Передбачити шкалу дисциплінарних санкцій щодо суддів у залежності від тяжкості дисциплінарного проступку.

Пов'язані оцінки виконання

31.01
100
31.03
100

Набрав чинності Закон "Про забезпечення права на справедливий суд", який виконує цю рекомендацію. 

03.03
88
12.02
88

Закон "Про забезпечення права на справедливий суд" виконує цю рекомендацію. Замість теперішніх догани і звільнення закон (ст. 97 Закону «Про судоустрій і статус суддів») передбачає шість видів стягнення, які застосовуються за принципом пропорційності:

1) попередження;
2) догана  з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом одного місяця;
3) сувора догана  з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом трьох місяців;
4) тимчасове (від одного до шести місяців) відсторонення від здійснення правосуддя  з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та обов’язковим направленням судді до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації, визначеного органом, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів, та подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді;
5) переведення судді до суду нижчого рівня;
6) висновок про направлення рекомендації до Вищої ради юстиції для вирішення питання щодо внесення подання про звільнення судді з посади з підстав порушення присяги.

05.02
63

Законопроекти № 1497 та  № 1656 виконують цю рекомендацію.

31.12
38

Замість теперішніх догани і звільнення законопроект передбачає шість видів стягнення, які застосовуються за принципом пропорційності: зауваження, догану, сувору догану з позбавленням права на отримання доплат, тимчасове відсторонення з позбавленням права на отримання доплат та обов'язковим скеруванням судді до Національної школи суддів для проходження курсу підвищення кваліфікації, визначеного дисциплінарним органом, звільнення з посади; припинення перебування судді у відставці (якщо дисциплінарну справу вирішено після звільнення судді з посади).

09.12
13

Законопроект, який передбачав введення шкали дисциплінарних санкцій в залежності від тяжкості дисциплінарного проступку, не прийнятий. 

Водночас, коаліційна угода передбачає, що перелік дисциплінарних санкцій буде розширено

31.10
25
Законопроект № 4829 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення заходів з відновлення довіри до судової влади» передбачає розгирення шкали дисциплінарних санкцій. Разом з тим шкала дисциплінарних санкцій може бути розширена. 
14.05
0