Відобразити принцип незмінюваності суддів на найвищому законодавчому рівні. Забезпечити безстрокове перебування судді на посаді до виходу на пенсію за віком (у тих державах, де існує пенсійний вік для суддів). У разі залишення випробувального терміну потрібно забезпечити, щоб судді (на випробувальному терміні) не розглядали чутливі під політичним кутом зору або складні справи.

Пов'язані оцінки виконання

31.01
20
31.03
20

25 листопада 2015 року Президнт України вніс до Верховної Ради України проект змін до Конституції України (щодо правосуддя).

Проект змін до Конституції не закріплює принцип незмінюваності суддів. Разом з тим він забезпечує безстрокове перебування судді на посаді до виходу на пенсію за віком.

10.11
7

Опублікований конституційною комісією проект змін до Конституції не закріплює принцип незмінюваності суддів. Разом з тим він забезпечує безстрокове перебування судді на посаді до виходу на пенсію за віком. 

30.06
50
Внесений Президентом України Законопроект «Про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів» не закрюплює принцип незмінюваності суддів на рівні Конституції. Разом з тим він забезпечує безстрокове перебування судді на посаді до виходу на пенсію за віком. Проект був попередньо схвалений Постановою Верховної Ради України «Про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів».