Блог

16

серпня

2014

Дайджест подій у сфері правосуддя 11-17 серпня (офіційні джерела)

Дата
Посилання
Заголовок, короткий опис
Примітка
11.08.2014
Призначено заступника Голови ДСА України
Рада суддів України відповідно до пункту 5 статті 127 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» на своєму черговому засіданні, яке відбулося 8 серпня 2014 року, призначила заступником Голови Державної судової адміністрації України Ольгу Булку.
11.08.2014
Призначено начальника ТУ ДСА України в Київській області
На посаду начальника Територіального управління Державної судової адміністрації України в Київській області наказом Голови Державної судової адміністрації України від 08 серпня 2014 року призначена Олена Власова.
11.08.2014
Триває робота над Стратегією розвитку судової влади України на 2015-2019 роки
На виконання рішення ХІІ позачергового з’їзду суддів України щодо розробки, обговорення та схвалення в майбутньому Стратегії розвитку судової влади України з метою зміцнення незалежності судів та суддів, відновлення довіри до судової влади України Радою суддів України 8 серпня 2014 року створено робочу групу з роботи над вказаною Стратегєю.
12.08.2014
ПЕРЕХОД ПО ПРАВИЛАМ. Інтерв’ю Голови Верховного Суду України Ярослава РОМАНЮКА тижневику “Юридическая практика»
Спустя четыре года после начала судебной реформы-2010 юристы, ученые, международные эксперты, а также сами судьи все больше высказываются о ее неэффективности, а законодатели ищут оптимальные пути усовершенствования работы судебной системы.
О проблемных вопросах, с которыми столкнулась сегодня судебная власть, и о видении необходимых изменений рассказал в интервью «Юридической практике» Председатель Верховного Суда Украины (ВСУ) Ярослав Романюк.
Неформальні практики
12.08.2014
Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Конституційний Суд України" (щодо приведення у відповідність із Конституцією України)
Петьовка В.В.
У проекті пропонується: внести низку змін до Закону України «Про Конституційний Суд України», зокрема:
1) визначити порядок призначення Президентом України суддів Конституційного Суду України шляхом видання відповідного Указу;
2) визначити коло суб’єктів звільнення суддів Конституційного Суду України відповідно до Конституції України — орган, що обрав або призначив в суддю;
3) встановлення обов’язку Конституційного Суду України розміщувати тексти конституційних подань у вільному доступі на офіційному сайті Конституційного Суду України;
6) доповнити статтю 90 Закону щодо форми й змісту звернення Верховної Ради України про дачу висновку Конституційним Судом України щодо
додержання  конституційної процедури розслідування  і  розгляду справи  про
усунення Президента України з поста в порядку імпічменту на підставі частини
шостої статті  111 Конституції України;
7) внести зміни до статей 57, 71, 75 і 90 Закону з метою уточнення строків;
8) внести зміни до статей 45 і 73 для недопущення зловживань правом на конституційне подання збоку Президента України при зупиненні актів Кабінету Міністрів України.
Останній етап проходження:               
Надано для ознайомлення (14.08.2014)
13.08.2014
Щодо достовірності інформації
05 серпня 2014 року на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook адвокат Олександр Білоус розмістив повідомлення такого змісту: "Щойно Київський апеляційний адміністративний суд скасував незаконне рішення окружного суду міста Києва, яке свавільно встановлювало наявність повноважень у Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Отже, те засідання, яке сьогодні запланувала провести ВККС у старому януковському складі, є незаконним".
Оскільки ця інформація викликала активне обговорення серед користувачів вказаної соціальної мережі та була неодноразово продубльована в засобах масової інформації, ВККС вважає за необхідне роз’яснити ситуацію щодо рішень судів.
13.08.2014
Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питання відносно форм здійснення адвокатської діяльності
Петьовка В.В.
Проектом пропонується  внести зміни до законів України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців». 
Проектом закону пропонується визначити та детально регламентувати форми здійснення адвокатської діяльності. Зокрема, пропонується встановити, що адвокатська діяльність може провадитись у виключно у трьох формах: здійснення адвокатської діяльності адвокатом індивідуально; адвокатське бюро; адвокатське об’єднання.
Проектом закону передбачено вимоги до статутних документів адвокатського бюро та адвокатського об’єднання, а також визначається порядок державної реєстрації адвокатського бюро та адвокатського об’єднання.
Законопроектом встановлюється єдина структура управління зазначеними формами адвокатської діяльності, визначається суб’єктний склад засновників та учасників адвокатського бюро, а відносно адвокатського об’єднання також розмежування повноважень між учасниками залежно від статусу в такому об’єднанні.
Останній етап проходження:               
Надано для ознайомлення (14.08.2014)
13.08.2014
Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінально-процесуального кодексу України (щодо посилення юридичної відповідальності за деякі злочини проти основ національної безпеки)
Петьовка В.В.
У проекті пропонується: внести низку змін до Кримінального кодексу  України та Кримінально-процесуального кодексу України, зокрема:
1) підвищити строк позбавлення волі у санкціях статей 109, 110 Кримінального кодексу України;
2) скасувати можливість укладення угоди про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим при підозрі або обвинуваченні у вчиненні тяжких злочинів шляхом внесення відповідних змін до статті 469 Кримінально-процесуального кодексу України.
Останній етап проходження:               
Надано для ознайомлення (14.08.2014)
13.08.2014
