Спідометр реформ

Для моніторингу виконання державою свої зобов'язань експертами Центру політико-правових реформ був розроблений спідометр реформ, покликаний відслідковувати успішність України на шляху до їх впровадження.
Спідометр оцінює прогрес держави лише у трьох сферах: конституційній, судовій та реформи органів прокуратури. За основу оцінювання взяті ключові рекомендації європейських інституцій, таких як Венеціанська комісія, Парламентська асамблея Ради Європи, Комітет міністрів Ради Європи тощо.
Мета проекту
Підписавши політичну частину Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Україна зобов'язалася йти шляхом впровадження європейських реформ. Зокрема, Сторони домовились надати особливого значення утвердженню верховенства права, укріпленню інституцій усіх рівнів у сфері управління, судових та правоохоронних органів, співпрацювати з метою зміцнення миру і міжнародного правосуддя шляхом ратифікації і імплементації Римського статуту Міжнародного кримінального суду (1998) та його відповідних інструментів.
Як це працює
Шляхом щомісячного відстежування кроків держави з прийняття та впровадження згаданих рекомендацій, експерти оцінюють прогрес України, що впливає на кінцеві показники спідометра.