Блог

06

грудня

2014

Дайджест подій у сфері правосуддя 1-7 грудня (офіційні джерела)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

01.12.2014

http://court.gov.ua/139554/

Президентом України видано Указ про відзначення державними нагородами

Президентом України відзначено державними нагородами України з нагоди 23-ї річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року. Так, Указом Президента України № 900/2014 присвоєно почесне звання "Заслужений юрист України" Вдовиченку Віктору Володимировичу - начальникові територіального управління Державної судової адміністрації України в Рівненській області та "Заслужений економіст України" Шевченко Світлані Володимирівні - заступникові начальника територіального управління Державної судової адміністрації України в місті Києві.

01.12.2014

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1646/

Розділ «Публікації у ЗМІ» доповнено новими матеріалами

Розділ "Публікації у ЗМІ" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено актуальними інтерв'ю та коментарями суддів ВГСУ, а також відеоматеріалами із засідання "круглого столу" в Одеському апеляційному господарському суді "Гарантії судового захисту прав та інтересів юридичних осіб в Україні".

01.12.2014

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1649/

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за листопад 2014 року

У листопаді 2014 року до Вищого господарського суду України надійшло 54 звернення і 4196 запитів на інформацію від фізичних та юридичних осіб.

01.12.2014

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/vidbulasja_robocha_narada_kerivnictva_vssu_z_golovami_apeljacijnih_sudiv_oblastej_ta_apeljacijnogo_s.html

Відбулася робоча нарада керівництва ВССУ з головами апеляційних судів областей та Апеляційного суду міста Києва

27 листопада відбулася робоча нарада керівництва ВССУ з головами апеляційних судів областей та Апеляційного суду міста Києва. Участь у заході також взяли Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини – керівник Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Юрій Бєлоусов та начальник Управління з питань дотримання процесуального законодавства Олена Островська. Учасники засідання обговорили результати узагальнення судової практики у справах (провадженнях) стосовно осіб, які тримаються під вартою, судове провадження щодо яких триває понад 6 місяців. 

01.12.2014

http://www.vru.gov.ua/news/767

308 українських суддів подали заяви до Вищої ради юстиції про звільнення з посад

На численні запити ЗМІ відділ взаємодії зі ЗМІ секретаріату Вищої ради юстиції повідомляє, що станом на 1 грудня 2014 року до Вищої ради юстиції надійшло 308 заяв від українських суддів про звільнення за загальними обставинами. Йдеться про звільнення у відставку, за власним бажанням, за станом здоров’я, у зв’язку із досягненням 65 років. За даними відділу підготовки матеріалів про звільнення суддів за загальними обставинами секретаріату Вищої  ради юстиції, найбільше заяв (92) надійшло від суддів Донецької області, 41 заява надійшла від суддів Луганської області, 29 – від суддів Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

01.12.2014

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/1394ECB3153F15EAC2257DA100408EA4?OpenDocument&year=2014&month=12&

ІНФОРМАЦІЯ про виконання Верховним Судом України Закону України «Про доступ до публічної інформації» у листопаді 2014 року

За листопад 2014 року до Верховного Суду України надійшло 10 письмових запитів на інформацію (7 – від громадян України, 3 – від громадських організацій).

01.12.2014

http://www.vasu.gov.ua/123293/

Секретар другої судової палати ВАСУ Олексій Муравйов ознайомився з судовою системою Республіки Польща

Секретар другої судової палати Вищого адміністративного суду України, член Вищої ради юстиції Олексій Муравйов взяв участь у візиті  делегації Вищої ради юстиції до м. Варшава. Захід був організований за сприяння Національної ради судівництва Республіки Польща та проекту Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні» і відбувся з 24 по 28 листопада 2014 року. Метою візиту був обмін досвідом та ознайомлення з судовою системою Республіки Польща, діяльністю Національної ради судівництва, Верховного суду, Верховного адміністративного суду, Конституційного трибуналу, Міністерства юстиції та Генеральної прокуратури, а також системою відповідальності польських суддів.

Неформальні практики

01.12.2014

http://www.vasu.gov.ua/123294/

Судді адміністративних судів обговорили актуальні питання розгляду окремих категорій адмінспорів

24 – 25 листопада 2014 року у місті Києві відбувся семінар «Актуальні питання розгляду адміністративними судами України спорів окремих категорій», організований Вищим адміністративним судом України спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні в рамках проекту ОБСЄ “Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України”. Участь у семінарі взяли заступник Голови ВАСУ, секретар Пленуму ВАСУ Михайло Смокович, судді та працівники апарату ВАСУ, судді апеляційних та окружних адміністративних судів, а також представники Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Неформальні практики

01.12.2014

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=52572

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Конституційний Суд України" (щодо забезпечення реалізації статті 152 Конституції України у частині визнання неконституційними дій органу влади)

Дерев’янко Ю.Б.

Основні положення законопроекту стосуються організації, повноважень та порядку діяльності Конституційного Суду України у визнанні неконституційними дій органів влади. Зокрема, законопроектом пропонується внести наступні зміни до Закон України “Про Конституційний Суд України”, які б урегульовували порядок визнання неконституційними дій (діяльності чи бездіяльності) (далі – дій) конституційних органів влади України, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування (далі – орган влади) неконституційними. Проектом пропонується визначити, що підставами для прийняття Конституційним Судом України рішення щодо неконституційності правових актів (повністю чи в їх окремих частинах) та/або дій органу влади є: невідповідність їх Конституції України; порушення встановленої Конституцією України процедури розгляду, ухвалення або набрання чинності правових актів та/або порушення встановленої Конституцією України процедури вчинення дій органом влади; перевищення конституційних повноважень при їх прийнятті та/або здійсненні правових актів та/або вчиненні дій органом влади. Проектом передбачено процедуру визнання Конституційним Судом України дій органу влади неконституційними. Зокрема, пропонується внести зміни до статей 39, 42, 61, 65, 71 - 74, 78, 79, 81 Закону України “Про Конституційний Суд України”, а також доповнити Закон новою главою 19 «Особливості провадження у справах, передбачених пунктом 7 статті 13 цього закону», якою визначити порядок відкриття та закриття конституційного провадження у справі щодо конституційності дій органу влади, зміст рішення Конституційного Суду України щодо конституційності дій органу влади протягом тридцяти робочих днів, а також його виконання. Так, рішення Конституційного Суду України підлягає виконанню органом влади протягом 10 днів з моменту його оприлюднення, а колегіальним органом влади – на наступному засіданні колегіального органу після оприлюднення рішення.

Етап проходження: одержано Верховною Радою (01.12.2014)

02.12.2014

http://court.gov.ua/140164/

Триває моніторинг діяльності проектів Ради Європи

1 грудня 2014 році в приміщенні Державної судової адміністрації України відбулася робоча зустріч секретаря Ради суддів України Анатолія Марцинкевича, члена Ради Людмили Соломахи та Голови Державної судової адміністрації України Зеновія Холоднюка з експертом Ради Європи з питань оцінки діяльності Проектів РЄ Сімоном Гінсбургом та заступником менеджера Проекту  Ради Європи "Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні" Галиною Бочевою. Також у робочій зустрічі взяли участь заступник начальника управління – начальник відділу судової статистики та діловодства ДСА України Антоніна Поліщук, заступник начальника управління – начальника відділу аналітично-методичної роботи та професійного розвитку ДСА України Яна Машарова і співробітники сектору міжнародного співробітництва та взаємодії зі ЗМІ. За повідомленням Сімона Гінсбурга оціночна місія Ради Європи перебуває в Україні з метою отримання інформації стосовно досягнутих результатів тих проектів РЄ, що діють в Україні для надання рекомендацій щодо покращення їх діяльності.

Неформальні практики

02.12.2014

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/virishujuchi_pozov_pro_vidshkoduvannja_shkodi_apeljacijnij_sud_ne_ociniv_dokaziv_cshodo_obstavin_vch.html

Вирішуючи позов про відшкодування шкоди, апеляційний суд не оцінив доказів щодо обставин вчинення самообмови й не зробив висновку, чи призвело це до незаконного засудження, що вплинуло на правильне вирішення справи

Колегія суддів судової палати у цивільних справах ВССУ, розглянувши у судовому засіданні 26 листопада 2014 року справу за позовом про відшкодування моральної шкоди, завданої незаконним притягненням до кримінальної відповідальності та незаконним триманням під вартою, встановила порушення апеляційним судом норм матеріального та процесуального права, що вплинуло на правильне вирішення справи, й дійшла до правового висновку.

