19

червня

2015

До Верховної Ради подано проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції"

19.06.2015 р. у Верховній Раді було зареєстровано проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції". Законопроект містив положення щодо запровадження державного фінансування політичних партій; встановлював нові вимоги до фінансового звітування політичними партіями; визначав порядок здійснення внесків на користь політичних партій та встановлював обмеження на здійснення таких внесків в окремих випадках; встановлював відповідальність за порушення встановлених вимог; наділяв Національне агентство з питань запобігання корупції повноваженнями зі здійснення контролю за дотриманням політичними партіями вимог, які мали бути встановлені цим законопроектом.

Законопроект був розроблений за участі представників громадянського суспільства. Зміст положень законопроекту відповідав рекомендаціям GRECO, а його прийняття було зобов'язанням України у межах Плану дій з лібералізації візового режиму між Україною та ЄС.

49.7 49.7 44.7 44.7 5.7 -0.1 -0.1 5.6 5.6 8.6 -0.4 -0.4 8.2 8.2