Блог

19

листопада

2016

Дайджест подій у сфері правосуддя 14-20 листопада (офіційні джерела)

Дата

Посилання

Заголовок короткий опис

14.11.2016

http://www.rsu.gov.ua/ua/news/suddi-maut-aktivnise-brati-ucast-u-konkursi-na-posadi-suddiv-do-novogo-verhovnogo-sudu-zvernenna-vkks-ukraini

Судді мають активніше брати участь у конкурсі на посади суддів до нового Верховного Суду: звернення ВККС України

Нагадаємо: 7 листопада 2016 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України оголосила конкурс на зайняття 120 вакантних посад суддів касаційних судів у складі Верховного Суду. З 9-го по 15-е листопада кандидати повинні повідомити про намір взяти участь у конкурсі через заповнення відповідної форми зворотнього зв'язку на офіційному веб-сайті Комісії. Прийом документів від осіб, які у зазначені строки цього не зроблять, здійснюватися не буде.

14.11.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/3ECF49D0AD6F1905C225806B0058CEC8?OpenDocument&year=2016&month=11&

Суддя повинен постійно працювати над собою

На цьому наголосив Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк під час зустрічі з експертом з питань навчання та підвищення кваліфікації суддів проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Драгомиром Йордановим. Метою зустрічі було обговорення питань, пов’язаних з майбутнім навчанням новообраних суддів Верховного Суду орієнтовно в березні – квітні 2017 року.

14.11.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/informaciia-shtchodo-kilkosti-kandidatiw-iaki-powidomili-pro-namir-wziati-utchast-u-konkursi-do-wierchownogo-sudu1/

Інформація щодо кількості кандидатів, які повідомили про намір взяти участь у конкурсі до Верховного Суду

7 листопада 2016 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України оголосила конкурс на зайняття 120 вакантних посад суддів касаційних судів у складі Верховного Суду. 

Станом на 10 годину 14 листопада 2016 року про намір взяти участь у 
конкурсі повідомило 682 кандидати.

14.11.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/stworieno-gromadsku-radu-dobrotchiesnosti-/

Створено Громадську раду доброчесності

11 листопада 2016 року у приміщенні Комісії відбулися збори представників громадських об’єднань, які були визначені Комісією як такі, що відповідають вимогам Закону України «Про судоустрій і статус суддів» і можуть брати участь у зборах з метою створення Громадської ради доброчесності.

До Громадської ради доброчесності увійшли представники усіх дев’яти громадських об’єднань, які були допущені до участі у зборах: Центру демократії та верховенства права, Центру політико-правових реформ, Всеукраїнської громадянської платформи «Нова країна», Трансперенсі Інтернешнл Україна, Громадського люстраційного комітету, Асоціації правників України, Європейського виміру, Центру ЮЕЙ, Всеукраїнського об’єднання «Автомайдан».

14.11.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1871

Вища рада юстиції надала згоду на затримання та утримання під вартою чотирьох суддів Луганської області

Вища рада юстиції на засіданні 14 листопада 2016 року продовжила розгляд клопотання заступника Генерального прокурора України Столярчука Ю.В. щодо надання згоди на затримання та обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно чотирьох суддів Луганської області.

14.11.2016

http://kompravpol.rada.gov.ua/news/main_news/72963.html

14 листопада 2016 року на базі Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя проведено круглий стіл на тему: «Актуальні проблеми вдосконалення законодавства України про нотаріат з метою його гармонізації з міжнародними принципами латинського нотаріату».

У Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя відбувся за участі представників Міжнародного союзу Латинського нотаріату та Нотаріальної палати України робочий круглий стіл на тему: «Актуальні проблеми вдосконалення законодавства України про нотаріат з метою його гармонізації з міжнародними принципами латинського нотаріату».

Під час робочої зустрічі обговорено актуальні проблеми вдосконалення законодавства України про нотаріат міжнародним принципам латинського нотаріату.

15.11.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/054C47CB0BD3FF23C225806C0052F7B1?OpenDocument&year=2016&month=11&

У Верховному Суді України здійснено неофіційний переклад Спільного висновку Європейської Комісії за демократію через право (Венеціанської комісії), Директорату з прав людини (DHR) Генерального директорату з прав людини та верховенства права (ДГІ) Ради Європи і Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ (ОБСЄ/БДІПЛ) від 18 жовтня 2016 року щодо двох законопроектів про гарантії свободи мирних зібрань

У Верховному Суді України здійснено неофіційний переклад Спільного висновку Європейської Комісії за демократію через право (Венеціанської комісії), Директорату з прав людини (DHR) Генерального директорату з прав людини та верховенства права (ДГІ) Ради Європи і Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ (ОБСЄ/БДІПЛ) від 18 жовтня 2016 року щодо двох законопроектів про гарантії свободи мирних зібрань. З текстом Висновку можна ознайомитись у рубриці «Висновки Венеціанської комісії» розділу "Міжнародні стандарти у сфері судочинства".

15.11.2016

http://sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/robochij_vizit_zastupnika_golovi_vssu_stanislava_kravchenka_do_mista_strasburg_obgovoreno_zakonoproe.html

Робочий візит заступника Голови ВССУ Станіслава Кравченка до міста Страсбург: обговорено законопроект про запровадження кримінальних проступків та попередні висновки Ради Європи

З метою експертного обговорення попереднього висновку Ради Європи до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження кримінальних проступків» 8-10 листопада 2016 року заступник Голови ВССУ Станіслав Кравченко відвідав м. Страсбург (Французька Республіка) у складі української делегації, до якої увійшли представники Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, Генеральної прокуратури України та Міністерства внутрішніх справ України.

15.11.2016

http://www.arbitr.gov.ua/news/2770/

Заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук взяв участь у роботі круглого столу «Новий Верховний Суд - нові можливості для юридичної спільноти»

15 листопада 2016 року у Дипломатичній академії України відбувся круглий стіл на тему: «Новий Верховний Суд - нові можливості для юридичної спільноти», ініційований Асоціацією правників України. У заході взяли участь члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, судді, науковці-правники та практикуючі юристи. Вони обговорили низку актуальних питань, зокрема, перспективи наповнення нового Верховного Суду не лише суддями, а й адвокатами та науковцями; вимоги до таких кандидатів; майбутній статус Верховного Суду та забезпечення його суддів тощо.

15.11.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-riekomiendue-zwilniti-suddiu-/

Комісія рекомендує звільнити суддю

15 листопада 2016 року на засіданні колегії Вищої кваліфікаційної комісії суддів України розглядалося питання про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

Комісія вирішила внести подання до Вищої ради юстиції про звільнення з посади судді Апеляційного суду Автономної Республіки Крим Трофімцова Анатолія Івановича.

15.11.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/komisieiu-wniesieno-zmini-do-umow-prowiediennia-konkursu-na-zajniattia-wakantnich-posad-suddiw-kasacijnich-sudiw-u-skladi-wierchownogo-sudu/

Комісією внесено зміни до Умов проведення конкурсу на зайняття вакантних посад суддів касаційних судів у складі Верховного Суду

Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 15 листопада 2016 року внесено зміни до Умов проведення конкурсу на зайняття вакантних посад суддів касаційних судів у складі Верховного Суду, затверджених рішенням Комісії від 07 листопада 2016 року, а саме:

абзац другий пункту 4 викладено у такій редакції:

«Отримання таких повідомлень від кандидатів буде здійснюватися з 09 по 25 листопада 2016 року шляхом заповнення відповідної форми зворотного зв’язку на офіційному веб-сайті Комісії www.vkksu.gov.ua.».

15.11.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1873

ВРЮ затвердила зразок дисциплінарної скарги на дії судді

На засіданні 14 листопада 2016 року Вища рада юстиції затвердила зразок скарги щодо дисциплінарного проступку судді (дисциплінарної скарги), розробленої відповідно до вимогу Закону України «Про судоустрій і статус суддів»

Вища рада юстиції, розглянувши питання про забезпечення реалізації права громадян та юридичних осіб на звернення зі скаргами щодо дисциплінарного проступку судді затвердила зразок дисциплінарної скарги, розроблений відповідно до вимогу Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 2 червня 2016 року № 1402-VIII.

15.11.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1819

Розпочато процедуру підготовки до розгляду матеріалів щодо обрання суддів безстроково

На засіданні 15 листопада 2016 року Вища рада юстиції прийняла рішення про розподіл матеріалів та рекомендацій Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про обрання суддів безстроково, направлених Верховною Радою України відповідно до пункту 30 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про судоустрій і статус суддів»

31 жовтня та 8 листопада 2016 року до Вищої ради юстиції з Верховної Ради України надійшло 856 матеріалів та рекомендацій Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про обрання суддів безстроково.

