Блог

16

квітня

2016

Дайджест подій у сфері правосуддя 11-17 квітня 2016 року (ЗМІ)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

11.04.2016

http://zib.com.ua/ua/122883-v_vischomu_specsudi_rozpovili_pro_skasuvannya_sudovih_rishen.html

Де проблеми, там і скасування

Складним питанням застосування норм матеріального та процесуального права під час розгляду справ цивільної юрисдикції була присвячена робоча нарада, що відбулася у Вищому спеціалізованому суді з розгляду цивільних і кримінальних справ. Так, заступник голови ВСС Марина Червинська поінформувала про статистичні дані щодо скасування судових рішень. Зокрема, висвітлила основні причини та підстави скасування рішень у касаційній інстанції у справах, пов’язаних з поверненням депозитів, трудових спорах, спорах, що виникають із сімейних правовідносин, права власності тощо.

11.04.2016

http://zib.com.ua/ua/122902-verhovniy_sud_ukraini_vislovivsya_schodo_pidtverdzhennya_for.html

Про форс-мажори

Постановою у справі №6-365цс16 від 23.03.2016 Верховний Суд висловив правову позицію щодо стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.

11.04.2016

http://zib.com.ua/ua/122972-yaki_ukrainski_spravi_znahodyatsya_na_rozglyadi_u_evropeysko.html

Україна в ЄСПЛ. Які українські справи знаходяться на розгляді у Європейському суді з прав людини?

Станом на кінець лютого цього року в Європейському суді з прав людини назбиралось стільки справ, які стосуються України, що вони вже становлять 1/5 всіх справ Суду. Більшість заяв стосуються невиконання судових рішень — більше 8 тис. справ з 14,5 тис. заяв. Ці справи належать до так званої сталої прецедентної практики ЄСПЛ, на розгляд кожної з яких Суду потрібно 1,5 — 2 роки, хоча окремі юристи відзначають, що на це треба набагато більше часу. Розглядаючи ці справи Суд намагається “розчистити шлях” до більш складних справ. Однак через обмежений ресурс ЄСПЛ частина питань зависла у повітрі.

11.04.2016

http://zib.com.ua/ua/122896-verhovniy_sud_zrobiv_visnovok_schodo_doslidzhennya_dokaziv.html

Недопитані свідки

Переконливість кожного доказу доводиться у змагальній процедурі безпосередньо перед тим складом суду, який дає цьому доказу юридично значущу оцінку. До такого висновку дійшов Верховний Суд України в постанові від 21 січня 2016 року №5-249кс15, текст якої друкує видання "Закон і Бізнес".

11.04.2016

http://zib.com.ua/ua/122895-verhovniy_sud_ukraini_zrobiv_visnovok_schodo_zavolodinnya_mo.html

Дай покататися! Незаконне заволодіння транспортним засобом (п.1 примітки до ст.289 КК) може бути вчинене будь-яким способом, зокрема шляхом обману або зловживання довірою

 До такого висновку дійшов Верховний Суд України в постанові від 21 січня 2016 року №5-365кс15, текст якого друкує видання "Закон і Бізнес".

11.04.2016

http://zib.com.ua/ua/122885-yakscho_adminsudi_zniknut_abo_do_yakih_naslidkiv_mozhe_prizv.html

Якщо адмінсуди зникнуть, або До яких наслідків може призвести намір влади позбутися «публічної юстиції»

Скільки часу існує адміністративне судочинство, стільки й не вщухають спори: чи потрібна така юстиція, вона має бути автономною чи об’єднаною із судами загальної юрисдикції. У зв’язку з появою проекту конституційних змін та закликів до уніфікації всіх видів судочинства дискусія загострилася. Дехто навіть пропонує відмовитися від адмін’юстиції. Чому певні реформаторські кроки «вбивають» юрисдикцію, що станеться, якщо одного дня адмінсуди зникнуть, та як їх урятувати?

11.04.2016

http://zib.com.ua/ua/122944-u_rezervi_na_posadi_suddiv_perebuvae_453_osobi.html

У резерві на посади суддів перебуває 453 особи

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України було затверджено список кандидатів на посаду судді, які станом на 8 квітня перебувають у резерві на заміщення вакантних посад судді.

11.04.2016

http://zib.com.ua/ua/122880-chi_mozhut_suddi_prizvischa_yakih_ne_dayut_spokoyu_politikam.html

Крізь оціночні жорна. Чи можуть служителі Феміди, прізвища яких не дають спокою політикам, розраховувати на продовження кар’єри?

Вища кваліфікаційна комісія суддів завершила проведення первинного кваліфікаційного оцінювання першої сотні законників — претендентів на «безстрокові» мантії. 73% тих, хто з’явився на перевірку, успішно її пройшли. Серед усіх цих «кваліфікаційних справ» суддів вирізняється одна, яка дозволяє принаймні припустити, яка доля чекає на тих служителів Феміди, щодо яких порушені кримінальні провадження та прізвища яких не сходять з язиків політиків. І залежно від того, чи будуть найближчим часом унесені зміни до Конституції, кар’єра цих володарів мантій може скластися по-різному.

