Блог

06

червня

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 1-7 червня (ЗМІ)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітка

02.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116614-sud_uzagalniv_praktiku_schodo_nevnesennya_danih_do_erdr.html

Суд узагальнив практику щодо невнесення даних до ЄРДР

В Київському райсуді м. Одеси провели узагальнення судової практики розгляду слідчими суддями цього суду скарг на бездіяльність слідчих СВ Київського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення за 2014 рік.

02.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116613-vgsu_proti_obovyazkovogo_dosudovogo_vregulyuvannya_sporiv.html

ВГСУ проти обов’язкового досудового врегулювання спорів

Обмеження права на судовий захист через запровадження обов’язкового досудового врегулювання спорів (навіть в окремих випадках) може неоднозначного сприйматися з точки зору гарантій ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

02.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116565-suddi_skarzhatsya_na_nizku_yakist_dosudovogo_slidstva.html

Судді скаржаться на низьку якість досудового слідства

У зв’язку з недбалістю правоохоронців Харківщини судді, отримуючи справи до провадження, часто змушені проводити нове слідство та з’ясовувати окремі обставини.

02.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116600-verhovna_rada_shvalila_proekt_pro_slidchi_dii_schodo_suddiv.html

ВР схвалила проект про слідчі дії щодо суддів

Верховна Рада погодилася змінити порядок розгляду клопотань про проведення негласних слідчих (розшукових) дій відносно суддів, працівників суду і правоохоронних органів, у тому числі - дозволити розгляд таких клопотань поза межами територіальної юрисдикції органу досудового розслідування.

02.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116573-golova_oask_pvovk_yakisnishiy_zahist_vid_svavillya_vladi_gro.html

Голова Окружного адмінсуду м.Києва П. ВОВК: «Якісніший захист від свавілля влади громадянин отримає в адмінсуді, а не в загальному»

Розгляд справ в адміністративних судах часто відбувається під пильним оком громадськості, політиків і журналістів. Особливо увагу «сторонніх» відчувають володарі мантій Окружного адміністративного суду м.Києва. Голова цієї установи Павло ВОВК запросив представників спеціалізованих ЗМІ, аби обговорити останні законодавчі зміни, перспективи судової реформи. Журналісти цікавилися, якими були наслідки обшуку, проведеного в ОАСК представниками правоохоронних органів 3 місяці тому. Запитували й про резонансні та «конфліктні» справи.

02.06.2015

http://judges.org.ua/dig7090.htm

http://vlasno.info/politika/vlada/mistseva/item/3881-na-vinnychyni-shukaiut-p-iatokh-suddiv

На Вінниччині шукають п'ятьох суддів

Вища кваліфікаційна Комісія суддів України проводить конкурс на призначення суддів. На Вінниччині вакансії подали Іллінецький, Крижопільський, Шаргородський районні суди та Могилів-Подільський міськрайонний суд, який шукає одразу двох служителів Феміди. Усі кандидати на своє перше суддівство проходять рейтингове оцінювання, складають комп'ютеризовані тести, де враховуються бали за практичні завдання з господарської, адміністративної, кримінальної та цивільної спеціалізацій а також за анонімне тестування.

02.06.2015

http://judges.org.ua/dig7088.htm

http://poltava.to/news/33810/

Держава витрачає мільйони гривень на зарплати суддям, які не судять

В Україні за останній рік склалася парадоксальна ситуація — судді, у яких закінчилися повноваження, вже не судять, але продовжують отримувати зарплату. Хто у цьому винен — читайте далі. В той час, коли громадськість палко обговорює зарплати народних депутатів та мерів, практично непоміченою залишається інша зарплатна «прірва», у якій без жодної користі для українців зникають мільйони гривень.

02.06.2015

http://judges.org.ua/dig7087.htm

https://news.pn/ua/criminal/134557

Миколаївському судді Дирко, що незаконно заарештовував активіста Євромайдану, оголосили про підозру

Прокуратура Миколаївської області оголосила підозру у винесенні неправосудної ухвали судді Центрального районного суду міста Миколаєва Івану Дирко, який взимку 2014 року, в період "Євромайдану", заарештував студента Миколаївського національного університету імені Сухомлинского Дмитра Беду.

