Спідометр Реформ

«Спідометр «Україна-ЄС»: конституційна та судова реформи»

це громадська ініціатива експертної оцінки діяльності впровадження Україною реформ задля європейської інтеграції.

Наша мета – це візуалізація ходу виконання Україною своїх зобов'язань щодо проведення реформ у трьох ключових сферах: конституційній, судовій та реформи прокуратури.

Ми розробили інфографіку у вигляді спідометра, яка дає змогу відслідковувати динаміку впровадження реформ. Події, які суттєво впливають на виконання європейських рекомендацій відображаються на інфографіці, що дає можливість побачити як та чи інша подія вплинула на проведення реформ.

Спідометр показує стан впровадження реформ за 200-бальною шкалою у всіх сферах загалом та у кожній сфері зокрема. Також він відображає виконнання рекомендацій органів Ради Європи

Цей ресурс буде корисним для кращого розуміння проведення конституційної, судової реформ та реформи прокуратури для викладачів, студентів, експертів, журналістів, політиків та державних службовців.

«Спідометр «Україна-ЄС»: конституційна та судова реформи» створений за фінансової підтримки Європейського Союзу

Аналітична команда

Ігор Коліушко
голова Правління

Народився 18 червня 1965 року. Експерт з публічного права та голова Правління ЦППР. Викладач кафедри державно-правових наук факультету правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська Академія». Народний депутат України (1994 - 2002), радник Президента України (2005 - 2006), член державної комісії з проведення адміністративної реформи в Україні (1997-2001), комісій із зміцнення демократії та верховенства права (з 2005 та з 2010), Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (2006-2007), член багатьох робочих груп з розробки законопроектів з правої політики.Автор більше 40 наукових та численних аналітичних публікацій з проблематики публічного права.

Віктор Тимощук
Заступник голови Правління

Народився 15 липня 1974 року. Заступник голови правління ЦППР. Експерт з публічної адміністрації. У ЦППР з 1998 року. Кандидат юридичних наук, науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. Основну сферу експертних інтересів складають питання: організації виконавчої влади, публічної служби, адміністративної процедури, адміністративних послуг. Мріє про закінчення "ери пострадянської бюрократії" в Україні та побудову ефективної системи демократичного урядування, орієнтованого на громадян.

Роман Куйбіда
Заступник голови Правління

Народився 6 березня 1980 року. Заступник голови правління Центру, екперт з питань судівництва. У ЦППР із 1999 року. Кандидат юридичних наук, доцент кафедри адміністративного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Переконаний, що без незалежних і професійних суддів свобода людей і поступ держави є неможливими. Знає, якою повинна бути судова реформа, аби підвищити якість правосуддя, а відповідно захищеність громадян. Вважає, що не можна вважати правдивою реформою зміни, покликані забезпечити обслуговування політичної влади суддями.

Микола Хавронюк
Доктор юридичних наук

Народився 24 травня 1961 року. Доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України. Брав участь у проектах ЦППР з 2006 року. З березня 2012 року – директор з наукового розвитку ЦППР, експерт з кримінального права і проблем корупції. В різні роки працював слідчим і прокурором, викладачем і парламентським експертом. У 2006 - 2012 роках - начальник правового управління та заступник керівника апарату Верховного Суду України. Життєве кредо: "Хоч іноді згадуй, для чого прийшов у цей світ".