Несприятливе оцінювання не повинно бути (крім виняткових обставин) причиною для звільнення з посади. Це має відбуватися лише у випадку серйозного порушення визначених законом дисциплінарних норм чи положень кримінального права або якщо неминучий висновок з процесу оцінювання полягає в тому, що суддя не здатний або не бажає виконувати свої суддівські функції на об’єктивно визначеному мінімальному прийнятному рівні. Ці висновки повинні прийматися за належною процедурою і базуватися на надійних даних.

Пов'язані оцінки виконання

31.01
70
31.03
70

Закон "Про забезпечення права на справедливий суд" частково враховує цю рекомендацію. За загальними правилами, несприятливе оцінювання не є підставою для звільнення з посади судді. Однак підставою для внесення подання про звільнення судді за порушення присяги є «непідтвердження можливості здійснення правосуддя у відповідному суді за результатами повторного кваліфікаційного оцінювання» в рамках разової процедури так званої переатестації суддів (п. 6 прикінцевих і перехідних положень Закону «Про судоустрій і статус суддів»).

05.02
45
13.01
45

Законопроект "Про забезпечення права на справедливий суд", який частково враховує цю рекомендацію, прийнятий у першому читанні. 

31.12
20
26.12
20

Законопроект "Про забезпечення права на справедливий суд" частково враховує цю рекомендацію.