28

січня

2016

Розпочалося первинне кваліфікаційне оцінювання суддів

28 січня 2016 року Вища кваліфікаційна комісія суддів прийняла рішення про проведення первинного кваліфікаційного оцінювання суддів та затвердила графік такого оцінювання. Оцінювання суддів відбуватиметься відповідно до Закону про забезпечення права на справедливий суд, який врахував більшість рекомендацій органів Ради Європи щодо індивідуального оцінювання суддів. 

 

Згідно з Законом Кваліфікаційне оцінювання проводить Вища кваліфікаційна комісія суддів з метою:
- перевірки здатності судді здійснювати правосуддя у суді відповідного рівня;
- підтвердження професійного рівня судді для обрання на посаду судді безстроково

 

Критеріями оцінювання  є:

професійна компетентність (знання права, здатність проводити судове засідання та ухвалювати рішення), особиста компетентність (здатність виконувати обсяг роботи, самоорганізованість), соціальна компетентність (урівноваженість, стресова стійкість, комунікативність) та здатність підвищувати свій фаховий рівень і здійснювати правосуддя у суді відповідного рівня.

Несприятливе оцінювання має наслідком обов'язкове проходження суддею перепідготовки у Національній школі суддів та повторне складення кваліфікаційного оцінювання. У разі якщо суддя не складає кваліфікаційне оцінювання повторно він може бути звільненим з посади. 

 

Строки для проведення кваліфікаційного оцінювання визначені лише для суддів вищих та апеляційних судів. Оцінювання суддів місцевих судів відбуватиметься у строки визначені Вищою кваліфікаційною комісією суддів. Результати оцінювання оцінювання можуть бути оскарженими до суду. 

 

49.7 +1.4 +1.4 51.1 51.1 50.3 50.3 8.8 8.8 11 11