Блог

19

липня

2014

Дайджест подій у сфері правосуддя 14-20 липня (офіційні джерела)

Дата
Посилання
Заголовок, короткий опис
Примітка
14.07.2014
ОГЛЯД ЗМІ. Володимир Мойсик: Ми стартували з перевірки діяльності суддів, які брали участь у покаранні активістів Майдану.
 Інтерв’ю з Головою ТСК Володимиром Мойсиком стосовно діяльності комісії.
15.07.2014
Рада Європи занепокоєна станом здійснення судової реформи в Україні
На цьому наголосив під час зустрічі 15 липня 2014 року з Головою Верховного Суду України Ярославом Романюком директор Генерального департаменту прав людини Ради Європи, Спеціальний радник Генерального секретаря Ради Європи Крістос Джакомопулос. Метою зустрічі було ознайомлення з ходом здійснення в Україні судової реформи, з’ясування причин її прогальмовування, обговорення можливостей надання допомоги Радою Європи у цій сфері.
Неформальні практики
15.07.2014
Верховний суд України сформував висновки, викладені у постановах, ухвалених за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої п.1 ч.1 ст.355 Цивільного процесуального кодексу України, за І півріччя 2014 року
Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України сформувала висновки, викладені у постановах, ухвалених за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої п.1 ч.1 ст.355 Цивільного процесуального кодексу України, за І півріччя 2014 року. Зокрема, надано правові висновки у спорах про право власності та інші речові права; у спорах, що виникають із земельних правовідносин; у спорах щодо виконання зобов’язань; у спорах, що виникають із договорів позики, кредитних договорів; у спорах щодо забезпечення виконання зобов’язань та щодо визнання правочинів недійсними; у спорах, що виникають із договорів банківського вкладу та банківського рахунку; у спорах, що виникають із трудових правовідносин; у спорах щодо перерахунку щомісячних страхових виплат та щодо відшкодування шкоди; у спорах, що виникають із житлових, спадкових і сімейних правовідносин тощо.
15.07.2014
Проект Постанови про повернення на доопрацювання проекту Закону України про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення окремих положень
Ківалов С.В.
Етап проходження: передано в тираж (15.07.2014)
15.07.2014
Проект Постанови про відхилення проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зміцнення суддівського самоврядування
Ківалов С.В.
Етап проходження: передано в тираж (15.07.2014)
16.07.2014
У Верховному Суді України відбулася зустріч із головами та суддями конституційних судів Латвії, Литви і Польщі
У зустрічі взяли участь Голова Конституційного Суду Латвійської Республіки Алдіс Лавіньш, перший секретар Посольства Латвійської Республіки в Україні, заступник Голови місії Лігіта Давидова, Голова Конституційного Трибуналу Республіки Польща Анджей Жеплінськи, суддя Конституційного Трибуналу Республіки Польща Леон Керес, суддя Конституційного Суду Литовської Республіки Вітас Міліус, керівник служби Голови Конституційного Суду Литовської Республіки Лоліта Раудіене, головний експерт Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», віце-президент Міжнародної асоціації суддів, екс-голова Вищого Адміністративного Суду Литовської Республіки Віргіліюс Валанчюс. Принагідно високі гості висловили свої підтримку й співчуття Україні та її громадянам із приводу тих трагічних подій, що відбуваються на Сході держави, й побажали якнайшвидшого припинення бойових дій, під час яких гинуть люди.
Неформальні практики
16.07.2014
Координаційна зустріч за Проектом ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні"
 15 липня 2014 року в Міністерстві юстиції України відбулася Координаційна зустріч за Проектом ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні". Під час зустрічі презентовано основні фази діяльності зазначеного Проекту. Метою Проекту "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" є прискорення сталих реформ у сфері юстиції в Україні. Крім того, у рамках проекту має бути напрацьоване єдине консолідоване бачення реформ у сфері юстиції, яке поділятимуть усі заінтересовані сторони. Учасниками Координаційної зустрічі узгоджено проводити засідання раз на три місяці, наступне засідання, відповідно, відбудеться в жовтні поточного року.
Неформальні практики
17.07.2014
У газеті "Голос України" оприлюднено регламент ТСК
На виконання вимоги п. 7 ст. 4 Закону України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні" регламент Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, затверджений рішенням ТСК від 03.07.2014 №1, надруковано на шпальтах газети "Голос України" (№134 (5884)
17.07.2014
Офіційні спостерігачі від ОБСЄ відзначили, що суди розглядали виборчі справи невідкладно та уважно
Суди розглядали подані для вирішення виборчі скарги та звернення невідкладно та уважно, дотримувались дводенного строку для їх розгляду, а також надавали заявникам достатні можливості для обґрунтування їхніх вимог та приділяли особливу увагу аргументам ЦВК, витребували додаткові документи від ЦВК для прийняття рішення із відповідного питання. Такі схвальні відгуки про роботу судів надано в Остаточному звіті Місії зі спостереження за позачерговими виборами Президента України 2014 року Бюро з демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ, що опублікований 30 червня 2014 року на сайті Організації з безпеки та співробітництва в Європі.
17.07.2014
Відбулося засідання Керівного комітету Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні»
17 липня 2014 року в Міністерстві юстиції України відбулося засідання Керівного комітету  Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні". Як відзначали учасники зібрання, реалізація завдань проекту Європейського Союзу "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні"  має певні результати, адже команда експертів проекту ЄС напрацювала низку документів для діяльності Проекту. Зокрема, уже готові проекти окремих стратегій реформування органів юстиції. Щодо реформування судової системи, то голова Ради суддів України відзначила, що в стратегії діяльності Проекту важливо забезпечити єдине бачення судової реформи та шляхів її реформування. Саме з цією метою, а також для напрацювання законодавчих норм із основних питань діяльності судової системи Радою суддів України на своєму останньому засіданні створено робочу групу, яка долучиться до роботи над Стратегією розвитку судової системи України на 2014-2017 роки. На думку голови РСУ, реформа має бути системною, а разом із стратегією реформ мають бути вироблені проекти законодавчих та нормативних актів.
17.07.2014
Проект Постанови про внесення змін до Постанови Верховної Ради України "Про звільнення суддів" від 17 червня 2010 року № 2352 на виконання пункту 9 резолютивної частини Рішення Європейського суду з прав людини у справі "Олександр Волков проти України" від 9 січня 2013 року
Ківалов С.В.
Тихонов В.М.
Поданим проектом Постанови пропонується у Постанові Верховної Ради України «Про звільнення суддів» від 17 червня 2010 року (Відомості Верховної Ради України, 2010, № 32, ст.469) слова «Верховного Суду України Волкова Олександра Федоровича» виключити та відповідно, поновити Волкова О.Ф. на посаді судді Верховного Суду України.
Етап проходження: направлено на розгляд комітету (18.07.2014)
18.07.2014
В Комісії обговорили реалізацію Проекту «Залучення громадськості до аналізу для визначення кваліфікації суддів адміністративних і господарських судів»
18 липня 2014 року у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України відбулось засідання керівного комітету Проекту «Залучення громадськості до аналізу для визначення кваліфікації суддів адміністративних і господарських судів». Даний проект реалізується Вищою кваліфікаційною комісією суддів України разом з Міжнародною громадською організацією «Універсальна екзаменаційна мережа» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Проекту «Справедливе правосуддя». Його основна мета – проведення аналізу суддівської діяльності для з’ясування кваліфікаційних вимог до кандидатів на посаду судді, а також актуальних для суддів тем для підвищення кваліфікації. Учасники засідання розглянули календарний план Проекту та обговорили механізми та інструменти його реалізації.

Цікаве