Забезпечити обрання членів ради юстиції (суддів), що не є суддями, серед інших видатних юристів, університетських професорів з певним стажем перебування на посаді чи звичайних громадян. Сучасний менеджмент судової системи може вимагати широкого внеску членів, що мають досвід поза правовою сферою (наприклад в сфері управління, фінансів, IT, соціальних наук).

Пов'язані оцінки виконання

31.01
70
30.09
70

Набирає чинності Закон Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя).

Змінами до Конституції передбачено реорганізацію Вищої ради юстиції у Вищу раду правосуддя. 2 членів Вищої ради правосуддя призначатиме всеукраїнська конференція представників вищих юридичних навчальних закладів та наукових установ.

Однак збільшення представництва осіб, що не мають відношення до судової системи,  не передбачається. 

23.09
70

23 вересня Президент України вніс до Верховної Ради України проект Закону "Про вищу раду правосуддя". Законопроект передбачає порядок обрання 2 членів Вищої ради правосуддя всеукраїнською конференцією представників вищих юридичних навчальних закладів та наукових установ.

02.06
70

Верховна Рада України проголосувала Закон Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя).

Змінами до Конституції передбачено реорганізацію Вищої ради юстиції у Вищу раду правосуддя. 2 членів Вищої ради правосуддя призначатиме всеукраїнська конференція представників вищих юридичних навчальних закладів та наукових установ. 

01.04
70

Закон "Про забезпечення права на справедливий суд" передбачає часткове втілення цієї рекомендації. Так, на посаду члена Вищої ради юстиції може бути рекомендований громадянин України, не молодший тридцяти п’яти років, який проживає в Україні не менш як десять останніх років, володіє державною мовою, має вищу юридичну освіту та стаж роботи в галузі права не менше п’ятнадцяти років, є визнаним фахівцем у галузі права та має бездоганну професійну репутацію (ст. 6 Закону «про Вищу раду юстиції»). Однак Закон передбачає можливість бути членом Вищої ради юстиції (так само і Вищої кваліфікаційної комісії суддів) лише юристів.

05.02
45
13.01
45

Законопроект "Про забезпечення права на справедливий суд" частково виконує цю рекомендацію. Так, на посаду члена Вищої ради юстиції може бути рекомендований громадянин України, не молодший тридцяти п’яти років, який проживає в Україні не менш як десять останніх років, володіє державною мовою, має вищу юридичну освіту та стаж роботи в галузі права не менше п’ятнадцяти років, є визнаним фахівцем у галузі права та має бездоганну професійну репутацію (ст. 6 Закону «Про Вищу раду юстиції»).

31.12
20
26.12
20

Законопроект "Про забезпечення права на справедливий суд" частково виконує цю рекомендацію. Так, на посаду члена Вищої ради юстиції може бути рекомендований громадянин України, не молодший тридцяти п’яти років, який проживає в Україні не менш як десять останніх років, володіє державною мовою, має вищу юридичну освіту та стаж роботи в галузі права не менше п’ятнадцяти років, є визнаним фахівцем у галузі права та має бездоганну професійну репутацію (ст. 6 Закону «Про Вищу раду юстиції»).

17.12
7

Коаліційна угода передбачає, що меншість членів ради юстиції (суддів) складатимуть авторитетні правники - представники правничої і правозахисної спільноти. 

30.06
50
Внесений Президентом України Законопроект «Про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів» передбачає, що з’їзд адвокатів України та з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ призначають по 2 члена Вищої ради юстиції з 15.  Проект був попередньо схвалений Постановою Верховної Ради України «Про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів».