Блог

15

серпня

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 10-16 серпня (ЗМІ)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

10.08.2015

http://zib.com.ua/ua/117943-vs_zrobiv_visnovok_schodo_pripinennya_viplati_socdopomogi.html

Надлишковий транспорт

Припинення виплати соціальної допомоги у випадку, коли у власності чи володінні є більш ніж один автомобіль, можливе тоді, коли відсутні відомості про те, що в малозабезпеченій сім’ї виховуються троє або більше дітей віком до 18 років. До такого висновку дійшов ВСУ в постанові від 9 червня 2015 року №2-а/683/105/2014, текст якої друкує "Закон і Бізнес".

10.08.2015

http://zib.com.ua/ua/117974-scho_mig_skazati_konstituciyniy_sud_ukraini_stosovno_decentr.html

Монократичний децентралізм. Що міг сказати КС стосовно президентської ініціативи, якби не квапився з висновком

Конституційний Суд прогнозовано не висловив жодних заперечень щодо децентралізації влади, запропонованої Президентом. Усі нововведення визнані такими, що не суперечать вимогам Основного Закону в частині обмеження чи скасування прав і свобод людини. Натомість експерти висловлюють сумніви, що судді КС, які проголосували за цей документ, заглиблювалися у питання.

10.08.2015

http://zib.com.ua/ua/117969-venecianska_komisiya_radit_reformatoram_pereglyanuti_svoi_pr.html

Переказ із продовженням. Венеціанська комісія радить реформаторам переглянути свої принципи і привести судову систему до балансу

Попередні висновки «венеціанців» стосовно розділу «Правосуддя» Основного Закону декому з членів робочої групи Конституційної комісії з питань правосуддя, суміжних правових інститутів та правоохоронної діяльності видалися несподіваними. Європейські експерти застерегли від повного усунення парламенту від формування складу Вищої ради правосуддя, наголосивши на збереженні владного балансу. Не виключається й розширення впливу ВРП на кар’єру служителів Феміди.

10.08.2015

http://zib.com.ua/ua/118020-minyust_rozroblyae_rekomendacii_schodo_rozsliduvannya_za_ris.html

Розробляються рекомендації щодо розслідування за рішеннями ЄСПЛ

Мін’юст працює над методичними рекомендаціями щодо проведення ефективного розслідування за рішеннями ЄСПЛ, у яких встановлено жорстоке поводження працівників органів внутрішніх справ із затриманими особами та працівників пенітенціарних установ з особами, які перебувають в установах виконання покарань, та/або неефективне розслідування на національному рівні скарг на таке жорстоке поводження.

11.08.2015

http://zib.com.ua/ua/118057-gpu_virishit_chi_zavoditi_kriminalnu_spravu_na_suddyu_vgsu_y.html

ГПУ вирішить, чи заводити кримінальну справу на суддю ВГСУ... якому приписують 13 млн. швейцарських франків на закордонних рахунках

Суддя господарського суду Києва Алла Пригунова звинуватила екс-заступника голови Вищого господарського суду України Артура Ємельянова у зловживанні владою, втручанні в діяльність судових органів та легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, пов'язавши ці злочини з недавнім повідомленням Держфінмоніторингу про арешт рахунків чинного судді ВГСУ та його дружини в банківських установах Ліхтенштейну та Латвії.

11.08.2015

http://zib.com.ua/ua/118054-vas_prosyat_zminiti_poziciyu_schodo_sporiv_pro_podatkovi_pov.html

ВАС просять змінити позицію щодо спорів про ППР

Юрист просить Вищий адміністративний суд відмовитися від позиції згідно з якою спори про визнання незаконними податкових повідомлень-рішень є майновими спорами. З урахуванням нових ставок судового збору (мито в розмірі 1,5% від ціни позову за розгляд майнових спорів) це може паралізувати систему судового оскарження відповідних рішень. З такою позицією виступив д.ю.н., професор кафедри фінансового права КНУ ім. Т.Г.Шевченка Данило Гетманцев.

11.08.2015

http://zib.com.ua/ua/117989-kanada_proponue_ukrainskim_suddyam_virishuvati_spori_poza_su.html

Без мантії, свідків і наслідків. Канада пропонує служителям вітчизняної Феміди вирішувати спори поза судовою процедурою

Фахова спільнота вже не один рік шукає шляхи до розвантаження судової системи, вивільнення часу для служителів Феміди та, як наслідок, підвищення якості судочинства. Панацеєю, за твердженням канадських правників, може стати процедура досудового врегулювання спорів за участю судді. Втім, без закріплення на законодавчому рівні користь від новації відчути буде важко.

11.08.2015

http://zib.com.ua/ua/117933-slidchi_suddi_vkazali_na_pomilki_advokativ_yaki_unemozhlivly.html

Істина до першої інстанції. Слідчі судді вказали на помилки захисників, які унеможливлюють розгляд клопотань

Окремі адвокати впевнені, що відмова у задоволенні їхніх клопотань стосовно дій чи бездіяльності правоохоронців під час досудового розслідування зумовлюється упередженістю слідчих суддів. Однак законники не тільки стверджують, що причиною відмови часто є недбалість захисника в оформленні документів, а й вказують на найпоширеніші помилки.

11.08.2015

http://zib.com.ua/ua/118047-obvinuvachenogo_trimali_pid_shodami_v_sudi_-_monitoring_ombu.html

Обвинуваченого тримали під сходами в суді - моніторинг омбудсмена. Ізолятор не працює вже 2 роки, а в автозаку жарко - голова суду

Під час моніторингового візиту представники Секретаріату Уповноваженого ВР з прав людини до Ірпінського міського суду побачили, як варта Ірпінського міського відділу міліції зачинила щойно доставленого обвинуваченого за сталеві двері у куточок під сходами на першому поверсі суду, який пристосований лише для тримання господарчого інвентарю.

11.08.2015

http://zib.com.ua/ua/117988-za_vidsutnosti_referativ_ostanniy_etap_vidboru_maybutnih_sud.html

ВРЮ без перепон. За відсутності рефератів останній етап відбору перетворився на формальність

Члени Вищої ради юстиції продемонстрували, що не заважатимуть кандидатам у судді завершити боротьбу за посади. Головне, щоб ті за час очікування не втратили бажання одягти мантію. Адже, як показує практика, дехто готовий відмовитися від омріяного місця.

11.08.2015

http://precedent.in.ua/index.php?id=1439308884

Краткие заметки о решениях Европейского суда по правам человека (16 июля 2015 года)

16 июля 2015 года Европейский суд по правам человека представил ко всеобщему обозрению тексты 49 решений и постановлений.

11.08.2015

http://sud.ua/news/2015/08/11/79708-20-del-postypivshikh-za-pervoe-polygodie---eto-spori-po-povody-realizatsii-pyblichnoj-finansovoj-politiki---predsedatel-okryzhnogo-adminsyda-kieva-

Глава Окружного админсуда Киева: 20% дел, поступивших за первое полугодие - это споры по поводу реализации публичной финансовой политики

В течение первого полугодия 2015 года до Окружного административного суда города Киева поступило 2138 дел, в которых оспаривается реализация публичной финансовой политики, а это на 35% больше, чем за весь прошлый год. Значительная часть исков касается обжалования государственного регулирования рынков финансовых услуг (88%), валютного регулирования и контроля (2,6%), денежного обращения и расчетов (2%) и др.

12.08.2015

http://zib.com.ua/ua/117948-abi_vstanoviti_mitni_tarifi_na_importniy_tovar_suddi_poslugo.html

Митна гармонія. Аби встановити ціну імпортного товару, законники послуговуються іноземними конвенціями та залучають експертів

Митні тарифи захищають внутрішній ринок від іноземної конкуренції, оскільки збільшують ціну імпортного товару. Для того щоб розібратися, наскільки це збільшення є справедливим, судам доводиться досліджувати міжнародні акти та залучати експертів. При цьому часто висновок експерта відіграє вирішальну роль при прийнятті рішення. Кодова відповідність.

12.08.2015

http://zib.com.ua/ua/118064-oprilyudneno_perelik_suddiv_yaki_skarzhilis_na_vtruchannya_v.html

Оприлюднено перелік суддів, які скаржились на втручання в їх роботу

Рада суддів України оприлюднила список заяв суддів щодо втручання у їхню діяльність. З 24 грудня 2014 року до 23 липня 2015 року до Ради суддів України надійшло 33 заяви.

12.08.2015

http://zib.com.ua/ua/117985-suddya_desnyanskogo_raysudu_mkieva_itataurova_yakscho_keruva.html

Суддя Деснянського райсуду Києва Ірина Татаурова: «Якщо керуватися принципами ГПУ, то чи не кожного суддю необхідно притягнути до кримінальної відповідальності»

Служителі Феміди, яким Генеральна прокуратура повідомила про підозру в прийнятті неправосудного рішення, переконані: кожну справу розглядали об’єктивно та неупереджено. Вони готові довести, що їхні мантії — незаплямовані. Про свої кроки в боротьбі за захист чесного імені розповіла суддя Деснянського райсуду м.Києва Ірина Татаурова.

13.08.2015

http://zib.com.ua/ua/118118-vasu_rozglyanuv_pitannya_zakonnosti_priznachennya_gontarevoi.html

ВАСУ розглянув питання законності призначення Гонтаревої

Вищий адміністративний суд відхилив позовну заяву до Президента України Петра Порошенка щодо законності призначення Валерії Гонтаревої на посаду Голови Національного банку України.

13.08.2015

http://zib.com.ua/ua/118103-areshtovano_mayno_suddiv_yaki_zdiysnyuvali_pravosuddya_v_ark.html

Арештовано майно суддів, які здійснювали правосуддя в АРК

За клопотанням Генпрокуратури накладено арешт на нерухоме і рухоме майно суддів судів АР Крим та міста Севастополя, які звинувачуються у державній зраді. Як повідомили «ЗіБ» у ГПУ, загалом накладено арешт на 122 транспортні засоби, зокрема на автомобілі преміум класу Toyota, BMW, Acura, Honda, Mazda, Mercedes, а також на 149 об’єктів нерухомості, серед яких квартири, домоволодіння та земельні ділянки у місті Дніпропетровську, Дніпропетровській, Київській, Полтавській та Луганській областях.

13.08.2015

http://zib.com.ua/ua/117984-uregulyuvannya_statusu_adminsudiv_u_konstitucii_bude_diysno_.html

Конституційне закріплення. Урегулювання статусу адмінсудів у Основному Законі буде дійсно гарантією їхньої незалежності

Європейська комісія «За демократію через право» у своєму попередньому висновку щодо запропонованих змін до Конституції у сфері правосуддя від 24.07.2015 підтримала пропозицію, яка передбачає існування системи спеціалізованих адміністративних судів.

13.08.2015

http://zib.com.ua/ua/118087-zarplatu_pracivnikiv_sudu_pereglyanut_-_rishennya_oask.html

Зарплату працівників суду переглянуть, - рішення ОАСК

Окружний адміністративний суд міста Києва зобов’язав Кабінет Міністрів України привести розмір посадового окладу працівників апарату суду у відповідність до чинного законодавства.

13.08.2015

http://sud.ua/news/2015/08/13/79780-apy-minimalnij-vozrast-dlya-sydi-khotyat-podnyat-do-30-let

АПУ: Минимальный возраст для судьи хотят поднять до 30 лет

Предельный минимальный возраст для судьи могут поднять до 30 лет. Об этом в ходе пресс-конференции в Киеве сообщил заместитель главы Администрации Президента Украины (АПУ) Алексей Филатов, представляя изменений к Конституции по части правосудия. "Поднимается предельный возраст, с которого кандидат моде претендовать на должность судьи. Минимальный возраст составлять, если эти изменения будут приняты, будет составлять 30 лет",- сказал Филатов.

13.08.2015

http://sud.ua/news/2015/08/13/79769-obse-i-missiya-evrosoyuza-pomogyt-ykraine-reformirovat-sydebnyyu-sistemy

ОБСЕ и миссия Евросоюза помогут Украине реформировать судебную систему

Координатор проектов ОБСЕ в Украине Вайдотас Верба и глава Консультативной миссии ЕС по реформированию гражданского сектора безопасности Кальман Мижей подписали меморандум о сотрудничестве. Цель – помочь Украине реформировать сферу безопасности и правосудия. В меморандуме подчеркнуто, что его стороны поддержат Украину в проведении законодательных реформ. Судебная реформа должна быть прозрачной и соответствовать международным стандартам, а реформа о полиции – нести всеобъемлющий характер и иметь поддержку общественности, сообщает официальный сайт ОБСЕ.

14.08.2015

http://zib.com.ua/ua/118097-vs_zrobiv_visnovok_schodo_zastosuvannya_pozovnoi_davnosti.html

Строк придатності застави

Без заяви сторони у спорі ні загальна, ні спеціальна позовна давність застосовуватися не може за жодних обставин. До такого висновку дійшов ВСУ в постанові від 24 червня 2015 року №6-738цс15, текст якої друкує "Закон і Бізнес".

14.08.2015

http://zib.com.ua/ua/117983-yak_postanova_verhovnogo_sudu_ukraini_vnesla_sumbur_u_pravoz.html

Іманентність ефективності або Як одна постанова ВС внесла сумбур у правозастосовчу практику через неоднозначне розуміння її висновків

Судовий захист порушеного права чи інтересу може бути здійснено і в спосіб, який не передбачений законом, але є ефективним засобом. Тобто таким, що відповідає змісту порушеного права, характеру його порушення та наслідкам, спричиненим цим діянням. Але як це відбувається на практиці?

14.08.2015

http://zib.com.ua/ua/117978-idei_rsu_ne_raz_ryatuvali_suddiv_prote_ne_vsi_ii_zvernennya_.html

Рішення до запитання. Ідеї РСУ не раз рятували володарів мантій, проте не всі її звернення знайшли адресатів

За рік діяльності Рада суддів прийняла 158 рішень. Деякі з них експерти називають революційними: орган суддівського самоврядування не просто констатував наявність проблеми, а пропонував шляхи її подолання. У той же час кожне десяте рішення стосувалося захисту суддів від тиску, втручання в їхню діяльність. Проте влада так і не почула прохання суддів.

14.08.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0049376

В Минюсте определили уполномоченных лиц, которые будут коммуницировать с Проектом ЕС по вопросам имплементации Стратегии реформирования судоустройства

Состоялась встреча Первого заместителя Министра юстиции Натальи Севостьяновой с заместителем Специального представителя Генерального секретаря Совета Европы Маркусом Йегером. Во время встречи обсуждались концептуальные направления по реализации мероприятий в рамках имплементации Стратегии реформирования судоустройства, судопроизводства и смежных правовых институтов на 2015-2020 годы, утвержденной Указом Президента Украины от 20 мая 2015 года № 276/2015 и соблюдение стандартов Совета Европы в процессе осуществления реформ.

Цікаве