Блог

06

грудня

2014

Дайджест подій у сфері правосуддя 1-7 грудня (ЗМІ)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

01.01.2014

http://zib.com.ua/ua/111709-v_konstituciynomu_sudi_11_grudnya_pracyuvatime_gromadska_pri.html

В КСУ 11 грудня працюватиме громадська приймальня

11 грудня 2014 року в рамках Всеукраїнського тижня права в громадській приймальні Конституційного Суду України відбудеться особистий прийом громадян керівниками та працівниками Секретаріату Суду з питань, пов`язаних з діяльністю КСУ та конституційним судочинством. Під час прийому відвідувачі зможуть отримати консультації стосовно повноважень Конституційного Суду України; питань, з якими до Конституційного Суду України можуть звертатися суб'єкти права на конституційне звернення; вимог до підготовки конституційних звернень, пояснили  в КСУ.

01.01.2014

http://zib.com.ua/ua/111415-daydzhest_po_lyustracii_suddiv.html

Дайджест із очищення. Чи усвідомлює громада сутність люстраційних процесів в Україні, або Хто ним керує?

 Суспільні уявлення про природу, мету й процес очищення влади від спадщини минулого зазнають постійного коригування з боку законодавця, який де-не-де та й схалтурить, приймаючи суперечливі, але приємні для народу закони. Реформаційно-революційна модель зміни державного ладу в Україні та форсовані (принаймні на словах) темпи реалізації правових шедеврів не тільки не дають громадськості повною мірою розібратися в деталях законодавчих актів, а й не дозволяють проаналізувати сенс цих змін, який все частіше приховується за популістськими гаслами окремих політичних сил.

01.01.2014

http://zib.com.ua/ua/111417-scho_potribno_vs_dlya_zabezpechennya_uzgodzhenosti_praktiki.html

«Верховний» поводир. ВС повинен робити судам «щеплення» проти помилок при застосуванні норм права. Це простіше, ніж «лікувати» від неуніфікованості практики.

У Верховного Суду немає механізмів запобігання неоднаковому застосуванню норм права. Він не може передбачити й наперед спрямувати судову практику в єдине русло. Які інструменти потрібні «верховникам», аби зробити судовій системі «профілактичні щеплення» проти неузгодженості практики?

01.01.2014

http://pravo.ua/news.php?id=0045164

В Харькове состоялось первое слушание по делу Ю.Тимошенко против колонии

В Дзержинском районном суде города Харьков состоялось первое судебное слушание по сути уголовного дела о служебном злоупотреблении и подлоге представителей Качановской колонии, в которой с конца 2011 и до начала 2014 года отбывала срок бывшая премьер-министр Украины Юлия Тимошенко. «Экс-начальник Качановской колонии Игорь Колпащиков и два сотрудника колонии обвиняются в служебном злоупотреблении и подлоге. Речь идет о составленных ими в свое время актах о якобы отказе осужденной Тимошенко являться на заседание суда, в частности, по допросу свидетелей в деле об убийстве народного депутата Щербаня. В обвинении сказано, что эти акты не соответствуют действительности», – заявили в суде.

01.01.2014

http://ua.racurs.ua/685-pidozruvanyj-vidpovidalnist

Двічі за одне… відповідають

Притягнувши громадянина вдруге до юридичної відповідальності за одне й те ж саме правопорушення, суддя сам вчинив злочин.

01.01.2014

http://gazeta.ua/articles/gunko-oleksandr/_suddiv-treba-obirati/596051

Суддів треба обирати

Не проходить жодного дня без скандалів у вітчизняному судочинстві. Один суд віддає 20 нафтородовищ екс-міністру енергетики Едуарду Ставицькому, який оголошений у міжнародний розшук. Інший поновлює на посаді прокурора, звільненого за законом про люстрацію. А суддя Богдан Санін, який рік тому заборонив проведення Майдану в центрі Києва, судиться з комісією, що ухвалила рішення про порушення ним присяги. Та й сам Верховний суд звернувся до Конституційного, аби визнати деякі положення закону "Про очищення влади" неконституційними. Грубо кажучи, бачимо спробу заволоводити люстрацію або перетворити її на пародію. Тобто, обійтися стрілочниками, а народ щоб це мовчки проковтнув. Але ж суть реформи судочинства і люстрації має полягати в тому, щоб змінити систему правосуддя. Ліквідувати непотрібні ланки судочинства, скоротити декілька тисяч суддів. Зрештою, зробити так, щоб слуга Феміди не був сліпим знаряддям у руках влади, як той же Родіон Кірєєв, який посадив за грати Юлію Тимошенко.

01.01.2014

http://judges.org.ua/dig5649.htm

http://ukr.segodnya.ua/politics/pnews/sudi-obyasnili-pochemu-oni-protiv-otmeny-svoey-neprikosnovennosti-573558.html

Судді пояснили, чому вони проти скасування своєї недоторканності

У разі скасування недоторканності служителі Феміди будуть орієнтуватися не на закон, а на свою безпеку, припускають судді. Верховна Рада на засіданні крім формування нового складу Кабміну і розділу комітетів може скасувати недоторканність депутатів і суддів. Опитані судді висловилися проти скасування недоторканності служителів Феміди, яка, як і їх незалежність, гарантується на сьогодні ст. 126 Конституції України, а також низкою законом, зокрема, "Законом про статус суддів", Кримінальним кодексом та іншими.

01.01.2014

http://judges.org.ua/dig5655.htm

http://golosukraine.com/publication/politika/ukrayina/34546-chi-stanut-deputati-suddi-ta-prezident-rivnimi-per/#.VHy808nrh2l

Чи стануть депутати, судді та Президент рівними перед законом?

У Верховній Раді тривають дискусії щодо скасування депутатської недоторканності. І хоча це питання є одним із пунктом Коаліційної угоди і для напрацювання узгодженого законопроекту про внесення змін до Конституції в парламенті має бути Тимчасову спеціальну комісію, навіть усередині парламентської більшості - різні погляди.

01.01.2014

http://judges.org.ua/dig5650.htm

http://progolovne.ck.ua/archives/120515

За відмову працювати “по дзвінку” уманського суддю відсторонили (відео)

Судова справа, звинувачення, відсторонення від роботи. Досі уманський суддя Анатолій Іванов потерпає від того, що зробив виклик одному із «стовпів» Партії Регіонів у судовій системі — Володимиру Колесніченко… Не бажаючи штампувати рішення «за вказівкою», він досі залишається під слідством… І хоча в країні змінилася влада, у збудованій «регіонами» судовій системі усе залишилося «по старому».

02.01.2014

http://zib.com.ua/ua/111893-suddyu_zvinuvachuyut_v_porushenni_zakonu_pro_lyustraciyu.html

Суддю звинувачують у порушенні закону про люстрацію

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Валентина Самойлова 23 листопада скасувала наказ прокурора Харківської області про звільнення з посади начальника відділу роботи з кадрами Володимира Суходуба, який до того працював на посаді першого заступника прокурора Харківської області та підлягав звільненню відповідно до вимог Закону України «Про очищення влади». В таких діях судді член Громадської ради з питань люстрації при Мін’юсті Сергій Іванов побачив порушення Закону «Про очищення влади» і звернувся з відповідною заявою до голови Служби безпеки України Валентина Наливайченка щодо неправомірних дій судді.

02.01.2014

http://hr-lawyers.org/index.php?id=1417477585

УГСПЛ переконана, що Конституційний Суд може вирішити низку проблемних питань в сфері психіатрії

Експерти Української Гельсінської спілки з прав людини надали Конституційному Суду правовий аналіз ситуації в сфері психіатрії в Україні. Адже Європейський Суд з прав людини (ЄСПЛ) неодноразово наголошував, що національне законодавство в цій сфері є неякісним та суперечить міжнародним стандартам в сфері психіатрії.

02.01.2014

http://judges.org.ua/dig5657.htm

http://zaxid.net/news/showNews.do?sudova_reforma_peredbachatime_stvorennya_organu_vidpovidalnogo_za_karyeru_suddiv&objectId=1332258

Судова реформа передбачатиме створення органу, відповідального за кар’єру суддів

Проведення судової реформи в Україні, яка запланована на кінець 2015 року, передбачатиме створення єдиного незалежного органу, який би відповідав за призначення та звільнення суддів. Цей орган буде давати кваліфікаційну оцінку роботі суддів та, можливо, присвоюватиме класи. Більшість у такому органі становитимуть судді, обрані суддями, а решту – правники. Про це у вівторок, 2 грудня, у Львові під час круглого столу щодо судової реформи розповів декан юридичного факультету ЛНУ ім. І. Франка Андрій Бойко, який є членом робочої групи з питань проведення судової реформи.

02.01.2014

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/print/kravchuk_z_pecherskim_sudom_davno_vge_treba_rozibratisya_1996864

Кравчук: З Печерським судом давно вже

треба розібратися

Печерський суд Києва має відповісти за зняття арешту з рахунків колишнього віце-прем'єра

Сергія Арбузова та його дружини, а також за попередні свої одіозні рішення. Про це заявив перший президент України Леонід Кравчук на прес-конференції в Укрінформі. "Печерському суду давно вже пора відповідати. Він стільки вже наколупав, цей Печерський суд, що важко навіть збагнути. І Юлія Тимошенко тут, і не тільки вона... В тому, що вони роблять, вони керуються, мабуть, не Кримінальним кодексом, а чимось іншим... Або удають, що вони керуються. Треба розібратися з Печерським судом", - сказав Кравчук, відповідаючи на запитання кореспондента агентства.

02.01.2014

http://newvv.net/events/235420-print.html

ї

Суд: Бійців АТО судять за побиття офіцерів - трансляція

Бійців 13-го батальйону, чотирьох хлопців судять за побиття офіцерів. Прокуратура хоче засадити їх надовго. За словами бійців, самі офіцери були помічені у мародерствах та продажу гуманітарки бійцям, яку їм надавали волонтери. «Високий Вал» веде трансляцію суду. Засідання проходить в Апеляційному обласному суді .

02.01.2014

http://judges.org.ua/dig5656.htm

http://ua.112.ua/suspilstvo/radnik-prezidenta-reformi-v-ukrayini-potribno-pochinati-z-sudovoyi-154491.html

Радник президента: Реформи в Україні потрібно починати з судової

"Судова система, на жаль, сама не здатна очиститися і навіть найменшого бажання не демонструє", - зазначив Медведєв. Найбільшою очищення в Україні потребує судова система, і тому починати потрібно з судової реформи. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив радник президента України Олег Медведєв. "Треба починати з судової реформи. Це головна реформа, тому що без неупередженого суду, який буде стежити за нових правил гри, які повинен ввести цей реформаторський уряд у всіх сферах, ці реформи будуть приречені", - сказав Медведєв.

02.01.2014

http://judges.org.ua/dig5658.htm

http://www.vinnitsa.info/news/vinnitskiy-gospsud-vidpisav-3-milyoni-na-remont-kimnat-v-knizhtsi.html

Вінницький госпсуд відписав 3 мільйони на ремонт кімнат в «Книжці»?

Господарський суд Вінницької області 21 листопада уклав угоду з ТОВ «Альфапромстрой» на капітальний ремонт вартістю 3,10 млн. гривень. Договір підписано по грудень 2018 року. Передбачено заміну покрівлі і внутрішнє опорядження приміщення, скління вікон, заміну мережі водопостачання, монтаж освітлення, кондиціонування і вентиляції, заміну труб центрального опалення, підключення сигналізації, встановлення системи контролю доступу до суду (16 комплектів телевізійної апаратури з камерою).

Неформальні практики

02.01.2014

http://www.day.kiev.ua/uk/blog/polityka/sudova-systema-maye-postatypered-sudom-suspilstva

Судова система має постати... перед судом суспільства

За останній місяць не вщухали скандали, пов’язані з українськими судами. Про них писали газети, розповідало телебачення, поширювали інформацію блогери і правозахисники, тож не буду займатися їхнім перерахунком — надто багато він би зайняв місця. Але не втримаюся, щоб не згадати бодай один, та надто вже разючий приклад, що показує обґрунтованість цих скандалів.