02.12.2014

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/50252D172A4CF603C2257DA2003F2699?OpenDocument&year=2014&month=12&

Обговорено проміжні результати діяльності проекту «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні»

У рамках здійснення зовнішнього незалежного оцінювання роботи проекту Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні» протягом 2012-2014 років експерт Ради Європи з питань оцінки проектів Сімон Гінзбург зустрівся із суддями Верховного Суду України Тетяною Жайворонок та Мариною Кліменко.

Неформальні практики

02.12.2014

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=52597   

Проект Закону про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо терміну дії судового рішення

Власенко С.В.

З огляду на тривалий час розгляду судом(судами) загальної юрисдикції цивільних справ, вбачається за необхідне визначити термін судового рішення, на яке здійснюється посилання, на підтвердження підстав, установлених пунктом 1 частини першої статті 355 Цивільного процесуального кодексу України, якщо воно ухвалено  не пізніше трьох років з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.

Етап проходження: одержано Верховною Радою (02.12.2014)

02.12.2014

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=52594

Проект Постанови про ініціювання перед Вищою кваліфікаційною комісією суддів України питання про здійснення дисциплінарного провадження щодо слідчого судді Печерського районного суду міста Києва Підпалого Вячеслава Валерійовича та подальшого звільнення його з посади у зв'язку з порушенням ним присяги

Фріз І.В.

Проектом Постанови пропонується ініціювати перед Вищою кваліфікаційною комісією суддів питання про здійснення дисциплінарного провадження щодо слідчого судді Печерського районного суду міста Києва Підпалого Вячеслава Валерійовича та подальшого звільнення його з посади у зв’язку з порушенням ним присяги.

Етап проходження: одержано Верховною Радою (02.12.2014)

03.12.2014

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/informacija_pro_vikonannja_vssu_zu_pro_dostup_do_publichnoji_informaciji_u_listopadi_2014_roku.html

Інформація про виконання ВССУ ЗУ «Про доступ до публічної інформації» у листопаді 2014 року

У листопаді 2014 року до ВССУ надійшло 10 809 запитів на публічну інформацію (10 571 усний та 238 письмових), що на 1 297 запитів (13,6 %) більше ніж в аналогічному періоді 2013 року (9 512 запитів). Із 238 письмових запитів 206 (86,6 %) отримано від громадян, 32 (13,4 %) – від юридичних осіб. Зокрема, електронною поштою – 216 (90,8 %), поштою – 15 (6,3 %) та через приймальню громадян – 7 (2,9 %).

03.12.2014

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/vidbulasja_vosma_cshorichna_regionalna_konferencija_z_pitan_institucijnoji_rozbudovi.html

Відбулася Восьма щорічна регіональна конференція з питань інституційної розбудови

Конференцію було організовано Національним агентством України з питань державної служби та Адміністративним офісом програми Twinning в Україні. Учасники форуму, зокрема представники державних органів країн ініціативи ЄС «Східне партнерство», іноземні та українські експерти, обговорили питання впровадження інструментів інституційної розбудови Twinning, TAIEX, програм СІВ і SIGMA та обмінялися досвідом щодо проведення інституційних реформ, модернізації державної служби в умовах політики європейської інтеграції. ВССУ на заході представляв начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Михайло Вайнагій.

Неформальні практики

03.12.2014

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/A3F2E9819BBE9E3FC2257DA300596464?OpenDocument&year=2014&month=12&

Повідомлення прес-служби щодо результатів розгляду Верховним Судом України 3 грудня 2014 року справи № 6-173цс14 про визнання договору іпотеки недійсним

Верховний Суд України 3 грудня 2014 року розглянув справу № 6-173цс14, що викликала зацікавленість представників мас-медіа та громадськості, які були присутні на судовому засіданні і висвітлювали його перебіг, здійснюючи фото- та відеозйомку.

04.12.2014

http://court.gov.ua/rsu/140613/

Результати діяльності Проекту Ради Європи обговорено на засіданні круглого столу

3 грудня 2014 року представники українських бенефіціарів та реципієнтів Проекту Ради Європи "Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні" у форматі круглого столу обговорили результати оціночної місії Проекту.   Проект Ради Європи "Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні, що фінансується урядом Швеції через Шведське агентство з міжнародного розвитку (SIDA) розпочав роботу в січні 2013 року та завершується у грудні 2014 року. Угоду про започаткування Проекту було підписано у грудні 2012 року в рамках Плану дій Ради Європи для України на 2011-2014 роки урядом Швеції в особі Шведської Агенції міжнародного розвитку (SIDA). Метою Проекту є поліпшення діяльності органів суддівського самоврядування в Україні, підвищення професіоналізму судової системи шляхом вдосконалення процедури підготовки суддів та кандидатів у судді, сприяння проведенню судової реформи у відповідності до європейських стандартів, зокрема, що стосується інституційного складу Вищої ради юстиції, процедури призначення суддів, а також процедур щодо порядку застосування дисциплінарної відповідальності до суддів, сприяння у проведенні конституційної реформи.  Учасники круглого столу обговорили попередні висновки за результатами оцінки діяльності Проекту, що здійснювалася незалежним експертом із моніторингу і оцінки проектів Сімоном Гінзбургом.

Неформальні практики

04.12.2014

http://court.gov.ua/rsu/140612/

Рада суддів України: Кількість заступників керівника апарату суду визначатиметься відповідно до кількості працівників апарату

 4 грудня 2014 року відбулося чергове засідання Ради суддів України.  На засіданні були присутні 32 члени Ради, заступник голови Вищого господарського суду України Сергій Могил, секретар ради суддів господарських судів Альбіна Романенко, в. о. Голови Державної судової адміністрації України Людмила Гізатуліна, представники ЗМІ. Вищим органом суддівського самоврядування обговорено питання доступу до правосуддя людей з обмеженими фізичними можливостями.

Під час засідання проаналізовано питання забезпечення суддів службовим житлом. Заслухавши та обговоривши інформацію члена Ради суддів України – голови Комітету адміністрування та організаційного забезпечення діяльності суду Григорія Алейнікова щодо внесення змін до Типового положення про апарат місцевого, апеляційного судів, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 28 вересня 2012 року № 115, погодженого рішенням Ради суддів України від 21 вересня 2012 року № 54, Радою суддів України погоджено зміни до Типового положення про апарат місцевого, апеляційного судів, відповідно до яких керівник апарату суду може мати двох заступників, якщо кількість працівників апарату суду перевищує 60 осіб, або трьох, якщо відповідна кількість працівників перевищує 140. Радою суддів України заслухано інформацію голови апеляційного суду Запорізької області, представника України в Консультативній Раді європейських суддів Кабінету Міністрів Ради Європи Віктора Городовенка про діяльність Консультативної ради європейських суддів, зокрема, щодо оцінювання роботи суддів, якості правосуддя та повагу до незалежності судової влади. Також під час засідання погоджено внесення змін до Положення про автоматизовану систему документообігу суду та прийнято рішення про відзначення заохочувальними відзнаками окремих суддів та працівників апаратів судів.

04.12.2014

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1652/

У Львові відбувся «круглий стіл» на тему «Судова реформа 2014: якою вона має бути? »

2 грудня 2014 року відбувся "круглий стіл" на тему «Судова реформа 2014: якою вона має бути?», організований Львівським апеляційним господарським судом та Господарським судом Львівської області спільно з Європейською Бізнес Асоціацією, Асоціацією правників України та адвокатським об'єднанням «Матвіїв і Партнери». У заході взяли участь провідні юристи-практики з різних галузей права, представники спеціалізованих судів та судів загальної юрисдикції, Головного управління юстиції у Львівській області, Управління Державної судової адміністрації України у Львівській області, Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області, прокуратури Львівської області, Львівської залізниці, Львівської обласної державної адміністрації та Львівської міської ради, ОБСЄ та вітчизняних громадських організацій, народні депутати України, науковці Львівського національного університету імені Івана Франка, банкіри та арбітражні керуючі.

Неформальні практики

04.12.2014

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1653/

Судді ВГСУ Наталя Волковицька взяла участь у круглому столі на тему «Люстрація судової системи: український та міжнародний досвід»

4 грудня 2014 року відбувся круглий стіл на тему "Люстрація судової системи: український та міжнародний досвід", організований проектом USAID "Справедливе правосуддя" та проектом Ради Європи "Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні". У заході взяли участь суддя Вищого господарського суду України, член Вищої ради юстиції Наталія Волковицька, керівник проекту USAID "Справедливе правосуддя" Девід Вон, координатор проекту Ради Європи "Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні" Ліліт Данегян, професор юридичного факультету Мадридського університету Комплутенсе, представник комісії з прав людини Вищої ради адвокатів Польщі Павел Войцех Осік, судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого адміністративного суду України, міжнародні експерти та провідні юристи.

