Блог

15

жовтня

2016

Дайджест подій у сфері правосуддя 10-16 жовтня (офіційні джерела)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

10.10.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/34F278B033327B17C2258048004F55E6?OpenDocument&year=2016&month=10&

Суди відповідної юрисдикції здійснюють судовий контроль за виконавчим провадженням, – суддя Верховного Суду України Василь Гуменюк

Проблематиці підсудності спорів щодо неправомірних рішень, дій чи бездіяльності приватних виконавців присвятив свою доповідь на Міжнародному форумі з виконавчого провадження суддя Верховного Суду УкраїниВасиль Гуменюк.

10.10.2016

http://www.arbitr.gov.ua/news/2660/

ВГСУ та Генеральна Дирекція Європейської Комiсiї з питань політики сусідства i розширення переговорів провели спільний семінар щодо колективних (масових) позовів

7 жовтня 2016 року в рамках Інструменту TAIEX відбувся семінар щодо колективних (масових) позовів, організований Генеральною Дирекцією Європейської Комiсiї з питань політики сусідства i розширення переговорів та Вищим господарським судом України. Мета зустрічі – проаналізувати становлення інституту колективного позову в Європі, досвід функціонування цього інституту в країнах ЄС, види масових позовів, а також обговорити необхідність введення інституту масового позову в Україні.

10.10.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/u-komisii-widbulasia-robotcha-zustritch-z-priedstawnikami-monitoringowoi-misii-oon-z-praw-liudini-w-ukraini/

У Комісії відбулася робоча зустріч з представниками Моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні

7 жовтня 2016 року Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков і секретар дисциплінарної палати Комісії Михайло Макарчук провели робочу зустріч з Фіоною Фрейзер, Головою Моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні. У заході також взяли участь Бенжамін Моро, заступник Голови Місії ООН з прав людини, Сергій Курносенко та Тетяна Берегова, спеціалісти Моніторингової Місії ООН з прав людини. Голова Комісії розповів про основні функції та поточну діяльність Комісії в рамках здійснення судової реформи в Україні відповідно до ухвалених Верховною Радою України змін до Конституції України в частині правосуддя, а також про нову редакцію Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

10.10.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1839

Розпочала роботу Програма USAID «Нове правосуддя»

Про напрями співпраці у рамках Програми USAID  «Нове правосуддя» та плани першого року її реалізації йшлося під час зустрічі керівника Програми Девіда Вона та Голови Вищої ради юстиції Ігоря Бенедисюка.

Учасники зустрічі домовилися про надання експертної та технічної підтримки інституційного розвитку Вищої ради правосуддя, насамперед у налагодженні системи роботи з притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності, надання експертної допомоги в організації та проведенні конкурсного добору суддів, зокрема у виробленні критеріїв добору, підвищенні ефективності документообігу та управління рухом справ в судовій системі шляхом використання ІТ та систем електронного правосуддя, посилення комунікаційної спроможності судової влади тощо.

11.10.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/9F64C79C49324E6EC22580490028DEBA?OpenDocument&year=2016&month=10&

Суддя Верховного Суду України взяв участь у V Міжнародному Форумі з практики Європейського суду з прав людини

Суддя Верховного Суду України Михайло Гриців у своєму виступі на Форумі наголосив, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, а тому держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження й забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

11.10.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/43374E1451A2FFDDC22580490046CB71?OpenDocument&year=2016&month=10&

Суддя Верховного Суду України взяв участь у робочій зустрічі проекту Ради Європи

Суддя Верховного Суду України Богдан Пошва взяв участь у засіданні тематичної групи з обговоренню попереднього проекту Методології з виміру прогресу здійснення реформ у сфері юстиції в Україні в частині правосуддя. Розробка Методології з виміру прогресу здійснення реформ проекту Ради Європи «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні» є надзвичайно важливою як для міжнародних партнерів, так і для українського суспільства, наголосив суддя Верховного Суду України Богдан Пошва.

11.10.2016

http://www.vasu.gov.ua/123671/

Огляд ЗМІ. "Проект возз’єднання"

МАРИНА ЗАКАБЛУК

Пленум Вищого адміністративного суду підбив піврічні підсумки роботи. Аналіз діяльності «адміністративників» показав, які проблеми чекають новий Верховний Суд. 65 суддів, яких призначать, отримають майже 40 тис. справ. А структурне реформування не зможе гарантувати, що ВС урешті-решт удасться уніфікувати судову практику.