02.01.2014

http://judges.org.ua/dig5669.htm

http://ord-ua.com/2014/12/02/reabilitatsiya-nezakonno-zasudzhenih-yak-vipraviti-suddivsku-pomilku/?lpage=1

Реабілітація незаконно засуджених. Як виправити суддівську помилку?

В Україні не існує механізму, за яким можливо переглянути вироки незаконно засудженим. Хоча таких людей, які без вини відбувають покарання в українських в’язницях, може бути чимало. Адже методи розкриття злочинів у вигляді вибивання зізнання є нормою в Україні.

03.01.2014

http://zib.com.ua/ua/111030-do_yakih_naslidkiv_dlya_ekonomiki_ukraini_prizvede_likvidaci.html

Реформа на межу самогубства. До яких наслідків для економіки України призведе ліквідація системи господарських судів?

Перш ніж наважитися на ліквідацію господарських судів, представникам влади варто було б уважно проаналізувати, які категорії справ «господарники» розглядають і яке значення для країни мають винесені ними рішення. Якщо ж справи про банкрутство, корпоративні спори чи щодо захисту прав інтелектуальної власності потраплять до непідготовлених суддів загальних судів, це може спричинити затягування розгляду та втрату напрацьованої роками судової практики.

03.01.2014

http://zib.com.ua/ua/112091-nash_kpk__odin_iz_naykraschih_u_evropi_ale_stari_institucii_.html

Про новий кодекс і старі методи

Експерт Центру політико-правових реформ Олександр Банчук: "Наш КПК — один із найкращих у Європі, але старі інституції намагаються застосовувати його за старими правилами". Нещодавно виповнилося два роки, як набрав чинності новий Кримінальний процесуальний кодекс України. Про те, як в Україні прижився новий КПК,  «Коментарі» говорили з експертом Центра політико-правових реформ, кандидатом юридичних наук Олександром Банчуком.

03.01.2014

http://hr-lawyers.org/index.php?id=1417603611

Европейский суд по правам человека рассматривает дела, касающиеся Крыма и восточной Украины

Пресс-релиз Секретариата Европейского суда по правам человека.

03.01.2014

http://erve.ua/news/society/rivnenski_suddi_kazhut_shcho_dokumenty_na_remont_prymishchennya_na_dragomanova_9_mayut_ale_fotogr_0312/

Рівненські судді кажуть, що документи на ремонт приміщення на Драгоманова, 9 мають, але фотографувати їх не дають

Рівненський апеляційний суд, вочевидь, стривожила інформація, опублікована на сайті, де йшлося про те, що судді не мають дозволу на ремонт приміщення на Драгоманова, 9, куди, за договором позички, укладеним з Рівнерадою, має перебратися суд. В телефонному режимі судді покликали журналістів на прес-конференцію, на якій заявили, що всі необхідні документи у них є.

03.01.2014

http://www.informator.su/ukrayinski-suddi-ta-dayishniki-pratsyuyut-na-bandformuvannya-dnr/

Українські судді та даїшники працюють на бандформування ДНР

Українські судді приймають та передають “документи” бандформування ДНР. Інформацію про це повідомив відомий адвокат та активіст Віктор Смалій. За його словами, судді української держави пускають в судове провадження завідома фальшиві та підробні документи терористів. При цьому бандити використовують бланки МВС України. На підставі цих “документів” районні суди міста Донецьк приймають рішення. Це зайвий раз доводить “відданість” Українській державі служителів Феміди та ДАІ.

Неформальні практики

03.01.2014

http://judges.org.ua/dig5662.htm

http://www.radiosvoboda.org/content/article/26721892.html

Майданівці повинні публічно свідчити проти кривдників-суддів – адвокат

Київ – Служителі Феміди, котрі засуджували майданівців за сумнівними звинуваченнями, досі не поплатилися за це своїми робочими місцями. Адже ніхто з постраждалих не поскаржився і не написав заяву на своїх кривдників, кажуть адвокати. Вища кваліфікаційна комісія суддів України відкрила дисциплінарні справи проти 28 суддів, втім карати їх потрібно за Кримінальним кодексом, наголошують захисники.

03.01.2014

http://judges.org.ua/dig5677.htm

http://24tv.ua/home/showSingleNews.do?mi_razom_shho_zrobiti_shhob_ukrayina_mala_spravedlivi_sudi&objectId=516322

"Ми разом". Що зробити, щоб Україна мала справедливі суди?

У програмі "Ми разом" говорили про тих, кого били і тих, хто побитих кидав за грати. Про суддів, які ухвалювали рішення проти майданівців. Гостем студії був заступник голови Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції Маркіян Галабала.

04.01.2014

http://zib.com.ua/ua/112413-sud_viznav_scho_odin_z_kolishnih_kerivnikiv_vgsu_artur_emely.html

Суд визнав, що один з екс-керівників ВГСУ А.Ємельянов займався корупцією

Печерський районний суд м. Києва відмовив судді Вищого господарського суду України Артуру Ємельянову в задоволенні позову про визнання поширеної інформації про підкуп голосів на виборах керівництва ВГСУ недостовірною, спростуванні такої інформації та стягнення моральної шкоди.  Про це свідчить копія судового рішення від 3 грудня 2014 року.

Неформальні практики

04.01.2014

http://pravo.ua/news.php?id=0045232

Судей-членов ВККС исключат из списка автоматизированной системы распределения дел

Судьи, которых назначено членами Высшей квалификационной комиссии судей Украины, будут исключаться из списка автоматизированной системы распределения дел.

04.01.2014

http://pravo.ua/news.php?id=0045240

Суд признал причастность к коррупции одного из экс-руководителей ВХСУ

Печерский районный суд Киева отказал судье Высшего хозяйственного суда Украины Артуру Емельянову в удовлетворении иска о признании распространенной информации о покупке голосов на выборах руководства ВХСУ недостоверной, опровержении такой информации и взыскании морального ущерба. Об этом свидетельствует копия судебного решения от 3 декабря 2014 года. Напомним, обвинения А.Емельянова в коррупции в связи с выборами весной 2014 руководства Высшего хозяйственного суда высказывала судья Хозяйственного суда города Киева Алла Прыгунова. Ссылаясь на судей ВХСУ, она рассказала, что еще до определения порядка проведения выборов А.Емельянов начал скупать голоса. «Он приглашал к себе судей для соответствующих бесед и предлагал им значительные суммы за голоса», - отметила она.

04.01.2014

http://yurincom.com/ua/legal_news/L-kv-dats-ya-sistemi-gospsud-v-ne-vir-shit-problemu-korupts-i-ta-yakost--pravosuddya--publication/

Ліквідація системи госпсудів не вирішить проблему корупції та якості правосуддя

Сама по собі ліквідація системи господарських судів в Україні не сприятиме розв’язанню системних проблем, пов’язаних з корупцією в судовій системі, залежністю судової влади та якістю правосуддя. Такої думки дотримується національний радник з юридичних питань, керівник відділу верховенства права Координатора проектів ОБСЄ в Україні Олександр Водянников.

04.01.2014

http://judges.org.ua/dig5684.htm

http://www.unn.com.ua/uk/news/1413807-genprokuratura-gvaltuye-sudovu-sistemu-advokat-s-arbuzova

Генпрокуратура ґвалтує судову систему - адвокат С. Арбузова

Методи Генеральної прокуратури України ґвалтують судову систему та не дають суддям приймати законні рішення. Про це на прес-конференції повідомив адвокат Сергія Арбузова Ігор Фомін, передає кореспондент УНН. "Якщо рішення суду не задовольняє державне обвинувачення, то вони реєструють щодо рішення судді кримінальне провадження. У п'ятницю ввечері - десь о 7-й закінчилось наше засідання, суддя скасовує арешт, а вранці суддя Волкова знову арештовує майно. Тобто це робить суддя, який вже має кримінальне провадження проти нього. Яке вона вже може і має можливість постановити рішення по будь-якій справі, якщо вона вже є закланцем майбутньої кримінальної відповідальності?",- сказав він, коментуючи повторний арешт майна С.Арбузова.

