизації судів та судової статистики Державної судової адміністрації України

У майбутньому через персональний кабінет як сторона процесу, так і суддя зможуть переглядати процесуальні документи по справі. Фактично справи будуть переведені виключно в електронну форму, про це в ході роботи конференції «Судова реформа: стратегічне планування та подальші кроки» повідомив начальник управління інформатизації судів та судової статистики ДСА України.

16.06.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/0F710971B912B6DCC2257E6600454634?OpenDocument&year=2015&month=06&

«Судова реформа тільки тоді буде чогось варта, коли люди, чиї права порушені, наблизяться до правосуддя, а запровадження масового позову саме в адміністративній юрисдикції — дисциплінуватиме владу», — суддя Верховного Суду України Олег Кривенда

— Судова реформа тільки тоді буде чогось варта, коли люди, чиї права порушені, наблизяться до правосуддя, а запровадження масового позову саме в адміністративній юрисдикції — дисциплінуватиме владу, — таку думку висловив суддя Верховного Суду України Олег Кривенда, беручи участь в обговоренні під час роботи круглого столу «Масовий позов: перспективи в Україні через призму зарубіжного досвіду», який відбувся у Верховному Суді України.

16.06.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/E5E4F397FE726DD0C2257E66004859CA?OpenDocument&year=2015&month=06&

«Скасування мораторіїв на виконання судових рішень дасть змогу підвищити рівень їх виконання з 20 % до 40 %», — директор Центру комерційного права Валентина Данішевська

Кардинальне реформування державної виконавчої служби і системи виконання судових рішень загалом з метою подолання корупції, поновлення мотивації у роботі виконавців і запровадження такого альтернативного інституту, як інститут приватних виконавців, обговорили під час конференції «Судова реформа: стратегічне планування та подальші кроки».

16.06.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/B46E4F4F3207C02AC2257E66004F8452?OpenDocument&year=2015&month=06&

«Яке середовище, такі й судді», — суддя Верховного Суду України у відставці, секретар кваліфікаційної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Станіслав Щотка

У рамках роботи конференції «Судова реформа: стратегічне планування та подальші кроки» відбулася дискусія на тему «Новий суддя: хто він?», модератором якої був суддя Верховного Суду України у відставці, секретар кваліфікаційної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Станіслав Щотка. З доповідями виступили суддя Верховного Суду України, член Вищої ради юстиції Микола Гусак, суддя Львівського окружного адміністративного суду Володимир Кравчук і голова комітету з процесуального права Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України» Анна Огренчук.

16.06.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/C7FDE822C78D92F4C2257E67003D8C72?OpenDocument&year=2015&month=06&

«Адвокатура України має спрямовувати свої зусилля на здобуття достойного місця у професійному європейському співтоваристві», - Інна Рафальська, голова Ради адвокатів м. Києва

Для досягнення такої мети Національній асоціації адвокатів України необхідно у найкоротші терміні приєднатися до Загального кодексу правил для адвокатів країн європейського співтовариства, імплементувати його положення до Правил адвокатської етики адвокатів України та профільного закону. На цьому наголосила голова Ради адвокатів м. Києва Інна Рафальська, беручи участь у панельній дискусії на тему «Адвокатура та безоплатна правова допомога: шляхи реформування», яка проходила у Верховному Суді України під час конференції «Судова реформа: стратегічне планування та подальші кроки».

17.06.2015

http://court.gov.ua/181096/

Зеновій Холоднюк: навчальні програми з судового адміністрування є одним із перспективних напрямків нашої діяльності

17 червня 2015 року відбулася церемонія вручення сертифікатів випускникам інноваційної навчальної Програми з судового адміністрування. У церемонії взяли участь: голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, проректор Національної школи суддів України Анатолій Костенко, заступник Директора відділу сприяння розвитку демократії та врядування регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку в Україні, Молдові, Білорусі та Кіпрі Джефрі Мейерс, керівник Проекту місії Агентства США з міжнародного розвитку "Справедливе правосуддя" Девід Вон, викладачі Університету штату Мічиган, українські викладачі програми з судового адміністрування, випускники навчальної програми, представники ЗМІ, інші запрошені.

Неформальні практики

17.06.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/wishtcha-kwalifikacijna-komisiia-suddiw-ukraini-rozglianula-disciplinarni-pitannia-/

Вища кваліфікаційна комісія суддів України розглянула дисциплінарні питання

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 17 червня 2015 року, розглянуто питання щодо притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності. За результатами розгляду матеріалів Комісія прийняла рішення застосувати дисциплінарне стягнення у виді догани стосовно Фабіжевського Сергія Анатолійовича – судді Котовського міськрайонного суду Одеської області,  Іщук Лідії Петрівни – судді Овруцького районного суду Житомирської області та Савицького Сергія Анатолійовича – судді Хустського районного суду Закарпатської області.