11.10.2016

http://www.vasu.gov.ua/123672/

Судді ВАСУ взяли участь у V Міжнародному форумі з практики Європейського суду з прав людини

V Міжнародний форум, що проходив з 6 по 8 жовтня 2016 року у Львівському  національному університеті імені  Івана  Франка, укотре став  платформою  для  широкого  кола  фахівців  у  галузі права, де професійно обговорювалися питання, пов’язані з практикою використання рішень Європейського суду з прав людини у правозастосовній діяльності судів в Україні.

11.10.2016

http://www.arbitr.gov.ua/news/2679/

Відбулося засідання тематичної групи по обговоренню Методології з виміру прогресу здійснення реформ у сфері юстиції в Україні

10 жовтня 2016 року відбулося засідання тематичної групи по обговоренню Методології з виміру прогресу здійснення реформ у сфері юстиції в Україні. У заході взяли участь представники Вищого господарського суду України, установ сфери юстиції, громадських організацій та міжнародних ініціатив.

12.10.2016

http://court.gov.ua/300036/

Судді Голопристанського райсуду заявляють про тиск з боку слідчих прокуратури Херсонської області

Судді Голопристанського районного суду Херсонської області звернулися до Ради суддів України зі зверненням щодо незаконного впливу на них з боку слідчих обласної прокуратури.

   У зверненні, зокрема зазначається, що 27 вересня 2016 року, на адресу Голопристанського районного суду надійшов запит прокуратури Херсонської області, в якому повідомлялося, що слідчим відділом обласної прокуратури проводиться досудове розслідування  у кримінальному провадженні за фактом винесення суддями Голопристанського районного суду та апеляційного суду Херсонської області неправосудних рішень  у цивільних справах за позовами ТОВ "Херсонавтотранс" з попередньою кваліфікацією за частиною першою статті 375 КК України (постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови).

12.10.2016

http://sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/pressluzhba_informuje.html

Прес-служба інформує

У зв’язку з надходженням до ВССУ запитів від ЗМІ стосовно результатів розгляду кримінальної справи щодо Пукача О. П. 12 жовтня 2016 року прес-служба суду повідомляє таке.

12.10.2016

http://www.arbitr.gov.ua/news/2672/

Інформація за результатами надання Господарському суду Харківської області методичної допомоги з питань застосування банківського та корпоративного законодавства

З 03 по 07 жовтня 2016 року з метою надання методичної допомоги у Господарському суді Харківської області перебувала робоча група Вищого господарського суду України у складі: заступника секретаря першої судової палати, судді Олексія Євсікова – керівника робочої групи, суддів Світлани Самусенко і Світлани Шевчук, начальника управління забезпечення роботи першої судової палати Вищого господарського суду України Дмитра Умрихіна та начальника відділу забезпечення роботи секретаря судової палати управління забезпечення роботи першої судової палати Олесі Лукомської.Захід відбувся на виконання пункту 3.26 розділу ІІІ плану роботи Вищого господарського суду України на 2016 рік.

12.10.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/widbulasia-robotcha-zustritch-priedstawnikiw-siekrietariatu-komisii-z-priedstawnikami-konsultatiwnoi-misii-ewropiejskogo-soiuzu-w-ukraini-euam-u-sfieri-stratiegitchnich-komunikacij/

Відбулася робоча зустріч представників секретаріату Комісії з представниками Консультативної Місії Європейського Союзу в Україні (EUAM) у сфері стратегічних комунікацій

11 жовтня 2016 року відбулася робоча зустріч представників Комісії з представниками Консультативної Місії Європейського Союзу в Україні (EUAM). Учасники заходу обговорили перспективні напрями співпраці Комісії та EUAM у сфері суддівської комунікації. Зокрема, обговорювалися питання комунікаційної політики і стратегії Комісії та її впровадження, питання організації внутрішньої й зовнішньої комунікації, взаємодії з іншими органами судової влади та суддівського самоврядування у цій сфері.

12.10.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/widbulosia-zasidannia-wishtchoi-kwalifikacijnoi-komisii-suddiw-ukraini/

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ВИЩОЇ КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ КОМІСІЇ СУДДІВ УКРАЇНИ

11 жовтня 2016 року відбулося засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, за результатами якого Комісією були прийняті рішення.

