Забезпечити віднесення до відання ради суддів (юстиції) питань добору, заохочення, навчання, кар’єри, імунітету, переведення, дисциплінарної відповідальності та звільнення суддів.

Пов'язані оцінки виконання

31.01
85
30.09
85

Набув чинності Закон Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя).

Закон передбачив значне збільшення повноважень Вищої ради правосуддя (порівняно з колишньою Вищою радою юстиції). Разом з Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та Національною школою суддів України ці органи відповідатимуть за питання добору, навчання, кар'єри, імунітету, переведення, дисциплінарної відповідальності та звільнення суддів. Однак певний вплив Президента України зберігаються шляхом віднесення до компетенції Президента питань про призначення суддів за поданням Вищої ради правосуддя та права підписувати посвідчення судді.

23.09
80
02.06
80

Верховна Рада України проголосувала Закон Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя).

Закон передбачив значне збільшення повноважень Вищої ради правосуддя. Разом з Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та Національною школою суддів України ці органи відповідатимуть за питання добору, навчання, кар'єри, імунітету, переведення, дисциплінарної відповідальності та звільнення суддів. Однак певний вплив Президента України зберігаються шляхом віднесення до компетенції Президента питань про призначення суддів за поданням Вищої ради правосуддя та права підписувати посвідчення судді. 

31.05
75
31.03
75

25 листопада 2015 року Президент України вніс до Верховної Ради України проект змін до Конституції України (щодо правосуддя).

У разі прийняття проекту змін до Конституції України, ця рекомендація органів Ради Європи буде виконана.

10.11
75

Законопроект, який посилював вплив Верховної Ради на процедуру призначення і звільнення суддів не прийнято.

12.08
75
16.01
75

Вища рада юстиції та Вища кваліфікаційна комісія суддів не володіють усіма цими повноважннями. Зокрема, питання імунітету суддів віднесене до компетенції Верховної Ради.