Блог

17

вересня

2016

Дайджест подій у сфері правосуддя 12-18 вересня (офіційні джерела)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

12.09.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/178D68E6B7F5398BC225802C00383689?OpenDocument&year=2016&month=09&

Працівників апарату Верховного Суду України відзначено державними нагородами

Відповідно до Указу Президента України № 338/2016 від 22 серпня 2016 року «Про відзначення державними нагородами України з нагоди 25-ї річниці незалежності України» співробітників Верховного Суду України нагороджено високими державними нагородами та почесним званням за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм.

12.09.2016

http://sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/reformi_za_zrazkami_jaki_modeli_vikonannja_sudovih_rishen_vikoristovujut_u_krajinah_jevropi_i_do_jak.html

Реформи за зразками. Які моделі виконання судових рішень використовують у країнах Європи і до яких змін варто рухатись Україні

Останнім часом актуальності набувають питання модернізації національної моделі виконавчого провадження з метою підвищення її ефективності та забезпечення кожному права на справедливий судовий розгляд. Однак, аби зрозуміти, який шлях обрала Україна й до яких перетворень варто готуватися в майбутньому, необхідно вивчити досвід інших країн Європи. У жовтні цього року наберуть чинності ухвалені Верховною Радою 2 червня 2016 року закони: «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» (№1403-VIII), «Про виконавче провадження» (№1404-VIII). Вказані акти мають на меті підвищення ефективності діяльності органів та осіб, що здійснюють примусове виконання судових рішень і забезпечення належної реалізації завершальної стадії судового розгляду. Передбачається впровадження змішаної системи виконання судових рішень шляхом модернізації служби державних виконавців та запровадження інституту виконавців приватних.

12.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/wirishieno-pitannia-shtchodo-prikripliennia-suddi-do-inshogo-sudu756/

Вирішено питання щодо прикріплення судді до іншого суду

12 вересня 2016 року на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України розглянуто питання про прикріплення судді місцевого суду до іншого суду того ж рівня в іншій місцевості.

12.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-widstoronila-suddiu-wid-posadi-76/

Комісія відсторонила суддю від посади

12 вересня 2016 року на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на підставі клопотання Генерального прокурора України прийнято рішення про продовження строку відсторонення судді від займаної посади. Так, у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності Комісія продовжила на місяць строк відсторонення Лазюка Сергія Володимировича від посади судді Дзержинського районного суду міста Харкова.

13.09.2016

http://www.vasu.gov.ua/123650/

Статистичні дані про основні показники здійснення судочинства адміністративними судами за січень–серпень 2016 року

Статистичні дані про основні показники здійснення судочинства окружними, апеляційними адміністративними судами та Вищим адміністративним судом України за січень–серпень 2016 року.

13.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/komisieiu-prijniato-rishiennia-pro-prowiediennia-23092016-spiwbiesid-pid-tchas-pierwinnogo-kwalifikacijnogo-ociniuwannia/

Комісією прийнято рішення про проведення 23.09.2016 співбесід під час первинного кваліфікаційного оцінювання

Рішенням Комісії від 28 січня 2016 року № 7/зп-16 було вирішено провести протягом лютого-березня 2016 року первинне кваліфікаційне оцінювання суддів, які подали на момент набрання чинності Законом України «Про забезпечення права на справедливий суд» заяву про обрання суддею безстроково, зокрема стосовно судді Деснянського районного суду міста Києва Бабко Валерії Валеріївни, суддів Дніпропетровського окружного адміністративного суду Боженко Наталії Василівни, Власенка Дениса Олександровича та судді Закарпатського окружного адміністративного суду Микуляка Павла Павловича.

13.09.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1745

Суддя, експерт Ради Європи Герхард Райснер: Проект Закону «Про Вищу раду правосуддя» виводить Україну на передові позиції

Рада з питань судової реформи та Департамент правосуддя та правового співробітництва Ради Європи 7 вересня 2016 року провели експертне обговорення проекту Закону України «Про Вищу раду правосуддя» та висновку експертів Ради Європи щодо зазначеного законопроекту. Нагадаємо, що напередодні проект закону було схвалено Радою з питань судової реформи.