11.04.2016

http://pravo.ua/news.php?id=0053525

ВСЮ будет проводить онлайн-трансляции заседаний постоянно

Высший совет юстиции будет проводить онлайн-трансляции заседаний постоянно. Соответствующее оборудование было предоставлено ВСЮ в рамках программы технического сотрудничества с Проектом USAID «Справедливое правосудие», передает пресс-служба ВСЮ.

11.04.2016

http://pravo.ua/news.php?id=0053529

Киевский апелляционный админсуд поддержал ходатайство НААУ об обращении в КСУ по поводу юрисдикции дел об оспаривании решений органов адвокатского самоуправления

Киевский апелляционный административный суд 30 марта с.г. рассмотрел в открытом судебном заседании ходатайство Национальной ассоциации адвокатов Украины об обращении в Верховный Суд Украины и приостановлении производства по делу по иску ЛИЦО_2 к III Съезду адвокатов Украины в лице Совета адвокатов Украины, третьи лица, не заявляющие самостоятельные требования на предмет спора: Квалификационно-дисциплинарная комиссия адвокатуры Киевской области, Министерство юстиции Украины, Национальная ассоциация адвокатов Украины о признании действий противоправными, признании противоправным и отмене решения. Суд решил (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/56910430) удовлетворить ходатайство Национальной ассоциации адвокатов Украины об обращении в Верховный Суд Украины и приостановлении производства по делу.

12.04.2016

http://zib.com.ua/ua/122898-vsu_zrobiv_visnovok_schodo_oskarzhennya_prokurorom_sudovih_r.html

Обвинувачення з елементами захисту

Законодавством не встановлено обмежень для оскарження прокурором судових рішень для забезпечення дотримання прав засудженого. До такого висновку дійшов Верховний Суд України в постанові від 21 січня 2016 року №5-332кс15, текст якої друкує видання "Закон і Бізнес".

12.04.2016

http://zib.com.ua/ua/122903-sud_vislovivsya_schodo_vstanovlennya_prava_vlasnosti_na_avto.html

Про встановлення права власності

Довіреність на право володіння та користування транспортним засобом не є правовстановлюючим документом, що посвідчує право власності. Такого висновку у справі про скасування рішення щодо арешту автомобіля, його вилучення та передання на зберігання дійшов Вінницький апеляційний адміністративний суд.

12.04.2016

http://zib.com.ua/ua/122897-verhovniy_sud_ukraini_zrobiv_visnovok_schodo_dobrovilnosti_p.html

Перевірка на щирість

Суд зобов’язаний переконливо встановити, чи були зізнавальні показання та відмова від правової допомоги добровільними. До такого висновку дійшов Верховний Суд України в постанові від 30 листопада 2015 року №5-219кс15, текст якої друкує видання "Закон і Бізнес".

12.04.2016

http://zib.com.ua/ua/122889-zakon_ne_nadilyae_organi_prokuraturi_povnovazhennyami_stavit.html

Хто сказав «злочин»?  Закон не наділяє органи прокуратури повноваженнями ставити під сумнів правосудність судових рішень

Англійський філософ Вільям Оккам радив «не множити сущеє без потреби». Можливо, застосування його відомого «леза» допомогло б розібратися з тим вузлом запитань, який не дозволяє ні практикам, ні вченим дійти одностайності у питаннях, пов’язаних із встановленням неправосудності судових рішень. Не заглиблюючись у деталі, спробуємо подивитися у корінь проблеми, як радять самі прокурори.

12.04.2016

http://zib.com.ua/ua/122877-za_lozungom_suddi_sabotuyut_lyustraciyu_nardepi_prihovuyut_n.html

Очищення через популізм. За лозунгом «Судді саботують люстрацію» нардепи приховують недосконалість власного закону

Пригадаймо, як 16 вересня 2014 року, після кількаденних бурхливих демонстрацій, Верховна Рада з третьої спроби прийняла законопроект «Про очищення влади». І до, і після остаточного голосування цей документ був розкритикований правозахисниками та експертами як такий, що не відповідає європейським і міжнародним нормам стосовно прав людини. Крім того, закон був прийнятий з порушенням процедури, але Президент не наклав вето, і за місяць він набув чинності. Чи вдалося за 1,5 року досягнути мети, що проголошувалася під час ухвалення цього документа? - Олексій Котеньов, суддя Харківського окружного адміністративного суду.

12.04.2016

http://zib.com.ua/ua/122978-suddi_hochut_obmezhiti_zlovzhivannya_pravami_v_civilnomu_pro.html

Судді хочуть обмежити зловживання правами в процесі

У разі подання апеляційної скарги на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, а також повторного подання апеляційної скарги на ухвалу, що вже переглядалася в апеляційному порядку, оскарження якої перешкоджає подальшому розгляду справи, суд першої інстанції повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу, яка не підлягає оскарженню.  Такі зміни до ч.2 ст. 293 ЦПК пропонує внести Асоціація слідчих суддів, яка звертається з такою ініціативою до всіх народних депутатів України. Про це “ЗіБ” повідомляє з посиланням на Київський районний суд Одеси.

12.04.2016

http://zib.com.ua/ua/122886-golova_dnipropetrovskogo_apelyaciynogo_adminsudu_omartinenko.html

Голова ДААС Олександр Мартиненко:
«Якщо відмовитися від спеціалізованих судів, то це буде величезний крок назад»

Представники адміністративної юрисдикції відмовляються вірити в те, що в реформаторів підніметься рука на юстицію. Вони сподіваються, що систему вдасться відстояти і вказують на проблеми, які сьогодні заважають адмінсудам працювати на повну потужність. Про те, чим нині живе адмін’юстиція і чому без неї не можна обійтися, «ЗіБ» поцікавився в голови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Олександра Мартиненка.

12..04.2016

http://www.pravda.com.ua/news/2016/04/12/7105272/

Організатора афери "Еліта-Центру" випустили під заставу 384 млн

Суд звільнив з-під варти організатора афери "Еліта-Центру" Олександра Шахова під заставу 384 мільйони гривень. Про це інформує у вівторок прес-служба Генпрокуратури.

12.04.2016

http://www.pravda.com.ua/news/2016/04/12/7105214/

Москаль оскаржив у суді закарпатський референдум 1991 року

Закарпатський губернатор Геннадій Москаль вимагає в суді визнати незаконним результат референдуму 1 грудня 1991 року, в якому йшлося про надання Закарпатській області статусу спеціальної самоврядної одиниці в складі України. Як йдеться на сайті Москаля, відповідний позов він направив до Окружного адмінсуду. Також Москаль вимагає скасувати відповідні рішення Закарпатської обласної ради.

12.04.2016

http://www.pravda.com.ua/news/2016/04/12/7105211/

Краснова залишили в СІЗО, він оголосив голодування

Апеляційний суд Києва визнав законним арешт керівника громадянського корпусу "Азов-Крим" Станіслава Краснова, підозрюваного в зраді і тероризмі. Відповідне рішення оголосив у ході судового засідання у вівторок головуючий в колегії суддів, передає Інтерфакс-Україна.

12. 04.2016

http://pravo.ua/news.php?id=0053562

Дело Касько: ГПУ должна передать дело в НАБУ, чтобы снять вопросы конфликта интересов, - С.Гребенюк, партнер ЮБ «ЕПАП Украина»

Событие начавшись вечером воскресенья, теперь каждый день дает новую информацию о действиях Генеральной прокуратуры в отношении своего бывшего сотрудника Виталия Касько, который ранее занимал должность заместителя генерального прокурора. «Юридическая практика» решила узнать мнение юристов о сложившейся ситуации.

12.04.2016

http://pravo.ua/news.php?id=0053559

Из 26 судей Апелляционного суда Киевской области, которые должны проходить квалификационное оценивание, семь подали заявления об отставке, — ВККС

В Высшей квалификационной комиссии судей Украины начался первый этап первичного квалификационного оценивании судей апелляционных судов — экзамен. В первую группу входит 26 судей Апелляционного суда Киевской области. Как сообщают в ВККС, из 26 судей, включенных в первую группу, на день проведения экзамена семь судей подали заявления об отставке, их оценивание Комиссией остановлено. Кроме того, один судья обратился с заявлением о перенесении сроков его оценивания в связи с пребыванием в ежегодном отпуске, один судья не явился, поскольку находится на больничном.

12.04.2016

http://helsinki.org.ua/articles/yak-zvernutys-do-evropejskoho-sudu-yakscho-vasha-domivka-bula-poshkodzhena-v-zoni-ato-instruktsiya-vid-yurystiv-spilky/

Як звернутись до Європейського суду, якщо ваша домівка була пошкоджена в зоні АТО?

Проблема зруйнованої або пошкодженої власності в зоні проведення бойових дій – наразі одна з найактуальніших в Україні. До Спілки нерідко звертаються люди, які залишились без домівки через війну. Головним чином постає питання про відповідальність. Хто та як може відшкодувати збитки постраждалим та скільки часу може зайняти встановлення справедливості?

13.04.2016

http://zib.com.ua/ua/122920-vasu_pidtrimav_poziciyu_advokativ_schodo_donarahuvannya___1_.html

Оподаткування інвестицій

 Команда практики вирішення спорів юридичної фірми Aequo успішно захистила інтереси українського інвестора у Вищому адміністративному суді. Предметом позовних вимог було оскарження податкового повідомлення-рішення, відповідно до якого державна податкова інспекція донарахувала податок на доходи фізичних осіб у розмірі близько $1 млн.