15.11.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1818

Відбулася зустріч Голови ВРЮ із радником з правових питань Уряду Великої Британії

 15 листопада 2016 року відбулася зустріч Голови Вищої ради юстиції Ігоря Бенедисюка з радником із правових питань Уряду Королівства Великої Британії Александром Уілксом. Учасники зустрічі обговорили шляхи та напрями майбутнього співробітництва у сфері реформування сектору юстиції в Україні за підтримки Уряду Королівства Великої Британії. Окрему увагу під час співробітництва буде приділено створенню Вищого антикорупційного суду в Україні.

16.11.2016

http://court.gov.ua/307898/

Комісією внесено зміни до Умов проведення конкурсу на зайняття вакантних посад суддів касаційних судів у складі Верховного Суду

Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 15 листопада 2016 року внесено зміни до Умов проведення конкурсу на зайняття вакантних посад суддів касаційних судів у складі Верховного Суду, затверджених рішенням Комісії від 07 листопада 2016 року, а саме: абзац другий пункту 4 викладено у такій редакції:

"Отримання таких повідомлень від кандидатів буде здійснюватися з 09 по 25 листопада 2016 року шляхом заповнення відповідної форми зворотного зв’язку на офіційному веб-сайті Комісії www.vkksu.gov.ua".

16.11.2016

http://sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/u_vssu_pidgotovleno_list_golovam_apeljacijnih_sudiv_oblastej_apeljacijnogo_sudu_mista_kijeva.html

У ВССУ підготовлено лист головам апеляційних судів областей, Апеляційного суду міста Києва

На звернення Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини ВССУ надіслав лист головам апеляційних судів областей, Апеляційного суду міста Києва щодо підстав обмеження права на апеляційне оскарження вироку згідно з вимогами ч. 3 ст. 349 Кримінального процесуального кодексу України.

16.11.2016

http://www.vasu.gov.ua/123685/

Огляд ЗМІ.Голова ВАСУ О.Нечитайло прокоментував конкурс до нового Верховного Суду

Будущим судьям нужно овладеть навыками поведения перед телекамерой и общения с представителями СМИ, — председатель Высшего админсуда А. Нечитайло

Как известно, 7 ноября стартовал конкурс в Верховный Суд. Председатель Высшего административного суда Украины Александр Нечитайло в эксклюзивном интервью «Судебно-юридической газете» рассказал о своих ожиданиях от нового Верховного Суда.

16.11.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/komisieiu-zatwierdzieno-poriadok-formuwannia-i-wiediennia-suddiwskogo-dose-poriadok-formuwannia-i-wiediennia-dose-kandidata-na-posadu-suddi/

Комісією затверджено Порядок формування і ведення суддівського досьє, Порядок формування і ведення досьє кандидата на посаду судді

Відповідно до частини шостої, восьмої статті 93 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (далі – Закон) Вища кваліфікаційна комісія суддів України забезпечує ведення суддівського досьє, досьє кандидата на посаду судді, а також затверджує порядок формування і ведення суддівського досьє (досьє кандидата на посаду судді).

16.11.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/komisieiu-pierieniesieno-prowiediennia-powtornogo-kwalifikacijnogo-ociniuwannia-suddiw/

Комісією перенесено проведення повторного кваліфікаційного оцінювання суддів

Вищою кваліфікаційною комісією суддів України 15 листопада 2016 року ухвалено рішення про перенесення з листопада на грудень 2016 року проведення повторного кваліфікаційного оцінювання суддів, призначеного рішенням Комісії від 12 вересня 2016 року № 68/зп-16, а саме суддів, які подали на момент набрання чинності Законом України «Про забезпечення права на справедливий суд» заяву про обрання суддею безстроково

16.11.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/u-kiewi-projshlo-zasidannia-kruglogo-stolu-nowij-wierchownij-sud-nowi-mozliwosti-dlia-iuriditchnoi-spilnoti/

У Києві пройшло засідання круглого столу «Новий Верховний Суд – нові можливості для юридичної спільноти»

 15 листопада 2016 року відбулося засідання круглого столу «Новий Верховний Суд – нові можливості для юридичної спільноти», організованого Вищою кваліфікаційною комісією суддів України спільно з Асоціацією правників України (АПУ).

