Створити в рамках судової системи один або кілька органів або призначити осіб, які виконуватимуть консультативну функцію і до яких судді могли би звертатися за порадою, якщо вони невпевнені в тому, чи є їхня діяльність в приватному житті сумісною зі статусом судді. Наявність таких органів або осіб має заохочувати обговорення змісту і значення етичних правил у судовій системі. Такі органи або особи можуть бути створені під егідою Верховного Суду чи асоціації суддів. У будь-якому випадку, такі органи повинні бути відокремлені від органів, що відповідають за дисциплінарну відповідальність суддів, і повинні переслідувати інші цілі.

Пов'язані оцінки виконання

31.01
0
31.03
0

Закон "Про забезпечення права на справедливий суд" не виконує цю рекомендацію. 

05.02
60

Законопроект № 1497 передбачає створення Комісії з питань суддівської етики при Раді суддів України. Законопроект № 1656 відповідні питання не регулює.

31.12
38

Відповідно до законопроекту, Рада суддів України має утворити Комісію з питань суддівської етики для консультування суддів, суддів у відставці щодо вирішення проблемних питань суддівської етики і надання рекомендацій щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності суддів, запобігання одержанню неправомірної вигоди чи заборонених законом подарунків, поводження з ними. Комісія також напрацьовуватиме правила суддівської етики.

09.12
0