13.09.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1746

Результати засідання секції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад

12 вересня 2016 року відбулося засідання секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад. У ньому взяли участь члени Вищої ради юстиції, які входять до складу секції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад

13.09.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1744

Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад державної служби категорії «В» у Вищій раді юстиції

13 вересня 2016 року наказом Голови Вищої ради юстиції Ігоря Бенедисюка від № 322-к відповідно до частини другої статті 23 Закону України «Про державну службу» та Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 246, оголошено конкурс на зайняття вакантних посад державної служби категорії «В» у Вищій раді юстиції

14.03.2016

http://court.gov.ua/293420/

У Державній судовій адміністрації України відбулася нарада за участю начальників та головних бухгалтерів територіальних управлінь ДСА України

У Державній судовій адміністрації України 5 – 6 вересня 2016 року відбулася нарада за участю начальників та головних бухгалтерів територіальних управлінь ДСА України. Учасників наради привітали Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко і Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк. Від центрального апарату судової адміністрації участь у нараді взяли заступники Голови ДСА України Ольга Булка та Людмила Гізатуліна, начальники управлінь  і  керівники структурних підрозділів, які ведуть окреслені нарадою питання.

14.03.2016

http://sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/u_vssu_rozgljanuto_zvernennja_cshodo_okremih_pitan_pov%E2%80%99jazanih_iz_procesualnimi_naslidkami_porushenn.html

У ВССУ розглянуто звернення щодо окремих питань, пов’язаних із процесуальними наслідками порушення правил підслідності під час досудового розслідування

На засіданні судової палати у кримінальних справах ВССУ розглянуто звернення заступника Генерального прокурора України – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Н.І.Холодницького щодо окремих питань, пов’язаних із процесуальними наслідками порушення правил підслідності під час досудового розслідування.

14.03.2016

http://www.vasu.gov.ua/123651/

Судді ВАСУ взяли участь у тренінгу «Захист права власності в світлі статті 1 Першого протоколу до Конвенції та практики ЄСПЛ»

Судді Вищого адміністративного суду України Любов Гончар та Валентина Юрченко взяли участь у тренінгу для тренерів навчального курсу стандартизованої програми для суддів, призначених на посаду вперше «Захист права власності в світлі статті 1 Першого протоколу до Конвенції та практики ЄСПЛ» для суддів адміністративної спеціалізації, який відбувся 7–8 вересня 2016 року в м. Київ.

14.03.2016

http://www.vasu.gov.ua/123652/

У ВАСУ відбудеться круглий стіл «Актуальні проблеми адміністративного судочинства у податкових спорах»

6 вересня 2016 року о 09:30 у конферец-залі Вищого адміністративного суду України (м. Київ, вул. Московська, 8, корпус 5, 2 поверх) розпочнеться круглий стіл «Актуальні проблеми адміністративного судочинства у податкових спорах».

Захід проводитиметься Громадською організацією «Асоціація адміністративних суддів» спільно з Вищим адміністративним судом України, Національною школою суддів України, Громадською організацією «Асоціація податкових радників» та платформою Taxlink.

14.03.2016

http://www.arbitr.gov.ua/news/2591/

Відбувся "круглий стіл" щодо імунітету судді та процедури зняття імунітету відповідно до нового законодавства України за участю керівництва ВГСУ

14 вересня 2016 року відбувся круглий стіл "Імунітет судді та процедури зняття імунітету відповідно до нового законодавства України", організований проектом Ради Європи "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні".

14.03.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-ta-nagliadowij-doradtchij-komitiet-radi-ewropi-okrieslili-shliachi-spiwpraci-w-ramkach-sudowoi-rieformi/

Комісія та Наглядовий Дорадчий Комітет Ради Європи окреслили шляхи співпраці в рамках судової реформи

У ході триденного офіційного візиту членів Наглядового Дорадчого Комітету Ради Європи до Києва відбулася зустріч з керівництвом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

14.03.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1751

Результати засідання дисциплінарної секції Вищої ради юстиції

13 вересня 2016 року відбулося засідання дисциплінарної секції Вищої ради юстиції. У ньому взяли участь члени дисциплінарної секції: А.Бойко, П.Гречківський, В.Комков, А.Лесько, А.Мірошниченко, І.Мамонтова, О.Муравйов, В.Нежура. Відповідно до розпорядження Голови Вищої ради юстиції до роботи дисциплінарної секції залучено членів секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад І.Бенедисюка, В.Беляневича, Н.Волковицьку, Т.Малашенкову, О.Маловацького, А.Олійник.

15.09.2016

http://www.arbitr.gov.ua/news/2592/

Представники ВГСУ взяли участь у конференції "Розвиток системи альтернативного вирішення спорів в Україні: упровадження медіації"

15 вересня 2016 року відбулася конференції "Розвиток системи альтернативного вирішення спорів в Україні: упровадження медіації".

У заході взяли участь представники Адміністрації Президента України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціальної політики України, Верховного Суду України, Вищого адміністративного суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Ради суддів України, Національної школи суддів України, експерти Ради Європи, а також судді місцевих та апеляційних судів, які реалізовували пілотні проекти з медіації.

15.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/tchlieni-komisii-wziali-utchast-u-zasidanni-komitietu-z-pitan-zapobigannia-i-protidii-korupcii-wierchownoi-radi-ukraini/

Члени Комісії взяли участь у засіданні Комітету з питань запобігання і протидії корупції Верховної Ради України

14 вересня 2016 року Голова Комісії Сергій Козьяков, заступник Голови Комісії Микола Патрюк та секретар дисциплінарної палати Комісії Михайло Макарчук взяли участь у засіданні Комітету з питань запобігання і протидії корупції Верховної Ради України.

16.09.2016

http://sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/suddi_vssu_vzjali_uchast_u_roboti_kruglogo_stolu_imunitet_suddi_ta_proceduri_znjattja_imunitetu_vidp.html

Судді ВССУ взяли участь у роботі круглого столу «Імунітет судді та процедури зняття імунітету відповідно до нового законодавства України»

«Аналізуючи положення нового законодавства щодо обмеження імунітету судді, необхідно наголосити на необхідності їх виваженої реалізації. Незалежність судової влади передусім передбачає повагу до суддів. Досвід таких європейських держав, як, наприклад, Німеччина, Франція, свідчить про те, що принцип недоторканості суддів реалізований у законодавстві цих країн меншою мірою, ніж в Україні. Водночас важливу роль відіграють історичні традиції, за яких є повага до органу, який здійснює правосуддя, а суддя не може бути безпідставно притягнутий до відповідальності при вирішенні конкретної справи. Однак, враховуючи українські реалії, норми про недоторканність суддів, безперечно, є важливими», – зауважив заступник Голови ВССУ Станіслав Кравченко під час круглого столу «Імунітет судді та процедури зняття імунітету відповідно до нового законодавства України», який відбувся 14 вересня 2016 року.

16.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-praciue-nad-wprowadzienniam-nowogo-zakonu-ukraini-pro-sudoustrij-i-status-suddiw/

Комісія працює над впровадженням нового Закону України «Про судоустрій і статус суддів»

З метою реалізації судової реформи в Україні, спрямованої на створення незалежного та справедливого суду і забезпечення кожному права на справедливий судовий розгляд незалежним і безстороннім судом відповідно до європейської системи цінностей та стандартів захисту прав людини, в рамках виконання Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015 – 2020 роки, схваленої Указом Президента України від 20 травня 2015 року № 276, Верховною Радою України 02 червня 2016 року прийнято закони України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» та «Про судоустрій і статус суддів» (далі – Закон), які наберуть чинності 30 вересня 2016 року.

16.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/u-komisii-obgoworili-propozicii-shtchodo-mietodik-pieriewirki-osobistich-moralno-psichologitchnich-iakostiej-kandidata-na-posadu-suddi/

У Комісії обговорили пропозиції щодо методик перевірки особистих морально-психологічних якостей кандидата на посаду судді

14 вересня 2016 року у приміщенні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України відбулася презентація та обговорення пропозицій щодо методик перевірки особистих морально-психологічних якостей кандидата на посаду судді.

16.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/imunitiet-suddi-ta-procieduri-zniattia-imunitietu-widpowidno-do-nowogo-zakonodawstwa-ukraini/

Імунітет судді та процедури зняття імунітету відповідно до нового законодавства України

14 вересня 2016 року член дисциплінарної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Прилипко взяв участь у роботі круглого столу на тему: «Імунітет судді та процедури зняття імунітету відповідно до нового законодавства України», який було організовано Проектом Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні».

16.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/golowa-wishtchoi-kwalifikacijnoi-komisii-suddiw-ukraini-zustriwsia-z-priedstawnikami-proiektu-usaid-sprawiedliwie-prawosuddia-/

Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України зустрівся з представниками Проекту USAID «Справедливе правосуддя»

16 вересня 2016 року Голова Комісії провів робочу зустріч з представниками Проекту USAID «Справедливе правосуддя» та міжнародним експертом Проекту паном Жозе Мануелем Кардозо, суддею Апеляційного суду Лісабонського судового округу, колишнім головою кабінету Віце-президента Вищої ради суддів Португалії та колишнім членом Вищої ради суддів Португалії.

16.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-ogolosila-doganu-suddi-stolitchnogo-sudu-/

Комісія оголосила догану судді столичного суду

16 вересня 2016 року на засіданні дисциплінарної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України вирішувались питання про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності та про відкриття чи відмову у відкритті дисциплінарних справ.

Цікаве