digest

Дайджест подій у сфері правосуддя 2-8 червня (офіційні джерела)

10.06.2014

Дата
Посилання
Заголовок, короткий опис
Примітка
02.06.2014
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за травень 2014 року
У травні 2014 року до Вищого господарського суду України надійшло 87 звернень і 5009 запитів на інформацію від фізичних та юридичних осіб.
02.06.2014
У вищому господарському суді почалася підготовка суддів апеляційних господарських судів
Відповідно до програми Національної школи суддів України розпочалася підготовка суддів апеляційних господарських судів.
02.06.2014
Інформація про виконання Верховним судом України Закону України «Про доступ до публічної інформації» у травні 2014 року
За травень 2014 року до Верховного Суду України надійшло 15 письмових запитів на інформацію від громадян України.
02.06.2014
Проект Закону про внесення змін до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства  (щодо оскарження рішень органів місцевого самоврядування)
Сенченко А.В.
Етап проходження: направлено на розгляд комітету (03.06.2014)
03.06.2014
Інформація про розгляд звернень громадян Вищим адміністративним судом
В період з 1 по 31 травня 2014 року до Вищого адміністративного суду України надійшло 667 звернень.
03.06.2014
Судді науковці та міжнародні експерти висловилися за триланковість та самостійність адміністративних судів
Відбувся круглий стіл «Зміни до Конституції України: реформа судової системи». Метою проведення круглого столу стало обговорення питань та обмін думками щодо внесення змін до розділу VІІІ «Правосуддя» Конституції України, зокрема розвитку адміністративного судочинства в Україні.
За підсумками обговорення виступів та розроблених робочою групою Ради суддів адміністративних судів України пропозицій щодо змін до Конституції України в контексті судової реформи та підтримуючи ідею необхідності оновлення Основного Закону України, учасники  круглого столу прийняли рекомендації, у яких, зокрема, запропонували Раді суддів адмінсудів та Вищому адміністративному суду доопрацювати пропозиції щодо внесення змін до Основного Закону та надіслати їх Тимчасовій спеціальній комісії Верховної Ради України.
Неформальні практики
04.06.2014
Інформація про виконання ВССУ Закону України «Про доступ до публічної інформації» у травні 2014 року
У травні 2014 року до ВССУ надійшов 10 031 запит на публічну інформацію (9 732 усних та 299 письмових), що на 2 253 запити або 29,0 % більше ніж в аналогічному періоді 2013 року (7 778 запитів).
04.06.2014
Про утворення тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів загальної юрисдикції
Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції оголошує про своє утворення та початок прийому заяв від фізичних і юридичних осіб про проведення перевірки індивідуально визначеного судді згідно зі статтею 3 Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні».
04.06.2014
Верховний суд України сформував висновки, викладені у рішеннях, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої п.1 ч. 1 ст. 237 Кодексу адміністративного судочинства України, за перше півріччя 2013 року
Зокрема, надано правові висновки у спорах із приводу реалізації державної політики у сфері економіки; із приводу реалізації податкової політики та за зверненнями податкових органів; у справах зі спорів щодо реалізації публічної фінансової політики; щодо реалізації публічної політики у сферах зайнятості населення та соціального захисту громадян тощо.
04.06.2014

Проект Постанови про визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду для розслідування військового злочину у Луганську 2 червня 2014 року

Єфремов О.С.
Законопроектом пропонується визнати юрисдикцію Міжнародного кримінального суду для розслідування військового злочину, скоєного на території міста Луганська удень 2 червня 2014 року, а саме здійснення обстрілу з важкої зброї будівлі обласної державної адміністрації та прилеглого парку, що призвело до вбивства та поранення великої кількості мирних громадян.
Етап проходження: надано для ознайомлення (06.06.2014)
04.06.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо складових суддівської винагороди

Лабунська А.В.

Метою цього законопроекту є відновлення системи кваліфікаційної атестації суддів та виплат суддям доплат за присвоєні їм кваліфікаційні класи, а також скасування доплат за науковий ступінь кандидата або доктора наук з відповідної спеціальності.
Етап проходження: надано для ознайомлення (06.06.2014)
05.06.2014

Проект Постанови про звільнення суддів

Турчинов О.В., Ківалов С.В.

Етап проходження: Прийнято за основу (05.06.2014)
05.06.2014
Відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя
Відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя, на якому розглянуто питання щодо рекомендації Комітетом для обрання Верховною Радою України суддів на посаду судді безстроково серед 29 кандидатів.
05.06.2014
Підготовлено зміни та доповнення до Інструкції з діловодства в адміністративних судах України
Державною судовою адміністрацією України на підставі пропозицій Вищого адміністративного суду України, апеляційних та окружних адміністративних судів підготовлено проект наказу «Про внесення змін та доповнень до Інструкції з діловодства в адміністративних судах України».
05.06.2014
Збори суддів ВССУ обрали кандидатів у делегати на конференцію суддів загальних судів та ХІІ позачерговий з’їзд суддів України
Делегатами на  V конференцію суддів загальних судів збори суддів ВССУ обрали делегатами на зазначену судової палати у цивільних справах Павла Гвоздика, Олену Кадєтову, Володимира Мартинюка, судової палати у кримінальних справах – Тетяну МатієкЮрія Фурика та Тетяну Широян, а делегатами на ХІІ позачерговий з’їзд суддів України було обрано суддів судової палати у кримінальних справах Михайла Вільгушинського  і Вячеслава Наставного, судової палати у цивільних справах – Аллу ЛеськоМихайла Макарчука  та Аллу Олійник.
05.06.2014
Правовий висновок Верховного Суду України у справі про відшкодування майнової та моральної шкоди
Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 4 червня 2014 року ухвалив постанову у справі № 6-49цс14, предметом якої був спір про відшкодування майнової та моральної шкоди.
05.06.2014
У Верховному Суді України відбулася зустріч із місією Міжнародного валютного фонду
Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк ознайомив представників Міжнародного валютного фонду - керівника місії Седа Огада, старшого фінансового експерта Фонду Еммануеля Матіас, старшого експерта із юридичних питань Себастіана Помпе - зі структурою судової системи України, розповів про роль і місце в ній Верховного Суду України, поінформував про суддівські ініціативи законодавчих змін у сфері судочинства, які потрібні всьому українському суспільству.
Неформальні практики
06.06.2014
Обговорено дослідження навантаження на суддів загальних судів першої інстанції
В приміщенні Державної судової адміністрації України в режимі відеоконференцзв‘язку проведено фокус-групове обговорення дослідження навантаження на суддів загальних судів першої інстанції, зокрема, щодо визначення коефіцієнтів навантаження на суддів.
Учасники фокус-групи обговорили методологію дослідження, його часові рамки, етапи та проміжні результати.
06.06.2014
Веб-портал судової влади України офіційно зареєстрований в національному кириличному домені «.УКР»
З 4 червня 2014 року офіційний веб-портал «Судова влада України» та сайт Державної судової адміністрації України зареєстровано в загальнодоступному національному кириличному домені «.укр». Відтепер веб-портал «Судова влада України» доступний також за посиланнями «суд.укр», «судовавлада.укр» та «судова-влада.укр», а сайт  Державної судової адміністрації України - за посиланнями «дсау.укр», «державнасудоваадміністрація.укр» та «державна-судова-адміністрація.укр».
06.06.2014
У Вищому Господарському суді України завершилася підготовка суддів апеляційних господарських судів
6 червня 2014 року у Вищому господарському суді України завершилася підготовка суддів апеляційних господарських судів за програмою Національної школи суддів України. У проведенні підготовки взяли участь судді Вищого господарського суду України та провідні науковці. Крім того, під час підготовки обговорили ряд питань, а саме:
- "Антикорупційне законодавство: міжнародні стандарти та їх запровадження в  Україні".
- "Комунікації в судовій владі. Проблеми підвищення авторитету судової влади в українському суспільстві. Судова влада та ЗМІ: забезпечення об'єктивного і неупередженого висвітлення діяльності суду. Співпраця та спілкування суддів з засобами масової інформації".
- "Європейська система захисту прав людини. Застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини в національній судовій практиці".
- "Статті 6, 13, 14 та стаття 1 Першого протоколу до Конвенції. Доступ до суду касаційної інстанції та роль вищих судів відповідно до практики Європейського суду з прав людини. Закон України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини".
- "Українське ділове мовлення".
- "Участь адвоката в господарському судочинстві: новели законодавства про адвокатуру".
- "Мистецтво правового письма та процесуального документування".
06.06.2014

Проект Постанови про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації положень Кримінального процесуального кодексу України

Кожемякін А.А.
Етап проходження: передано в тираж (06.06.2014)
06.06.2014

Проект Постанови про обрання суддів

Ківалов С.В.
Етап проходження: передано в тираж (06.06.2014)
06.06.2014

Проект Постанови про обрання судді

Ківалов С.В.
Етап проходження: передано в тираж (06.06.2014)
06.06.2014

Проект Постанови про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації положень Кримінального процесуального кодексу України

Кожемякін А.А.
Етап проходження: передано в тираж (06.06.2014)
06.06.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення роботи Конституційного Суду України

Ємець Л.О.
Паламарчук М.П.
Міщенко А.М.
Етап проходження: передано на розгляд керівництву (06.06.2014)
06.06.2014

Проект Закону про присяжних виконавців

Мірошниченко Ю.Р.
Етап проходження: передано на розгляд керівництву (06.06.2014)