13.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123018-perelik_zvilnenih_vid_splati_sudovogo_zboru_hochut_dopovniti.html

Перелік звільнених від сплати судового збору хочуть доповнити

Парламенту пропонують внести зміни до Закону про судовий збір в частині доповнення переліку суб'єктів, які звільняються від сплати судового збору. Мова йде про ветеранів війни, споживачів та постраждалих від органів, що здійснюють ОРД. Відповідний законопроект №4393 "Про внесення змін до ст. 5 Закону "Про судовий збір" (щодо доповнення переліку суб'єктів, які звільняються від сплати судового збору)" у ВР зареєструвала група народних депутатів.

13.04.2016

http://zib.com.ua/ua/122899-verhovniy_sud_zrobiv_visnovok_schodo_splati_fop-om_edinogo_v.html

ФОП без додаткових пільг

Фізична особа—підприємець, яка отримує пенсію у зв’язку із втратою годувальника, не звільняється від сплати за себе єдиного внеску. До такого висновку дійшов Верховний Суд України в постанові від 26 січня 2016 року №805/3949/14, текст якої друкує видання "Закон і Бізнес".

13.04.2016

http://zib.com.ua/ua/122901-verhovniy_sud_vislovivsya_schodo_nediysnosti_dogovoru_daruva.html

Про оспорювання договору дарування

Постановою у справі №6-93цс16 від 16.03.2016 Верховний Суд висловив правову позицію щодо визнання договору дарування недійсним та повернення сторін до первісного стану.

13.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123016-trivae_dobir_kandidativ_u_chleni_gromadskoi_radi_pri_radi_su.html

Триває добір кандидатів у члени громадської ради при РСУ

Рада суддів України повідомляє про можливість подання заявок на членство у Громадській раді при РСУ, яка є постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, утвореним для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами.

13.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123011-do_kpk_hochut_vnesti_zmini_schodo_kolegialnogo_rozglyadu_spr.html

До КПК хочуть внести зміни щодо колегіального розгляду справ

Судді пропонують парламенту внести зміни до Кримінального процесуального кодексу України в частині розгляду кримінальних проваджень в суді першої інстанції щодо злочинів, за вчинення яких передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк більше 10 років. Планується визначити, що такі справи розглядаються судом колегіально у складі трьох професійних суддів лише за клопотанням обвинуваченого. Таку пропозицію Асоціації слідчих суддів України стосовно внесення відповідинх змін до ч.2 ст. 31 КПК підтримав народний депутат В.Гусак, про що "ЗіБ" повідомляє з посиланням на Київський райсуд Одеси.

13.04.2016

http://zib.com.ua/ua/122900-chi_mozhe_zavaditi_sudoviy_zbir_predstavnictvu_interesiv_der.html

Конкур для прокуратури. Чи може завадити судовий збір представництву інтересів держави?

Якщо дискусії щодо обґрунтованості звернень прокурорів із позовами та заявами про вступ у справу тільки набирають обертів (див. «ЗіБ» №14/2016), то наразі чи не найбільше суперечностей виникає з приводу оскарження прокурорами судових рішень після набрання чинності змін до закону «Про судовий збір». Зокрема, чи повинні суди брати до уваги відсутність або обмеженість коштів для сплати збору у кошторисах органів прокуратури й надавати відповідну відстрочку для його оплати? Чи може це виправдати пропуск процесуальних строків для подання апеляційних та касаційних скарг? Проаналізуємо, як на ці питання відповідає судова практика.

13.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123003-u_bilshosti_sudiv_viznachilis_z_pres-sekretaryami.html

У більшості судів визначились з прес-секретарями

Посада головного спеціаліста із забезпечення зв'язків з засобами масової інформації (прес-секретаря) введена в штатний розпис 36 апеляційних судів України. З них, як пояснили "ЗіБ" у ДСАУ, 29 посад заповнені, а сім є вакантними. В усіх інших апеляційних судах визначено осіб, на яких покладено виконання обов'язків прес-секретаря.

13.04.2016

http://www.pravda.com.ua/news/2016/04/13/7105376/

Суд в Києві дозволив арешт голови окупаційного уряду Криму

Печерський районний суд Києва дав дозвіл на затримання глави окупаційного уряду Криму Сергія Аксьонова. Про це повідомляє в середу прес-служба Генеральної прокуратури.

13.04.2016

http://www.pravda.com.ua/news/2016/04/13/7105346/

НБУ подав до суду на депутата від "Самопомочі"

Національний банк 12 квітня подав позов до суду на депутата від "Самопомочі" Павла Костенка про захист ділової репутації. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

13.04.2016

http://www.epravda.com.ua/news/2016/04/13/589366/

"Газпром" оскаржує в суді рішення АМКУ про штраф у 86 мільярдів

Компанія "Газпром" просить Госпсуд Києва визнати недійсним рішення АМКУ про накладення штрафу в розмірі 85 965,927 млн гривень за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу через Україну в період 2009-2014 років і 11 місяців 2015 року. Про це свідчать дані офіційного веб-порталу "Судова влада України", передають Українські Новини.