04.01.2014

http://judges.org.ua/dig5682.htm

http://vaas.gov.ua/

Чим більше відкрита у своїй діяльності державна установа, тим вищий рівень довіри суспільства до неї

Про це сказав Віталій Кузьмишин під час тренінгу на тему: «Доступ до публічної інформації: законодавство та практика», який проводився на базі  Вінницького апеляційного адміністративного суду. Захід організований Вищим адміністративним судом України спільно з Уповноваженим Верховної Ради з прав людини за підтримки Ради Європи та тривав два дні, з першого по друге грудня. Участь у тренінгу взяли судді і працівники апарату Вищого адміністративного суду України, судді Вінницького апеляційного адміністративного округу, представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Ради Європи, а також європейські та національні експерти.

05.01.2014

http://zib.com.ua/ua/112523-suddyam_potribno_707_mln_grn_na_kvartiri.html

Суддям потрібно 707 млн. на квартири. ДСА розробить порядок забезпечення суддів житлом

Станом на 1 жовтня 2014 року в черзі на отримання житла перебуває 1308 суддів, що складає шосту частину від загальної кількості суддів. Про це йшла мова під час засідання Ради суддів України 4 грудня.

05.01.2014

http://zib.com.ua/ua/112524-skilki_zastupnikiv_matime_kerivnik_aparatu_sudu.html

Скільки заступників матиме керівник апарату суду?

Керівник апарату суду може мати двох заступників, якщо кількість працівників апарату суду перевищує 60 осіб, або трьох, якщо відповідна кількість працівників перевищує 140. Такі зміни до Типового положення про апарат місцевого, апеляційного судів погодила Рада суддів України на вчорашньому засіданні.

05.01.2014

http://zib.com.ua/ua/112525-v_30_sudiv_slid_vstanoviti_pandusi.html

В 30 відсотків судів слід встановити пандуси

Можливість пропуску інвалідного візка через турнікет або рамку стаціонарного металодетектора забезпечено у 21% судів, для осіб з інвалідністю облаштовано місця для ознайомлення з матеріалами справи в 37% судів. Такі дані було озвучено на засіданні Ради суддів України 4 грудня.

05.01.2014

http://zib.com.ua/ua/112677-yaki_spravi_na_comu_tizhni_rozglyadav_ksu.html

Які справи на цьому тижні розглядав КСУ?

Конституційний Суд України публікує хроніку розгляду справ 1 - 5 грудня 2014 року.

05.01.2014

http://zib.com.ua/ua/112679-vas_ta_vs_pidgotuyut_rozyasnennya_dlya_suddiv_schodo_zakonu_.html

ВАС та ВС підготують роз’яснення щодо Закону про люстрацію

Міністерство юстиції України звернулося до Верховного Суду України та Вищого адміністративного суду України з ініціативою дати роз’яснення судовим органам щодо порядку застосування Закону «Про очищення влади». Про це сьогодні повідомив Міністр юстиції Павло Петренко на брифінгу в Будинку Уряду.

05.01.2014

http://zib.com.ua/ua/112680-vs_vislovivsya_schodo_vidnovlennya_dii_postanovi_kabminu.html

ВС висловився щодо відновлення дії постанови кабміну

Постанова КМ, дія якої була зупинена указом Президента, відновлює свою дію з моменту доведення до відома населення ухвали КС про відмову у відкритті провадження. До такого висновку дійшов ВСУ в постанові від 30 вересня 2014 р. №21-128а14.