Голови вищих спеціалізованих судів визначатимуть територіальну підсудність справ із зони АТО
Учора, 12 серпня 2014 року, Верховна Рада України ухвалила Закон "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції" (відповідний законопроект зареєстровано за №4447а).
Законом встановлено правила зміни підсудності цивільних, господарських та адміністративних справ та підсудності й підслідності кримінальних проваджень "у зв'язку з неможливістю здійснювати правосуддя окремими судами в районі проведення антитерористичної операції".
14.08.2014
Правоохоронну систему треба терміново очистити та реформувати. Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк взяв участь у роботі круглого столу з питань реформування правоохоронної системи – «Урядовий кур’єр» - 2014.08.14 – №147
Події в Криму та на Донбасі показали неспроможність українських спецслужб і міліції протистояти сучасним викликам
Мабуть, ще ніколи в історії Україна не бачила такого жахливого, як нині, поєднання водночас брехні й правди, відвертої зради інтересів держави її продажною верхівкою та проявів небаченої самоорганізації, патріотизму й консолідації суспільства, кинутого напризволяще. Напевне, ще ніколи не було й такого ганебного масового дезертирства працівників силових структур та вражаючого героїзму і самопожертви на Донбасі в боях з терористами та російськими найманцями тисяч бійців Нацгвардії, добровольчих батальйонів, воїнів-десантників.
Неформальні практики
14.08.2014
Луганський окружний адмінсуд призупинив роботу з 1 по 20 серпня 2014 року у зв’язку із проведенням антитерористичної операції на території Луганська
Відповідно до наказу Луганського окружного адміністративного суду, необхідність продовження призупинення роботи суду обумовлена продовженням проведення антитерористичної операції на території міста Луганська та Луганської області та значним пошкодженням приміщення суду в результаті бойових дій, з метою збереження життя і здоров’я відвідувачів суду, суддів та працівників апарату суду.
Як зазначено у наказі, справи, призначені до розгляду у період з 01.08.2014 по 20.08.2014 року, буде перенесено на іншу дату.
14.08.2014
Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення правового та соціального захисту суддів
Бондарчук О.В., Осуховський О.І.
Цей законопроект визначає правові засади реалізації гарантованого права на переведення на посаду судді до суду на іншій території України суддям, які працювали в судах України на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя і виявили бажання переїхати у зв'язку з її тимчасовою окупацією Російською Федерацією.
Законопроект встановлює, що такі судді переводяться до суду на іншій території України" у порядку, визначеному Законом України "Про судоустрій і статус суддів".
До того ж такі судді, з метою їх правового та соціального захисту, до їх переведення  в установленому законом порядку, відряджаються до інших судів, заяви про переведення до яких вони подали до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, про що голова відповідного суду видає наказ на підставі заяви судді та довідки з Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про наявність вакантної посади у суді.
Останній етап проходження:
Направлено на розгляд комітету (15.08.2014)
14.08.2014
Проект Постанови про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо невідворотності покарання за окремі злочини проти основ національної безпеки, громадської безпеки та корупційні злочини
Кожем'якін А.А.
Постановляє:
1. Прийняти за основу проект Закону України про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо невідворотності покарання за окремі злочини проти основ національної безпеки, громадської безпеки та корупційні злочини (реєстр. №4448а), поданий Кабінетом Міністрів України.
2. Доручити Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності доопрацювати зазначений законопроект з урахуванням зауважень та пропозицій суб‘єктів права законодавчої ініціативи і внести його на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.
Останній етап проходження:
Постанову підписано (16.08.2014)
15.08.2014
При Комісії створено громадську науково-консультативну раду
14 серпня у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України утворено громадську науково-консультативну раду. Таке рішення було прийнято на засіданні членами Комісії.
Також Комісія затвердила положення про Раду та персональний склад до якого увійшли науковці та представники громадськості, зокрема активні учасники Революції гідності.
Метою створення Ради є удосконалення роботи Комісії на основі наукових висновків фахівців у галузі права та громадської думки.
15.08.2014
Голова ВССУ Борис Гулько з робочим візитом відвідав Апеляційний суд Черкаської області
13 липня 2014 року Апеляційний суд Черкаської області з робочим візитом відвідали голова Ради суддів України, суддя Верховного Суду України Валентина Сімоненко, Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Борис Гулько та Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк.
Під час наради, в якій взяли участь судді районних судів та Апеляційного суду Черкаської області, було обговорено проблемні питання організаційного забезпечення діяльності судових установ області.
15.08.2014
Проект Закону про внесення зміни до статті 5 Закону України "Про судовий збір" щодо державних установ у сфері соціального захисту населення
Яценюк А.П.
Проект Закону України розроблено з метою забезпечення належного виконання Міністерством соціальної політики та структурними підрозділами місцевих державних адміністрацій і виконавчих органів міських рад з питань соціального захисту населення завдань, визначених законодавством України, під час розгляду спорів у судових органах.
Останній етап проходження:
Передано на розгляд керівництву (15.08.2014)

Цікаве