13.04.2016

http://sud.ua/news/2016/04/13/89476-apellyatsionnij-syd-ostavil-arest-na-schetakh-energoseti

Апелляционный суд оставил арест на счетах «Энергосети»

Киевский апелляционный хозяйственный суд принял решение оставить арест на денежных средствах ЗАО «ХК «Энергосети» в сумме более 41,8 млн грн. Об этом сообщили в пресс-службе НАБУ. Данные средства были перечислены ООО «Запорожский титано-магниевый комбинат» на счет «ХК «Энергосети» в рамках договора об уступке права требования долга за электрическую энергию, которую поставляет ОАО «Запорожьеоблэнерго».

13.04.2016

http://sud.ua/news/2016/04/13/89462-oglaska-imyshchestva-sydej-na-attestatsii-ot-ystarevshikh-dannikh-do-razglasheniya-bankovskoj-tajni

Огласка имущества судей на аттестации: от устаревших данных до разглашения банковской тайны

Высшая квалификационная комиссия судей (ВККС) завершила первичное квалификационное оценивание первой группы из 100 судей, претендующих на избрание судьями бессрочно. Всего в оценивании в феврале – марте 2016 года приняли участие 94 судьи. Еще шесть или не явились, или были уволены в процессе оценивания. 69 судей прошли оценивание успешно и подтвердили возможность работать судьей. В других случаях судьям везло меньше.

13.04.2016

http://ua.racurs.ua/1158-bronetankovyy-zavod-na-poli-sudovyh-bataliy

Бронетанковий завод на полі судових баталій

Київському бронетанковому заводу явно не пощастило, оскільки це далеко не перша його судова тяжба протягом останніх двох років.

14.04.2016

http://zib.com.ua/ua/122963-verhovniy_sud__ukraini_vislovivsya_schodo_dogovoru_pozichki.html

Про договір позички

Постановою від 30.03.2016, ухваленою у справі №6-107цс16, Верховний Суд поповнив базу правових висновків щодо визнання переважного права купівлі приміщення.

14.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123036-sud_zrobiv_visnovok_schodo_obrahunku_stazhu_roboti_v_nebezpe.html

Суд зробив висновок щодо обрахунку стажу роботи

Обрахунок стажу роботи у відділі з особливо небезпечними інфекціями санітарно-епідеміологічної станції в одинарному розмірі є протиправним. До такого висновку дійшов Вінницький апеляційний адміністративний суд у справі про перерахунок стажу та зарахування його в подвійному розмірі.

14.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123035-sud_ne_dozvoliv_vzyati_pid_vartu_kaska.html

Суд не дозволив взяти під варту Каська

 В Печерському районному суді м. Києва розглядалось питання обрання екс-заступнику Генерального прокурора України, адвокату Віталію Каську запобіжного заходу. Суд вирішив застосувати до нього такий запобіжний захід як особисте зобов'язання. Як повідомляють адвокати, прокуратура вимагала обрання для В.Каська запобіжного заходу і виді тримання під вартою, або ж застави у розмірі 1,8 млн. грн. Однак суд вирішив відмовити у задоволенні клопотання прокуратури стосовно тримання від вартою.

14.04.2016

http://zib.com.ua/ua/122962-verhovniy_sud_ukraini_vislovivsya_schodo_vidpovidalnosti_per.html

Про відповідальність перевізника

У постанові від 23.03.2016, прийнятій у справі №6-2086цс15, Верховний Суд висловив правову позицію щодо стягнення вартості вантажу.

14.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123022-sudoviy_zbir_hochut_skasuvati_dlya_vstanovlennya_faktu_smert.html

Перелік звільнених від судового збору заяв хочуть розширити

Верховній Раді України пропонують передбачити в законодавстві України норму, відповідно до якої судовий збір не справляється за подання заяви про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України. Відповідну пропозицію містить проект Закону від 12.04.2016 №4394 "Про внесення змін до Закону України "Про судовий збір" (щодо уточнення переліку процесуальних документів, за подання яких судовий збір не справляється)", автором якого є народний депутат Євгеній Мураєв.

14.04.2016

http://www.pravda.com.ua/news/2016/04/14/7105432/

В Amnesty International засудили заборону Меджлісу

Рішення про припинення діяльності Меджлісу, представницького органу кримських татар у Криму, зводить нанівець одне з тих небагатьох прав, які ще лишилися у меншини, яку Росія має захищати, а не переслідувати. Про це йдеться у заяві Amnesty International.

14.04.2016

http://www.pravda.com.ua/news/2016/04/14/7105495/

КС знову відкрив провадження щодо люстрації

Конституційний Суд відкрив нове провадження щодо конституційності норм закону "Про очищення влади" за поданням Верховного суду України від 25 грудня 2015 року. Про це повідомляє "Громадський люстраційний комітет".

14.04.2016

http://www.pravda.com.ua/news/2016/04/14/7105499/

Суд відмовився арештовувати Каська

Печерський райсуд Києва відмовився задовольнити клопотання прокурорів про арешт екс-заступника генерального прокурора України Віталія Каська. Таке рішення зачитав головуючий суддя Олег Білоцерківець, передає кореспондент "Української правди".  

14.04.2016

http://www.eurointegration.com.ua/experts/2016/04/14/7047667/

Чи може Європейський суд з прав людини захистити від податківців

Відсутність в Україні чітких та прозорих "правил гри" для успішного ведення господарської діяльності залишає бізнесу тільки надію на зменшення податкового навантаження та тиску з боку контролюючих органів. Хоча надії на позитивні зміні все ще живі, бізнес наразі продовжує перебувати під пильною увагою фіскальних органів та прокуратури.

Чи можливо ефективно захистити свої права за такої ситуації? Беручи до уваги орієнтацію на європейські стандарти в усіх сферах, наразі все частіше говорять про Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) та захист з його допомогою порушених прав (зокрема, і бізнесу).

14.04.2016

http://pravo.ua/news.php?id=0053611

ВСЮ отказал во внесении представлений об увольнении И.Личевецкого, В.Мельничука и Б.Санина с должностей судей

Высший совет юстиции рассмотрел дисциплинарное дело по заключению Временной специальной комиссии по проверке судей судов общей юрисдикции в отношении судей Киевского апелляционного административного суда Игоря Личевецкого, Владимира Мельничука и судьи Окружного административного суда города Киева Богдана Санина. Как передает корреспондент «ЮП», ВСЮ отказал во внесении представлений об увольнении И.Личевецкого, В.Мельничука и Б.Санина с должностей судьей.

14.04.2016

http://sud.ua/news/2016/04/14/89536-prakticheskie-aspekti-primeneniya-adminsydami-praktiki-evropejskogo-syda-po-pravam-cheloveka

Практические аспекты применения админсудами практики Европейского суда по правам человека

3 апреля 2016 года, в Высшем административном суде Украины был проведен круглый стол на тему: «Практические аспекты применения административными судами практики Европейского суда по правам человека». В круглом столе взяли участие европейские эксперты: доктор права Эдит Целлер и судья Административного суда Австрии Гейнрих Зенса.  Круглый стол стал некой платформой для диалога между европейскими и украинскими специалистами в области права в вопросе применения практики ЕСПЧ: участники мероприятия обсудили актуальные вопросы, касающиеся практики применения административными судами решений ЕСПЧ в Украине, в свою очередь, европейские гости поделились опытом ознакомления с практикой ЕСПЧ судьями стран Европейского союза, а также рассказали о построении работы в европейских судах по данному вопросу. 

14.04.2016

http://sud.ua/news/2016/04/14/89529-pri-povtornom-avtomaticheskom-raspredelenii-dela-ne-ychitivaetsya-zanyatost-sydi-v-drygom-protsesse--predsedatel-apellyatsionnogo-syda-chernigovskoj-obl-s-tagiev

При повторном автоматическом распределении дела не учитывается занятость судьи в другом процессе, — председатель Апелляционного суда Черниговской области С. Тагиев

В начале марта 2016 года Совет судей Украины внес изменения в Положение об автоматизированной системе документооборота суда. О том, может ли вызвать проблемы в работе суда необходимость применять автоматизированную систему в случае замены в составе коллегии судей при временной невозможности исполнения судьей своих обязанностей, «Судебно-юридической  газете» рассказал председатель Апелляционного суда Черниговской области Садиг Тагиев.

14.04.2016

http://sud.ua/news/2016/04/14/89514-vse-podrobnosti-avtomatizirovannoj-sistemi-dokymentooborota-rasskazal-predsedatel-apellyatsionnogo-syda-zaporozhskoj-obl-v-gorodovenko

Все подробности автоматизированной системы документооборота рассказал председатель Апелляционного суда Запорожской области В. Городовенко

В предыдущих номерах наше издание поднимало вопрос о рассмотренных Советом судей изменениях в Положении об автоматизированной системе документооборота суда (далее – Положение об АСД). Речь идет о заложенной ранее в его п. 2.3.12 возможности изменения состава коллегии судей в т.н. «ручном режиме» в случае временной невозможности исполнения судьей его обязанностей (например, его болезни или отпуска). «Судебно-юридическая газета» решила узнать у председателя Апелляционного суда Запорожской области Виктора Городовенко — изменилась ли в связи с этим организация работы, а также требует ли Положение об АСД дальнейшего усовершенствования.

15.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123076-sudi_ternopilschini_otrimali_visoki_ocinki_vidviduvachiv.html

З повагою до людей

Апеляційний суд Тернопільської області отримав одну з найвищих оцінок жителів краю. Серед установ місцевого рівня високу оцінку має Козівський районний суд.

15.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123098-konstituciyniy_sud_ukraini_publikue_grafik_roboti_.html

Конституційний Суд України публікує графік роботи

Конституційний Суд України оприлюднив проект порядку денного засідань і пленарних засідань Суду на 18 - 21 та 26 квітня 2016 року.

15.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123078-verhovniy_sud_ukraini_zrobiv_visnovok_schodo_prav_suddi.html

Преюдиція вини

Суддя вправі захищати в кримінальному провадженні свої права, свободи та інтереси, яких стосується вирок щодо іншої особи. До такого висновку дійшов Верховний Суд України в постанові від 3 березня 2016 року №5-347кс15, текст якої друкує видання "Закон і Бізнес".

15.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123103-u_vischomu_gospodarskomu_sudi_ukraini_stane_menshe_na_10_sht.html

У ВГСУ стане менше на 10 штатних посад суддів

У Вищому господарському суді України вирішили скоротити десять штатних посад суддів, у Дніпропетровському апеляційному господарському суді – три посади, у господарському суді Дніпропетровської області – дві, у господарському суді Івано-Франківської області – одна, у господарському суді Одеської області – три посади.

15.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123050-zminyuyutsya_vimogi_do_dokumentiv_dlya_bezstrokovogo_obranny.html

Змінюються вимоги до документів для обрання судді

Вища кваліфікаційна комісія суддів України внесла зміни та доповнення до Положення про порядок подання документів, підготовки та розгляду Вищою кваліфікаційною комісією суддів України питання про рекомендування кандидата для обрання на посаду судді безстроково.

15.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123048-suddya_yaka_zvilnila_eks-berkutivcya_mozhe_vtratiti_posadu.html

Суддя, яка звільнила екс-беркутівця, може втратити посаду

Вища рада юстиції вирішила внести подання до Верховної Ради України про звільнення Волкової Світлани Яківни з посади судді Печерського районного суду міста Києва у зв’язку з порушенням присяги судді. Причина - рішення судді стосовно тримання під вартою Д.Садовника. Таке рішення стосовно було прийнято ВРЮ одноголосно на засіданні 14 квітня 2016 року.

15.05.2016

http://zib.com.ua/ua/122875-suddi_advokati_ta_naukovci_obgovorili_rozpodil_yurisdikcii_v.html

Блукання в трьох юрисдикціях. Суди «позмагалися» за повноваження в новому процесуальному законодавстві

Загальні та господарські суди порозумілися щодо основних принципів розподілу юрисдикції, передбачених проектами змін до процесуального законодавства. Водночас «адміністративники», текст проекту змін до кодексу яких ще не оприлюднено, побоюються, що в підсумку їм залишаться тільки спори щодо виборчого законодавства.

15.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123044-3-h_suddiv_maydanu_virishili_ne_zvilnyati_za_porushennya_pri.html

3-х “суддів Майдану” вирішили не звільняти.
І.Бенедисюк: "Ми не даємо оцінку судовому рішенню, яке прийняв суддя"

Вища рада юстиції відмовила у внесенні подання про звільнення Богдана Саніна з посади судді окружного адміністративного суду міста Києва, Ігоря Лічевецького та Володимира Мельничука з посад суддів Київського апеляційного адміністративного суду у зв’язку з порушенням присяги судді. Як пояснили "ЗіБ" у ВРЮ, за таке рішення проголосувало 12 членів ВРЮ, проти – три, крім того, буде оголошено окрему думку.

15.04.2016

http://www.pravda.com.ua/news/2016/04/15/7105648/

Суд дозволив арештувати 2,3 млн на рахунку Азарова

Апеляційний суд Києва визнав законним арешт 2,3 млн гривень на рахунку колишнього прем'єр-міністра Миколи Азарова в "Ощадбанку".  Про це йдеться в повідомленні прес-служби Генпрокуратури в п'ятницю.

15.04.2016

http://sud.ua/news/2016/04/15/89592-o-problemakh-vizvannikh-izmeneniyami-avtomatizirovannoj-sistemi-dokymentooborota-rasskazal-predsedatel-visshego-spetssyda-b-gylko

О проблемах, вызванных изменениями автоматизированной системы документооборота в Высшем спецсуде

В начале марта 2016 года Совет судей Украины внес изменения в Положение об автоматизированной системе документооборота суда. О том, может ли вызвать проблемы в работе суда необходимость применять автоматизированную систему в случае замены в составе коллегии судей при временной невозможности исполнения судьей своих обязанностей, «Судебно-юридической  газете»  рассказал председатель Высшего специализированного суда Украины по рассмотрению гражданских и уголовных делБорис Гулько.

15.04.2016

http://sud.ua/news/2016/04/15/89590-avtomatizirovannaya-sistema-raspredeleniya-del-privodit-k-tomy-chto-sydya-dolzhen-odnovremenno-nakhoditsya-v-neskolkikh-mestakh--predsedatel-apellyatsionnogo-syda-kieva-ya-golovachev

Автоматизированное распределение дел обязывает судью находиться в нескольких местах одновременно

В начале марта 2016 года Совет судей Украины внес изменения в Положение об автоматизированной системе документооборота суда. О том, может ли вызвать проблемы в работе суда необходимость применять автоматизированную систему в случае замены в составе коллегии судей при временной невозможности исполнения судьей своих обязанностей, «Судебно-юридической газете» рассказал председатель Апелляционного суда города Киева Ярослав Головачев.

15.04.2016

http://sud.ua/news/2016/04/15/89587-ostaetsya-voprosom-kakoj-srok-otpyska-ili-bolezni-yavlyaetsya-dlitelnim-dlya-zameni-ychastnika-kollegii--predsedatel-apellyatsionnogo-syda-kievskoj-obl-a-danilov

Остается вопросом, какой срок является длительным для замены судьи, — А. Данилов

В начале марта 2016 года Совет судей Украины внес изменения в Положение об автоматизированной системе документооборота суда. О том, может ли вызвать проблемы в работе суда необходимость применять автоматизированную систему в случае замены в составе коллегии судей при временной невозможности исполнения судьей своих обязанностей, «Судебно-юридической газете» рассказал председатель Апелляционного суда Киевской области Алексей Данилов.

15.04.2016

http://sud.ua/news/2016/04/15/89586-sekretarya-syda-ograbili-na-million-griven-video

Секретаря суда ограбили на миллион гривен. ВИДЕО

В Ужгороде секретаря суда ограбили более чем на миллион гривен. Злоумышленники подобрали ключи к замку и вынесли из квартиры 9-этажного дома деньги и драгоценности. Об этом сообщает пресс-служба Нацполиции Украины.

15.04.2016

http://sud.ua/news/2016/04/15/89585-neydobstvakh-izmenenij-avtomatizirovannoj-sistemi-dokymentooborota-syda-glazami-predsedatelya-apellyatsionnogo-syda-zaporozhskoj-obl-v-gorodovenko

«Неудобства» изменений автоматизированной системы документооборота суда

В начале марта 2016 года Совет судей Украины внес изменения в Положение об автоматизированной системе документооборота суда. О том, может ли вызвать проблемы в работе суда необходимость применять автоматизированную систему в случае замены в составе коллегии судей при временной невозможности исполнения судьей своих обязанностей, «Судебно-юридической газете» рассказал председатель Апелляционного суда Запорожской областиВиктор Городовенко.

15.04.2016

http://sud.ua/news/2016/04/15/89584-osnovnoe-vremya-sydi-dolzhni-tratit-na-izychenie-sydebnikh-del-i-syt-problemi-a-ne-na-organizatsiyu-protsessa--predsedatel-visshego-khozsyda-b-lvov-

Судьи должны тратить время на изучение судебных дел, а не на организацию процесса, — Б. Львов

В начале марта 2016 года Совет судей Украины внес изменения в Положение об автоматизированной системе документооборота суда. О том, может ли вызвать проблемы в работе суда необходимость применять автоматизированную систему в случае замены в составе коллегии судей при временной невозможности исполнения судьей своих обязанностей, «Судебно-юридической газете» рассказал председатель Высшего хозяйственного суда Украины Богдан Львов.

16.04.2016

http://korrespondent.net/ukraine/3669882-sudy-nazvaly-zarplatu-s-kotoroi-smohut-otkazatsia-ot-vziatok

Судьи назвали зарплату, с которой смогут отказаться от взяток

Зарплата должна быть не менее двух тысяч долларов, считает глава Совета судей Украины. Председатель Совета судей Украины Валентина Симоненко в интервью журналу Корреспондент заявила, что зарплата судьи должна быть не менее двух тысяч долларов. При этом Симоненко подчеркнула, что должен быть жёсткий̆ контроль и жесткое наказание.

16.04.2016

http://sud.ua/news/2016/04/16/89589-sovet-sydej-opredelilsya-s-kolichestvom-sydej-v-mestnikh-obshchikh-sydakh

Совет судей определился с количеством судей в местных общих судах

15 апреля 2016 года, Совет судей Украины (ССУ) продолжил заседание от 8 апреля и рассмотрел оставшиеся вопросы с повестки дня в режиме видеоконференцсвязи. Об этом сообщает пресс-служба ССУ.

17.04.2016

http://www.pravda.com.ua/news/2016/04/17/7105792/

Суд заарештував мера Вишгорода на два місяці

Печерський райсуд Києва обрав меру Вишгорода Олексію Момоту запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 2 місяці з можливістю внесення застави в розмірі 5 мільйонів гривень. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

17.04.2016

http://www.pravda.com.ua/news/2016/04/17/7105780/

У Києві суд відпустив підозрюваного у наркоторгівлі "авторитета"

У Києві Шевченківський райсуд відпустив під заставу у 35 тис. доларів Вадима Великодного, затриманого 15 квітня під час спроби дачі хабара начальнику департамента протидії наркозлочинності Іллі Киві. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив сам Кива. 

Цікаве