17.06.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/golowa-komisii-siergij-koziakow-zustriwsia-z-priezidientom-ewropiejskogo-sudu-z-praw-liudini-dinom-shpilmanom/

Голова Комісії Сергій Козьяков зустрівся з Президентом Європейського суду з прав людини Діном Шпільманом

16 червня Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков у рамках робочої поїздки до Страсбурга зустрівся з Президентом Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) Діном Шпільманом. Під час зустрічі українська делегація поінформувала керівництво ЄСПЛ про реформу судової системи в Україні. Зокрема, було обговорено роботу Конституційної комісії з розробки проекту змін до положень Конституції у розділі про судоустрій.

17.06.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/002F8A7FEB432B31C2257E6700232011?OpenDocument&year=2015&month=06&

Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк зустрівся з Головою Європейського суду з прав людини Діном Шпільманом

Під час зустрічі Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк поінформував Голову Європейського суду з прав людини Діна Шпільмана про хід судово-правової реформи в Україні, включаючи реформу інституту суддівської відповідальності.

17.06.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/38C0A23DCBD019DDC2257E67003A5BFE?OpenDocument&year=2015&month=06&

«Вітаю повернення повноважень Верховному Суду України», - сказав Томас Маркерт, секретар Венеціанської Комісії, під час зустрічі у Раді Європи з Головою Верховного Суду України Ярославом Романюком

Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк поінформував секретаря Венеціанської Комісії Томаса Маркерта про хід судово-правової реформи в Україні, про напрацювання Ради з питань судової реформи та Конституційної комісії.

Неформальні практики

17.06.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=55601

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд" щодо визначення стажу роботи на посаді судді

Князевич Р.П.

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» передбачивши, що судді, призначені чи обрані на посаду до набрання чинності цим Законом, зберігають визначення стажу роботи на посаді судді відповідно до законодавства, що діяло на день набрання чинності Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд".

Етап проходження: надано для ознайомлення (19.06.2015)

18.06.2015

http://court.gov.ua/181365/

Електронний суд – механізм ефективного інформування учасників процесу та економії державних коштів

У Верховному Суді України відбулась Конференція "Судова реформа: стратегічне планування та подальші кроки", організована Радою з питань судової реформи та Верховним Судом України за підтримки Проекту Європейського Союзу "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні". У конференції взяли участь та представили своє бачення судової реформи, яка триває в Україні, Голова Верховного Суду України - Ярослав Романюк, заступник Глави Адміністрації Президента України - Олексій Філатов, Перший Радник, Керівник Програми зовнішньої допомоги Представництва Європейського Союзу в Україні – Беренд де Гроот, голова вищого господарського суду України Богдан Львов, заступники голів вищих спеціалізованих судів, представники Генеральної прокуратури України, Вищої ради юстиції, адвокатури, народні депутати України та інші правники.

18.06.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1779/

Пропозиції щодо вдосконалення конституційного регулювання питань здійснення правосуддя та функціонування судової влади

27 травня 2015 року на засіданні Науково-консультативної ради при Вищому господарському суді України схвалено Пропозиції щодо вдосконалення конституційного регулювання питань здійснення правосуддя та функціонування судової влади.

18.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/945

Вища рада юстиції ухвалила рішення про скорочення штату ВРЮ

Під час засідання 18 червня 2015 року Вища рада юстиції розглянула питання про затвердження штату Вищої ради юстиції.

18.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/944

Вища рада юстиції обрала секретарів секцій

На засіданні 18 червня 2015 року за результатами розгляду питань порядку денного Вища рада юстиції ухвалила рішення про внесення змін до складу секцій у зв’язку із призначенням на посаду члена ВРЮ Вадима Беляневича та обрала секретарів секцій. Як нагадав  на початку розгляду цього питання Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, відповідно до Регламенту Вищої ради юстиції кількісний склад секції визначається з урахуванням характеру та обсягу питань, розгляд яких належить до компетенції Ради, а персональний – з урахуванням побажань членів Ради та потреб забезпечення ефективної роботи конституційного органу.  На підставі вказаної норми персональний склад секцій Вища рада юстиції затверджує на засіданні.  Рішенням від 9 червня 2015 року cклад секції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад був визначений у кількості 11 членів Вищої ради юстиції, а дисциплінарної – 9 членів.

18.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/943

Ігор Бенедисюк: Розпочато процес впровадження автоматизованої системи розподілу справ між членами ВРЮ

Вища рада юстиції на засіданні 18 червня 2015 року розглянула проект  Положення про автоматизовану систему визначення члена Вищої ради юстиції при здійсненні ним повноважень. Проект розроблено на виконання частини шостої статті 93 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», відповідно до якої секретаріат Вищої ради юстиції при здійсненні дисциплінарних проваджень після реєстрації скарг зобов’язаний провести їх автоматизований розподіл між членами Ради.

18.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/942

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради юстиції

Оприлюднено оперативні результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради юстиції № 2 18 червня 2015 року.

