Блог

17

січня

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 12-18 січня (ЗМІ)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітка

12.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113816-yak_prezident_zbiraetsya_zabezpechuvati_spravedlive_sudochin.html

П’ятдесят відтінків реформи, або завдяки чому збираються забезпечувати справедливе правосуддя в державі

Зміни в судовій системі, які останні кілька місяців анонсували Президент та його оточення, набули реальних обрисів. В останні дні грудня до парламенту був унесений законопроект із гучною назвою «Про забезпечення права на справедливий суд» (№1656). Ним, окрім іншого, пропонується розширити повноваження Верховного Суду, змінити механізм формування Ради суддів та органів, відповідальних за добір кадрів у системі. Утім, найбільш детально виписані процедури притягнення суддів до відповідальності та їх поголовної переатестації.

12.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113812-sud_pokarav_ukraincya_za_ustanovku_nelicenziynogo_programnog.html

Суд покарав українця за установку неліцензійного ПЗ

Червонозаводський районний суд міста Харкова засудив чоловіка до року виправних робіт з відрахуванням десяти відсотків заробітку за установку неліцензійного програмного забезпечення. Він працював інженером у відокремленому підрозділі «Інформаційно-обчислювальний центр» Державного підприємства «Південна залізниця». Крім того, був приватним підприємцем і надавав послуги з установки ПЗ.

12.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113789-zastupnik_golovi_apelyaciynogo_sudu_mkieva_ganna_krizhanivsk.html

Заступник Голови Апеляційного суду м. Києва Г. Крижанівська:  «Пріоритетним завданням для себе  вбачаю захист свого колективу від стороннього впливу та тиску»

Заступник голови Апеляційного суду м. Києва Ганна Крижанівська на цю посаду, яку обіймала ще до набрання чинності законом «Про відновлення довіри до судової влади в Україні», була переобрана у квітні 2014 року зборами суддів. За твердженням судді, своїм переобранням вона зобов’язана лише колективу, який, незважаючи на її незначний досвід перебування на адмінпосаді, знову довірив їй цю відповідальну місію.

12.01.2015

http://ua.racurs.ua/704-vyscha-rada-ustyciyi-v-nynishnomu-vyglyadi-moje-ne-zapracuvaty

Кому вигідне блокування роботи Вищої Ради юстиції

Заблоковано звільнення суддів, щодо яких винесено вироки. Судді-хабарники чи судді – фальсифікатори, судді – хулігани і стрільці, водії-вбивці залишаються з вироками і при посадах.  Схоже, що тут збіглися інтереси відразу декількох ворогуючих груп. З одного боку, у ЗМІ вже давно повідомляють, що блокування діяльності Вищої ради юстиції пов’язане з намаганням колишніх повернутися на посади у ВРЮ чи принаймні зняти з себе тавро люстрованих. Блокування формування ВРЮ відбулося не без участі суддів. З іншого боку, в Адміністрації президента серйозно обговорюють питання, чи встоїть у Європейському суді з прав людини хоч одне рішення, ухвалене Вищою радою юстиції про звільнення судді з посади, у світлі рішення «Волков проти України»?

12.01.2015

http://ua.racurs.ua/news/42589-eksperty-vr-vvajaut-scho-likvidaciya-gospsudiv-zashkodyt-sudoviy-systemi-ukrayiny

Експерти ВР вважають, що ліквідація госпсудів зашкодить судовій системі України. У науково-експертному управлінні Верховної Ради заявили, що в разі ліквідації господарських судів буде втрачено всі позитивні чинники, які випливають з такої спеціалізації

Про це йдеться у висновку Головного науково-експертного управління Верховної Ради про законопроект № 1497 «Про внесення змін до Закону України „Про судоустрій і статус суддів“ та інших законодавчих актів щодо удосконалення засад організації та функціонування судової влади відповідно до європейських стандартів».

12.01.2015

http://www.epravda.com.ua/columns/2015/01/12/520617/

Хто виконає рішення суду

Наприкінці 2014 року міністр юстиції Павло Петренко заявив про намір Кабміну ліквідувати Державну виконавчу службу. Звичайно, йдеться не про те, що в Україні не будуть виконуватися судові рішення, а про реформування цього інституту.Яким же повинно бути реформування, щоб відсоток виконання судових рішень в Україні досягав рівня європейських країн? Відповідь на це питання можна пошукати, аналізуючи реформи системи примусового виконання у пострадянських країнах.

12.01.2015

http://judges.org.ua/dig6059.htm

http://dyvys.info/suspilstvo/skandalne-rishennya-sudu-schodo-zhurnalistky-video.html

Скандальне рішення суду щодо журналістки (відео)

Київський апеляційний суд виніс скандальне рішення щодо перешкоджання діяльності журналістки СТБ.

12.01.2015

http://interfax.com.ua/news/political/243941.html

Законопроекты по судебной реформе не должны рассматриваться по сокращенной процедуре - мнение

Законопроекты, касающиеся судебной реформы, не должны рассматриваться по сокращенной процедуре, а при их рассмотрении следует избегать ситуаций, которые могут поставить под сомнение легитимность принимаемых решений. Такое мнение высказали участники "круглого стола" на тему "Справедливое судоустройство в Украине: от декларации к делу", прошедшего в Киеве в понедельник.

12.01.2015

http://judges.org.ua/dig6050.htm

http://www.rbc.ua/ukr/news/politics/minyust-sozdal-rabochuyu-gruppu-po-dorabotke-zakona-o-lyustratsii-12012015152800

Мінюст створив робочу групу з доопрацювання закону про люстрацію

 Міністерство юстиції України утворило робочу групу з доопрацювання закону України № 1682-VII "Про очищення влади". Відповідний наказ підписав міністр юстиції України Павло Петренко.

12.01.2015

http://judges.org.ua/dig6051.htm

http://ru.golos.ua/suspilstvo/96_ukraintsev_protiv_togo_chtobyi_sudey_naznachal_prezident__issledovanie_4781

96% українців висловлюються проти того, щоб суддів призначав Президент. Про це під час круглого столу заявив головний експерт групи РПР із судової реформи Роман Куйбіда, коментуючи результати соціологічного дослідження, яке провів Фонд «Демократичні ініціативи імені Кучера», передає кореспондент ГолосUA.

Експерт повідомив, що 72% суддів висловлюються за те, що першочерговим кроком для судової реформи має бути скасування політичного впливу на них Президента і парламенту.

12.01.2015

http://judges.org.ua/dig6048.htm

http://www.blitz.if.ua/news/eks-golova-apelyaciynogo-sudu-v-ivano-frankivskiy-oblasti-zadeklaruvala-himichnu-rozvidmashynu.html

Екс-голова Апеляційного суду в Івано-Франківській області задекларувала хімічну розвідмашину

З 1 грудня відповідно до постанови Кабінету міністрів в Україні почалася люстраційна перевірка всіх суддів. Тож судді різних інстанцій Івано-Франківської області подають документи на перевірку згідно із Законом України "Про очищення влади". У зв'язку з цим на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції в розділі "Очищення влади в Україні" оприлюднений список діючих чиновників, що проходять перевірку, який щодня поповнюється новими особами. Серед них є чимало прикарпатських вершителів правосуддя, інформує кореспондент «Бліц-Інфо».

12.01.2015

http://judges.org.ua/dig6039.htm

http://lb.ua/news/2015/01/12/291794_genprokuratura_zavela_delo_sudyu.html

Генпрокуратура завела дело на судью, вернувшего активы семье Арбузова

Расследование "неправомерного решения судьи" началось еще 5 декабря 2014 года. Генеральная прокуратура Украины начала расследование касательно судьи Печерского суда Вячеслава Подпалого, снявшего арест со счетов и имущества Сергея Арбузова и его супруги. Об этом ГПУ сообщила в ответ на запрос народного депутата Мустафы Найема. Согласно опубликованному документу, расследование начато по статье о вынесении судьями заведомо несправедливого приговора, решения, определения или постановления".

12.01.2015

http://judges.org.ua/dig6038.htm

http://www.hromadske.tv/politics/prezidentskii-zakonoproekt-shchodo-suddivskoyi-ref/

Президентський законопроект щодо суддівської реформи треба повертати до комітетів – експерт

Проект закону із суддівської реформи, поданий президентом, необхідно повертати на доопрацювання у комітети. У цьому переконаний експерт Реанімаційного Пакету Реформ Тарас Шепель.

12.01.2015

http://judges.org.ua/dig6057.htm

http://novostiua.net/main/64309-eksperty-vyyavili-5-korrupcionnyh-shem-v-prezidentskom-zakonoproekte.html

Эксперты выявили 5 коррупционных схем в президентском законопроекте

Эксперты неправительственной организации Реанимационный пакет реформ выявили пять недостатков в президентском законопроекте «Про обеспечение права на справедливый суд» (№ 1656). На своей официальной странице в социальной сети "Фейсбук" НПО Реанимационный пакет реформ представили инфографику.

12.01.2015

http://judges.org.ua/dig6049.htm

http://www.rbc.ua/ukr/analytics/show/v-ozhidanii-antikorruptsionnogo-varyaga-12012015153500

В очікуванні антикорупційного варяга

Починаючи з суботи, 10 січня, учасники конкурсної комісії по визначенню кандидатур на посаду голови Антикорупційного бюро (АКБ) засідають у щоденному режимі. Дев'ять людей приходять в Адміністрацію Президента і годинами розмірковують над тим, яким має бути зміст оголошення про проведення конкурсу на заміщення вакантної посади. В якості факультативу вони висловлюють свою думку з приводу закону про АКБ, при цьому самостійно, без розгляду питання у Верховній Раді, вносячи в нього зміни, трактуючи його положення так, як вважають правильним.

12.01.2015

http://judges.org.ua/dig6053.htm

http://www.volynnews.com/news/policy/ochyshchennia-sudiv-v-ukrayini-ta-rol-arbitrazhu-shcho-proponuiut-eksperty/

Очищення судів в Україні та роль арбітражу: що пропонують експерти

Що стоїть на шляху надходження іноземних інвестицій в Україну, яким чином можна розвантажити державні суди, що виконують не притаманні їм функції та які основні елементи очищення судів в Україні, пояснив репортеру Інформаційного агентства Волинські Новини експерт Реанімаційного пакету реформ.
Експерт робочої групи з судової реформи і реформи прокуратури Реанімаційного пакету реформ, Голова Третейського суду при Українському національному комітеті Міжнародної Торгової Палати, Заступник голови Третейської палати України Тарас Шепель розповів під час 
семінару РПР «Watch Dogs судової реформи» у Києві, що вже впродовж трьох років працює в Українському національному комітеті Міжнародної Торгової Палати та мав можливість відвідувати різні країни й дивитися, як там діють суди, вирішуються спори та функціонує арбітраж, зіставляти досвід, який набув протягом десяти років в Україні та останні роки арбітражу.

12.01.2015

http://judges.org.ua/dig6035.htm

http://maidanua.org/2015/01/%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%82%D0%B0%D0%B2%D1%89%D0%B8%D0%BD%D1%96-%D1%81%D1%83%D0%B4%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%83%D1%88%D1%83%D1%8E%D1%82%D1%8C-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D0%B7%D0%B0/

На Полтавщині суди порушують права затриманих

Без їжі і води по кілька діб підряд тримають у Октябрському райсуді Полтави Олександра Мельника, директора кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельника, якого прокуратура звинувачує в подвійному убивстві. Сам Мельник поширив заяву, в якій не визнає себе винним. Його адвокати скаржаться: умови перебування людини в суді нестерпні й підривають здоров’я їхнього підзахисного.   Адвокати кременчуцького директора приватної телекомпанії «Візит» Олександра Мельника заявляють, що в судах Полтави порушують права їхнього підзахисного. Зокрема, йому не дають змоги навіть напитися води. Двічі Олександру Мельнику змушені були викликати «Швидку допомогу». Лікарі констатували гіпертонічний криз, говорять адвокати Мельника.

12.01.2015

http://judges.org.ua/dig6042.htm

http://24tv.ua/news/showNews.do?u_poroshenka_rozpovili_chomu_dosi_ne_priynyali_prisyagu_suddiv_priznachenih_yanukovichem&objectId=530331

У Порошенка розповіли, чому досі не прийняли присягу суддів, призначених Януковичем

Президент України Петро Порошенко досі не прийняв присягу 311 суддів, які були призначені на посади ще Віктором Януковичем, через брак часу. Про це журналістам повідомив заступник голови Адміністрації Президента Олексій Філатов.

12.01.2015

http://judges.org.ua/dig6044.htm

http://regionews.ua/news/140980

Судова реформа залишить Порошенку важелі впливу Януковича, - експерт

Підготовлені при Адміністрації Президента пропозиції щодо судової реформи не зменшують залежності судової гілки влади від Глави держави й Верховної Ради. Про це заявив на мітингу поблизу АП експерт громадської ініціативи "Реанімаційний пакет реформ" Роман Коліушко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

12.01.2015

http://judges.org.ua/dig6045.htm

http://uazmi.org/article/12694036485765

У Порошенка заперечують спроби зберегти вплив на суди

Звинувачення представників "Реанімаційного пакету реформ" у тому, що підготовлені при Адміністрації Президента пропозиції щодо судової реформи передбачають збереження впливу Президента й Верховної Ради на судову гілку влади, не відповідають дійсності. Про це заявив заступник глави Адміністрації Президента та голова Ради з питань судової реформи, яка розробила розкритикований громадськими активістами законопроект №1656 "Про забезпечення права на справедливий суд", Олексій Філатов на мітингу під АП, передає кореспондент Укрінформу.

12.01.2015

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2015/1/12/122551.htm

Судебная реформа под знаком Президента

Зарегистрированный в Раде президентский законопроект о справедливом суде не предусматривает ликвидацию спецсудов.

12.01.2015

http://judges.org.ua/dig6058.htm

http://24tv.ua/news/showNews.do?zakonoproekt_shhodo_sudovoyi_reformi_potrebuye_doopratsyuvannya__eksperti&objectId=530529&utm_source=ukrnet&utm_medium=cpm&utm_campaign=ukrnetvideo

Законопроект щодо судової реформи потребує доопрацювання, — експерти

Президентський законопроект "Про забезпечення права на справедливий суд" потребує доопрацювання в комітетах, переконані експерти. На думку фахівців, документ розроблений Радою з питань судової реформи при Адміністрації Президента не викликає довіри ані у самих суддів, ані у звичайних українців. 72% суддів, тобто більшість суддів висловлюються за те, щоб першочерговим завданням судової реформи має бути усунення політичного впливу президента і парламенту. Як ви думаєте, кому найменше довіряють серед осіб, хто мав би призначати суддів? — Президенту України, — сказав заступник голови правління Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда.

12.01.2015

http://judges.org.ua/dig6055.htm

http://dnpr.com.ua/content/kupriy-pro-sudey-prestupnikov-snimay-mantiyu-i-v-tyurmu

Куприй про судей-преступников: Снимай мантию и в тюрьму!

Сегодня состоялось заседание фракции Блока Петра Порошенко, в ходе которой произошло обсуждение президентского законопроекта "Об обеспечении права на справедливый суд". Об этом сообщает народный депутат Украины от Днепропетровщины Виталий Куприй на своей странице в соцсети. «Сейчас на фракции БПП идет обсуждение президентского законопроекта "Об обеспечении права на справедливый суд". Сообщает руководитель юридического департамента Администрации Президента Алексей Филатов», - пишет он.

12.01.2015

http://judges.org.ua/dig6052.htm

http://uainfo.org/blognews/474095-novym-zakonom-o-statuse-sudey-poroshenko-pytaetsya-prisvoit-sebe-dopolnitelnye-polnomochiya-bloger.html

Новым законом о статусе судей Порошенко пытается присвоить себе дополнительные полномочия – блогер

В этой жизни существуют три вещи, на которые можно смотреть бесконечно: как горит огонь, течет вода и как украинские президенты наступают на грабли "папередников". Я неоднократно намекал уважаемым читателям, на то, что если не сам Петр Алексеевич, то его окружение пытаются установить в Украине некий странный режим. Я называю его "Янукович-light". Главное отличие этого режима от предыдущего заключается в том, что узурпация власти, о первых признаках которой я говорил здесь и здесь), осуществляется не гопническим наскоком, как это было принято в среде енакиевских интеллектуалов, а ползуче, кулуарно и практически незаметно.

12.01.2015

http://judges.org.ua/dig6034.htm

http://www.galnet.org/newsticker/245085-prokuratura-vzyalas-za-vysokopostavlenoho-suddyu-habarnyka

Прокуратура взялась за високопоставленого суддю-хабарника

Генеральна прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно колишнього керівника управління Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, повідомляє Galnet з посиланням на управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ ГПУ.Головне слідче управління Генеральної прокуратури України 12 січня 2015 року направило до суду обвинувальний акт за підозрою колишнього начальника управління Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ та його доньки.

12.01.2015

http://judges.org.ua/dig6031.htm

http://galnet.org/news/244991-v-ukrajinskyh-sudah-dosi-pratsyuyut-vidomi-koruptsionery

В українських судах досі працюють відомі корупціонери

Без поступальної, але рішучої переатестації або заміни суддів будь-яка антикорупційна діяльність не має жодного сенсу. Про це пише у Facebook український політолог Сергій Таран, інформує Galnet.

13.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113868-golova_rsu_pidtrimue_vvedennya_kvalifikaciynih_klasiv_suddiv.html

Голова РСУ підтримує введення кваліфікаційних класів суддів

“Думка щодо введення кваліфікаційних класів у суддівському середовищі не дуже популярна, але, на жаль, зараз не всі судді прагнуть підвищувати свій професійний рівень і тому така пропозиція є дуже слушною”. Таку позицію висловила суддя ВСУ, голова Ради суддів України Валентина Сімоненко на круглому столі, повідомляє “ЗіБ” з посиланням на ВСУ.  Зокрема, В. Сімоненко вважає за доцільне введення кваліфікаційних класів для суддів.

13.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113866-lyustraciynu_proceduru_zvilnennya_suddiv_bude_zmineno.html

Люстраційну процедуру суддів буде змінено. В Україні буде створено спеціальний орган з люстрації

Ухвалювати рішення щодо звільнення суддів через розгляд ними справ за участю учасників акцій протесту зможе лише Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції. Такі зміни до Закону “Про очищення влади” готують члени робочої групи, створеної при Мін’юсті.

13.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113864-suddyu_z_kiivskoi_oblasti_vpiymali_na_vimaganni.html

Суддю з Київської області впіймали на вимагання

Суддя одного з районних судів Київської області вимагав від заявника неправомірну вигоду у розмірі 1000 дол США за задоволення цивільного позову потерпілого під час розгляду кримінальної справи за фактом дорожньо-транспортної пригоди.

13.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113854-sudova_reforma_proyshla_pershe_chitannya_u_vr_deputati_pidtr.html

Судова реформа пройшла перше читання у ВР. Депутати підтримали два проекти

Народні депутати підтримали в першому читанні два законопроекти, за допомогою яких планується провести судову реформу в Україні: Президентський проект №1656 та проект №1497, норми яких згодом планується об'єднати в один документ. Законопроект №1656 "Про забезпечення права на справедливий суд" підтримали 288 народних депутатів, а проект №1497 "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо удосконалення засад організації та функціонування судової влади відповідно до європейських стандартів" - 246 депутатів.

13.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113791-suddiv_hochut_shvidko_vilikuvati_vid_priynyattya_nepravilnih.html

Каральна перевірка справ. Володарів мантій хочуть швидко вилікувати від прийняття «неправильних» рішень. А ВККС доведеться зайнятися законодавчою роботою

Народні депутати вважають, що служителя Феміди потрібно притягувати до дисциплінарної відповідальності, якщо прийняте ним рішення суд вищої інстанції скасував та постановив нове. А законодавчі прогалини, які має вишукувати Вища кваліфікаційна комісія суддів, рятуватимуть володарів мантій від доган. Такі зміни до закону «Про судоустрій і статус суддів» пропонують внести парламентарі Олег Купрієнко та Антон Геращенко, зареєструвавши проект №1585 щодо встановлення реальної відповідальності суддів.

13.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113845-prezident_na_sviy_rozsud_likviduvatime_sudi_-_zagariya.html

Президент на свій розсуд ліквідовуватиме суди, - Загарія

Замість посилення незалежності судової влади Президент своїм проектом Закону від 26.12.2014 №1656 «Про забезпечення права на справедливий суд» фактично створює додаткові можливості впливу на суддів. Таку думку у коментарі газеті «Закон і Бізнес» висловив керуючий партнер ЮФ «Спенсер і Кауфманн» Валентин Загарія.

13.01.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0045729

Судью райсуда Киевской области задержали во время получения взятки

Судья районного суда Киевской области потребовал от заявителя взятку в размере 1 тыс. долл. за удовлетворение гражданского иска. Прокуратура задокументировала факт получения взятки. Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры Киевской области. «Управлением по расследованию особо важных дел Главного следственного управления Генеральной прокуратуры Украины и сотрудниками ГУБОП МВД Украины задокументирована преступная деятельность судьи одного из районных судов Киевской области по признакам уголовного преступления, предусмотренного ч. 1 ст. 14, ч. 3 ст. 368 УК Украины (принятие предложения, обещания или получения неправомерной выгоды должностным лицом).

13.01.2015

http://yurincom.com/ua/legal_news/Lyustrovan--chinovniki-podali-do-sud-v-blizko-170-pozov-v--publication/

Люстровані чиновники подали до суду близько 170 позовів

Про це на брифінгу сказала директор департаменту з питань люстрації Тетяна Козаченко, передає "Інтерфакс-Україна". «Справ (у судах, - ред.) не багато, близько 170 справ, які перебувають у провадженні», — повідомила вона. Більшість позовів подано від звільнених працівників прокуратури. При цьому 10% позовів подали звільнені співробітники Державної фіскальної служби, 7% — співробітники органів внутрішніх справ. Крім того, більшість позовів розглядаються в судах Київської, Черкаської та Львівської областей. Козаченко зазначила, що на даний момент судами винесено лише 2 позитивних рішення про відновлення на посаді люстрованих осіб, але й вони вже оскаржені в апеляційному порядку.За її словами, близько 50% суддів вирішили призупинити розгляд аналогічних позовів до винесення рішення Конституційним судом щодо конституційності деяких норм закону про люстрацію. При цьому Мін'юст вважає припинення розгляду таких справ неприпустимим.

13.01.2015

http://yurincom.com/ua/legal_news/Parlament-zrobiv-krok-do-l-kv-dats-i-gospodarskih-sud-v-publication/

Парламент зробив крок до ліквідації господарських судів

Верховна Рада прийняла за основу два законопроекти про реформування судової системи. За законопроект президента Петра Порошенка №1656 "Про забезпечення права на справедливий суд" у першому читанні проголосували 288 депутатів при мінімально необхідних 226.Цей проект передбачає введення атестації суддів, за результатами якої їм присвоять один із п'яти кваліфікаційних класів. Також законопроектом розширюється перелік підстав для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності. Крім того, заплановано ввести призначення членів Вищої ради юстиції на конкурсній основі, але при цьому скоротити термін їхніх повноважень із 6 до 4 років і заборонити суміщення цієї посади з іншими видами діяльності, у тому числі з депутатською.

13.01.2015

http://judges.org.ua/dig6084.htm

http://newsradio.com.ua/2015_01_13/SHHo-peredbacha-sudova-reforma-prezidenta-komentar-nardepa-1378/

Що передбачає судова реформа президента: коментар нардепа

Заступник голови комітету ВР з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв розповів в ефірі радіостанції Голос Столиці про інноваційні положення президентського законопроекту «Про забезпечення права на справедливий суд». Зрушення в судовій реформі. Парламент прийняв за основу президентський законопроект «Про забезпечення права на справедливий суд». За проект закону у першому читанні проголосували 288 нардепів. Як розповіла політичний оглядач Голосу Столиці Сніжана Гришина, сьогодні зранку відбувалося засідання ради коаліції, яке тривало досить довго. На голосування винесли п’ять документів, тож інтрига зберігалась до останнього, оскільки було багато зауважень щодо президентського законопроекту. У підсумку представники коаліції порозумілися і домовилися, що документ доопрацюють до другого читання з урахуванням деяких норм, які містяться в інших законопроектах. Про те, як нове законодавство може реформувати українську систему судочинства, радіостанція Голос Столиці поговорила з народним депутатом, заступником голови комітету ВР з питань правової політики та правосуддя Сергієм Алєксєєвим.

13.01.2015

http://judges.org.ua/dig6083.htm

http://lb.ua/news/2015/01/13/291944_chistka_sudiv_pershiy_krok.html

Чистка судів. Перший крок

Депутатам парламенту вдалося пригальмувати намір президента збільшити свій вплив на судову гілку влади. Народні обранці досягли консенсусу з Банковою і тепер напрацьовуватимуть спільний законопроект для проведення судової реформи.У перший день роботи Верховної Ради у 2015 році депутати одразу приступили до розгляду одного з найважливіших питань цього року – законопроектів, що стосувалися реформування судової системи.Напередодні винесення їх на розгляд парламенту не обійшлось без скандалу.

13.01.2015

http://judges.org.ua/dig6080.htm

http://www.unn.com.ua/uk/exclusive/1425896-sudova-reforma-ne-vidbudetsya-bez-zmini-sistemi-vladi-v-musiyaka

Судова реформа не відбудеться без зміни системи влади — В.Мусіяка

На думку правника, не варто чекати кардинальних змін від запропонованих законопроектів. В судовій системі України нічого не зміниться, поки не буде змінено систему влади в цілому, суди — вмонтовані в цю систему влади, яка працює сама на себе. Про це в ексклюзивному коментарі УНН зазначив професор права Віктор Мусіяка. За його словами, не варто чекати кардинальних змін і від законопроектів, запропонованих на розгляд парламенту. “Влади змінюються, навіть конституції змінюються, а судова система залишається старою. І на Майдані обіцяли змінити систему влади, але поки що кардинальних змін не відбулося”, — наголосив В.Мусіяка.

13.01.2015

http://judges.org.ua/dig6079.htm

http://ukranews.com/news/153177.Portnov-v-desyatiy-raz-viigral-sud-u-generalnoy-prokuraturi.ru

Портнов в десятый раз выиграл суд у генеральной прокуратуры

Сегодня 13 января Печерский районный суд г. Киева удовлетворил очередной иск руководителя Института правовых реформ экс-первого заместителя главы администрации Президента Украины Андрея Портнова к Генеральной прокуратуре Украины, об этом сообщил адвокат Портнова Станислав Никитин.

Адвокат сообщил, что суд в очередной раз признал действия прокуратуры противоправными, а обвинения незаконными. Суд также обязал Генеральную прокуратуру Украины проинформировать Европейский союз о том, что органы прокуратуры в 2014 году распространяли о Портнове недостоверную информацию.

13.01.2015

http://judges.org.ua/dig6075.htm

http://www.segodnya.ua/politics/pnews/lyustraciya-kosnulas-fakticheski-vseh-ukrainskih-sudov-minyust-583793.html

Люстрация коснулась фактически всех украинских судов – Минюст

Проверки в судах проходят по особому порядку. На сегодняшний лень фактически все суды Украины уже проводят люстрационные проверки. Об этом сообщила директор департамента по вопросам люстрации Министерства юстиции Татьяна Козаченко на пресс-конференции во вторник. "Они проводятся следующим образом: на сайте каждого суда есть приказ о порядке проведения проверки, а также указаны фамилий судей, которые проходят проверку, размещены заявления о согласии проходить такую проверку, а также декларации каждого судьи, который такую проверку проходит", – сказала она.

13.01.2015

http://judges.org.ua/dig6072.htm

http://galnet.org/news/245798-heraschenko-zakon-pro-pravo-na-spravedlyvyj-sud-doopratsyuyut-za-uchasti-ekspertiv-ta-aktyvistiv

Геращенко: Закон про право на справедливий суд доопрацюють за участі експертів та активістів

До другого читання закон про забезпечення права на справедливий суд буде доопрацьований разом з експертами та представниками громадянського суспільства, заявила народний депутат Ірина Геращенко. Про це повідомляє Galnet з посиланням на прес-службу «Блоку Петра Порошенка».

13.01.2015

http://judges.org.ua/dig6067.htm

http://nbnews.com.ua/ua/news/140827/

Судова реформа можлива лише після змін в Конституції – Сироїд

Реформа судової системи повинна проводитися шляхом внесення змін до Конституції, оскільки тільки так судді будуть звільнені обґрунтовано і не зможуть відновитися. Про це у вівторок, 13 січня, в кулуарах парламенту заявила заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд, передає кореспондент НБН. «Ми повинні зробити максимально прозорою процедуру відповідальності, щоб людина розуміла, який суддя і на підставі яких критеріїв і за якою процедурою може бути притягнутий (до відповідальності – НБН), щоб люди розуміли, що якщо суддю звільнили, щоб це було за щось», – зазначила пані Сироїд.
Також вона уточнила, що «звільняти повинні ті, хто має для цього достатній авторитет».

13.01.2015

http://gazeta.ua/ru/articles/politics/_nado-likvidirovat-sudejskuyu-neprikosnovennost-lyashko/603409

Надо ликвидировать судейскую неприкосновенность – Ляшко

Радикальная партия предлагает в едином законопроекте о судебной реформе упростить механизм привлечения судей к ответственности. Об этом журналистам в парламенте рассказал нардеп Олег Ляшко, - передает корреспондент Gazeta.ua. Он отметил, что имеет ряд замечаний относительно проголосовавших Верховной Радой в первом чтении законопроекта о судебной реформе.

14.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113903-kuybida_sudova_reforma_vid_prezidenta_na_90_povtoryue_zakon_.html

Куйбіда: судова реформа від Президента на 90% повторює закон Портнова

Запропонований Президентом законопроект №1656 за своїм змістом - це не нова редакція закону «Про судоустрій і статус суддів», а окремі зміни до нього… Хоч подається це все як нова редакція. Змін, які б відрізняли чинний Закон від нового, не більш ніж 10%.

Про це в інтерв’ю газеті «Закон і Бізнес» розповів заступник голови правління ГО «Центр політико-правових реформ», експерт ГІ «Реанімаційний пакет реформ» Роман Куйбіда, коментуючи позицію окремих експертів, що президентський проект Закону №1656 «Про забезпечення права на справедливий суд» — це погіршений варіант реформиАндрія Портнова (нагадаємо, чинний Закон було ухвалено у 2010 році, а його проект готувався юридичною командою екс-першого заступника глави Адміністрації Президента).

14.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113899-prezidentska_sudova_reforma_viyavilasya_plagiatom_na_923.html

Президентська судова реформа виявилася плагіатом на 92, 3%?

Назви розділів, глав статей проекту нової редакції Закону про судоустрій і статус суддів, пропонованого президентським законопроектом №1656 «Про забезпечення права на справедливий суд», на 92,3% запозичені з чинного Закону.Відповідний висновок дало Експертне бюро з питань інтелектуальної власності. Витяг з висновкуоприлюднила на своїй сторінці у Фейсбуці керівник ГО «Європейська правозахисна спілка» Марина Паринова, за зверненням якої і проводилося дослідження, передає видання «Закон і Бізнес».

14.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113797-golova_verhovnogo_sudu_ukraini_yaroslav_romanyuk_nam_varto_n.html

Голова ВС Ярослав Романюк: «Нам варто не тільки усувати помилки, які суди вже допустили, а й насамперед запобігати їм»

Як повідомляв свого часу заступник глави Адміністрації Президента, координатор Ради з питань судової реформи Олексій Філатов, 18 грудня цей дорадчий орган затвердив проект закону «Про забезпечення права на справедливий суд» (№1656). Враховуючи значущість проголошеної реформи не тільки для судової системи, а й для суспільства в цілому, «ЗіБ» вирішив дізнатися про думку кожного члена ради щодо запропонованих змін. Попри свята, першим свою позицію озвучив Голова Верховного Суду Ярослав Романюк.

14.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113798-u_pecherskomu_raysudi_kieva_pracyuvatimut_dvoe_suddiv_z_luga.html

Східний пріоритет. На Печерську в Києві працюватимуть двоє законників з Луганщини. Хоча попередній склад ВККС рекомендував зовсім інших осіб

Вища кваліфікаційна комісія суддів дала рекомендації для переведення майже 130 володарям мантій, які працюють у зоні проведення антитерористичної операції. А деяким претендентам, які восени отримали «перепустки» до інших судів від колишнього складу постійно діючого органу, доведеться розпаковувати валізи: комісія переглянула рішення попередників, віддавши перевагу законникам зі східних регіонів.

14.01.2015

http://judges.org.ua/dig6099.htm

http://www.day.kiev.ua/uk/article/podrobyci/ukrayinskyy-suddya-hto-ce

Український суддя: хто це?

Незалежний суд: як його забезпечити?

Вчора у парламентарів дійшли, нарешті, руки до судової реформи. А напередодні сторони виниклого з цього приводу латентного конфлікту вирішили з’ясувати стосунки на екстрено скликаному «круглому столі». Щоправда, модератор цієї дискусії голова Ради суддів України Валентина Симоненко винесла на обговорення декілька дуже важливих, але за своєю суттю абсолютно неконфліктних питань, з яких в української громадськості, здавалося б, не мало бути особливих розбіжностей. Майбутній український суддя: хто це, яким він має бути в очах суспільства? Незалежний суд: як його забезпечити? Відповідаючи на них, заступник глави Адміністрації Президента Олексій Філатов підкреслив, що автором законопроекту про забезпечення права на справедливий суд є не Президент країни, а створений ним дорадчий орган — Рада з питань судової реформи, до якої ввійшли представники всіх секторів юридичної громадськості України, а також ряду міжнародних організацій.

14.01.2015

http://judges.org.ua/dig6098.htm

http://nfront.org.ua/usi-novini/1148-u-prezidentskomu-varianti-sudovoji-reformi-mistyatsya-elementi-kontrolyu-glavi-derzhavi-nad-suddyami-andrij-pomazanov

У президентському варіанті судової реформи містяться елементи контролю Глави держави над суддями, — Андрій Помазанов

Законопроект щодо судової реформи, розроблений експертною групою при Президенті, містить елементи контролю судової влади Главою держави, заявив депутат Верховної Ради від фракції «Народний фронт», член профільного Комітету з питань правової політики та правосуддя Андрій Помазанов. Виступаючи в прямому ефірі програми «Сьогодні про головне» на телеканалі «ТВі» у вівторок, 13 січня, депутат повідомив, що над законопроектом, який називають президентським, працювала група фахівців та експертів, більшість з яких є представниками судової влади. «Дійсно, вони хотіли внести до документа ті положення, які є вигідними саме для них. Можливо, хтось хотів внести деякі елементи контролю судової влади», — зазначив Андрій Помазанов.

14.01.2015

http://judges.org.ua/dig6092.htm

http://ru.slovoidilo.ua/news/6865/2015-01-14/emec-hochet-zamenit-vseh-sudej-v-ukraine.html

Емец хочет заменить всех судей в Украине

Народный депутат от фракции «Народный фронт», первый заместитель председателя комитета по вопросам правовой политики и правосудия Леонид Емец заявил, что для осуществления эффективной судебной реформы необходимо полностью изменить состав судейского корпуса в стране. «С грязи конфетку на слепишь, и я вам четко скажу, что с теми судьями, которые работают сегодня, мы ничего хорошего не сделаем, какие бы законы мы не принимали, которые правила не прописывали», – цитирует депутата пресс-служба «Народного фронта», информирует «Слово и Дело».

14.01.2015

http://judges.org.ua/dig6091.htm

http://zik.ua/ua/news/2015/01/14/naybilsh_obdarovani_chynovnyky_zastupnyk_genprokurora_suddi_ta_golovnyy_kontroler_likiv_555831

Найбільш «обдаровані» чиновники в Україні: заступник генпрокурора, судді та головний контролер ліків

Яким би чудовим не був ваш подарунок від діда Мороза, є люди яких він любить набагато більше. Наприкінці 2014 року всі чиновники почали заповнювати декларації про доходи за попередній рік. У деклараціях, окрім заробітної платні, доходів від підприємництва чи банківських депозитів, є графа – дарунки. За допомогою волонтерів Канцелярської сотні ми склали невеличкий рейтинг найбільш обдарованих чиновників за аналізом 3,5 тисяч декларацій.

14.01.2015

http://judges.org.ua/dig6086.htm

http://www.segodnya.ua/politics/pnews/kak-sudebnaya-reforma-izmenit-rabotu-sudov-infografika-583970.html

Как судебная реформа изменит работу судов (инфографика)

 Хотят искоренить "кумовство" в судебной системе и ввести конкурсы. С марта должна начаться судебная реформа. Вчера нардепы приняли за основу два пакета законов — президентский и парламентский. До конца января рабочая группа должна предложить компромиссный вариант. Его пообещали принять до конца февраля, чтобы с 1 марта суды заработали по-новому. "Сегодня" выяснила, с чего начнется реформа одной из самых коррумпированных ветвей власти (см. инфографику). 

15.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113918-suddiv_karatimut_za_rishennya_pro_vzyattya_pid_vartu.html

Суддів каратимуть за за рішення про взяття під варту

Істотне порушення норм процесуального права при здійсненні правосуддя, що потягло за собою незаконне застосування до особи запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або домашнього арешту є підставою дисциплінарної відповідальності судді. Такі зміни до Закону про судоустрій пропонує внести народний депутат Юрій Чижмарь, зареєструвавши законопроект №1746.

15.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113736-vipravduvalniy_virok_e_aktom_derzhavnoi_vladi_scho_reabilitu.html

Відновлення доброго імені. Якщо не надано безсумнівних доказів, які б свідчили про вчинення особою кримінального правопорушення, має ухвалюватися виправдувальний вирок

В узагальненні щодо ухвалення виправдувальних вироків за Кримінальним процесуальним кодексом 2012 року судова палата у кримінальних справах Апеляційного суду Миколаївської області проаналізувала основні причини їх зміни та скасування. Крім того, вироблено пропозиції щодо забезпечення однакового застосування правових норм.

15.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113794-slidchi_suddi_zmusheni_gurtuvatisya_v_asociacii_dlya_poshuku.html

Об’єднані процесом. Служителі Феміди гуртуються в асоціації для пошуку підтримки

Корпоративність служителів Феміди дедалі посилюється. Цього разу згуртуватися заради спільної справи вирішили слідчі судді. За ініціативою Київського районного суду м.Одеси була створена громадська організація «Асоціація слідчих суддів України». Аби розставити всі крапки над «і», «ЗіБ» вирішив з’ясувати в керівництва нової організації: що стало поштовхом для її створення?