12.10.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1840

Оголошено конкурс на зайняття вакантної посади державної служби категорії «В» у Вищій раді юстиції

12 жовтня 2016 року наказом Голови Вищої ради юстиції Ігоря Бенедисюка № 352-к оголошено конкурс на зайняття вакантної посади державної служби категорії «В» у Вищій раді юстиції – головного спеціаліста відділу організаційного забезпечення діяльності секретаріату та статистично-аналітичної роботи секретаріату Вищої ради юстиції.

13.10.2016

http://court.gov.ua/300285/

Міністерством фінансів України погашено дефіцит фонду заробітної плати

 За поданням Державної судової адміністрації України Міністерством фінансів України судам та територіальним управлінням ДСА України з початку року було погашено дефіцит фонду оплати праці, сформований з урахуванням обов’язкових виплат на фактичну чисельність з метою збереження розміру заробітної плати, який склався за попередніми умовами оплати праці на загальну суму 403 407,5 тис. грн, з них ужовтні поточного року – на суму 159 204,7 тис. гривень.

13.10.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/A319AE810446F201C225804B00315AFD?OpenDocument&year=2016&month=10&

Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк вручив державні нагороди працівникам апарату Верховного Суду України

Голова Верховного Суду України Ярослав Романюкпривітав співробітників апарату Верховного Суду України із присвоєнням державної нагороди України з нагоди Дня юриста.

Працівники апарату Верховного Суду України відзначені за значний особистий внесок у розбудову правової держави, забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм.

13.10.2016

http://www.vasu.gov.ua/123675/

Огляд ЗМІ. "Розсудливих розсудять"

За статистикою, податківці виграють у судах 10—20% справ. Та багато хто з платників усе ж уважає за краще не ризикувати й вирішувати питання з фіскалами «мирним» шляхом. Однак правники наголошують, що треба відстоювати свою позицію до кінця і не йти на сумнівні компроміси. Тим більше що в разі неоднозначного законодавства воно повинне трактуватися на користь платника. Цей принцип дедалі частіше використовується в судовій практиці.

13.10.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/widbulasia-robotcha-zustritch-golowi-komisii-z-kieriwnikom-programi-usaid-nowie-prawosuddia-/

Відбулася робоча зустріч Голови Комісії з керівником Програми USAID «Нове правосуддя»

12 жовтня 2016 року пройшла робоча зустріч Голови Комісії Сергія Козьякова з керівником Програми USAID «Нове правосуддя» Девідом Воном.

В обговоренні напрямів співпраці між Комісією та Програмою USAID «Нове правосуддя» взяли також участь заступник керівника Програми Наталія Петрова, юридичні радники Програми Леся Нечипоренко та Анна Сухова, член кваліфікаційної палати Комісії Андрій Василенко, керівник секретаріату Комісії Олена Пономаренко та начальник відділу міжнародного співробітництва секретаріату Комісії Поліна Казакевич.

13.10.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/do-uwagi-gromadianina-grigoriana-nm-ta-suddi-gospodarskogo-sudu-awtonomnoi-riespubliki-krim-shkura-wadima-mikolajowitcha/

До уваги громадянина Григоряна Н.М. та судді господарського суду Автономної Республіки Крим Шкура Вадима Миколайовича

Повідомляємо, що 24 жовтня 2016 року о 10 год. 00 хв. за адресою: м. Київ, вул. Механізаторів, 9, в залі засідань відбудеться розгляд дисциплінарної справи, відкритої за зверненнями голови Вищої ради юстиції Бенедисюка І.М. та Григоряна Н.М. щодо притягнення судді господарського суду Автономної Республіки Крим Шкура Вадима Миколайовича.

13.10.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/do-uwagi-suddi-apieliacijnogo-sudu-mista-siewastopolia-mocnogo-mikoli-wolodimirowitcha1/

До уваги судді апеляційного суду міста Севастополя Моцного Миколи Володимировича

Відповідно до частини одинадцятої статті 95 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” (у редакції від 12 лютого 2015 року № 192-VIII) Комісія запрошує Вас для участі в засіданні, яке відбудеться 24 жовтня 2016 року о 10.00 в приміщенні за адресою: місто Київ, вул. Механізаторів, 9.

Повідомляємо, що в порядок денний вказаного засідання включено питання щодо розгляду дисциплінарної справи, відкритої відносно Вас рішенням Комісії № 1562/дп-16 від 16 вересня 2016 року, за результатами розгляду матеріалів за зверненням Голови Вищої ради юстиції Бенедисюка І.М.

13.10.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/do-uwagi-suddi-gospodarskogo-sudu-donieckoi-oblasti-miroshnitchienka-iaroslawa-stanislawowitcha/

До уваги судді господарського суду Донецької області Мирошниченка Ярослава Станіславовича

Відповідно до частини одинадцятої статті 95 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” (у редакції від 12 лютого 2015 року № 192-VIII) Комісія запрошує Вас для участі в засіданні, яке відбудеться 24 жовтня 2016 року о 10.00 в приміщенні за адресою: місто Київ, вул. Механізаторів, 9.

Повідомляємо, що в порядок денний вказаного засідання включено питання щодо розгляду дисциплінарної справи, відкритої відносно Вас рішенням Комісії № 1563/дп-16 від 16 вересня 2016 року, за результатами розгляду матеріалів за зверненням Голови Вищої ради юстиції Бенедисюка І.М.

13.10.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/do-uwagi-suddi-kalininskogo-rajonnogo-sudu-mista-gorliwki-donieckoi-oblasti-egorowoi-olgi-wasiliwni1/

До уваги судді Калінінського районного суду міста Горлівки Донецької області Єгорової Ольги Василівни

Відповідно до частини одинадцятої статті 95 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” (у редакції від 12 лютого 2015 року № 192-VIII) Комісія запрошує Вас для участі в засіданні, яке відбудеться 24 жовтня 2016 року о 10.00 в приміщенні за адресою: місто Київ, вул. Механізаторів, 9.

Повідомляємо, що в порядок денний вказаного засідання включено питання щодо розгляду дисциплінарної справи, відкритої відносно Вас рішенням Комісії № 1561/дп-16 від 16 вересня 2016 року, за результатами розгляду матеріалів за зверненням заступника Голови Вищої ради юстиції Муравйова О.В.

13.10.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/do-uwagi-suddi-luganskogo-okruznogo-administratiwnogo-sudu-kaiudi-andriiu-mikolajowitchu/

До уваги судді Луганського окружного адміністративного суду Каюді Андрію Миколайовичу

Відповідно до частини дев’ятої статті 86 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” Комісія запрошує Вас для участі в засіданні, яке відбудеться 26 жовтня 2016 року о 10.00 в приміщенні за адресою: місто Київ, вул. Механізаторів, 9.

Повідомляємо, що в порядок денний вказаного засідання включено питання щодо розгляду дисциплінарної справи, відкритої відносно Вас рішенням Комісії від 03 квітня 2014 року № 952/дп-14 за результатами розгляду матеріалів за зверненням Стахановського міського підрозділу громадської організації “Всеукраїнське об’єднання “Народна довіра”.

13.10.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/do-uwagi-suddiw-okruznogo-administratiwnogo-sudu-awtonomnoi-riespubliki-krim-aliekseewoi-tietiani-wolodimiriwni-moskalienka-siergiia-anatolijowitcha-/

До уваги суддів окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Алексєєвої Тетяни Володимирівни Москаленка Сергія Анатолійовича

Повідомляємо, що 24 жовтня 2016 року о 10 год. 00 хв. за адресою: м. Київ, вул. Механізаторів, 9, в залі засідань відбудеться розгляд дисциплінарних справ стосовно суддів окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Алексєєвої Т.В. та Москаленка С.А., відкритих за зверненням Вищої ради юстиції 16 вересня 2016 року.

У зв’язку з цим просимо суддів окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Алексєєву Т.В. та Москаленка С.А. поінформувати Комісію про участь у засіданні. У разі неможливості з поважних причин взяти участь у засіданні Комісії повідомити про це завчасно.

13.10.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/informaciia-shtchodo-misciewich-sudiw-w-iakich-kilkist-suddiw-shtcho-nie-zdijsniuiut-prawosuddia-skladae-50-i-bilshie-widsotkiw/

Інформація щодо місцевих судів, в яких кількість суддів, що не здійснюють правосуддя складає 50% і більше відсотків

Вищою кваліфікаційною комісією суддів України проведено аналіз інформації щодо стану укомплектованості місцевих судів та здійснено аналіз причин виникнення критичних ситуацій зі здійсненням правосуддя в окремих судах у зв’язку із закінченням п’ятирічного строку повноважень, досягненням суддею 65-річного віку та з не складенням присяги судді.

Цікаве