Надати раді юстиції (суддів) консультативні повноваження щодо ухвалення висновків до всіх проектів текстів, що стосуються статусу суддів, здійснення правосуддя, процесуального права і в цілому, всіх законопроектів, що стосуються судової системи (у тому числі незалежності судової влади або заходів, які б могли зменшити громадянам можливості у доступі до правосуддя), перед процедурою розгляду цих проектів у парламенті.

Пов'язані оцінки виконання

31.01
38
23.09
38

23 вересня Президент України вніс до Верховної Ради України проект Закону "Про вищу раду правосуддя". Проект передбачає право Вищої ради правосуддя надавати обов'язкові до розгляду консультативні висновки щодо законопроектів з питань утворення, реорганізації чи ліквідації судів, судоустрою і статусу суддів, узагальнює пропозиції судів, органів та установ системи правосуддя стосовно законодавства щодо їх статусу та функціонування, судоустрою і статусу суддів (див. стаття 3)

31.08
0
31.03
0

Закон "Про забеспечення права на справедливий суд" не виконує цю рекомендацію. Висновки щодо законопроектів надаватимуть Верховний Суд і вищі спеціалізовані суди (ст. 36, 38, 46 Закону «Про судоустрій і статус суддів»), Рада суддів такими повноваженнями не наділена (ст. 131 Закону «Про судоустрій і статус суддів»).

05.02
55

Відповідно до законопроекту № 1497 Рада суддів України даватиме висновки до законопроектів і проектів інших актів, які стосуються судоустрою, статусу суддів, судочинства, братиме участь у бюджетному процесі. Натомість законопроект № 1656 передбачає, що висновки щодо законопроектів даватиме Верховний Суд України та вищі спеціалізовані суди. 

31.12
38

Відповідно до положень законопроекту, Рада суддів України даватиме висновки до законопроектів і проектів інших актів, які стосуються судоустрою, статусу суддів, судочинства, братиме участь у бюджетному процесі.

09.12
0