Блог

15

серпня

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 10-16 серпня (офіційні джерела)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

11.08.2015

http://dsa.court.gov.ua/dsa/193086/

Голова ДСА України Зеновій Холоднюк представив колективу свого заступника Павла Кондика

Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк представив працівникам центрального апарату ДСА України свого заступника Павла Кондика, якого 7 серпня 2015 року було одноголосно обрано на посаду на засіданні Ради суддів України.

11.08.2015

http://dsa.court.gov.ua/dsa/193088/

Обговорено створення підрозділу відомчої воєнізованої охорони Державної судової адміністрації України

11 серпня 2015 року в приміщенні Державної судової адміністрації України відбулася робоча зустріч Голови ДСА України Зеновія Холоднюка з представниками Консультативної місії ЄС з реформ цивільного сектору безпеки України (EUAM), під час якої обговорювалось питання створення відомчої воєнізованої охорони Державної судової адміністрації України. У робочій зустрічі взяли участь: голова адміністративного апарату консультаційного компоненту з питань юстиції Роберт Боер, радник із стратегічних питань спеціалізованих органів правопорядку Найджел Хьюс, старший помічник з питань судової реформи Олена Точиловська, старший помічник з питань спеціалізованих правоохоронних органів Кирило Гусаров, а також працівники ДСА України.

12.08.2015

http://oask.gov.ua/node/1070

Cуд зобов’язав КМУ привести у відповідність до діючого законодавства розмір посадового окладу працівників апарату суду

Окружний адміністративний суд міста Києва розглянув справу за позовом до Кабінету Міністрів України про приведення у відповідність до норм чинного законодавства України постанови, якою затверджено структуру та умови оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів.

12.08.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1801/

Заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук провів зустріч з представниками Консультативної місії Європейського Союзу (EUAM)

12 серпня 2015 року у Вищому господарському суді України відбулася зустріч з представниками Консультативної місії Європейського Союзу з реформування цивільного сектора безпеки України (EUAM) - Головою адміністративного апарату консультаційного компонента з питань юстиції Робертом Боером та старшим помічником з питань судової реформи Оленою Точиловською. Під час зустрічі учасники обговорили актуальні питання, зокрема, щодо ефективності організації судової влади в контексті судової реформи, функціонування судів з урахуванням територіальної спеціалізації та інстанційності на прикладі конкретних держав - Польщі, Німеччини і Франції, розмежування підвідомчості спорів між спеціалізованими судами і вирішення конфліктів, що виникають між ними з приводу підвідомчості спорів, підвищення ступеня довіри громадян до судової влади, а також окреслили напрямки подальшої співпраці.

12.08.2015

http://vasu.gov.ua/123472/

Вийшло друком видання «Правові позиції в адміністративному судочинстві України»

Вищий адміністративний суд України підготував офіційне видання «Правові позиції в адміністративному судочинстві України», у якому зібрано постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України, інформаційні листи, судова практика ВАСУ, наукові висновки, правові висновки Верховного Суду України, судова практика Європейського суду з прав людини. Видання розраховане на суддів, прокурорів, працівників апаратів судів, адвокатів, науковців, аспірантів, студентів вищих юридичних закладів освіти, а також усіх тих, для кого становлять інтерес актуальні питання адміністративного судочинства України.

12.08.2015

http://vasu.gov.ua/123473/

Статистичні дані про основні показники здійснення судочинства адміністративними судами за січень–липень 2015 року

Наведені статистичні дані по окружних адміністративних судах, апеляційних адміністративних судах та Вищому адміністративному суду України.

12.08.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1015

У Вищій раді юстиції проведено прийом громадян

12 серпня 2015 року член Вищої ради юстиції Вадим Беляневич провів особистий прийом громадян. Під час прийому громадяни звернулися зі скаргами до Вищої ради юстиції, зокрема стосовно дій суддів Вищого адміністративного суду України під час розгляду справи за позовом до управління Пенсійного фонду України про визнання дій протиправними, якими, на думку скаржника, було порушено його право на захист та розумні строки розгляду справи.

13.08.2015

http://vkksu.gov.ua/ua/news/rozpotchalasia-uzgodzuwalna-narada-shtchodo-pogodziennia-poriadku-ta-mietodologii-kwalifikacijnogo-ociniuwannia-suddi/

Розпочалася узгоджувальна нарада щодо погодження Порядку та методології кваліфікаційного оцінювання судді

У Вищій кваліфікаційній комісії суддів України розпочалася робота узгоджувальної наради щодо погодження Порядку та методології кваліфікаційного оцінювання судді. У нараді взяли участь член Комісії Андрій Василенко, Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко та начальник відділу організаційно-методичної роботи Департаменту з питань професійної кваліфікації суддів та кандидатів на посаду судді Комісії Тарас Нешик.

14.08.2015

http://court.gov.ua/193797/

Вища кваліфікаційна комісія суддів України затвердила зразки скарг (заяв) щодо поведінки судді

 Відповідно до статті 101 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" до повноважень Вищої кваліфікаційної комісії суддів України віднесено розгляд у порядку дисциплінарного провадження звернення стосовно суддів місцевих та апеляційних судів, з підстав, визначених статтею 92 зазначеного Закону. Вища кваліфікаційна комісія суддів України ухвалила рішення про затвердження зразків скарг (заяв) щодо поведінки судді апеляційного та загального місцевого судів, яка може мати наслідком дисциплінарну відповідальність судді або відповідальність стосовно порушення суддею вимог щодо несумісності.

14.08.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=56267

Проект Закону про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів

Порошенко П.О.

Етап проходження: передано на розгляд керівництву (14.08.2015)

Цікаве