Визначити на рівні закону підстави для зміщення судді з адміністративної посади.

Пов'язані оцінки виконання

31.01
0
31.03
0

Закон "Про забезпечення права на справедливий суд" не виконує цю рекомендацію. Збори суддів відповідного суду достроково звільняють суддю з адміністративної посади за ініціативою не менше ніж однієї третьої від кількості суддів відповідного суду рішенням, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами суддів, які працюють у відповідному суді (ст. 20 Закону «Про судоустрій і статус суддів»). Підстав для такого рішення не визначено.

05.02
51

Законопроект №1497 виконує цю рекомендацію.

31.12
26
17.12
26

Згідно з ініційованим законопроектом № 1497, суддю має бути звільнено з адміністративної посади у разі:

1) подання ним заяви про звільнення з адміністративної посади за власним бажанням;
2) відрядження його до роботи у Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії суддів, Раді суддів України, Вищій раді юстиції, Національній школі суддів;
3) внесення Вищою радою юстиції подання про звільнення з посади судді.
Збори суддів відповідного суду достроково звільняють суддю з адміністративної посади за ініціативою не менше ніж однієї третьої від кількості суддів відповідного суду рішенням, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами суддів, які працюють у відповідному суді.

09.12
13

Коаліційна угода передбачає, що добір на суддівські посади буде здійснюватися лише за конкурсом на підставі об'єктивних критеріїв. 

31.10
0