18.06.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/do-uwagi-kandidatiw-na-posadu-suddi-wpiershie-iaki-zwiernulisia-do-wishtchoi-kwalifikacijnoi-komisii-suddiw-ukraini-dlia-utchasti-u-konkursi-na-zajniattia-wakantnoi-posadi-suddi-misciewogo-sudu-zagalnoi-iurisdikcii/

До уваги кандидатів на посаду судді вперше, які звернулися до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України для участі у конкурсі на зайняття вакантної посади судді місцевого суду загальної юрисдикції

У конкурсі на зайняття вакантної посади судді, оголошеному рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України 14 травня 2015 року, серед кандидатів на посаду судді вперше, виявили бажання взяти участь 409 осіб, які включені до резерву.

18.06.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/463A7765C5938CC2C2257E68002E0C6D?OpenDocument&year=2015&month=06&

«У Європі спостерігається загальна тенденція: від спеціалізації судів – до спеціалізації суддів», – Ханне Юнкер

На цьому Голова департаменту з питань правосуддя та правового співробітництва Генерального директорату з прав людини і верховенства права Ради Європи наголосила під час зустрічі з Головою Верховного Суду України Ярославом Романюком, що відбулася у рамках його робочого візиту до Страсбургу.

19.06.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1780/

Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у Форумі з інтелектуальної власності IPF 2015

18 червня 2015 року відбувся Форум з інтелектуальної власності IPF 2015. У заході взяли участь Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов та суддя четвертої судової палати Вищого господарського суду України Валентин Палій, Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, Голова Державної служби інтелектуальної власності України Алла Жарінова, директор Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України Олена Орлюк, провідні юристи та науковці.

19.06.2015

http://www.vasu.gov.ua/123444/

Судді ВАСУ долучилися до обговорення питання виконання рішень Європейського суду з прав людини

17 червня 2015 року судді Вищого адміністративного суду України Катерина Леонтович, Людмила Черпіцька та Михайло Цуркан взяли участь у роботі круглого столу «Виконання рішень Європейського суду з прав людини», організованого Міністерством юстиції України та Офісом Ради Європи в Україні. Круглий стіл було присвячено питанням запровадження превентивних та компенсаційних засобів юридичного захисту для оскарження умов тримання під вартою відповідно до вимог Європейського суду з прав людини.

Неформальні практики

19.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/948

Відбулася робоча зустріч Голови Вищої ради юстиції Ігоря Бенедисюка з представниками Проекту USAID «Справедливе правосуддя»

18 червня 2015 року у Вищій раді юстиції відбулася робоча зустріч Голови Вищої ради юстиції Ігоря Бенедисюка з керівником Проекту Агентства з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» Девідом Воном та представниками Проекту.  У заході також брали участь експерт Проекту Федеральний суддя США Богдан Футей, керівник Програм демократії та врядування Місії USAID в Україні Олександр Піскун, спеціаліст з питань права та судового адміністрування Сергій Сученко, радник з правових питань Анна Сухова.

19.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/947

Розпочато Проект «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні»

У м. Києві відбулася презентація нового Проекту Ради Європи та Європейського Союзу «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні». Відповідно до заявлених цілей Проект планує надати підтримку органам державної влади та діючому в Україні Проекту «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» у реалізації Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки та Плану дій до Стратегії, а також у визначенні цілей та контрольних показників у процесі їх реалізації

19.06.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/widkrittia-nowogo-proiektu-radi-ewropi-u-sfieri-iusticii/

Відкриття нового проекту Ради Європи у сфері юстиції

19 червня 2015 року представники Комісії взяли участь у офіційному відкритті нового проекту Ради Європи «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції», який фінансується Європейським Союзом та Радою Європи. У планах Проекту - надати підтримку органам державної влади та Проекту «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» у реалізації Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки та Плану дій до Стратегії, а також у визначенні цілей та контрольних показників у процесі їх реалізації.

19.06.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/75D2C2220EEAA7E8C2257E69002721C1?OpenDocument&year=2015&month=06&

– Саме Верховний Суд України має відігравати ключову роль у застосуванні рішень Європейського суду з прав людини, – Голова Департаменту виконання рішень Європейського суду з прав людини Женев’єв Майєр

– Судді Верховного Суду України зацікавлені у тому, щоб якнайбільше справ вирішувалося на національному рівні і, таким чином, було істотно зменшено кількість звернень до ЄСПЛ громадян України, а значить, максимально зреалізовано право громадянина на справедливий суд, – зазначив Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк на зустрічі у Страсбурзі із Головою Департаменту виконання рішень Європейського суду з прав людини Женев’єв Майєр.

19.06.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=55661

Проект Закону про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України та Цивільного процесуального кодексу України (щодо забезпечення процесуальних прав фізичних та юридичних осіб, що перебувають на території проведення антитерористичної операції)

Жеваго К.В.

Етап проходження: передано на розгляд керівництву (19.06.2015)

Цікаве