Блог

16

травня

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 11-17 травня (ЗМІ)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

11.05.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0047805

Парламентарий предложил обеспечить участие в судебном процессе физлиц, в отношении которых рассматривается вопрос о признании их недееспособными

В парламенте зарегистрирован проект закона № 2789 «О внесении изменений в Гражданский процессуальный кодекс Украины (относительно признания лиц ограниченно дееспособными и недееспособными в судебном порядке)» авторства народного депутата О.Куприенко.

12.05.2015

http://zib.com.ua/ua/116153-suddiv_zaproshuyut_na_kursi_z_etiki.html

Суддів запрошують на курси з етики

Національна школа суддів оголошує набір слухачів дистанційного курсу “Суддівська етика” для формування групи в кількості 90 суддів першої та апеляційної інстанцій для проходження періодичного навчання з метою підвищення кваліфікації.

12.05.2015

http://zib.com.ua/ua/116068-yaki_rishennya_inozemnih_sudiv_ne_mozhut_buti_viznani_ta_vik.html

Кордони для правосуддя. Які рішення іноземних судів не можуть бути визнані та виконані на території України?

Можливість визнати та виконати на території України рішення іноземного суду зумовлюється принципом взаємності, якого, за задумом законодавця, необхідно дотримуватись у ході процесу. Однак законники, всупереч приписам Цивільного процесуального кодексу, вимагають від сторін надання додаткових доказів, чим ставлять під загрозу виконання рішень національних судів на території інших держав.

12.05.2015

http://ua.racurs.ua/news/50213-u-vinnyci-znyaly-elektronnyy-braslet-i-z-suddi-kycuka

У Вінниці зняли електронний браслет із судді Кицюка

Вінницький міський суд зняв електронний засіб стеження (браслет) із судді Печерського райсуду Києва Віктора Кицюка.

12.05.2015

http://ua.racurs.ua/830-robota-suddi-polyagaie-u-zahysti-ne-tilky-prav-ludyny-a-y-zakonu

У судді більше влади, ніж у президента

Після останнього звернення до суду в 2014 році суддя зарахував себе до частини населення України, яка не довіряє судовій системі.  Рада суддів України, завдяки своїй репрезентативності, є обличчям судової системи. Тому кожне її рішення повинно бути бездоганним. Чи так відбувається насправді? На жаль, ні. Підтвердженням тому є нещодавнє рішення цього органу суддівського самоврядування, яким було надане право переобиратися на керівні суддівські посади людям, що їх займали за часів Януковича та після цього. Але воно не витримує критики. І от чому.

12.05.2015

http://sud.ua/news/2015/05/15/76525-predsedatel-vkhsy-prizvanie-syda---obslyzhivat-grazhdan

Председатель ВХСУ: Призвание суда - обслуживать граждан

14 мая 2015 суд Сумской области посетили председатель ВХСУ Богдан Львов и заместитель председателя Сергей Могил, которые познакомились с коллективом суда, условиями работы, состоянием помещений, техническим обеспечением.

13.05.2015

http://zib.com.ua/ua/116181-kvalifikaciyne_ocinyuvannya_suddiv_rozpochnetsya_v_serpni.html

Кваліфікаційне оцінювання суддів розпочнеться у серпні

Вища кваліфікаційна комісія суддів працює над введенням кваліфікаційного оцінювання суддів, яке має розпочатися в серпні цього року. Так відзначив голова Комісії Сергій Козьяков під час робочої зустрічі з представниками Національного суддівського інституту Канади.

13.05.2015

http://zib.com.ua/ua/116108-espl_stav_na_bik_emociynogo_advokata.html

ЄСПЛ став на бік емоційного адвоката. Взяття під варту напередодні свята збагатило адвоката

Європейський суд з прав людини визнав порушення Францією прав адвоката, заарештованого під час спроби надати допомогу своєму неповнолітньому клієнту в поліцейському відділку. Суд визнав порушення §1 ст.5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на свободу і безпеку) і постановив виплатити заявникові €15000 як компенсацію моральної шкоди.

13.05.2015

http://zib.com.ua/ua/116171-vkks_virishila_pitannya_prikriplennya_6_suddiv_prizvischa.html

ВККС вирішила питання прикріплення 6 суддів

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 12 травня 2015 року, розглянуто питання про прикріплення суддів місцевих судів до іншого суду того ж рівня в іншій місцевості.

