Передбачити, що у тих державах, де існує випробувальний період перед тим, як приймається рішення про призначення на посаду судді на постійній основі або там, де суддя призначається на посаду на обмежений визначений строк, що може поновлюватися, рішення про непризначення на посаду на постійній основі або про непоновлення призначення може бути винесено лише незалежним органом або на підставі його пропозиції, рекомендації або погодження з ним чи висловленої ним думки.

Пов'язані оцінки виконання

28.02
88
02.06
88

Верховна Рада України проголосувала Закон Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя).

Змінами до Конституції передбачено скасування систими відповідно до якої судді обиралися строком на 5 років вперше, а потім обиралися безстроково. Водночас Конституція не передбачає автоматичного переобрання тих суддів, які були призначені на посаду вперше. Після закінчення строку повноважень на яких вони були призначені такі судді підлягають звільненню з можливістю подаватися на конкурс на нові суддівські посади. 

31.05
70
31.03
70

25 листопада 2015 року Президент України вніс до Верховної Ради України проект змін до Конституції України (щодо правосуддя).

Проект передбачає скасування системи, яка передбачала призначення судді на перший п'ятирічний термін з наступним обранням судді безстроково.

10.11
70

Закон "Про забезпечення права на справедливий суд" частково виконує цю рекомендацію. Закон передбачає, що Верховна Рада обирає суддю безстроково або його звільняє з посади лише на підставі рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів, більшість у складі якої становлять судді, обрані суддями. Однак повна імплементація цієї рекомендації вимагає змін до Конституції. 

05.02
50

 Законопроекти № 1497 та  № 1656 передбачають, що Верховна Рада України обиратиме суддю безстроково або його звільнять з посади лише на підставі рекомендації кваліфікаційної комісії суддів, більшість у складі якої становитимуть судді, обрані суддями.

Водночас повна імплементація цієї рекомендації вимагатиме змін до Конституції.

31.12
25
28.12
25

Ініційовано законопроект, який передбачає, що Верховна Рада України обиратиме суддю безстроково або його звільнять з посади лише на підставі рекомендації кваліфікаційної комісії суддів, більшість у складі якої становитимуть судді, обрані суддями.

Водночас повна імплементація цієї рекомендації вимагатиме змін до Конституції. 

09.12
13

Коаліційна угода містить зобв'язання виконати цю рекомендацію.

31.10
0