15.01.2015

http://judges.org.ua/dig6111.htm

http://radio24.ua/news/showSingleNews.do?objectId=29425

ВР дозволила заочно судити підозрюваних, які перебувають у міжнародному розшуку

Також дозволили проводити заочне судове провадження щодо підозрюваних і звинувачених осіб, які переховуються на окупованій території в Криму або в зоні проведення АТО, передають Крим.Реалії. За цей закон в першому читанні і в цілому проголосував 251 депутат. «Проект закону розроблено з метою забезпечення невідворотності покарання осіб, які переховуються на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції», - йдеться в пояснювальній записці до документа.

15.01.2015

http://judges.org.ua/dig6110.htm

http://blogs.lb.ua/igor_tkachuk/292126_sudova_reforma_startuvala_realno.html

Судова реформа стартувала реально

Коаліція у вівторок ухвалила рішення, підтримавши два законопроекти, які стосуються реформування судової системи.

15.01.2015

http://judges.org.ua/dig6107.htm

http://www.reporter.com.ua/news/wrj/

Кивалов: Необходимо, чтобы судьи избирались народом

Украине нужен настоящий перелом в общественном мнении в отношении судей, причем безотлагательно. Об этом говорится в заявлении народного депутата Украины Сергея Кивалова, распространенном сегодня, 15 января, пресс-службой политика. «Последние десятилетие судебная система страдает одним большим недугом: отсутствием доверия со стороны общества. На протяжении этого времени кто только не критиковал судебную систему. При этом политики и общество наперебой критикуют не только   судей, но и  основные процедуры судопроизводства и  назначения судей», - напомнил С. Кивалов.  По его словам, саму систему за эти годы изрядно «потрясло»: «Каждый год народные депутаты вносят все новые и новые законодательные инициативы под лозунгами усовершенствования судебной системы, доступности и справедливости правосудия.  Такого количества изменений и нововведений наверно не пережила ни одна другая ветвь власти в Украине».

15.01.2015

http://judges.org.ua/dig6106.htm

http://blogs.lb.ua/volodymyr_pylypenko/292170_chergoviy_falstart_sudovoi_reformi.html

Черговий фальстарт судової реформи

Питання неефективної вітчизняної судової системи вже довгий час не зникає з порядку денного – причому на всіх рівнях: місцевому, державному, міжнародному. Про необхідність змін ми чуємо постійно і звідусіль, про це говорять представники партій та гілок влади, міжнародні кредитори, торгові партнери, на цьому наполягає ЄС та, зрештою, мільйони українців. Проте віз і нині там. Днями Верховна Рада проголосувала у першому читанні за два законопроекти, які, на думку їх авторів, можуть привнести зміни в систему українського правосуддя. Представники влади ці маленькі кроки намагаються назвати реформою. Проте насправді це далеко не так. І не тому що в проголосованих документах чимало недоліків та дискусійних питань, а самі тексти далекі від ідеальних.

15.01.2015

http://www.pravda.com.ua/articles/2015/01/15/7055171/

Оксана Сироїд: Президентський законопроект залишає багато туману, який дозволяє впливати на суддів

Один – "депутатський", розроблений експертами РПР і нардепами на чолі з Оксаною Сироїд. Другий – "президентський" (№1656), розроблений Радою з питань судової реформи, координатором якої є заступник голови Адміністрації президента Олексій Філатов. Обидві групи, які працювали над однією реформою, не змогли домовитися раніше про співпрацю. Вони навіть не зустрічалися з цього питання. У підсумку, "депутатський" законопроект не розглядав профільний комітет, а "президентський" не зареєстрували як альтернативний. Битва між представниками двох законопроектів розгорілася не на жарт.

16.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113948-deputat_proponue_zvilnyati_suddiv_za_10_skasovanih_rishen.html

Депутат пропонує звільняти суддів за 10 скасованих рішень

Порушенням присяги судді є, в т. ч., систематичне некваліфіковане та некомпетентне здійснення правосуддя, якими вважається скасування, зміна або відміна прийнятих суддею одноособово або у складі колегії суддів ухвал, постанов, рішень, вироків та інших процесуальних документів в кількості десяти та більше відсотків від загальної кількості прийнятих (постановлених) ухвал, постанов, рішень, вироків та інших процесуальних документів за один календарний рік. Такі зміни до ст. 105 Закону «Про судоустрій та статус суддів» пропонує внести народний депутат, Перший заступник голови Комітету ВР з питань правової політики та правосуддя Леонід Ємець, зареєструвавши законопроект №1719 «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (щодо забезпечення кваліфікованого та компетентного судочинства)».

16.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113934-zgodu_na_aresht_suddi_davatime_vryu__zmini_do_konstitucii.html

Згоду на арешт судді даватиме ВРЮ- зміни до Конституції. Наразі такі повноваження є у ВР

Суддя не може бути без згоди Вищої ради юстиції затриманий та до нього не може бути застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою до винесення обвинувального вироку судом, за винятком затримання при вчиненні або безпосередньо після вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину проти життя та здоров'я особи. Такі зміни до Конституції передбачені проектом Закону про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України та суддів) №1776.

16.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113930-u_vssu_skorotili_kilkist_pracivnikiv_aparatu.html

У ВССУ скоротили кількість працівників апарату

На зборах суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ було прийнято рішення про скорочення загальної чисельності працівників апарату суду. Як пояснили «ЗіБ» у ВССУ, судді затвердили зміни до штатного розпису апарату ВССУ відповідно до частини четвертої статті 116, частини другої статті 150 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», враховуючи пункт 10 Прикінцевих положень Закону України від 28 грудня 2014 року № 76 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України».

16.01.2015

http://ua.racurs.ua/721-avtory-zakonu-pro-jinochyy-pensiynyy-vik-proponuut-radi-skasuvaty-specpensiyi-dlya-chynovnykiv

Верховній Раді пропонують скасувати спецпенсій для чиновників, суддів і прокурорів

Верховна Рада підтримала закон про відтермінування 60-річного пенсійного віку для жінок. Тепер на черзі закон про скасування пенсійних привілеїв для урядовців, держслужбовців, прокурорів, нардепів, їхніх помічників і суддів.