13.05.2015

http://zib.com.ua/ua/115974-skasuvannya_rivnya_posadovih_okladiv_pracivnikiv_aparatu_spr.html

За межею виживання. Скасування передбаченого законом рівня посадових окладів працівників апарату спровокує плинність висококваліфікованих кадрів

Доки Державна судова адміністрація шукає способів забезпечити виплату зарплат працівникам апарату та збільшити її середній показник, в Уряді, навпаки, переймаються тим, як відмовитися від виконання норм закону та не підвищувати посадових окладів. Численних звернень апаратників та Ради суддів не почули ні чиновники, ні народні обранці, і проект закону «Про державну службу» був прийнятий за основу разом із положенням про скасування норми щодо закріплення мінімального посадового окладу для персоналу судових установ. Але останні не полишають надії достукатися до високопосадовців…

13.05.2015

http://zib.com.ua/ua/116162-sud_ne_prodovzhiv_zapobizhniy_zahid_dlya_suddiv_carevich_ta_.html

Суд не продовжив запобіжний захід для суддів Царевич та Кицюка

11 - 12 травня у Вінницькому міському суді Вінницької області розглядалось клопотання прокуратури Вінницької області щодо продовження запобіжного заходу для судді Печерського районного суду м. Києва О. Царевич та В.Кицюка. В задоволенні обох клопотань було відмовлено.

13.05.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0047865

По сравнению с действующим УПК, в котором не указана обязанность следователя предоставить копию протокола лицу, у которого изымается имущество, изменения, принятые сегодня - это шаг к прозрачности «правил игры», - Г.Цыбук, юрист АФ «Династия»

Верховный Совет Украины принял Закон Украины «О внесении изменений в Уголовный процессуальный кодекс Украины относительно порядка временного изъятия имущества и проведения обыска». В связи с этим вносятся изменения в часть 3 статьи 168 «Порядок временного изъятия имущества» и в статью 236 «Исполнение определения о разрешении на обыск жилища или иного владения лица» УПК Украины, которыми устанавливается обязанность следователя предоставить копию протокола лицу, у которого осуществляется временное изъятие имущества и/или проводится обыск. Глеб Цыбук, юрист адвокатской фирмы «Династия», прокомментировал «Юридической практике» законодательные изменения.

13.05.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0047836

Суд вернул государству земли экс-главы Администрации Президента Украины

Решением Обуховского районного суда удовлетворены исковые требования прокурора Обуховского района и возвращен в государственную собственность земельный участок общей площадью 0,4 га, незаконно была отчуждена в пользу бывшего главы Администрации Президента Украины. Об этом сообщает пресс-служба Генпрокуратуры.

13.05.2015

http://precedent.in.ua/index.php?id=1431521952

Не устранение Верховным Судом Украины нарушений, указанных в решении Европейского суда по правам человека, нарушает статью 6 §§1 и 3 (с) Конвенции

30 апреля 2015 года Европейский суд по правам человека вынес решение "Яременко (Yaremenko) против Украины (№ 2), № 66338/09, признав нарушение статьи 6 §§ 1 и 3 (с)  (право на справедливое судебное разбирательство) Конвенции, установив справедливое возмещение:  5 000 евро в счет возмещения нематериального вреда и 5 000 евро в счет возмещения затрат и расходов. Представитель заявителя в Европейском суде – А.П. Бущенко, адвокат. Дело касается пересмотра Верховным судом Украины дела о совершении заявителем убийства в связи с решением Европейского суда по этому делу.

14.05.2015

http://zib.com.ua/ua/116214-verhovniy_sud_zrobiv_visnovok_schodo_nediysnosti_aktu_na_zem.html

ВС зробив висновок щодо недійсності акту на землю

Реституція як спосіб захисту цивільного права (частина перша статті 216 ЦК України) застосовується лише в разі наявності між сторонами укладеного договору, який є нікчемним, чи який визнано недійсним. На це вказав Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 13 травня 2015 року, ухваливши постанову у справі №6-67цс15, предметом якої був спір про визнання незаконним рішення, визнання недійсними актів про право власності на земельну ділянку, договору купівлі-продажу та відновлення становища, яке існувало до порушення.