16.11.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-rozglianula-disciplinarni-pitannia78/

Комісія розглянула дисциплінарні питання

16 листопада 2016 року на засіданні колегії Вищої кваліфікаційної комісії суддів України вирішувалося питання про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

Комісія припинила дисциплінарну справу стосовно судді окружного адміністративного суду міста Києва Кузьменка Валерія Анатолійовича.

16.11.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/stanislaw-shtchotka-majbutni-suddi-wierchownogo-sudu-w-komandnij-roboti-powinni-wmiti-produkuwati-konstruktiwni-idiei-iaki-w-pierspiektiwi-stanut-prawowimi-poziciiami-ws/

Станіслав Щотка: «Майбутні судді Верховного Суду в командній роботі повинні вміти продукувати конструктивні ідеї, які в перспективі стануть правовими позиціями ВС»

Секретар кваліфікаційної палати Комісії Станіслав Щотка охарактеризував майбутнього суддю Верховного Суду.

16.11.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/golowa-komisii-zustriwsia-z-priedstawnikami-proiektu-ewropiejskogo-soiuzu-pidtrimka-rieform-u-sfieri-iusticii-w-ukraini/

Голова Комісії зустрівся з представниками Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні»

15 листопада 2016 року Сергій Козьяков, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, провів робочу зустріч з Драгомиром Йордановим, експертом Проекту з питань навчання та підвищення кваліфікації суддів, директором Національного інституту Болгарії (2011–2016 роки), колишнім Міністром юстиції Болгарії, та представниками Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».  

Під час зустрічі Голова Комісії звернув увагу болгарського експерта на останні законодавчі зміни у системі судоустрою, окремо наголосив на прозорості та публічності реалізації повноважень Комісії, особливо у частині проведення кваліфікаційного оцінювання суддів.

17.11.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/9F57CDD1B580769AC225806E004A2085?OpenDocument&year=2016&month=11&

У Верховному Суді України здійснено неофіційний переклад Спільного висновку Європейської Комісії за демократію через право (Венеціанської комісії) від 14 жовтня 2016 року щодо проекту Закону “Про Конституційний Суд Польщі»

У Верховному Суді України здійснено неофіційний переклад Спільного висновку Європейської Комісії за демократію через право (Венеціанської комісії) від 14 жовтня 2016 року щодо проекту Закону “Про Конституційний Суд Польщі». З текстом Висновку можна ознайомитись у рубриці «Висновки Венеціанської комісії» розділу "Міжнародні стандарти у сфері судочинства".

17.11.2016

http://www.arbitr.gov.ua/news/2779/

Судді ВГСУ взяли участь у презентації Коментаря до Кодексу суддівської етики

17 листопада 2016 року за підтримки програми USAID “Нове правосуддя” Рада суддів України презентувала Коментар до Кодексу суддівської етики.У заході взяли участь заступник Директора Відділу сприяння розвитку демократії та врядування регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку в Україні, Молдові, Білорусі та на Кіпрі Деніел Райен, керівник Програми USAID “Нове правосуддя” Девід М. Вон, керівництво та члени Ради суддів України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України, судді, науковці, представники юридичної спільноти та ЗМІ.

17.11.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1876

У Вищій раді юстиції проведено прийом громадян

16 листопада 2016 року член Вищої ради юстиції Андрій Бойко здійснив особистий прийом громадян.

На особистому прийомі громадяни порушували питання щодо недотримання, на їх думку, норм чинного законодавства України суддями Маньківського районного суду Черкаської області, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ при ухваленні судових рішень у справах за участю заявників. Водночас громадяни цікавились станом розгляду раніше поданих до Вищої ради юстиції дисциплінарних скарг щодо суддів. Окрім того, скаржились на дії посадових осіб Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та органів прокуратури.

17.11.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1874

Коментар до Кодексу суддівської етики є дієвим інструментом для прийняття рішень Вищою радою юстиції, – Н.Волковицька

 17 листопада 2016 року Рада суддів України за підтримки Програми USAID реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» провела презентацію щойно виданого Коментаря до Кодексу суддівської етики. Документ було затверджено Рішенням РСУ  «Про затвердження Коментаря до Кодексу суддівської етики» від 4 лютого 2016 року №1, його друковане видання стало можливим за підтримки Програми USAID реформування сектору юстиції «Нове правосуддя».

18.11.2016

http://court.gov.ua/308544/

ВРЮ затвердила зразок дисциплінарної скарги на дії судді

Вища рада юстиції на засіданні 14 листопада 2016 року, розглянувши питання про забезпечення реалізації права громадян та юридичних осіб на звернення зі скаргами щодо дисциплінарного проступку судді затвердила зразок дисциплінарної скарги, розроблений відповідно до Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VIII "Про судоустрій і статус суддів".

18.11.2016

http://court.gov.ua/308566/

Заява Вищої ради юстиції, Ради суддів України та Державної судової адміністрації України

  Від судів і територіальних управлінь ДСА України до Вищої ради юстиції, Ради суддів України та Державної судової адміністрації України постійно надходить інформація стосовно неналежної охорони приміщень судів, органів та установ системи правосуддя підрозділами Національної поліції України та Національної гвардії України, що призводить до виникнення надзвичайних подій.

18.11.2016

http://www.vasu.gov.ua/123687/

Представники адмінсудочинства взяли участь у Регіональній проміжній Конференції УВКб ООН у Грузії

15–16 листопада 2016 року в рамках другої фази проекту «Ініціатива підвищення якості систем надання притулку в країнах Східної Європи та Південного Кавказу» Регіональним Відділом підтримки правового захисту Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (RPSU) у м. Тбілісі (Грузія) було організовано Регіональну проміжну Конференцію проекту. До участі у заході від кожної країни регіону було запрошено 6 учасників: 2 представника органів у сфері надання притулку, 2 судді та 2  представника органів охорони державного кордону.

Від Вищого адміністративного суду України участь у заході взяли заступник Голови ВАСУ Михайло Смоковичта суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Степан Домусчі.

18.11.2016

http://www.arbitr.gov.ua/news/2784/

Суддя ВГСУ Володимир Поліщук взяв участь у роботі ІІ Форуму з конкурсного права

18 листопада 2016 року Асоціація правників України провела IІ Форум з конкурсного права, присвячений трьом основним аспектам конкурсного процесу: стягненню, банкрутству та реструктуризації.

Захід зарекомендував себе як унікальний майданчик для обміну думками та досвідом між адвокатами та суддями, арбітражними керуючими та представниками банків, боржниками та кредиторами.

Метою Форуму є розробка спільних позицій щодо внесення змін до чинного законодавства про банкрутство та суміжних інститутів.

http://vkksu.gov.ua/ua/news/komisieiu-priznatchieno-powtornie-kwalifikacijnie-ociniuwannia-suddi-kiiwskogo-apieliacijnogo-gospodarskogo-sudu-garnik-liudmili-lieonidiwni/

Комісією призначено повторне кваліфікаційне оцінювання судді Київського апеляційного господарського суду Гарник Людмили Леонідівни

Відповідно до пункту 21 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (далі – Закон) Вища кваліфікаційна комісія суддів України (далі – Комісія) завершує процедури кваліфікаційного оцінювання, розпочаті до набрання чинності Законом, за правилами, які діяли на день початку такого кваліфікаційного оцінювання.

http://www.vru.gov.ua/news/1877

До уваги суддів, стосовно яких рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про обрання безстроково не розглянуті Верховною Радою України

До уваги суддів, стосовно яких рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про обрання безстроково не розглянуті Верховною Радою України

30 вересня 2016 року набрали чинності закони України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» від 2 червня 2016 року №  1401-VІІІ та «Про судоустрій і статус суддів» від 2 червня 2016 року №  1402-VІІІ (далі – Закон №  1402-VІІІ).

18.11.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1875

Заява Вищої ради юстиції, Ради суддів України та Державної судової адміністрації України

 Від судів і територіальних управлінь ДСА України до Вищої ради юстиції, Ради суддів України та Державної судової адміністрації України постійно надходить інформація стосовно неналежної охорони приміщень судів, органів та установ системи правосуддя підрозділами Національної поліції України та Національної гвардії України, що призводить до виникнення надзвичайних подій.

17 листопада 2016 року під головуванням судді Саксаганського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Хомініч С. В. відбувався розгляд цивільної справи № 214/4557/16-ц за позовом
Вайсбурд М. Г. до ПАТ "ДТЕК Дніпрообленерго", третя особа зі сторони позивача: Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, про захист прав споживачів.

Цікаве