02.06.2015

http://korr.com.ua/rassledovaniya/item/8382-nepotoplyuvani-suddi-melnik-ustinov-ptichkina-moroz-ta-jikhni-pokroviteli.html

Непотоплювані судді Мельник, Устинов, Птичкіна, Мороз та їхні покровителі

Не встигли висохнути чорнила президентського підпису під Законом України «Про забезпечення права на справедливий суд», як Комітет з питань правової політики та правосуддя Верховної Ради вирішив на практиці довести, що справедливість є і за неї варто боротись. Першим млинцем став проект постанови №2451, внесений 29 березня 2015 року народним депутатом Русланом Князевичем, якою на посади суддів Миколаївського окружного адміністративного суду запропоновано безстроково обрати носіїв «справедливого правосуддя», чиї професійні подвиги зовсім недавно з жахом обговорювала вся країна.

02.06.2015

http://judges.org.ua/dig7085.htm

http://molbuk.ua/chernovtsy_news/92582-na-bukovyni-na-khabarakh-zolotiyut-suddi-y-viyskkomaty-infografika.html

На Буковині на хабарах "золотіють" судді й військкомати (ІНФОГРАФІКА)

Більше одного мільйона гривень - така загальна сума хабарів, на яких у 2015 році офіційно "погорів" десяток буковинських посадовців. Натомість реальне покарання за корупцію на Буковині отримали лише одиниці.

02.06.2015

http://judges.org.ua/dig7084.htm

Рада хоче спростити стеження і прослуховування українців (відео)

Негласні слідчі дії пропонують вести в тому числі з інших регіонів країни.

02.06.2015

http://judges.org.ua/dig7083.htm

http://www.newsru.ua/ukraine/02jun2015/suddi.html

Двох суддів-антимайданівців призначено на довічні посади – ЗМІ

Серед суддів, призначених на довічні посади Верховною Радою 21 травня, є двоє, які переслідували активістів Євромайдану й Автомайдану під час подій взимку 2014 року. Про це написав журналіст Сергій Іванов у своєму блозі на "Українській правді".

02.06.2015

http://judges.org.ua/dig7080.htm

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=55143

Декларації суддів: чи доступні вони громадськості? Суд має бути доступним усім.

 Це не кафе і не крамниця, які завжди можна підібрати під свої можливості і смаки. Закон України "Про судоустрій і статус суддів" ст7 ч 3: "Судова система забезпечує доступність правосуддя для КОЖНОЇ особи відповідно до Конституції та в порядку, встановленими законами України". 

03.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116657-u_spravi_pro_uzurpaciyu_vladi_portnov_ne_figurue_-_list_sbu.html

У справі про узурпацію влади Портнов не фігурує, - лист СБУ

Служба безпеки України в рамках розслідування кримінальної справи проти екс-президента Віктора Януковича і його найближчого оточення за звинуваченням в узурпації влади допитала 10 суддів Конституційного Суду України.

03.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116654-deputati_proignoruvali_zasidannya_komitetu_z_pravosuddya.html

Депутати проігнорували засідання комітету з правосуддя

Чергове засідання Комітету Верховної Ради України з питань правової політики зірвалося через відсутність кворуму.

03.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116646-tsk_z_perevirki_suddiv_prodovzhila_svoi_povnovazhennya.html

ТСК з перевірки суддів продовжила свої повноваження

Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції внесла зміни до Регламенту, встановивши, що строк, під час якого вона не могла виконувати свої обовязки, не зараховується до строку під час якого Комісія має право працювати.

03.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116623-chi_zapracyue_st_92_zakonu_pro_sudoustriy_i_status_suddiv_.html

Право на скаргу. Чому ремствування учасників процесу можуть виявитися безрезультатними

Надмірна конкретизація підстав для притягнення володарів мантій до дисциплінарної відповідальності фактично позбавляє процесуальних учасників можливості поскаржитися на законників-порушників під час слухання, адже Вища кваліфікаційна комісія суддів готова розглядати лише скарги у справах, рішення в яких набрало законної сили.

03.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116643-verhovniy_sud_zrobiv_visnovok_schodo_pereglyadu_sudovih_rish.html

ВС зробив висновок щодо перегляду судових рішень за КПК 1960 р.

Підставою для перегляду судових рішень, що набрали законної сили, є неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм кримінального закону щодо подібних суспільно небезпечних діянь (крім питань призначення покарання, звільнення від покарання та від кримінальної відповідальності), що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень.

03.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116574-chi_pogoditsya_konstituciyna_komisiya_zminiti_rozporyadnika_.html

Хмари над ДСАУ. Чи погодиться Конституційна комісія змінити розпорядника бюджетних коштів для вітчизняної Феміди?

Робоча група з питань правосуддя продовжує вносити пропозиції щодо конституційного реформування царини Феміди. Цього разу експерти торкнулися чи не найболючішого питання — фінансування судової системи. Виявилося, що поточний стан справ багатьом фахівцям не подобається. А неефективність розподілу фінансів та невідповідність потреб судової системи грошовому забезпеченню виникли, за твердженнями окремих членів робочої групи, через некомпетентні дії Державної судової адміністрації.

03.06.2015

http://judges.org.ua/dig7113.htm

http://vikka.ua/novini/03678-avtomajdan-hvilyuetsya-scho-spravu-pro-tisk-u-cherkaskomu-apelyatsijnomu-rada-znovu-ne-rozglyane.htm

Автомайдан хвилюється, що справу про тиск на черкаського суддю рада знову не розгляне

4 та 5 червня на засіданні Ради суддів України розглядатимуть звіт за результатами перевірки звернення судді Бондаренка про тиск на нього голови Апеляційного суду Черкаської області Бабенка. Засідання вже відкладалось. У Раді суддів заявили, що забезпечать максимальну публічність, обов’язково викличуть на засідання обох суддів і дадуть можливість їм виступити, інформують у Facebook.

03.06.2015

http://judges.org.ua/dig7102.htm

http://1tv.com.ua/news/channel/69225

Переатестація суддів: чи поверне це довіру до системи? Українська судова система показала свою недосконалість на багатьох рівнях. Найменше ж довіри українці виявляють саме суддям. Чи змінить ситуацію переатестація осіб, що здійснюють правосуддя у державі? Чи вдасться повернути авторитет і довіру українців до судової системи в цілому? На ці та інші запитання відповідатимуть експерти й гості студії програми "Дебати PRO".

03.06.2015

http://judges.org.ua/dig7101.htm

http://ua.112.ua/golovni-novyni/sud-zadovolnyv-vidvedennia-piatoi-prysiazhnoi-u-spravi-eks-berkutivtsiv-oskilky-vona-ne-prozhyvaie-u-sviatoshynskomu-raioni-234074.html

Суд задовольнив відведення п'ятої присяжної у справі екс-"беркутівців", оскільки вона не проживає у Святошинському районі

Юрисдикція суду не поширюється на місце проживання п'ятої присяжної. Суд задовольнив відведення п'ятої присяжної, оскільки вона не проживає в Святошинському районі. Відповідне рішення озвучив головуючий суддя Сергій Дячук.

03.06.2015

http://yur-gazeta.com/interview/sud-mae-rozglyadati-spravi-na-osnovi-konstituciyi-zakoniv-ukrayini-ta-na-zasadah-verhovenstva-prava.html

Суд має розглядати справи на основі Конституції, Законів України та на засадах верховенства права

Про проблематику розгляду судами кредитних спорів, зокрема, щодо захисту прав позичальника, «Юридичній газеті» розповіла суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ Алла Олійник.

03.06.2015

http://judges.org.ua/dig7094.htm

https://news.pn/ua/public/134693

Голова Апеляційного суду Миколаєва вважає, що суддя Алейников в спорі з журналістами виглядав упереджено

 Суддя не повинен говорити в суді, він повинен слухати і виносити судові ухвали, оскільки спроби переконати іншу сторону створюють враження про упередженість судді.

03.06.2015

http://judges.org.ua/dig7099.htm

Більшість суддів, яких потрібно люструвати, призначено на довічні посади – Волох

В Україні переважна більшість суддів, яких потрібно звільнити згідно із законом "Про очищення влади", працюють пожиттєво.

04.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116679-apu_zaklikae_vru_ta_vkks_virishiti_pitannya_priznachennya_su.html

АПУ закликає ВРУ та ВККС вирішити питання призначення суддів безстроково

Асоціація правників України направила відкрите звернення голові Верховної Ради України та голові Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо ситуації що склалась з необранням суддів безстроково.

04.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116676-viznacheno_perelik_pitan_na_zizd_suddiv_u_veresni.html

Визначено перелік питань на з’їзд суддів у вересні

Рада суддів України сьогодні схвалила попередній перелік питань для обговорення на ХІІІ з'їзді суддів, який відбудеться 23 - 24 вересня 2015 року.

04.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116670-u_vaas_pracyuyut_nad_dostupom_gromadyan_do_pravosuddya.html

У ВААС працюють над доступом громадян до правосуддя

Вінницький апеляційний адміністративний суд намагається якомога краще забезпечити рівний доступ для осіб з обмеженими фізичними можливостями.

04.06.2015

http://judges.org.ua/dig7118.htm

http://kaas.gov.ua/about/news/635-opublikovano-zakon-ukrajini-pro-vnesennya-zmin-do-deyakikh-zakoniv-ukrajini-shchodo-udoskonalennya-okremikh-polozhen-z-pitan-sudoustroyu.html

Опубліковано Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення окремих положень з питань судоустрою»

Вчора, 03 червня 2015 року в газеті Голос України №96 (6100) опубліковано Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення окремих положень з питань судоустрою», відповідно до якого внесено зміни до статті 17 Закону України "Про Вищу раду юстиції". Вказана норма передбачає порядок складення присяги новообраного члена Вищої ради юстиції.

04.06.2015

http://yur-gazeta.com/golovna/vinnickiy-sud-povernuv-pensioneru-50vidsotkovu-znizhku-na-komunalni.html

Вінницький суд повернув пенсіонеру 50-відсоткову знижку на комунальні

Вінницький апеляційний адміністративний суд задовільнив позов пенсіонера служби цивільного захисту до Управління праці та соціального захисту населення про поновлення та відшкодування 50% знижки плати за користування житлом та комунальними послугами, повідомили у прес-службі ВААС.

04.06.2015

http://judges.org.ua/dig7120.htm

http://vn.20minut.ua/blogs/predsedatel-vinnickogho-apellyacionnogho-administrativnogho-suda-vitalij-kuz-mishin-ghosudarstvennym-deyatelyam-politikam-predstavitelyam-drughih-vetvej-vlasti-ochen-udobno-imet-ob-ekt-obvinenij-i-tem-samym-otvlekat-vnimanie-ot-sebya.html

Председатель Винницкого апелляционного административного суда Виталий Кузьмишин: «Государственным деятелям, политикам, представителям других ветвей власти очень удобно иметь объект обвинений и тем самым отвлекать внимание от себя»

О том, какой должна быть судебная реформа, и какие первоочередные задачи стоят перед украинской Фемидой, в эксклюзивном интервью «Судебно-юридической газете» рассказал председатель одного из самых прогрессивных судов в аспекте внедрения современных технологий, активного информирования граждан и налаживания связей с общественностью – Винницкого апелляционного административного суда Виталий Кузьмишин.

04.06.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0048244

Дискуссия относительно целесообразности существования специализированных судов переведена в конституционную плоскость

Быть или не быть специализированным судам в нашем государстве? — этот вопрос еще полгода назад был одним из самых дискуссионных в рамках проведения первого этапа судебной реформы, который, напомним, был воплощен в Законе Украины «Об обеспечении права на справедливый суд». Но как показало последнее заседания Рабочей группы по вопросам правосудия, смежных правовых институтов и правоохранительной деятельности Конституционной комиссии (состоялось вечером 2 июня с.г.), он не утратил своей актуальности и сегодня.

05.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116718-opublikovani_zmini_do_postanovi_plenumu_vischogo_adminsudu_s.html

Опубліковані зміни до постанови пленуму ВАС щодо юрисдикції

У зв’язку з тим, що в Україні змінилося законодавство, яке регламентує діяльність суб’єктів владних повноважень, Пленумом Вищого адміністративного суду було внесено зміни до постанови Пленуму від 20 травня 2013 року № 8 «Про окремі питання юрисдикції адміністративних судів». "Закон і Бізнес" публікує текст постанови.

05.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116618-yaki_vimogi_visuvae_kpk_do_zdiysnennya_kriminalnogo_provadzh.html

Підозра в процесі. Які вимоги висуває КПК до здійснення кримінального провадження стосовно професійного судді

У цьому мінливому правовому полі застосування кримінальних процесуальних норм інколи супроводжується нерозумінням їх суті та ідеології. Правозастосовчі органи здебільшого тлумачать нормативні приписи без урахування визначальних парадигм цього процесу. Останнім часом збільшилася кількість «претензій» з боку прокуратури до представників суддівського корпусу. При цьому проведення процедури повідомлення про підозру судді в низці випадків не відповідає чинному Кримінальному процесуальному кодексу.

05.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116708-zatverdzheno_polozhennya_pro_zbori_suddiv.html

Затверджено положення про збори суддів

Рада суддів України затвердила Типове положення про збори суддів судів загальної юрисдикції та рекомендувала всім судам загальної юрисдикції на підставі Типового положення прийняти Положення про збори суддів відповідного суду.

Цікаве