Блог

14

червня

2014

Дайджест новин у сфері правосуддя 9-15 червня (офіційні джерела)

Дата
Посилання
Заголовок, короткий опис
Примітка
10.06.2014
Відбулося чергове засідання ради суддів господарських судів
10 червня 2014 року відбулося чергове засідання ради суддів господарських судів. На засіданні Ради розглянуте єдине питання порядку денного щодо внесення проекту Порядку проведення конференції суддів господарських судів України на VI конференції суддів господарських судів України.
10.06.2014
Місія Міжнародного Валютного фонду відвідала Державну судову адміністрацію України
Метою Місії МВФ є отримання інформації  про стан боротьби з корупцією в Україні, вивчення бізнес-клімату та детальніше ознайомлення із діяльністю судової гілки влади, зокрема, із  джерелами та станом фінансування судової системи України. Через спілкування із судами, юристами, громадянським суспільством буде сформована оцінка ризиків для подальшого виконання угоди, укладеної між Урядом України та Міжнародним Валютним Фондом з метою стабілізації економічної ситуації в Україні.
Неформальні практики
10.06.2014
Конференція суддів адміністративних судів України визнала недоцільним переобирання нового складу ради суддів адміністративних судів
Делегати конференції обговорили та затвердили 4 питання порядку денного. Зокрема, питання обрання делегатів на ХІІ позачерговий з'їзд суддів України, внесення змін до Положення про раду суддів адміністративних судів, а також доцільність формування нового складу Ради, пропозиції до порядку денного з‘їзду суддів. За результатами обговорення питання обрання нового складу ради суддів адміністративних судів конференцією суддів прийнято рішення про недоцільність переобрання нового складу ради.
10.06.2014
Збори суддів ВАСУ визначилися із делегатами на конференцію суддів адмінсудів та обрали делегатів на ХІІ позачерговий з’їзд суддів України
Збори суддів Вищого адміністративного суду України під час свого засідання обрали делегатів на конференцію суддів адміністративних судів України. Питання про призначення Голови Вищого адміністративного суду України, яке також було передбачено порядком денним зборів, не вдалося остаточно вирішити, оскільки за результатами таємного голосування жоден з кандидатів на посаду Голови суду не набрав необхідної кількості голосів.
10.06.2014
Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про відновлення довіри до судової системи України" (щодо забезпечення прав і соціальних гарантій працівників апарату Вищої ради юстиції та секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів України)
Шпенов Д.Ю.
Законопроектом пропонується тимчасово, до призначення Голів Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, надати право керівникам секретаріатів названих органів призначати та звільняти працівників цих секретаріатів, надавати їм відпустки, присвоювати ранги та встановлювати надбавки за вислугу років відповідно до вимог чинного законодавства.
Етап проходження: передано на розгляд керівництву (10.06.2014)
11.06.2013
Конференцією суддів господарських судів обрано новий склад ради суддів господарських судів
11 червня 2014 року у приміщенні Вищого господарського суду України відбулася VI конференція суддів господарських судів України. Конференцією розглянуто питання про висунення кандидатур до нового складу Ради суддів України, який буде затверджений з'їздом суддів, а також обрано новий склад ради суддів господарських судів.
11.06.2014
Суддя Вищого господарського суду України Москаленко В.С. взяв участь у роботі круглого столу на тему: «Практика призначення та проведення судової експертизи у сфері промислової діяльності»
03 червня 2014 року за участю Державної служби інтелектуальної власності України, державного підприємства "Український інститут промислової власності", суддів різних юрисдикцій, патентних повірених відбувся круглий стіл на тему: "Практика призначення та проведення судової експертизи у сфері промислової власності". Учасниками Круглого столу обговорювалися актуальні питання, пов'язані з призначенням та проведенням судових експертиз у сфері промислової власності, зокрема, щодо доцільності обов'язкового призначення судових експертиз у розгляді справ, пов'язаних із захистом прав інтелектуальної власності; особливості експертного дослідження тощо.
Неформальні практики
11.06.2014
Розділ "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено новим Інформаційним листом ВГСУ від 05.06.2014 № 01-06/745/2014 "Про деякі питання практики застосування у судовій практиці Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України".
12.06.2014
Відбулося останнє засідання Ради суддів України в нинішньому складі
На засіданні Радою суддів України обговорено стан підготовки до ХІІ позачергового з’їзду суддів України, внесено зміни до додатку 2 рішення РСУ від 23 травня 2014 року № 29, яким визначено кількість делегатів на ХІІ позачерговий з'їзд суддів України – 408. Член Ради суддів України Володимир Погребняк поінформував присутніх про розгляд пропозицій щодо внесення змін до законодавства України про судоустрій і статус суддів, зокрема, Радою прийнято рішення доручити Голові РСУ звернутися до з'їзду суддів України стосовно направлення до органу законодавчої влади листа із вимогою щодо обов'язкового погодження з органами суддівського самоврядування проектів змін до законодавства про судоустрій і статус суддів.
12.06.2014
На конференції суддів загальних судів обрано делегатів на ХІІ позачерговий з’їзд суддів України
У приміщенні Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ відбулася V конференція суддів загальних судів, на якій обрали делегатів на ХІІ позачерговий з’їзд суддів України.
12.06.2014
Тимчасова спеціальна комісія розпочала прийом заяв про проведення перевірки суддів
12 червня 2014 року в газеті «Голос України» Вища рада юстиції оприлюднила офіційне повідомлення про утворення Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції. З 12 червня 2014 року ТСК офіційно вважається утвореною та розпочинає прийом заяв від фізичних і юридичних осіб про проведення перевірки суддів. Письмові заяви від юридичних та фізичних осіб, оформлені відповідно до вимог статті 2 Закону, Комісія прийматиме протягом шести місяців.
12.06.2014
Місія Міжнародного Валютного фонду ознайомилася з діяльністю адміністративних судів України та з ініціативами ВАСУ щодо реформування судової системи
6 червня 2014 року у Вищому адміністративному суді України відбулася зустріч з представниками Місії Міжнародного Валютного фонду. Метою зустрічі стало ознайомлення представників Місії Міжнародного Валютного фонду з системою адміністративного судочинства України та обговорення питань, що стосуються особливостей провадження у земельних та податкових справах, а також питань щодо реформування судової системи.
Неформальні практики
12.06.2014
Верховний суд України проаналізував практику застосування судами законодавства, яке регулює іпотеку, як заставу нерухомого майна
Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України обговорила аналіз практики застосування судами законодавства, яке регулює іпотеку як заставу нерухомого майна.
12.06.2014
Постанова Верховної Ради України Про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України щодо забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду
Долженков О.В.           
12.06.2014
Глава держави вважає звільнення Лозинського діагнозом критичного стану судової системи
Президент України обурений історією зі звільненням В.Лозинського.  «Неможливо уявити собі яскравіший за своїм негативом приклад, який би ілюстрував критичний стан судової системи. Лозинський - це її промовистий діагноз», - зазначив Петро Порошенко.
13.06.2014
Внесено зміни до складу Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції
У зв’язку з поданням заяви Батриним Станіславом Віталійовичем щодо виключення його зі складу членів Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції Урядовий уповноважений з питань антикорупційної політики Тетяна Чорновол 11 червня 2014 року внесла зміни до списку членів ТСК.

Цікаве