Забезпечити залучення суддів до винесення рішень стосовно управління судами, визначення судового бюджету та його розподілу на місцевому і національному рівнях. Передбачити консультації з суддями з приводу планів стосовно будь-яких змін до закону (про статус суддів), а також з приводу визначення винагороди за працю та їх соціальне забезпечення.

Пов'язані оцінки виконання

31.12
70
31.03
70

Закон "Про забезпечення права на справедливий суд" частково виконує цю рекомендацію. Рада суддів України бере через свого представника участь у бюджетному процесі, а також здійснює контроль за організацією діяльності судів (ст. 131 Закону «Про судоустрій і статус суддів»). Однак іншого залучення суддів законом не передбачено. 

05.02
55

Законопроект № 1497 передбачає, що Рада суддів України контролюватиме діяльність Державної судової адміністрації, даватиме висновки до законопроектів і проектів інших актів, які стосуються судоустрою, статусу суддів, судочинства, братиме участь у бюджетному процесі. Нотомість законопроект № 1656 не передбачає залученості суддів до цих питань. 

31.12
50

Закон не містить вимог обов'язкового залучення суддів до цих процесів. Проте на практиці такі консультації відбуваються.