14.05.2015

http://zib.com.ua/ua/116212-suddi_prosyat_zalishiti_ih_pomichnikiv_v_statusi_derzhsluzhb.html

Судді просять залишити їх помічників у статусі держслужбовців

Очільники вищих судових інституцій добиваються вирішення питання нерозповсюдження дії нового Закону про держслужбу на помічників суддів та виключення із Закону "Про судоустрій і статус суддів" норми, що врегульовує розмір посадового окладу працівника апарату суду.

14.05.2015

http://zib.com.ua/ua/116208-sud_na_vinnichini_onoviv_sektor_priyomu_i_vidachi_dokumentiv.html

ВААС оновив сектор прийому і видачі документів

На першому поверсі Вінницького апеляційного адміністративного суду встановлено більш зручний, доступний і відкритий для громадян сектор прийому, видачі документів та надання інформації.

14.05.2015

http://zib.com.ua/ua/116207-deputati_hochut_skasuvati_suddivski_vimogi_do_chleniv_vryu.html

Депутати хочуть скасувати «суддівські» вимоги до членів ВРЮ

Група народних депутатів запропонувала викласти в іншій редакції вимоги до членів Вищої ради юстиції за квотою Верховної Ради України, зокрема, депутати хочуть скасувати вимоги щодо суддівського статусу двох з трьох членів ВРЮ.

14.05.2015

http://sud.ua/news/2015/05/14/76482-1

В Одесском окружном админсуде состоялся тренинг на тему "Взаимодействие судов и СМИ"

В Одесском окружном админсуде состоялся тренинг на тему "Пресс-секретарь - универсальный солдат суда или Суды в современном информационном пространстве". На мероприятии при участии главного редактора "Судебно-юридической газеты" обсудили проблемные вопросы взаимодействия судов, общества и средств массовой информации.

15.05.2015

http://zib.com.ua/ua/116264-konstituciyna_komisiya_skoristalasya_napracyuvannyami_portno.html

Конституційна комісія скористалася напрацюваннями Портнова з реформування судочинства

Претендувати на посаду судді зможуть громадяни, які досягли 30 років. Крім цього, можливо буде збільшено необхідний для призначення стаж у галузі права до 7 років. Такі зміни до Основного Закону країни, підготовлені Конституційною комісією, представив на засіданні Комісії заступник голови Адміністрації Президента України Олексій Філатов.

15.05.2015

http://zib.com.ua/ua/116260-obrano_sekretariv_sudovih_palat_vischogo_specsudu_z_rozglyad.html

Судді ВСС обрали секретарів судових палат

Збори суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ таємним голосуванням обрали секретарів судових палат. Секретарем судової палати у цивільних справах обрано Олену Кафідову, а секретарем судової палати у кримінальних справах – Валентину Щепоткіну.

15.05.2015

http://zib.com.ua/ua/116257-o_nechitaylo_prosit_verhovnu_radu_priznachiti_suddiv.html

О. Нечитайло просить ВР призначити суддів

Голова Вищого адміністративного Суду України звернувся до Голови Верховної Ради та народних депутатів з проханням щодо невідкладного вирішення питання безстрокового призначення суддів адміністративних судів.

15.05.2015

http://zib.com.ua/ua/116253-vkks_zatverdila_rezerv_ta_reyting_kandidativ_v_suddi.html

ВККС затвердила резерв та рейтинг кандидатів в судді

14 травня 2015 року Вищою кваліфікаційною комісією суддів України було затверджено резерв кандидатів на заміщення вакантних посад суддів та рейтинг кандидатів на посаду судді.

15.05.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0047912

В ВААС знакомят молодое поколение с работой суда и дают возможность почувствовать себя «судьями»

15 мая, ученики 9-10 класса ООШ I-III ступеней с.Стрижавка посетили Винницкий апелляционный административный суд и ознакомились с работой его аппарата, посетили рабочие кабинеты судей и работников аппарата суда, получили возможность поприсутствовать на реальном судебном заседании, а также пообщались с заместителем председателя ВААС Жанной Мельник-Томенко и судьей Людмилой Белой.

16.05.2015

http://precedent.in.ua/index.php?id=1431764048

Голодовка в местах лишения свободы

Информационно-тематический листок – Голодовка в местах лишения свободы.

Цікаве