Круглий стіл складався з двох сесій: "Міжнародні та європейські стандарти, досвід щодо дисциплінарної відповідальності і люстрації суддів" і "Виконання законів України в сфері люстрації суддів та рекомендації щодо їх вдосконалення".

04.12.2014

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/predstavnik_vssu_mihajlo_vajnagij_pid_chas_stazhuvannja_u_sudi_ssha_oznajomivsja_z_procesom_zdijsnen.html

Представник ВССУ Михайло Вайнагій під час стажування у суді США ознайомився з процесом здійснення судочинства у кримінальних та цивільних справах

У рамках програми Legislative (Professional) Fellows Program (LFP/PFP), спонсором якої є Бюро з питань освіти та культури Державного департаменту США, керівник відділу міжнародно-правового співробітництва ВССУ Михайло Вайнагій проходив стажування в одному із судів міста Нью-Йорк. Зазначена програма стажування дає можливість перспективним молодим фахівцям з різних країн, зокрема із органів державної влади, ознайомитися з діяльністю парламенту, уряду, інших державних органів, громадських організацій та комерційних установ США та сприяє поглибленню знань про американські політичні і суспільні процеси. Програмою передбачено унікальну можливість обміну досвідом у трьох напрямах: посилення економічного потенціалу, верховенство права і здійснення правосуддя, законодавчий процес й адміністрування.

04.12.2014

http://www.vru.gov.ua/news/770

ОГЛЯД ЗМІ. "Ми разом". Що зробити, щоб Україна мала справедливі суди?"

У програмі "Ми разом" говорили про тих, кого били і тих, хто побитих кидав за грати. Про суддів, які ухвалювали рішення проти майданівців. Гостем студії був заступник голови Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції Маркіян Галабала. Цього тижня в'язні Банкової зібралися знову, адже винні у їх побитті досі не покарані. 3 грудня минулого року суддя Шевченківського суду Києва, Валентина Маліновська ухвалила рішення утримувати в СІЗО важко побитого "беркутівцями" Єгора Превера. Суддя Маліновська і зараз працює.

04.12.2014

http://www.vru.gov.ua/news/769

У Польщі право надавати висновки щодо законодавчих актів про судоустрій і статус суддів належить Національній раді судівництва

Законодавством передбачено, що ухвалення закону, який не пройшов процедуру погодження у Національній раді судівництва, є підставою визнання його неконституційним. Про особливості організації судової влади Польщі йшлося під час ознайомчого візиту делегації Вищої ради юстиції України до Варшави.  На запрошення Національної ради судівництва Республіки Польща делегація Вищої ради юстиції України 25-27 листопада 2014 року відвідала з візитом Республіку Польща.  Мета візиту до Варшави  – ознайомлення з польською судовою системою. У ході зустрічей обговорювались питання конституційного врегулювання системи правосуддя обох країн, формування професійного суддівського корпусу, гарантій незалежності суддів та їх відповідальності. Сторони обмінялись думками щодо шляхів вирішення викликів,  з якими наразі стикаються судові системи європейських країн. До складу делегації увійшли: суддя Вищого адміністративного суду України Олексій Муравйов, суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Алла Олійник, суддя Вищого господарського суду України Наталія Волковицька, член Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, суддя Верховного суду України у відставці Станіслав Щотка, завідувач відділу підготовки матеріалів з питань дисциплінарної відповідальності секретаріату Вищої ради юстиції Алла Василенко, завідувач відділу по роботі зі зверненнями секретаріату Вищої ради юстиції  Вікторія Максімова і менеджер Проекту Ради Європи й Уряду Швеції «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні» Андрій Кавакін. Нагадаємо, що судді О.Муравйов, А.Олійник та Н.Волковицька були обрані до складу Вищої ради юстиції на XII позачерговому З’їзді суддів України, який відбувся 25 вересня цього року у м. Києві.

04.12.2014

http://www.vru.gov.ua/news/768

Члени Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції закликали до уніфікації законодавства щодо люстрації суддів

Про це йшлося під час круглого столу, присвяченого проблемним питанням застосування законів України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» та «Про очищення влади»

04.12.2014

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/357298DBD0530093C2257DA4005522F0?OpenDocument&year=2014&month=12&

Суддя Верховного Суду України взяв участь у міжнародному круглому столі «Реформування системи запобігання корупції в Україні»

2 грудня 2014 року за участі міжнародних та вітчизняних експертів, представників державних органів громадськості та міжнародних організацій відбувся міжнародний круглий стіл на тему: «Реформування системи запобігання корупції в Україні», організований Міністерством юстиції України спільно із Міжнародним фондом «Відродження». Під час круглого столу відбулася загальна презентація пакету антикорупційних законів та обговорення їх положень. Зокрема, йшлося про статус, спосіб формування, функції та повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції. Темою окремої дискусії стали питання подання, оприлюднення, контролю і перевірки декларацій публічних службовців, а також запобігання і врегулювання конфлікту інтересів та запобігання корупції у діяльності юридичних осіб. Провідні українські експерти представили власне бачення обговорюваних тем, а їх закордонні колеги поділилися досвідом своїх держав, який може знадобитися й Україні.

Неформальні практики

04.12.2014

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=52700

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку реалізації повноважень Верховної Ради України з окремих питань судоустрою і статусу суддів

Левченко Ю.В.

Головко М.Й.

Осуховський О.І.

Іллєнко А.Ю.

Марченко О.О.

Бублик Ю.В.

Рудик С.Я.

Цим проектом пропонується внести зміни до статті 18 Закону України "Про комітети Верховної Ради України", редакційно уточнивши частину дев’яту цієї статті щодо повноважень комітету з приводу звільнення суддів, обраних безстроково. Також законопроектом пропонується внесення змін до низки статей Регламенту Верховної Ради України, в яких передбачені певні парламентські процедури, задля унормування їх положень до чинної Конституції України. Такі законодавчі пропозиції обумовлені як необхідністю техніко-редакційного доопрацювання окремих законодавчих положень (зокрема уточнення по тексту у чинній редакції статті 214 та уточнення назв статей 2141 та 2142), так і необхідністю забезпечення правової визначеності шляхом законодавчого врегулювання окремих процедур у частині розгляду питань про звільнення суддів, обраних безстроково Верховною Радою України.  Законопроектом також пропонується приведення окремих положень Закону України "Про судоустрій і статус суддів" до чинних положень Регламенту Верховної Ради України, у зв’язку із чим вносяться відповідні зміни до окремих положень статті 79 та статті 111 Закону.

Етап проходження: одержано Верховною Радою (04.12.2014)

05.12.2014

http://court.gov.ua/140929/

ДСА України затверджено Порядок проведення перевірки відповідно до Закону України "Про очищення влади"

Головою Державної судової адміністрації України видано наказ, яким затверджено Порядок проведення Державною судовою адміністрацією України перевірки достовірності відомостей щодо осіб відповідно до Закону України "Про очищення влади".

05.12.2014

http://www.vru.gov.ua/news/773

Відбувся круглий стіл «Зміна правового статусу Верховного Суду України як складова судової реформи»

5 грудня 2014 року Верховний Суд України у співпраці з проектом Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні» за фінансової підтримки Уряду Швеції провів дискусійну платформу (круглий стіл) з питань судової реформи на тему: «Зміна правового статусу Верховного Суду України як складова судової реформи». Учасники обговорили питання зміни правового статусу Верховного Суду України в процесі реформи судової влади України, обмінялися досвідом діяльності верховних судів Австрії, Італії, Нідерландів, Сербії, Боснії та Герцоговини й інших європейських країн. Під час обговорення йшлося про особливості судової системи європейських країн, організацію доступу до правосуддя, процедури оцінки суддів тощо. Окрему увагу приділили люстраційним процесам в Україні та в Європі як важливим елементам судової реформи та стандартам Ради Європи, ролі Вищої ради юстиції та Тимчасововї спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції у цьому процесі.

Неформальні практики

05.12.2014

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/8C2EF2A16E882FDBC2257DA50052DB56?OpenDocument&year=2014&month=12&

Верховний Суд має стати на чолі судової системи України

Таку одностайну позицію висловили учасники дискусійної платформи з питань судової реформи, яка відбулася 5 грудня 2014 року.

05.12.2014

http://www.vasu.gov.ua/123296/

Інформація про розгляд звернень громадян Вищим адміністративним судом

У період з 1 по 30 листопада 2014 року до Вищого адміністративного суду України надійшло 566звернень.

 Крім цього, Вищим адміністративним судом України протягом минулого місяця опрацьовано 2696 телефонних інформаційних запити.

Цікаве