05.01.2014

http://pravo.ua/news.php?id=0045253

Помощнику судьи кассационного суда нужно предоставить процессуальный статус, - Я.Романюк

5 декабря в Кловском дворце состоялся круглый стол на тему: «Изменение правого статуса Верховного Суда Украины, как составляющая судебной реформы», организованный ВСУ при поддержке проекта Совета Европы «Усиление независимости, эффективности и профессионализма судебной власти на Украине». Как сообщает корреспондент «ЮП» участие в мероприятии приняли представители судейского корпуса, народные депутаты, а также, отечественные и международные эксперты в сфере правосудия. На вопросе изменения правового статуса ВСУ в процессе реформ судебной власти, акцентировал внимание Председатель Верховного Суда Ярослав Романюк. В частности, он сообщил о высказанных ранее Верховным Судом предложениях по усовершенствованию деятельности.

05.01.2014

http://hr-lawyers.org/index.php?id=1417788629

Вийшов третій випуск інформаційного дайджесту системи безоплатної правової допомоги в Україні.

Традиційно, на сторінках 3-го випуску – актуальна інформація про «життя» системи безоплатної правової допомоги – події, плани, статистичні дані; приклади успішних справ адвокатів, корисні практики адвокатської діяльності та менеджменту центрів БВПД; а також – про наших колег у системі. 3-ій, а також попередні випуски Інформаційного дайджесту до уваги всіх, кому це може бути цікаво – завжди у відкритому доступі на сайті Координаційного центру у розділі «Інформаційний дайджест».

05.01.2014

http://yurincom.com/ua/legal_news/U-VSU-vvazhayut--shcho-vs--derzhustanovi-povinn--platiti-sudoviy-zb-r-publication/

У ВСУ вважають, що всі держустанови повинні платити судовий збір

Верховний Суд виступає за скасування норми, згідно з якою державні установи звільняються від сплати судового збору. Про це в ході круглого столу з питань реформування судової системи сказав глава Верховного Суду Ярослав Романюк. "Кожне державна установа має платити судовий збір", - сказав він.

05.01.2014

http://judges.org.ua/dig5700.htm

http://www.radiosvoboda.org/media/video/26727276.html

Самооборона прийшла в гості до суддів Києво-Святошинського суду 

Активісти самооборони Київської області та депутати об’єднання «Самопоміч» прийшли до Києво-Святошинського районного суду з вимогою звільнити суддів Юрія Бурбелу та Владислава Лисенка, які підпадають під дію закону «Про очищення влади».

05.01.2014

http://yur-gazeta.com/publications/practice/sudova-praktika/nezalezhnogo-sudu-ne-isnuvatime--bez-povagi-gromadyan-do-yogo-nezalezhnogo-statusu.html

Незалежного суду не існуватиме без поваги громадян до його незалежного статусу

Найширша участь громади під час формування суддівського корпусу у складі відповідних державних органів, відкритість і доступність суду, участь самих громадян у здійсненні правосуддя та громадський контроль і моніторинг рівня довіри до суду здатні зрушити «закостенілий пласт» сформованої ще в радянські часи недовіри до суду серед суспільства.

05.01.2014

http://www.pravda.com.ua/news/2014/12/5/7046573/?attempt=1

Петренко пообіцяв карати суддів, що заважають люстрації

Міністр юстиції Павло Петренко обіцяє жорстку реакцію на незаконні дії суддів, які втручаються в процес проходження люстрації в Україні. Про це він заявив на брифінгу в Києві. "За рішеннями, які стосуються закону про очищення влади, є прикрі випадки, коли суди і судді з перевищенням своїх повноважень і перебирає на себе функції законодавчого органу", – підкреслив міністр. Він висловив здивування тими фактами, коли судді скасовують накази всупереч закону про люстрацію.

06.01.2014

http://sud.ua/news/2014/12/06/71022-ytverzhden-poryadok-provedeniya-lyustratsionnoj-proverki-v-gosydarstvennoj-sydebnoj-administratsii

Утвержден Порядок проведения люстрационной проверки в Государственной судебной администрации

Председателем Государственной судебной администрации Украины издан приказ, которым утвержден Порядок проведения Государственной судебной администрацией Украины проверки достоверности сведений о лицах в соответствии с Законом Украины "Об очищении власти".

Цікаве