16.01.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0045806

Около ста судей, выносивших неправосудные решения в отношении майдановцев, скрываются в Крыму

Около ста судей, которые выносили неправосудные решения в отношении участников акций протеста 2013 – 2014 годов, скрываются в Крыму. Указанные данные Министерства юстиции озвучил Президент Украины во время совещания с руководителями парламентских фракций. По словам Главы государства, от народного гнева и справедливого наказания заказчики, организаторы и исполнители этих преступлений попрятались за пределами Украины и на оккупированных территориях. Как отметил П.Порошенко сообщил о создании правовой базы для заочных судебных процессов над теми преступниками, которые находятся в международном розыске.

16.01.2015

http://precedent.in.ua/index.php?id=1421430552

Отказ подсудимому в присутствии на судебном заседании

Вчера Европейский суд по правам человека вынес решение "Чопенко (Chopenko) против Украины", № 17735/06, 15 января 2015 года. Признано нарушение статьи 6 §§ 1 и 3 (с) (право на справедливое судебное разбирательство) Конвенции. Справедливое возмещение: 3 000 евро в счет возмещения нематериального вреда. Представитель заявителя в Европейском Суде - г-н А.Н. Дятлов, юрист. Дело касается ограничения доступа задержанного лица к адвокату во время первых допросов, и использования его признательных показаний в качестве основы для дальнейшего его осуждения, а также отказа Верховным судом Украины в удовлетворении ходатайства о личном присутствии подсудимого на судебном заседании, как суда апелляционной инстанции, и участие на нем лишь представителя прокуратуры, как стороны обвинения.

16.01.2015

http://judges.org.ua/dig6123.htm

http://realno.te.ua/polityka/%D0%BA%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%BC%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D1%96-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D0%BD%D0%B8%D0%BB%D1%96-%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%BA%D1%80%D1%96%D0%B7%D1%8C-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%8F/

Корумповані, прогнилі наскрізь, просякнуті хабарництвом українські суди неможливо примусити змінитись 

Судова система в державі — одне з найболючіших питань для України. На жаль, вона, поки-що, уникла люстрації, незважаючи на два прийнятих закони для її проведення, а конкретно закон «Про відновлення довіри до судової системи», прийнятий у квітні, був заблокований органами самоврядування суддів. Вища рада юстиції та Вища кваліфікаційна комісія суддів, на які було покладене виконання Закону, так і не приступили до його реалізації в силу різних причин, і закон «Про очищення влади» у судовій системі мав виконуватись, але під керівництвом Верховного суду. Саме тому по суті люстрації в судовій системі так і не було. Щоб зробити роботу суддів прозорою влада зробила низку кроків у цьому напрямку.

16.01.2015

http://judges.org.ua/dig6122.htm

http://vgolos.com.ua/news/svobodivtsi_vystupyly_za_skasuvannya_nedotorkannosti_ne_lyshe_nardepiv_ta_suddiv_a_y_prezydenta_169036.html

«Свободівці» виступили за скасування недоторканності не лише нардепів та суддів, а й Президента

Сьогодні під час обговорення в парламенті президентського проекту закону про внесення змін до Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України та суддів представники міжфракційного депутатського об’єднання «Свобода» закликали всіх депутатів проголосувати за скасування недоторканності не лише народних депутатів, а й суддів та Президента. Про це повідомляє прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

16.01.2015

http://judges.org.ua/dig6121.htm

http://fakty.ictv.ua/ua/index/read-news/id/1539784

Нищівна критика Порошенка за недоторканність

Політолог Юрій Палійчук пояснює, чим відрізняється лідер нації від президента пострадянської республіки. "Лідер нації вносить на розгляд парламенту питання про позбавлення себе недоторканості і пропонує депутатам зробити те ж саме з собою, або діяти як совість дозволяє. Але починає з себе", - вважає він. "А пострадянський президент вносить в парламент законопроект про зняття недоторканості лише з депутатів, і ніби-то трохи з суддів, під виглядом "нехай ці лохи лиш попробують не проголосувати", - пише він у своєму Facebook. "Ми голосуємо "за", але: чому не змінюється стаття 105 про недоторканність президента? Чи ми справді за рівність усіх перед законом?", - запитав під час виступу у парламенті народний депутат зі «Свободи» Андрій Іллєнко.

16.01.2015

http://judges.org.ua/dig6117.htm

http://www.pohlyad.com/news/n/73406

Що означає заочне судочинство: кого і як каратимуть

Верховна Рада України підтримала постанову про заочне судочинство для осіб, що переховуються на тимчасово окупованих територіях, тобто в Криму та зоні АТО. Однак це нововведення спрямоване на те, щоб здебільшого позбавити підозрюваних майна.
Про це 
«Погляду» розповів правознавець-криміналіст, директор з наукового розвитку Центру політико-правових реформ Микола Хавронюк.

17.01.2015

http://judges.org.ua/dig6131.htm

http://www.vremia.ua/rubrics/problemy/7261.php

Как втягивают судей в политическую борьбу

Два законопроекта о судебной реформе, принятые парламентом за основу, являются, по экспертному мнению, попыткой взять под контроль украинские суды. Аналитики отмечают, что контроль над судебной системой позволяет оказывать влияние на избирательный процесс, расправляться с политическими оппонентами. Они ожидают заочных судов над представителями предыдущей власти, и не исключают участия судей в противостоянии внутри правящей коалиции. Ведь впереди местные выборы по всей стране.

17.01.2015

http://judges.org.ua/dig6126.htm

http://lku.org.ua/press_articles/203

99% позовів щодо поновлення на посадах люстрованих осіб не були задоволені

Станом на 12 січня у 17 регіонах та місті Києві розпочато провадження, йдуть судові процеси або винесені рішення стосовно справ по поновленню на посадах чиновників, які підпали під дію Закону України «Про очищення влади».

17.01.2015

http://judges.org.ua/dig6127.htm

http://fakty.ua/194052-dvoe-sudej-stolichnogo-pecherskogo-rajsuda-po-odnomu-i-tomu-zhe-zayavleniyu-vynesli-dva-vzaimoisklyuchayucshih-resheniya

Двое судей столичного Печерского райсуда по одному и тому же заявлению вынесли два взаимоисключающих решения

Одно постановление предписывает закрыть уголовное дело о разворовывании средств банка «Родовид», второе — разрешает прокуратуре продолжать расследование. «Это вопиющее нарушение процессуального законодательства», — так прокомментировал зам­главы Временной следственной спецкомиссии по проверке судей судов общей юрисдикции Маркиян Галабала ситуацию с одновременным рассмотрением двумя судьями Печерского райсуда одной и той же жалобы адвоката. Речь идет о заявлении защитника Галины Шепелевой, подозреваемой в причастности к незаконному выводу из банка «Родовид» около 300 миллионов гривен.

Цікаве