02

жовтня

2019

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції"

Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції" передбачає перезавантаження керівництва НАЗК, зміну моделі управління з колегіальної на одноосібну,  зміну порядку формування та склад конкурсної комісії з відбору Голови Національного агентства, посилення гарантій незалежності голови НАЗК, та посилення спроможності НАЗК у реалізації покладених на нього функцій тощо. 

За оцінками експертів ЦППР закон загалом дозволяє забезпечити належну діяльність Національного агентства, містить значну кількість концептуально правильних кроків та якісних положень. Водночас окремі положення закону є дискусійними або такими, що можуть негативно вплинути на перспекитиви подальшої реалізації антикорупційної реформи. Детальніше з оцінкою ЦППР можна ознайомитись за посиланнями (1 та 2). 

 

76.3 76.3 61.9 61.9 8.4 8.4 13.2 +8.4 +8.4 21.6 21.6