Перегляд кроків та подій

Оберіть період часу і дізнайтеся які події та рішення відбулися вже і які ще попереду

Судова реформа

21 березня 2014 р. глави держав та урядів Європейського Союзу та Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк підписали політичні положення Угоди про Асоціацію між ЄС та Україною.
У статті 8 Угоди визначено, що Сторони співпрацюватимуть з метою зміцнення миру та міжнародного правосуддя шляхом ратифікації і імплементації Римського статуту Міжнародного кримінального суду 1998 р. та його відповідних інструментів.
Також статтею 14 Угоди передбачено, що співробітництво буде спрямоване на зміцнення судової влади, підвищення її ефективності, гарантування її незалежності та неупередженості та боротьбу з корупцією. Співробітництво у сфері юстиції, свободи та безпеки буде відбуватися на основі принципу поваги до прав людини та основоположних свобод.
Основні європейські стандарти в сфері правосуддя формують органи Ради Європи, членом у якій Україна є з 1995 р. На жаль, українська система правосуддя не відповідає європейським стандартам.
Цей сайт дає можливість відстежувати прогрес України у досягненні європейських стандартів. 

Пов'язані Рекомендації

1
Створити незалежний від виконавчої та законодавчої влади орган, який би відповідав за призначення та кар'єру суддів.
2
Об’єднати Вищу раду юстиції і Вищу кваліфікаційну комісію суддів України. Проте якщо дві інстанції все-таки будуть збережені кожна з них повинна бути незалежною.
3
Передбачити, що більшість членів Вищої ради юстиції чи принаймні істотну її частину складають судді обрані суддями.
4
Скасувати систему, яка передбачає залучення законодавчих або виконавчих органів до процесу обрання суддів (до ради юстиції). Має бути виключено також втручання судової ієрархії в процес обрання.
5
Забезпечити обрання членів ради юстиції (суддів), що не є суддями, серед інших видатних юристів, університетських професорів з певним стажем перебування на посаді чи звичайних громадян. Сучасний менеджмент судової системи може вимагати широкого внеску членів, що мають досвід поза правовою сферою ...
6
Вилучити представника Мін’юсту зі складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів.
7
Передбачити, що Вища рада юстиції повинна працювати як постійно діючий орган.
8
Гарантувати безперервність діяльності ради юстиції (суддів). Її члени не повинні змінюватися в один і той же час.