Спідометр реформ

Це громадська ініціатива експертної оцінки діяльності впровадження Україною реформ задля європейської інтеграції.

Наша мета — це візуалізація ходу виконання Україною своїх зобов'язань щодо проведення реформ у чотирьох ключових сферах: конституційній, судовій, антикорупційній та сфері реформи прокуратури.

Ми розробили інфографіку у вигляді спідометра, яка дає змогу відслідковувати динаміку впровадження реформ. Події, які суттєво впливають на виконання європейських рекомендацій відображаються на інфографіці, що дає можливість побачити як та чи інша подія вплинула на проведення реформ.

Спідометр показує стан впровадження реформ за 100-бальною шкалою у всіх сферах загалом та у кожній сфері зокрема. Детальніше з методологією оцінювання можна ознайомитись за цим посиланням.

Цей ресурс буде корисним для кращого розуміння поточного стану впровадження реформ в Україні для викладачів, студентів, експертів, журналістів, політиків та державних службовців.

flag

За фінансової підтримки Європейського Союзу.

аналітична команда

participant

Олександр Банчук

Член Правління

Олександр Банчук

Член Правління

Його робота охоплює ту сферу відносин, що виникають із втручання держави у приватне життя людини. При таких відносинах, власне, найбільше трапляються зловживання з боку держави та порушення прав і свобод осіб. Член робочих груп з розробки Концепції реформування кримінальної юстиції України 2008 р., а також нових Кримінального процесуального кодексу, законів про безоплатну правову допомогу, про прокуратуру, про Національну поліцію та про Державне бюро розслідувань. Залучався як експерт з реформи органів правопорядку в країнах Центральної Азії (Казахстан, Киргизстан, Таджикистан), а також Вірменії і Грузії, такими міжнародними організаціями БДІПЛ ОБСЄ, ОБСЄ, Управлінням ООН з наркотиків і злочинності (UNODC), Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини (OHCHR), Світовим Банком (World Bank), а також Міжнародною тюремною реформою (PRI). Кандидатська дисертація: «Проблема розмежування публічного і приватного права у правовій думці України ХІХ – початку ХХ століття» (Інститут законодавства Верховної Ради України, 2007). Професійна діяльність: 2001–2003 – юрисконсульт компанії «Укрпродукт». З 2003 року – до цього часу експерт Центру політико-правових реформ. З 2014 року – науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України Автор (співавтор) близько 40 книг і понад 100 статей.

participant

Микола Хавронюк

Директор з наукового розвитку

Микола Хавронюк

Директор з наукового розвитку

Народився 24 травня 1961 року. Доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України. Брав участь у проектах ЦППР з 2006 року. З березня 2012 року – директор з наукового розвитку ЦППР, експерт з кримінального права і проблем корупції. В різні роки працював слідчим і прокурором, викладачем і парламентським експертом. У 2006 - 2012 роках - начальник правового управління та заступник керівника апарату Верховного Суду України. Життєве кредо: "Хоч іноді згадуй, для чого прийшов у цей світ".

participant

Роман Куйбіда

Заступник голови Правління

Роман Куйбіда

Заступник голови Правління

Народився 6 березня 1980 року. Заступник голови правління Центру, екперт з питань судівництва. У ЦППР із 1999 року. Кандидат юридичних наук, доцент кафедри адміністративного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Переконаний, що без незалежних і професійних суддів свобода людей і поступ держави є неможливими. Знає, якою повинна бути судова реформа, аби підвищити якість правосуддя, а відповідно захищеність громадян. Вважає, що не можна вважати правдивою реформою зміни, покликані забезпечити обслуговування політичної влади суддями.

participant

Юлія Кириченко

Член Правління

Юлія Кириченко

Член Правління

Член правління ЦППР на громадських засадах. Керівник проектів з питань конституційного права. Член Ради Реанімаційного пакету реформ. Народилась 14 серпня 1977 року у м. Києві. Освіта: юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка (1999 р.), Аспірантура Національної академії державного управління при Президентові України, Українська школа політичних студій (2012 р.) Професійний досвід: Старший консультант Управління правової експертизи Секретаріату Конституційного Суду України (1999 - 2001 рр.) Головний консультант Управління правової експертизи Секретаріату Конституційного Суду України (2001 - 2002 рр.) Науковий консультант судді Конституційного Суду України (2002 - 2005 рр.) Заступник начальника Головного управління політики інституційного розвитку - керівник відділу конституційної реформи Секретаріату Президента України (2006 р.) Помічник Голови Верховного Суду України (2007 р.)