Встановити процедуру, яка регулює збір і отримання інформації від кандидата на посаду судді; кандидат повинен бути ознайомлений з нею і мати право на її оскарження.

Пов'язані оцінки виконання

31.01
75
31.03
75

Набрав чинності Закон "Про забезпечення права на справедливий суд", який частково виконує цю рекомендацію. У разі одержання інформації, що може свідчити про невідповідність кандидата на посаду судді установленим цим Законом вимогам, Вища кваліфікаційна комісія суддів розглядає її на своєму засіданні із запрошенням такого кандидата. Кандидат на посаду судді матиме право ознайомитися з цією інформацією, надати відповідні пояснення, спростувати та заперечити її (ст. 70, 78, 79 Закону «Про судоустрій і статус суддів»). Однак рекомендацію втілено частково, оскільки не визначено підстав для ухвалення негативного рішення стосовно кандидата на посаду судді, зокрема й того, який претендує на безстрокове обрання.

03.03
75

Закон "Про забезпечення права на справедливий суд" частково виконує цю рекомендацію. У разі одержання інформації, що може свідчити про невідповідність кандидата на посаду судді установленим цим Законом вимогам, Вища кваліфікаційна комісія суддів розглядає її на своєму засіданні із запрошенням такого кандидата. Кандидат на посаду судді матиме право ознайомитися з цією інформацією, надати відповідні пояснення, спростувати та заперечити її (ст. 70, 78, 79 Закону «Про судоустрій і статус суддів»). Однак рекомендацію втілено частково, оскільки не визначено підстав для ухвалення негативного рішення стосовно кандидата на посаду судді, зокрема й того, який претендує на безстрокове обрання.

05.02
63

Законопроекти № 1497 та  № 1656 виконують цю рекомендацію. 

31.12
38

Ініційовоно законопроект, який виконує цю рекомендацію.

У разі одержання інформації, що може свідчити про недоброчесність кандидата на посаду судді, кваліфікаційна комісія суддів розглядатиме її на своєму засіданні із запрошенням такого кандидата. Кандидат на посаду судді матиме право ознайомитися з цією інформацією, надати відповідні пояснення, спростувати та заперечити її.

09.12
0