Позбавити прокуратуру можливості здійснювати загальний захист прав людини та водночас зосередити цю функцію в омбудсмена.

Пов'язані оцінки виконання

31.01
95
31.03
95

25 листопада 2015 року Президент України вніс до Верховної Ради України проект змін до Конституції України (щодо правосуддя).

Проектом передбачене виключення розділу "Прокуратура" з Конституції України.

Раніше, змінами до Закону України "Про прокуратуру", прокуратура вже була позбавлена можливості здійснювати загальний захист прав людини.

Однак формальне виключення функції загального захисту прав людини з Конституції зможе остаточно легітимізувати положення Закону.

10.11
95
14.10
64
Стаття 2 Закону про прокуратуру, ухваленого парламентом вцілому, не передбачає функції нагляду за додержанням прав людини в діяльності органів державної влади. А перехідні положення Закону встановлюють, що зазначена функція виконуватиметься прокуратурою у формі представництва інтересів особи в суді. Однак це повноваження (представництво інтересів осіб) передано не Омбудсмену, а центрам безоплатної правової допомоги. 
10.10
-100
31.01
51
Внесений Президентом України проект Закону про прокуратуру, ухвалений парламентом в першому читанні 8 листопада 2013 року. Законопроект обмежив повноваження прокуратури із захисту прав лише неповнолітніх, недієздатних та обмежено дієздатних осіб (частина 2 статті 24). Права всіх інших осіб повинні захищатися центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги.